çorbalarrr

evt sonra damak tadı fazla gelişmeyebilir.
O halde ben de artık kıymalı çorbalar yapıyım kuzucuğuma...
Pekii domates ? :)

bizdende bi çorba tarihi
1 çorba kaşığı haşlanmış pirinç
haşlanmış yarım kabak
3 çorba kaşığı yoğurt
60ml su
kabağı pirinci yoğurdu ve suyu bi tencereye koyup pişirin.pişince içine 1 çay kaşığı zeytin yağı ekleyin afiyet olsun..

canım ben 3 çeşit çorba yapıyorum daha doğrusu bu üçünü deneye deneye sevdirdim yoksa hiç çorba içmiyordu
1 mercimek çorbası
yarım patates, yarım havuç, 1 domates rendesi 1 çay bardağı mercimek çeyrek çay bardağı pirinç 4bardak tavuk suyu büyükçe bir parça tavuk göğüs eti azcık tuz atıp iyice pişiriyorum blendırdan geçirip azcık tereyağı ve unu kavuruyorum çorbayı döküp birazcık daha pişiriyorum yedirikende 1 çay kaşığı zeytin yağı ekliyorum

2 tavuklu un çorbası
1 kaşık tereyağında 2-3 yk unu pişiriyorum 1 domatesi rendeliyorum büyükçe bir parça tavuk etini haşlıyorum tavuğu ve suyunu katıp azcıkta tuz atıp pişiriyorum ve blendırdan geçiriyorum

3 sütlü sebze çorbası
1kaşık yağda yarım rendelenmiş soğanı ve 2yk unu karıştırıp kavuruyorum yarım patates, yarım havuç,yarım kabak ve yarım kerevizi rendeleyip yarım fincan pirinç ekliyorum vetavuk suyunda iyice pişiriyorum iyice yumuşadıktan sonra blendırdan geçirip 1 çay bardağı kadar süt ekliyorum azcıkta tuz bir taşım daha kaynatıyorum

oğluşum bu üç çorbayıda çok seviyor ama bunları bulana kadar denemediğim çorba kalmadı üçüde çok lezzetli sizler bile biraz baharatla yiyebilirsiniz

domates biz kullanıyoruz bişey olmuyo doktor koyabilirsin tüm sebzeleri dedi.bakla ve patlıcan hariç.

bu çorbaları kim sevmez cokacimcoook

hayatım yanlız blenderı pek önermiyo doktorlar biliyosun.fazla mıncığını çıkartmadan yedirmek gerekliymiş :) alışsın pütürlü yemeye diye.bir de süt kullanma demişti doktor bana.inek sütü 1 yaşa kadar yasak ya kaydirigubbakcemile3

hehh bi de soğan . soğanı kullanan var mı başka?? ben bunu bilmiyorum hiç kullanılabilir mi?

arkadaşlar süt zararlı değilmi 1 yaşına kadar ayrıca tereyeğıda sanki ağır gelir henüz bebeklerimiz ufak ben sadece zeytin yagı kullanıyorum yeni yeni kıyma ve tavuk vermeye başlıcam

birde sogan içinde erken olabilir 8. aydan sonra verilmeli diye biliyoum ama verenler varmı bilmiyorum

ben mercimek çorbası yaparken içine mutlaka soğan da koyuyorum
tereyağını doktorumuz önerdi,tereyağ ve zeytinyağ,bi ondan,bi öbüründen koyuyorum ben
domates de koyuyorum
dametesli tel şehriye çorbası yapıyorum tavuk veya et sulu da hzırlanabiliyo

domates oğluma alerji yaptısenağlama kollarında falan kabarmalar var bıraktım bende.

ben bu çorbanın havuçlusu ve kabaklısınıda yapıyorum sistem aynı yalnız domates yerine kabak veya havuç veya karışık kayabilirsiniz birazcıkta dereotu katıyorum çok harıka götürüyor vallahi

bende dün oğluma sütlü irmik çorbası yaptım bayıldı oğluşum

sütlü irmik çorbası
tavuğu öncelikle içine soğan patates havuç ve kereviz koyarak haşladım ve çok az tuz attım sonra tavuğu ve suyunu blendırdan geçirdim bunun içine 1 çay bardağı süt ekleyip kaynattım sonrada irmiği göz kararı ama yaklaşık 1 çay bardağı kadar katıp sürekli karıştırdım 1 tanede küçük domates rendeledim çok güzel olmuştu çok severek yedi
bu arada oğluşum anladımki süt giren çorbaları çok seviyor

TARİFİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER CANIM BAYILARAK YEDİ BENİM MİNNOŞ:asigim:

kızlar kıyma ve etleri nasıl veriyorsunuz? blendır mı kullanıyorsunuz? nasıl yapacağımı bilemedim? hem blendır ii değil deniyor??? ben tuz, şeker ve süt kullanmıyorum. 1 yaşına kadar yok.
birde kahvaltı da 1 çay kaşığı tereyağı verebilirsin dedi doktorum, siz nasıl veriyorsunuz? hazır kahvaltılar dan kullanıyorum mama ile yapılan onun içinde erir herhalde tereyağı siz nasıl veriyorsunuz???CADIARZU

Canım bana doktorum bebegin ihtiyacı olan et günde avucunun icindeki miktar kadardır dedi
bende hergün eti haslıorum öncelikle ayrı bi yerde 1 bardak suyla sonra suyuyla birlikte ayrı yerde hazırladıgım sebzelere ekliorum suyunu koyuyorum tekrar ...Sonrada blendr dan geciriorum hicbisi kalmıo ama kesin olsun die sonradan süzgectende geciriorum ..Kahvaltyı da mamayla yapıorum icine 1.cay kasıgı pekmez kibrit kutusu kadar peynir veya labne zeytin yagı bisküvi o kadar yumurta bu ay vermiorum ...Tereyagını hatta bugün doktoru arayıp sordum ihiyacı var ve yararıda war dedi ama haftada 1-2 kere kat tereyagını dedi oda 1 cay kasıgı kadar fazla atma dedi ...

sağol canım, bende dün blendırdan geçirdim kıymalı sebzeli mercimek çorbasını.süzgeçi bende düşündüm ama o zaman iyice pürtüksüz olcak ve sonra ağzına pürtük geldiğinde hiç yemezse diye korktum ve süzgeçten vazgeçtim ama verirken kontrol ederek veriyorum sebzeler büyük kalmış olmasın diye ,evet bana da 1 çay kaşığı tereyağı dedi dokorum henüz vermedim ama kahvaltının içinde erir herhalde. yumurta veriyorum ben. sonuçta hepimizin bebeğinin gelişimi farklı ve sanırım o yüzden gıdalara da farklı zamanlarda başlanıyor.a.s.

Canım ondan deil ama doktorum dediki önceden 6 aydan sonra verioduk ama son
düsüncelere göre 7.ay dedi sonucta konferanslara katılıolar cok ordan sonra degistirdi
bilmiorum artık ...

ya kızlar tel şehriyeyi nasıl veriyorsunuz blendırdan falan mı geçiyorsunuz yoksa öle yiyo mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…