Çöpçülükten biriktirdiği parayla köyüne okul yaptırdı...

ngs2007

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2007
726
3
Manisa’nın Selendi İlçesi’nde 70 yaşındaki Ömer Kahraman, Almanya’da 32 yıl çöpçülük yaparak biriktirdiği parayla köyüne okul yaptırdı. Kahraman’ın, çocukları her gün kilometrelerce yol katetmekten ve taşımalı eğitimden kurtaracak projesi 550 bin YTL’ye mal oldu.
52517751st7.jpg

MANİSA’nın Çortak Köyü’nde yaptırılan 12 derslikli, 3 katlı Nimet-Ömer Kahraman İlköğretim Okulu tamamlanarak hizmete girdi. Köydeki eski okulda öğrenim gören ilk kademe öğrencileri yeni binalarına taşındı. Ana sınıfı da açıldı, okul öncesi çocuklar eğitim şansı yakaladı. Önümüzdeki yıl, Selendi İlçesi’nde öğrenim gören 6, 7 ve 8’inci sınıflarla, çevre köylerin taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerinin, yeni yaptırılan eğitim yuvasında öğrenime başlayacağı belirtildi. Böylece her gün gidiş-dönüş 40 kilometreye yakın yol katederek eğitim gören çocukların çilesinin sona ereceği bildirildi. Bütün bunların arkasında ise "rüyasının gerçek olduğunu belirten" 3 çocuk, 6 torun sahibi bir insan var: Ömer Kahraman.

Ömer Amca,tebrik ve teşekkür ediyorum.Sağlıklı mutlu huzurlu uzun ömürler diliyorum.İşte Cumhuriyet ruhu budur.

helal olsun ya....
allah razı olsun onlardan....
inşallah birilerine örnek olurlar.....

Ne güzel bir örnek :) Ne güzel bir davranış.O kadar zengin insan dururken bana ne dememiş.Çok teşekkür ediyorum.

Helal olsun ya.. ah manisam ah... Toprağın toprak,iklimin iklim,insanın insan vesselam .... :)

çok güzel bir davranış,keşke maddi durumu uygun olan herkes gelecek için önemli olan yerler yaptırsa...:sm_confused:

ya çok duygulandım.cok tebrik ederim.allah böle insanları artırsın,halkımız cahil olmasın,okumayan cocuklarımız kalmasın,amcanın yaptıgı çok dogru davranıs.bu davranıs umarım tüm zenginlere örnek olur.amcama tesekkür ederim ellerinden öperim

Ilk Sana Tesekkur Ederim Nergiz Ablacim Bu Haberi Bizlerle Paylasdigin Icin.tuylerim Diken Diken Oldu.okurken Hayret Etdim.yani Boyle Insanlar Kaldi Mi Diye Dusundum.boylelerini Gordukce Hayata Dair Umudum Yeseriyor.o Kadar Kotu Seyler Gozumuze Sokuluyor Ki Insan Artik Insanliga Da Hayata Da Nefret Eder Oluyor Du Kiiiiii Boyle Haberler Yok Guzellikler D Ekalmis Dedirtiyor.o Amcanin Allah Golnune Gore Versin Herseyi Onun Da Senin De Golnune Saglik Ablacim.opdum

Allah bu insanlara huzurlu mutlu uzun omurler nasıp etsın..
sayılarını arttırsın ınsAllah basımızdan eksık etmesın
ben de nsg2007 nın vasıtasıyla tebrık ve tesekkur edıyorum
paylasım ıcın teskkurler arkadasıma.s.

Allah ona daha çok versin birini bin yapsın inşallah....

X