Çok uzun bir hikaye, kimseye anlatamadım .

Seni sevse değer verse zaten evlenmez başkasıyla. Kaliteli bir insan olsa karısını zaten aldatmaz. Adam olsa sizi yarı yolda bırakmazdı. Ciğeri beş para etmez biri. Siz de buna göre davranın. Kendinizi küçük düşürmeyin. Başka bi kadına da hayatı zehir etmeyin

Ne kadar saçma bir bakış açısı bu ? Sen şimdi evli bir erkekle ilişki yaşarsan bunun kadının sorunu olacagini mi iddia ediyorsun 🤣 kadin çatır çatır bosar kendini seven başka birini bulur . Benim ananem bunu 1960 li yillarda yapmış . Aldatmak cinsiyetle alakalı bir konu değil . Zira eşim de aldatırsa bosanirim dünyanın sonu gelmez . Başa dönersek evli bir erkekle birlikte olmak sizin ve evli olan adamın problemi olur . Yani çok ilginç bir kafa yapınız var
Ya şaka mısınız ben neden evli bir adamla beraber olayım veya onu ayırmaya çalışayım derdiniz ne sizin benim öyle bir niyetim olsa gelip burda ben böyle birşey yaşıyorum bunu nasıl aşabilirim diye fikir almak istedim onunla beraber olmak istesem onu istesem mesaj yazar seni rüyamda gördüm cok özledim de yazabilirdim karısına evliliğine saygım olmasa bunu da yapabilirdim sizin kafanız almıyor mu hep kötü kadın ayırmaya calısan kadın evli erkegi düşünen kadın sıfatı takıyorsunuz . Kafa yapım gayet normal ve cokda karakterli bir kadınım burada yaşadıgım bir seyi yazmam karaktersiz evli erkekleri düşünen bir kadınmışım yaftasını üzerime konduramazsınız

Seni sevse değer verse zaten evlenmez başkasıyla. Kaliteli bir insan olsa karısını zaten aldatmaz. Adam olsa sizi yarı yolda bırakmazdı. Ciğeri beş para etmez biri. Siz de buna göre davranın. Kendinizi küçük düşürmeyin. Başka bi kadına da hayatı zehir etmeyin
Arkadaşlar hala aynı mesajlar ben kimsenin evliliğini yıkma derdinde değilim bunda bir anlaşalım önce zaten adamın beşpara etmeyeceğini coktan görmüş biriyim

Şu yorum su gibi ferahlattı beni yemin ederim yanlış anlaşılmaktan kendimi acıklamaktan sıkılmıştım kesinlikle cok cok teşekkür ederim yorumun için 💕
ayrıca manifest meselesi veya aşık olmadan evlendi demek affına sığınarak söylüyorum çok takıntılı insanların düşünceleri gibi ve bence ergence.
Belki sen onun aklına bile gelmiyorsundur. İlgini alakanı başka yönlere çevirmen daha sağlıklı olacaktır bence 🤗
Manifest vs gibi durumlara inanıyorsan onla olan bağlarını koparmak için neler yapabileceğini araştır ve uygula . Güzel günler senin olsun ❤️‍🩹

Be fark eder mutlu olsa ne olmasa ne? O kizin gunahi ne? Sizin gunahiniz ne? Tek suclu bu adam. Kimse kimseyi zorla evlendiremez hele bir erkegi. Kendinizi oyalamayin fotolarina bakarak. Gecti bitti artik onunuze bakin
Ben zorla evlendi demedim zaten kendisi evlilik olsun diye evlenmiş olabilir dedim ayrıca çay çekirdek alıp bütün gün onların profilini gezmiyorum o derece hastalık ruhlu değilim .

Böyle yıllar süren takıntılar bana hep çok garip geliyor enteresan, ergence bence önünüze bakın artık yapamıyorsanız bir uzman desteği alın
Banada herşeyi hemen unutup başka kişilerle hemen ilişki yaşamak çok mantıklı gelmiyor insan hayatında defalarca sevip aşık olamaz ,bence asıl ergence olan bunlar ,yaşlı binlerce insan hala ilk aşklarını kalbinde taşıyabiliyor ,hayat devam ediyor tabiki bende zaten ölüyorum bitiyorum sürekli aklım onda diyerek yaşamıyorum hayatımı ,yaşadığım ilişki sonrası uzman desteğide aldım zaten.

Merhaba uzun süre düşündüm buraya derdimi yazmak için , artık içimdekileri düşünüp durmaktan çok yoruldum .çünkü hiçkimseye anlatamıyorum ,herkesin kendi değerlerine göre yargılayacağını benim gözümden benim kalbimin yaşadığı hisleri bilmeden, düşüncelerime yaklaşacağını bildiğim için . Çok uzun bir hikaye olacak okuyan ve yorum yapan herkese teşekkür ediyorum ilk olarak .

Üniversiteden yeni mezun olmuştum 9-10yıl önceydi yılı tam hatırlamıyorum .onunla benim memleketimde askerlik yaparken sosyal medyada tanıştık.

Bir süre konuşup tanıştıktan sonra buluşmaya karar verdik . Herşey cok güzeldi. Hayatımda ona hissettiğim hisler gibi hiç kimseye hissetmedim ona duyduğm heyecan çok başkaydı. Her vedalaşmamızda içim çok kötü oluyor her an onu cok özlüyordum .

İzin günlerinde bulusuyor diğer zamanlar fırsat buldukça nöbetlerinde konusuyorduk sabahlara kadar bende onunla nöbet tutuyordum çoğu zaman .Sonra o gün geldi çattı askerlik bitti arkadaşlarım herkes onun için sadece burda kalacağımı düşünüyorlardı.Yani gidince ilişkimizinde sürmeyeceğini söylüyorlardı.

Bana memleketine dönmeyeceğini Ankarada abisinin yanına gideceğini söyledi çünkü ailesi ile ilgili problem yasıyordu özellikle babası ile anlaşamadıklarıno söylüyordu. Bende bu duruma sevindim abisine gitmesine çünkü benim yaşadığım şehire daha yakındı , daha fazla onu görebilecektim . Onu uğurlarken çok ağladım aynı şehirden nefes almamız bile cok farklıymış benim için.

Abisinin yanına yerleşti bir süre ve biz onun için iş bakmaya başladık iş ilanlarını topluyordum onun için oda görüşmelere gidiyordu . Bu süreçte tekrar benim şehrime geldi buluşmuştuk ondan ayrılmak çok zordu her gidişinin arkasında benim gözlerim nemli kalıyordu . Zamanın nasıl geçtiğini asla anlamıyordum onunla beraberken .

Sonra bir kaç hafta sonra ben ona süpriz yaptım yanına gittim . Hiç beklemiyordu , çok mutlu olmuştu, akşama kadar çok güzel vakit geçirdik. Akşam üzeri yağmur yağmaya başlamıştı ,ıslanmıştık bir banka oturup yağmur altında aşk şarkıları söyledik ,dans ettik asla unutamadığım bir andı .
Sonra bir otel ayarladık ayrı odalar tuttu. Ben yağmurda ıslandıgımız için biraz kötü oldum . Midem ağrımaya başlamıştı . Bana gecenin bir saatinde ilaç buldu yanımda hiç ayrılmadı. Beni yatırdı hep yanıbaşımdaydı . Uyumuşum. Uyandığımda yanıma uzanmış uyuyordu.Saatlerce onu izledim . Onu çok seviyordum .

Sabah oldu kahvaltı yaptık birlikte sonra öğlene doğru benim dönüş saatim geldi, yine veda saati , içimiz buruk sarıldık sımsıkı ben otobüse bindim. Şİmdi bazı kişiler birbirinizi bu kadar seviyorken neden ciddi bir adım atmadınız diyebilir. Ben daha 20-21 o 23-24 yaşlarındaydı. Ve ikimizdede evlilik için bir maddi birikim yoktu .iş ilanlarına bakmaya devam ettik bir süre uygun bir iş bulamadık ve istanbula gitmek zorunda kaldı orada bir iş buldu ve parası iyidi kalacak yer de temin ediyorlardı ve bizim ilişkimiz hala devam ediyordu sürekli görüntülü konuşmalar mesajlar çok yoruluyordu bu işte tehlikelide dikkat gerektiren bir iş ti geceleri hep uyuyakalıyordu konuşurken bende konusmalarımızı kaydedip tekrar dinliyordum onun sesini o uyurken , iş onu çok yıpratıyordu bazen tartışıyorduk ben onu cok özlüyordum belkide onun etkisiydi .

5 ay kadar olmuştu tam hatırlamıyorum. Annem öğrendi , ve annem hiç istemedi olmaz sizin işiniz dedi . Çünkü annem için meslek sahibi olmayan evlenilecek birisi değildi . Yinede ilişkime engel olmadı . Tanışmalarını istedim onu seveceğini söyledim .

Onada söylediğimde benimle görüşmeye geldiğinde oda tanısmak istediğini söyledi . O gün geldi kuzenim annem ve ben gittik görüşmeye annem kuzenimle benim birşey almaya gönderdi ikisi yalnız kaldı .

Geri yanlarına geldiğimizde herşey gayet normaldi . Sonra annem ve kuzenim bizi başbaşa bırakıp yanımızdan ayrıldılar . Elele yürüyor konusuyorduk. Birden beni omzunun altına alıp saçlarımdan öptü ve dediki sen benim için çok değerlisin , seni iyiki tanıdım , iyiki hayatımdasın , sensiz nasıl olurdum ,seni çokk seviyorum dedi.Annemle ne konuştuğunu sordum . Oda niyetin ciddiyse adını koyalım dedi .dedi

Bende durumun olmadıgını biliyorum , benim için hiçbirşey önemli değil sadece sen yanımda ol yeter . Sahte bir alyans alalım yeter dedim . Senden hiçbirsey istemiyorum dedim. Gülümsedi olmaz sen en güzelini hakediyorsun dedi . Sonra konu kapandı veda vakti geldi ona sımsıkı sarıldım .otobüsüne bindirdim ve o gitti .

Keşke onu son görüşüm olduğunu bilseydim . Asla bırakmazdım .

Abisine ugrayıp istanbula öyle dönecekti ankaraya indi . Aradan 3 saat geçti telefonda konuşuyorduk keyfi yoktu. Ne olduğunu sordum .

Annesi aramış ve memleketine dönmesini söylemiş babası öyle istiyormuş bi işe gireceklermiş beraber , bütün planlarımız bozuldu istanbuldaki işine devam edip bir kaç ay sonra ciddi birşeyler için düşüncemiz vardı .

Benimde moralim bozuldu içimde kötü bir his vardı ,gitme dedim düzenini bozma ,gitmezsem olmaz babam çağırmış dedi birşey diyemedim memleketine döndü

Bir kaç gün ailesiyle vakit geçirsin diye cok sıkıştırmadım mesaj ve arama konusunda sonra baktım eskisi gibi sık konusamıyoruz ve ben onu çok özlüyordum . Yine bir gece mesaj attım seni çok özledim sesini duymak istiyorum arayacakmısın dedim .

Annemle konusuyoruz arayacağım dedi. 2-3 saat oldu aramadı mesaj atmadı cok üzüldüm ve tekrar yazdım ben uyuyorum iyi geceler dedim .

Sadece iyi geceler yazdı. Ben bu umursamazlık karşısında çok sinirledim ve telefondan hattı cıkarıp fırlattım yazmamak aramamak için kendime engel olmak için , çok öfkelendim tavrına ve bir gün boyunca acmadım telefonu ertesi gün dershaneye gidecektim actım .

10-15 sefer aramış . Geri aramadım dersteydim ve aradı. Telefonu actım cok öfkeliydi.

sen nasıl telefonu kapatırsın nasıl bunu yaptın beni sensiz nasıl bırakırsın vs bağırdı sonra bunları söylerken bana farklı bir isimle hitap etti ( dipnot geçiyorum face şifresi bende vardı, birgün geçmiş beğenilerinde bir kız görmüştüm kim olduğunu sordugumda eski görüştüğü oldugunu söylemişti bende üzerinde durmadım cünkü ilişkimizden önceydi) bana o kızın ismiyle hitap etmişti .

Başımdan aşağı kaynar sular döküldü.

Sen onunlamı görüştün sen nasıl dedim nasıl yaparsın.(bu kızla aynı mahallede oturuyorlar ve kız bu askere gidince bunu bırakmış )

Sana yalan söylemeyeceğim evet görüştüm ama birşey yaşanmadı gittim görüştüm kalktım dedi senin yüzünden dedi.

Ben bir şok daha yaşadım nasıl benim yüzümden diye

Sen telefonu kapattın beni terkettin ortadan kayboldun beni bırakıp gittiğini benden vazgeçtiğini düşündüm dedi .

Telefonu suratına kapattım kendimi dışarıya attım onunla her zaman buluştuğumuz yere gidip saatlerde ağladım bu arada mesajlar atıyor arıyor .

Özür dilemeler affet demeler sonra açtım tekrar telefonu neden diye sordum

İntikam alacakmış ,

3 gün ağzıma lokma koymadım öyle çöktüm böyle saçmalık olmaz böyle bişeyi asla kabul edemem dedim

Bana bir hafta ver herşeyi düzelticem dedi .

Aynada kendi yüzüme tükürerek kabul ettim onsuz onun sesini duymadan yapamıyordum çünkü inandım

Bir hafta boyunca acı cektim onu aradıgımda baska biriyle görüşüyor diyordu telefon ben onunla konuştuğunu biliyordum ve cıldırıyordum

Bir hafta süre doldu , bitti mi dedim sonunda bitti dedi sonra bir kaçgün sonra aradıgımda telefon yine aynı seyi söyledi ve ben içime kurt düştü hala devam ettirdiğini anladım . Beni geri aradığında o kadar öfkeliydimki ona asla söyleyemeyeceğim çok ağır laflar ettim küfür edip kapattım .

Ve ben darmadağın oldum kaç ay toparlanamadı. Heryerden engelledim bütün resimlerimizi mesajlarımızı sildim herşeyii ama zihnimden silemedim . Hayatıma kimseyi alamadım. Hep onu düşündüm yaşadığımız güzel seyleri canavara dönüşmeden önceki halini ,annemi sorguladım kötü birşey mi söyledin de birden böyle bana karşı değiştiğini , beynimi yedi kemirdi düşünceler koskoca bir sene geçti

Ve yılbaşı gecesi birisi bana faceden mesaj gönderdi tanımıyordum bir numara bırakmış lütfen beni ara yazmış ,

Kimsiniz yazdım kim oldumu biliyorsun beni ara lütfen yazdı tekrar profile girdim resimlere bakarken onu gördüm arkadasının adresinden yazmış bana

Elim ayağım titredi yine arkadasım vardı yanıma yapma dedi arama çok düşündüm 3 saat dayanabildim sonra aradım açmadı ,ve ben tekrar yıkıldım tekrar öfkelendim kendime telefonu attım bir kenara sabahı zor ettim . Sabah arkadasım numarayı rehbere eklemiş ve bana sana birşey göstericem ama emin değilim dedi göster dedim baktım whatsap profilinde bir kızı omzunun altına almış resmi vardı. Arkadaşım bunu senin görmen için yaptı dedi . Nasıl bu kadar zalim olabilirdi.

Sonra bu süreçte geçti ben yine yeni yeni toparlanırken bir sabah başka bir numaradan bir arama geldi açtım

Kimsiniz dedim

Unuttunmu beni dedi

Çıkaramadım sesinizi kimsiniz dedim

Unutmuş olamazsın beni dedi

Ne istiyorsun dedim

Konusmak istiyorum seni merak ediyorum dedi

Etme senin kız arkadasın yokmu onunla ilgilen dedim

Onu konusmak için değil seni konuşmak için aradım dedi

Ne istiyorsun benden dedim

Senin iyi olmanı istiyorum dedi

Bize bunu neden yaptın dedim

Sonumuz yoktu dedi

Senin şimdi benimle sonun yoktu ama o yanındakiyle var öylemi dedim

Onunlada yok dedi

O zaman neden onun yanındasın bana bunları yaşattın dedim

Keşke herşey farklı olsaydı , seninle farklı şartlarda tanışsaydık dedi ve 3-4 sefer keşkeledi

Bende beni bir daha ararsan sevgiline herşeyi anlatırım dedim

Merak etme bir daha aramayacağım kendine iyi bak hoşcakal dedi.

Sonra aradan yine aylar geçti 4 yıla yakın oldu hayatıma kimseyi almadım ondanda haber almadım sonra tam net hatırlamıyorum üzerinden cok geçtiği için bir ara tekrar geldi . Yeniden denemek istedi benimle affetmemi istedi bir şans daha istedi , ve üzerinden cok zaman geçtiği için benim eski nefretim ve aynı zamanda eski aşkımda kalmamış gibiydi tadı yoktu yani anlayanlar bilir . Biz ağırdan konusmaya başladık . Bunun tavırları cok farklıydı o aşık oldugum adam yoktu karşımda sonra birgün bana böyle cinsel yaklaşımda bulundu mesajlarda acık resim falan istemeye başladı ve bende midemi bulandırdığını söyledim bir daha asla yazmadım konusmadım o gün dönüm noktam oldu . Ve sogudum o gün bütün herşey silindi onunla ilgili sonra ben hayatıma devam ettim atandım yeni insanlarla tanıstım falan sonra farkına vardım aklımda hep asla ama asla onun evlenemeyeceği vardı ve ben 5 yıl hayatıma kimseyi almadım hep bi sevgi eksikliği hissettim hiç bir erkekle yakınlaşmadım cok acı biriktirdim ve cocukken tanıdıgım hoşlandıgım bir cocukla yeniden karşılaştık bir süre konuştuk ve mutlu hissettim onun yanında kendimi bana acılarımı unutturdu beni cok sevdi bana cok değer verdi ve ben nişanlandım bu süreçte herşey cok güzel devam etti evlendim evliliğimde gayet herşey güzel gidiyordu sonra aramızda birseyler eksik hissettik hep o ilk heyecanımız eskisi gibi değildi ve bunu aşmaya çalıştık yapamadık, olmadı ve yollarımızı dostça ayırdık . Benim için hala cok değerlidir.

Sonra aylar sonra size yemin ediyorum hiç aklımda bile değilken rüyamda onu gördüm yıllar önceki ni o kadar gerçektiki sabah uyandığımda etkisinden cıkamadım . Sonra merak edip instagram hesabına baktım ve evlendiğini gördüm . Ben evlendikten bir sene sonra evlenmiş , biraz araştırdım kiminle evlendiğini ve annesinin akrabalarından birileriyle evlenmiş . Ve bir kaç ay hesaplarıı stalkladım ve ne bu nede kız hiç paylaşım yapmamış ve bu face adresinde sadece düğün fotoğrafını paylaşmış bir iki fotoğraf sonra kendi resmini koymuş profile tekrar .

Asla kimsenin evliliğini bozmak veya dağıtmak istemem o karakterde bir insan değilim ama bir kaç aydır rüyalarımda görüyorum ve bu durum beni cok rahatsız ediyor . Son zamanlarda şu manifest olaylarını falan gördüm işte seni düşünmesini sağlamak için falan birşeyler yapıyorlar acaba böyle bişey mi yaptı bana birden bire, evliliğinde sorunları var beni mi düşündüğü için onun enerjisini ben mi cekiyorum anlamıyorum . Ondan kurtulduğumu düşünüyordum ama şimdi sürekli beynimin içinde bir müzik acıyorum dinlerken o geliyor aklıma kafamı dagıtmak için çok cabalıyorum , şu konu yanlış anlaşılmasın beynimin içinde sürekli oldugu için asla ona yazmam veya evliliğine zarar verecek birşey yapmam sadece buda benim derdim, kimseye anlatamadığımı burda anlatmak rahatlamak istedim . Okuyan olursa teşekkür ederim beni dinlediğiniz için
Kızla görüştüğünü söyleyene kadar okudum sonrası yok. Sizin iş olmaz bacım ilk sağdan çıkış ver kendine.

Yok genel olarak odada oturan herkes kamerayla cekilmiş toplasan 7-8 kişi var ve yüzük takılıyor ve annesi babası yok babası dururken kurdeleyi baska akrabası kesmez herhalde ben şu şekilde yorumladım bi düzen kurup iş güç sahibi olamadıgı için yaşıda geçiyor diye bu akrabalarından bir kızı kandırıp kendine asık etti sonrada bunları başgöz etttiler die düşündüm asla yüzünde ama asla bu benim en mutlu günüm ifadesi yoktu
Mutlu veya mutsuz ne farkeder . Annesi ve babası var veya yok ne farkeder. Atı alan Üsküdar'ı geçmiş. Rüyalara fazla anlam yüklemeyin çok yanılırsınız. Bir de bu triplere girmeyin zaten: kafanız rüyalar yüzünden karışmışken eskaza sizi arayıp, unutamadığını, çok sevdiğini söylese, atlayıp gelse, sizi tekrar bir ilişkinin içine çekse alın başınıza belayı ..(ki sizi sadece metres konumuna getirir bu ilişki, karısını da bırakmaz, sizi de cebine alır) Asla öyle birşey yapmam da demeyin zira siz şimdiden karısıyla mutlu olmadığına, ailesinin bu evliliği onaylamadigina dair ipuçları aramaya başlamışsınız bile .Kendinizi kandırmayın, zaten böyle şeyler anlık bir gaflet ve boşlukla başlar. Zaten seneleriniz heba olmuş, biraz daha heba eder, sonunda iyice perişan olursunuz. Bence bu saçma rüya romantizminin içinden ışık hızıyla çıkıp, yolunuza bakın. Bakın çok net birşey var, bir adam bir kadını severse dünyaları yıkıp, yeniden kurar. Bu adam zamanında sizi gerçekten sevseydi zaten şu an evli olurdunuz. Silkelenin 🌺

Mutlu veya mutsuz ne farkeder . Annesi ve babası var veya yok ne farkeder. Atı alan Üsküdar'ı geçmiş. Rüyalara fazla anlam yüklemeyin çok yanılırsınız. Bir de bu triplere girmeyin zaten: kafanız rüyalar yüzünden karışmışken eskaza sizi arayıp, unutamadığını, çok sevdiğini söylese, atlayıp gelse, sizi tekrar bir ilişkinin içine çekse alın başınıza belayı ..(ki sizi sadece metres konumuna getirir bu ilişki, karısını da bırakmaz, sizi de cebine alır) Asla öyle birşey yapmam da demeyin zira siz şimdiden karısıyla mutlu olmadığına, ailesinin bu evliliği onaylamadigina dair ipuçları aramaya başlamışsınız bile .Kendinizi kandırmayın, zaten böyle şeyler anlık bir gaflet ve boşlukla başlar. Zaten seneleriniz heba olmuş, biraz daha heba eder, sonunda iyice perişan olursunuz. Bence bu saçma rüya romantizminin içinden ışık hızıyla çıkıp, yolunuza bakın. Bakın çok net birşey var, bir adam bir kadını severse dünyaları yıkıp, yeniden kurar. Bu adam zamanında sizi gerçekten sevseydi zaten şu an evli olurdunuz. Silkelenin 🌺
Öncelikle uzun yorumunuz için teşekkür ederim ,fakat benim onunla birlikte olma şansım varken ilişkiye son noktayı koyan benim onu istemeyen onunla bir geleceğim olmadığını bilip kendi yoluma bakan da benim ,yani onunla olmak isteseydim zamanında suan onunla belki evli olabilirdim . Ama ben hayatımda onun gibi bir adam istemedim .
Metres konusuna gelince karısını boşasa ayaklarıma kapansa dahi onunla ilişki olmayacagının bilincinde bir kadınım , kimsenin kocasınıda elinden almak gibi bir düşünce niyetim yok rüyalarımda görme konusunda rahatsız hissettiğimi belirttim zaten ona tekrar his beslesem bu hoşuma giden bir durum olurdu ve evet halada öyle oldugunu düşünüyorum karısıyla mutlu olmadıgını ve olamayacagınıda düşünüyorum çünkü karaktersiz bir erkek olduğunu düşünüyorum gözlerimle gördüğüm hissettiğim bu .buda benim fikrim kimseyede aksini ispatlamak zorunda değilim .

Konuyu tekrar görünce şunları da eklemek istedim: Bence siz bu kişiyi doğru düzgün tanımamışsınız bile. Sevgilisi askerdeyken onu terk etmiş diye anlatmış size. Sonra yaşadığı şehre gidince kızla barışmış. Ancak siz askerdeyken sosyal medyada tanışmışsınız. Yani askerdeyken aranıyomuş bu. Siz yıllar önce yaşadığınız aşkı hala romantik romantik anlatırken bu adam yeni terk edilmiş ve aşk acısı bile çekmeden sosyal medyada kızlara yürüyor. Belki de askerdeyken sosyal medyada uçankuşa yürüdüğü için sevgilisi bırakmıştı. Şehrine dönünde kızı yalvar yakar barışmaya ikna etmiş olabilir.

Zaten askerdeyken tanışmışsınız, askerliği bitince başka şehre gitmiş ayda yılda bir görüşmüşsünüz. Kısa süre sonra da tamamen bitmiş. Sonrasında sizi ara sıra yoklamış. Bence sizin kadar anlam yüklememiş. Siz hayatınıza kimseyi almazken kaç tane kişi girmiştir onun hayatına. Askerdeyken sevgilisinden ayrıldığı an hemen sosyal medyada koşa koşa başka sevgili bulan adamın 10 yıl önce 3-5 kere yüz yüze gördüğü kadını düşüneceğini sanmıyorum. O potansiyel yok onda.

Siz de doğru düzgün yüz yüze görüşmediğinizden bu kişiyi tanımamışsınız ve kafanızda güzel bir aşk hikayesi olarak kalmış.

Konuyu tekrar görünce şunları da eklemek istedim: Bence siz bu kişiyi doğru düzgün tanımamışsınız bile. Sevgilisi askerdeyken onu terk etmiş diye anlatmış size. Sonra yaşadığı şehre gidince kızla barışmış. Ancak siz askerdeyken sosyal medyada tanışmışsınız. Yani askerdeyken aranıyomuş bu. Siz yıllar önce yaşadığınız aşkı hala romantik romantik anlatırken bu adam yeni terk edilmiş ve aşk acısı bile çekmeden sosyal medyada kızlara yürüyor. Belki de askerdeyken sosyal medyada uçankuşa yürüdüğü için sevgilisi bırakmıştı. Şehrine dönünde kızı yalvar yakar barışmaya ikna etmiş olabilir.

Zaten askerdeyken tanışmışsınız, askerliği bitince başka şehre gitmiş ayda yılda bir görüşmüşsünüz. Kısa süre sonra da tamamen bitmiş. Sonrasında sizi ara sıra yoklamış. Bence sizin kadar anlam yüklememiş. Siz hayatınıza kimseyi almazken kaç tane kişi girmiştir onun hayatına. Askerdeyken sevgilisinden ayrıldığı an hemen sosyal medyada koşa koşa başka sevgili bulan adamın 10 yıl önce 3-5 kere yüz yüze gördüğü kadını düşüneceğini sanmıyorum. O potansiyel yok onda.

Siz de doğru düzgün yüz yüze görüşmediğinizden bu kişiyi tanımamışsınız ve kafanızda güzel bir aşk hikayesi olarak kalmış.
Sanki bu adam sizi düşünmez sizi düşündüğünü sanmayın aklı sizde değil gibi düşünceleri kanıtlamaya çalışıyorsunuz gibi konuya sonradan yorum yapmanız bu kadar uzun bu konuda düşünüp detaylandırmanız bana bunu ima ediyor , öncelikle askerlik o zamanlar şimdi ki gibi 6 ay değildi ve biz askerliğinin son zamanlarında tanısmıştık 2 ayı falan kalmıştı ve ben kimsenin geçmişte kalan sevgilisini kurcalayıp sormam karakterim değil , birincisi o zamanlar popüler uygulama facebooktu ve ben şifresini biliyordum . Ve neler paylaşmış profilinde diye geçmiş yıllara baktıgımda bir sene öncesinde bu kızın begenisini görmüştüm ve ben sormuştum oda dürüstce görüştüğüm birisiydi dedi .bende kurcalamadım benden önce cünkü askerlik hayatında benden önce aranıp herkesle konusması da beni ilgilendirmez , ben benimle beraberken durumuna bakarım ve hiçbir şekilde sadakatsizliğini görmedim taki memleketine dönene kadar . Ha arkamdan yapmıştır onu bilemem .şunuda dipnot eklemek isterim bazen yıllar önce sadece 2-3 kez gördüğün yüz hergün gördüğün yüzlerden daha fazla aklına düşebilir. Bu senin karşı tarafta bıraktıgın izlere bağlı .
Ve kafamda aşk hikayesi kurmadım . Belki sonu mutlu olmayan tek taraflı bir aşk yaşadım o kadar .

Öncelikle uzun yorumunuz için teşekkür ederim ,fakat benim onunla birlikte olma şansım varken ilişkiye son noktayı koyan benim onu istemeyen onunla bir geleceğim olmadığını bilip kendi yoluma bakan da benim ,yani onunla olmak isteseydim zamanında suan onunla belki evli olabilirdim . Ama ben hayatımda onun gibi bir adam istemedim .
Metres konusuna gelince karısını boşasa ayaklarıma kapansa dahi onunla ilişki olmayacagının bilincinde bir kadınım , kimsenin kocasınıda elinden almak gibi bir düşünce niyetim yok rüyalarımda görme konusunda rahatsız hissettiğimi belirttim zaten ona tekrar his beslesem bu hoşuma giden bir durum olurdu ve evet halada öyle oldugunu düşünüyorum karısıyla mutlu olmadıgını ve olamayacagınıda düşünüyorum çünkü karaktersiz bir erkek olduğunu düşünüyorum gözlerimle gördüğüm hissettiğim bu .buda benim fikrim kimseyede aksini ispatlamak zorunda değilim .
Birsey hissetmeseniz buraya konu açar mıydınız gerçekten

Birlikte olduğunuz dönemde sizi güvenli bir liman olarak görmüş gibi. Ve o süreçte sizi sevmiş olacağını da düşünüyorum. Kadınların sevgisi birçok duygu barındırır ama erkekler öyle değiller. Yani sevginiz aynı alt başlıklara sahip değilmiş.

Eğer mecburiyetten dolayı evlendiyse, sizinle yaşadıklarını düşünüyor olabilir çünkü sonuçta güzel anılar yaşamışsınız. Eğer sizi yoğun bir şekilde düşündüyse zaten o hislerin tesiri size ulaşır. Durup dururken aklımıza birinin gelmesinin sebebi de budur zaten.

Sizin ona dönmek gibi bir düşünceniz yok bana göre. Hemen hemen her insanın özel bulduğu ve geçmişte güzel duygular yaşadığı biri vardır. Siz biraz da, rüyanın etkisiyle yaşadıklarınızı paylaşmak istemişsiniz gibi geldi bana. Aradan çok uzun yıllar geçtiği için zaten gelse de, o dönemin duygularını onda bulamayacağınızın da farkında olduğunuzu düşünüyorum.

Umuyorum yağmur yağarken aşk şarkıları söyleyeceğiniz yepyeni ve içinize sinen yeni bir beraberliğiniz olur.

Benim buraya konu açma sebebim kimseye oturup bak ben bir aydır rüyalarımda onu görüyorum ve bu rüyalar birden bire başladı bunun sebebi ne olabilir acaba kesinlikle aklımda olmayan bir adamın birden pat diye rüyama girmesi ne sebeple olabilir diye anlatacak soracak fikir alacak kimse olmamasıydı etrafımda , bende buraya yazmak istedim ,sonunuzun olmadıgını bildiğiniz birine karşı duygularımla savaşmışım yıllar önce zaten üstelik adam bekarken şimdi evli bi adama karşı nasıl tekrar birşey hissedebilirim ki , bunu kendime asla yapmam

Benim buraya konu açma sebebim kimseye oturup bak ben bir aydır rüyalarımda onu görüyorum ve bu rüyalar birden bire başladı bunun sebebi ne olabilir acaba kesinlikle aklımda olmayan bir adamın birden pat diye rüyama girmesi ne sebeple olabilir diye anlatacak soracak fikir alacak kimse olmamasıydı etrafımda , bende buraya yazmak istedim ,sonunuzun olmadıgını bildiğiniz birine karşı duygularımla savaşmışım yıllar önce zaten üstelik adam bekarken şimdi evli bi adama karşı nasıl tekrar birşey hissedebilirim ki , b
Birlikte olduğunuz dönemde sizi güvenli bir liman olarak görmüş gibi. Ve o süreçte sizi sevmiş olacağını da düşünüyorum. Kadınların sevgisi birçok duygu barındırır ama erkekler öyle değiller. Yani sevginiz aynı alt başlıklara sahip değilmiş.

Eğer mecburiyetten dolayı evlendiyse, sizinle yaşadıklarını düşünüyor olabilir çünkü sonuçta güzel anılar yaşamışsınız. Eğer sizi yoğun bir şekilde düşündüyse zaten o hislerin tesiri size ulaşır. Durup dururken aklımıza birinin gelmesinin sebebi de budur zaten.

Sizin ona dönmek gibi bir düşünceniz yok bana göre. Hemen hemen her insanın özel bulduğu ve geçmişte güzel duygular yaşadığı biri vardır. Siz biraz da, rüyanın etkisiyle yaşadıklarınızı paylaşmak istemişsiniz gibi geldi bana. Aradan çok uzun yıllar geçtiği için zaten gelse de, o dönemin duygularını onda bulamayacağınızın da farkında olduğunuzu düşünüyorum.

Umuyorum yağmur yağarken aşk şarkıları söyleyeceğiniz yepyeni ve içinize sinen yeni bir beraberliğiniz olur.
Çok şükür sonunda bütün konuda bahsettiğim şeyin özetini anlamışsınız çok çok teşekkür ediyorum, kesinlikle şu bütün yazdıklarınıza hem fikirim .
Mecburiyetten evlenme konusu söyle ,onun evlilikten kaçan sorumluluktan kaçan birisi oldugunu düşündüm bunu düşündüren onda gözlemlediğim şeyler zaten evlenmesine şaşırmam ,bu nedenle olabilir belki aşık olmuştur. Fikirleri değişmiştir herşey olabilir,
Bazı kişiler buna inanmıyor fakat birisi aklına gelip onu düşünürse veya onla ilgili birşey kuvvetli bir enerji gönderebileceğine inanıyorum ben .
sadece beni düşünmek değil en ufak örneğinden sohbet sırasında askerlik yıllarını konusuyordur o an aklına gelmişimdir gibi ,burada arkadaşlar evli barklı adamın oturup beni mi düşünecek diye baya saldırgan yorumları oldu ama ,kesinlikle söylemeye çalıştıgım sizin analizinizdi.

Tekrar yorumunuz ve fikriniz için cok teşekkür ediyorum

ilk defa bu kadar uzun bir konuyu yarıda bırakmadan okudum
dupduru yazmışsınız bi solukta okudum bitti
yorum yapamayacagım aklıma yazacak birşey de gelmedi ama çok güzel sevmişsiniz
inşallah karşınıza iyi ki diyebileceğiniz birisi çıkar ve eskileri size unutturur

X