Aile Planlaması cook acil yardimmm...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

angelalola

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2013
40
1
Cocugum var...hamile kalmak istwmiyorum...operasyonla spiral denilen seyi yaparsam bir faydasi olurmu...acitiyormu???kanama falan oluyor diyorlar...lutfen acil yardim arkadaslar...

hamile kalmak istemiyorsan korunacaksın. tek korunma yöntemi de sprial değil..
ben yaptırmadım ama yaptıran bir sürü kadın olduğuna göre korkulacak bir şey olmasa gerek. en azından hamile kalıp kürtaj yaptırmaktan daha az korkutucu olsa gerek...

Bilgisi olan varsa soylesin yarin gec ola bilir....cooookkkkk acillll bilgilerinizeihtiyacim var...

Niye çoook acil olsun canım.
Biraz araştırın,doktorunuzla konuşun,siz doğum kontrol yönteminize karar verene kadar da partneriniz korunsun.
Acele etmeyin.

Korundugumu saniyorsum ama hamile kaldim ve bebek dusurdum ...o yuzden spiral iatiyorum...daha baska nasil korunulur onuda bilmiyorum.2 senedir evliyim

bir dönem bende araştırdım açıkcası t şeklinde özel alaşım bir metal yerleştiriliyor ve ipin ucu dıarıya çok yakın biryerden sarkıyor( dışardanda dokunduğunda hissedebileceğin birşey yani kayıp kaymadığını kontrol etmen gerekiyor ben kendime uygun olduğunu düşünemedim fikri bile rahatsız etti herkesin kullanabileceği birşey değil

Korundugumu saniyorsum ama hamile kaldim ve bebek dusurdum ...o yuzden spiral iatiyorum...daha baska nasil korunulur onuda bilmiyorum.2 senedir evliyim

şu çağda hem de evli olup da nasıl korunacağını bilmiyorsan doktora da gitmiyorsan sağlık ocaklarında ebeler var onlara git danış bakalım ne diyecekler sana.

Cocugum var...hamile kalmak istwmiyorum...operasyonla spiral denilen seyi yaparsam bir faydasi olurmu...acitiyormu???kanama falan oluyor diyorlar...lutfen acil yardim arkadaslar...

operasyon derken bacım? sen dogum yapmış kadınsın.spiralin takılması olayına da operasyon dersen

Son düzenleme:
maşallah canavar gibi internet kullanıyorsunuz.burayı bulmuşsunuz dogru yere konu açmışsınız.hani belirtmek istedim

şekerim hiç öyle korkulacak bişey yok
takılırken biraz acı oluyor evet ama
öyle dayanılmayacak kadar bişey değil
masaya yatmanla kalkman en fazla 2-3 dk sürüyor
sorasındada adetli olduğun için zaten kanaman oluyor
anlamıyosun spiraldenmi yoksa adet kanamasımıdır
öle foşur foşur kanama yok
bikaç günde sancın oluyor buda yine dayanılmıcak bi ağrı değil yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…