Cok.Zor Durumdayiz Nolur Dua Edin

Tavuk_suyu_

Nirvana
Pro Üye
Anneler Kulübü
12 Nisan 2015
12.938
50.920
34
Oncelikle hayirli bayramlar...
Baslikta da yazdigim gibi cok zor durumdayiz. Esimin ticaret yaptigi adam esimi dolandirip kacti. Bir suru borc birakti ve kacip gitti.
Bu borclar yuzunden esime evladima kendime bir zarar gelmesini istemiyorum Bu borclarin altindan kalkmak icin sizlerden dua istiyorum. Her kapi yuzumuze kapaniyor. Kredi basvurilarimiz hep olumsuz oldu. Zor duruma dusunce herkes arkasini dondu.
Lutfen

Son düzenleme:
Allah ödeme kolaylığı versin yardım etsin İnşAllah ..
Sağlık olsun ödenir gider biter canım sağlık olsun .
İnşirah sûresini bol bol oku , Yâ Fettah Yâ Mücib oku bol bol .

Cok sagolun Allah razi olsun. Kacar defa zikretmeliyim ?
Odenecek gibi bi borc degil yaklasik 100 bin. Esim intiharin esiginde napacagimizi bilmiyorum. Umudum tukendi artik.

Dilinden düşürme yeter .
HasbünAllahü ve nimel vekil de oku bol bol .
Ya vekil oku .
Allah korusun borç harç bi şekilde ödenir , Allah büyüktür .
ÏnşAllah en kısa zamanda ödenir .

Talak süresi 2 nci âyet’in sonu ve 3 ncü Âyet-i Kerim

وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا
وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَحَسْبُهُ

Okunuşu:ve men yettekıllâhe yec’al lehu mahracâ(mahracen).Ve yerzukhu min haysu lâ yahtesib(yahtesibu),ve men yetevekkel alâllâhi fe huve hasbuh.

Anlamı:“Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona bir çıkış yolu açar.Onu beklemediği yerden rızıklandırır. Kim Allah’a tevekkül ederse, O kendisine yeter.”

Âl-i imran suresi 27. Ayet

تُولِجُ اللَّيْلَ فِي الْنَّهَارِ وَتُولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيْلِ وَتُخْرِجُ الْحَيَّ مِنَ الْمَيِّتِ وَتُخْرِجُ الَمَيَّتَ مِنَ الْحَيِّ وَتَرْزُقُ مَن تَشَاء بِغَيْرِ حِسَابٍ

Okunuşu:

Tûlicul leyle fîn nehâri ve tûlicun nehâra fîl leyl(leyli), ve tuhricul hayya minel meyyiti ve tuhricul meyyite minel hayy(hayyi), ve terzuku men teşâu bi gayri hısâb(hısâbın).

Anlamı:

Geceyi gündüze katar, gündüzü de geceye katarsın. Ölüden diriyi çıkarır, diriden de ölüyü çıkarırsın. Dilediğine de sayısız rızık verirsin.

Bu ayetleri bol bol oku canım. Bir de Vakia suresini bol bol oku. Rabbim hayırlı kapılar açsın en kısa zamanda...

Allah kolaylık versin.
Hayırlı bir kapı açılacaktır inancınızı kaybetmeyin.
Arkadaşlar yardımcı olmuş zaten.
Ben özel bir dua önerisinde bulunmayacağım.
Namaz arkalarında kulun gözlerinden ve gönlünden gelişigüzel dökülen her dua tesirlidir diye inanıyorum.

Aminn insallah. Cok cok sagolun allah razi olsun. peki okunma sayilar ya da vakitleri var midir ?

Aminn insallah. Cok cok sagolun allah razi olsun. peki okunma sayilar ya da vakitleri var midir ?

Ben o sayılara inanmıyorum canım sen her gün en az bir kere oku bence. Fırsat buldukça bol bol oku

Insallah inanin gece gunduz dua ediyorum. Artik uzuntuden dudaklarimin ici bile ucuk oldu. Cok zormus.

Hz. Ali (Radıyallahü Anh)’a efendisine para vererek azat olmak isteyenbir köle geldi:
-“Taksitimi veremedim: Bana yardım et” dedi. O da:
-“Sana bir dua öğreteyim; onu bana Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) öğretmişti. Senin Uhud dağı kadar borcun olsa, onları ödeme imkanını bulursun. Şöyle de: “Allahümmek fini bi halalike an haramike ve ağnini bi fadlike ammen sivake.(2)

Cok sagolun mutlaka okuyacagim.

“Yâ Allah, yâ Vâhid, yâ Mûcid, yâ Cevâd, yâ Bâsit, yâ Kerîm, yâ Vehhâb, yâ ze't-Tavl, yâ Ganî, yâ Mugnî, yâ Fettâh, yâ Rezzâk, yâ Alîm, yâ Hayy, yâ Kayyûm, yâ Rahmân, yâ Rahîm, yâ Bedîassemâvâti vel-ard, yâ ze'l-celâli vel ikrâm... Yâ Hannân, yâ Mennân infehnî minke bi nafhati hayrin tugnînî bihâ ammen sivâk... in testeftihû fekâd câekümü'l-feth... İnnâ fetehnâ leke fethan mübînâ... Nasrun minellahi ve fethun karîb... Allahümme yâ Ganî, yâ Hamîd, yâ Mubdi', yâ Muîd, yâ Vedûd, yâ ze'l-arşil Mecîd, yâ Fe'âlen limâ yürîd, ikfini bihelâlike an harâmike ve agninî bi fadlike ammen sivâke vahfaznî bimâ hafizte bihizzikr... Vensurnî bimâ nasarte bihirrusül... inneke alâ külli şey'in kadîr"

Kusura bakmayin Bilmedigim icin soruyorum yazdiginiz sekilde mi okumaliyim ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…