Coronavirüs Türkiyede

Korona virüsü, 400-500 mikrohücre çapına sahip , boyutları büyük bir virüstür, herhangi bir maske bile virüsün girişini engeller, bu nedenle eczacıları 2 katlı 3 katlı maske istiyoruz diye zorlamaya gerek yoktur.

Virüs havaya değil, yere yerleşir, bu nedenle hava yoluyla bulaşma ihtimali düşüktür

Korona virüsü, metal bir yüzeye bulaştığında 12 saat yaşayacak, bu yüzden ellerinizi sabun ve su ile yıkamak bile yeterli olacaktır

Kumaşlara bulaştığında Corona virüsü 9 saat kalır, bu yüzden kıyafetleri yıkamak veya iki saat güneşe maruz bırakmak onu öldürmek için yeterlidir.

Virüs 10 dakika boyunca ellerde yaşar, bu nedenle cep boyutlarındaki alkol ve dezenfektanları cepte taşımak ve sık sık önlem amaçlı kullanmak faydalı olacaktır

Virüs 26-27 ° C sıcaklığa maruz kaldığında öldüğü için , sıcak bölgelerde yaşayamamaktadır. Ayrıca sıcak su ve sıcak içecekler içmek ve güneşe maruz kalmak yeterince iyidir.
Dondurmadan uzak durmak ,soğuk yiyecekler ve içecekler tercih etmemek önemlidir.

Ilık su ve tuzla gargara yapmak virüsü bademciklerde iken öldürür ve akciğerlere geçmesini önler.

Bu talimatlara uymak virüsü önlemek için önemlidir.

Kolonya hicbiyerde asla yok. Gittim gittim abuk sabuk biyerde abuk sabuk bir 1 milyoncuda 15 liraya buldum kolonya ve aldim donuş yolunda kendimi cok salak hissettim.
15 lirama uzuldum suan keske almasaydim. Kolonyayi kullansam mi onu da bilemedim icinde bir dalavere varsa diye aklima geliyir simdide kenar köşe dandik biyerdi . 😟Keske yalniz cikmasaydim eşim akli selim dusunmemi saglardi. Kendimi dumduz mal hissettim suan

Kolonyayi çöpe atacagim valla sinirim bozukdu

Sizi okudukca evdeki 7 sise kolonyayi unutup kosasim geliyor etmeyin eylemeyin:KK70:
7 sisenin 2sini ben aldim 5 i hediyeydi..

Eminim evinde siselerce kolonyasi olanlar da almaya koştu zaten aç gibi o yuzden yok. Bende kucuk yarim sise vardi sadece bulsam bir tane alcaktim alti ustu.
15 liraya kolonya aldim o da sahteyse diye dusunuyorum simdi cunku cok kenar kose biyerden buldum. Kolonyasi batsin valla bugunden sonra kosturmayacagim. Ölmeyeceksem ölmem zaten.

Kolonya hicbiyerde asla yok. Gittim gittim abuk sabuk biyerde abuk sabuk bir 1 milyoncuda 15 liraya buldum kolonya ve aldim donuş yolunda kendimi cok salak hissettim.
15 lirama uzuldum suan keske almasaydim. Kolonyayi kullansam mi onu da bilemedim icinde bir dalavere varsa diye aklima geliyir simdide kenar köşe dandik biyerdi . 😟Keske yalniz cikmasaydim eşim akli selim dusunmemi saglardi. Kendimi dumduz mal hissettim suan

Ben birazdan markete gideceğim sırf içimdeki merak yüzünden bakayım istila yaşanmış mı:))
Kolonya bulamamanız normal, az evvel bir yakınım mesaj atmış çalıştığı temizlik ürünleri firması dezenfektan yetiştiremiyormuş, satışları patlamış kriz masası kurmuşlar:silah:

Bulgaristan da bir kişi korono virisünden vefat etmiş. Haberturk de haberi var .

Sıkmayın canınızı, en kötü masa, eşya falan silersiniz hiç bişeycikler olmaz.

Ben babamın cenazesine yetişmem lazım diyen adama 100 Euro verdim bir keresinde, %99 büyük bir mallıktı. :KK70: Geri dönüşü olmayacak büyük hatalar yapmayalım inşallah.

Eminim evinde siselerce kolonyasi olanlar da almaya koştu zaten aç gibi o yuzden yok. Bende kucuk yarim sise vardi sadece bulsam bir tane alcaktim alti ustu.
15 liraya kolonya aldim o da sahteyse diye dusunuyorum simdi cunku cok kenar kose biyerden buldum. Kolonyasi batsin valla bugunden sonra kosturmayacagim. Ölmeyeceksem ölmem zaten.

Evet ben bu 7 siseyi kardesime ve anneme hatta bulamazlarsa kv ye gonderecegim
Tamam olsun da icmeyecegiz yahu 1 sise 2 gunde bitmez ya

Sıkmayın canınızı, en kötü masa, eşya falan silersiniz hiç bişeycikler olmaz.

Ben babamın cenazesine yetişmem lazım diyen adama 100 Euro verdim bir keresinde, %99 büyük bir mallıktı. :KK70: Geri dönüşü olmayacak büyük hatalar yapmayalım inşallah.

Heryerde bu kadar tukenmisken o dandik bir milyoncuda bir suru kolonya vardi ya sahteyse diyorum valla direk cöpe atacagim kullanasim kaçti. Boyle salak salak işler yapinca kendime tahammul edemiyorum. Ne diye mallaştiysam sanki ölcektim kolonyasiz. 😕 Boye boyle insanlar gaza geliyir iste

80 drc yazıyor mu 😅😅

Esim 2 pk makarna bulabilmis biz hic makarna yemeyiz yeter bu bize diyor :KK70:
Hic kuru bakliyatta yok 1 pk nohutmu alaydikki ya :KK70:
Benim aklıma muzip şeyler geliyor, şimdi kolonya, dezenfektan gibi ürünler bulunamıyor ya, alkol oranı yüksek ürünler hijyen sağlıyor diye içki reyonlarına da hücum olur mu:))) ismini vermeyeyim bu virüs yüzünden bir ülkede alkol iyi geliyor hastalık riskini azaltıyor diye haber yayılmış, merdiven altı alkoller almış bazıları ve zehirlenmişler :ruh:

Heryerde bu kadar tukenmisken o dandik bir milyoncuda bir suru kolonya vardi ya sahteyse diyorum valla direk cöpe atacagim kullanasim kaçti. Boyle salak salak işler yapinca kendime tahammul edemiyorum. Ne diye mallaştiysam sanki ölcektim kolonyasiz. 😕 Boye boyle insanlar gaza geliyir iste
Markası varsa bir internette araştırın, içinize sinmese atın gitsin. En kötü ihtimal bir ders çıkarmış oldunuz, her türlü kayıp değil bence :KK66:

Siz baya bir gerilmissiniz 😅

Kolonyacılık kazandı.
Limon kolonyası çok severim, devamlı da kullanırım. Sonunda bu alışkanlığım bir işe yarayacak :KK53:
Her türlüsünü severim. Pamellos’un portakal ve akide şekerli olanını almıstım 2 ay önce. Rebul almıstım bouquet olanını.
Eyüp sabri tuncerde aldım bugün klasik limon.
Rebulun sprey sise mandalinalısı da vardı.
Kolonyasız asla yasayamam. Elimi her yıkadıgımda sıkarım hep ofiste. Sonunda heryer kolonya kokuyor biraz işe yaradı galiba bu olay😂

X