çorbalarrr

bir kere blendırdan geçirdim şehriyeyi şehriyelikten çıktı ama yediler sonra pütürlere alıştıkları için hem şehriyede iyice yumuşamış oluyor birazda koyu kıvamlı şehriyesi bol pişiriyorum öyle veriyorum ama sulu olursa az ekmek ufalıyorum içine..

bende bugün oğluşuma brokoli çorbası pişirdim çok sevmesede yiede yedi aslında güzel olmuştu
3 dal brokoli
1 patates (rendeledim)
1havucu (rendeledim)
üzerini geçecek kadar az suda haşladım blendırdan geçirdim yarım bardak süt katıp azcık daha pişirdim az tuz ve zeytinyağıyla servis ettim beyfendiye...

ben bugün oğluşa kendim taze tarhana çorbası yaptım çok güzel oldu mutlaka deneyin
domatesi kırmızı ve yeşil biberi, havucu küçücük kestim blendırdan geçirdim içine unla yoğurt ekleyip tekrar robottan geçirdim az tereyağını eritip yağsız 2 kere çekilmiş kıymayı kavurdum içine bu karışımı döküp suyunu ayarladım ve iyice pişirdim çok lezzetli ve besleyici bir tarhana çorbası oldu bakalmı yiyecek mi

ecemim oğlun yemezse ben yerim bana gönder:))yalnız bizdede bugün tarhana çorbası var ne iş yaa bizim menüler hep aynıkaydirigubbakcemile3

Kızlar çorbayı günde kaç öğün veriyorsunuz? Ben sadece öğlen öğününde veriyorum. Siz akşamları da içiriyor musunuz?

ben de genelde sadece öğle öğünü içiçn veriyorum çorba ya da sebze püresi.akşamları da bazen değişik bir çeşit veriyorum.doktorum bize verdiği menü o şekilde çünkü.öğlen çorba,akşam farklı bir çorba şeklinde.o gün öğlen sebze ya da yoğurt yememişse onu tamamlamak için verebiliyorum bazen.öyle bir durum yoksa hazır kaşık mamalarından veriyorum.sütlü pirinçli ler gibi

arkadaslar tarıf yazan herkeze tesekur ederım benım ısıme cok yaradı bende bazılarını bılmıyodum sagolun

X