çok suçlu ve üzgünüm....

tuana berrem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2007
81
1
42
arkadaşlar ben 1 ay önce bir konu açmıştım.ve 15 aylık kızımı memeden kesmem gerektiğini, galiba hamile olduğumu yazmıştım.ama bu bebeği hiç istemediğim,düşünmediğim için günlerce ağladım ve allahım ne olur bir mucize diye yalvardım.mucize derken asla kastım bebekten kurtulmak değildi yani.ve dün düşük yaptım.gece üçbuçukta hastaneden evime geldim.ben 6 gündür kanamam olduğu için regl olduğumu sanmıştım.ama meğer 6 günden beri düşmeye çalışıyormuş.benmiyim istemeyen işte allah beni ne güzel cezalandırdı.bilmiyorum bu psikoloji ve suçluluk duygusunu nasıl atarım üstümden.düşünsenize ya ben dün gece yapayanlızdım.gurbette olmak bikez daha dokundu. şimdi iki gözüm iki çeşme ağlıyorum...

canım yanlıs yapmıssın ya keske korunsaydın falan ama olana care bulunmaz uzulme derım dıger yavruna sıkıca sarıllll

geçmiş olsun cnm allahın takdiri işe suhal sorulmaz sen elindekine sıkısıkı sarıl canım çok geçmiş olsun istemiyosanızda biraz daha tecrübeli olun başka canlara kıymayın korunun canım

geçmiş olsun dileklerin için teşekkür ederim cnm ama ben isteyerek bir cana kıymış geğilim.adı üstünde zaten düşük... ama başta istemedim çünkü kızım emiyor ve ayıramadım.ona üzüldüğüm için biraz isteksizdim.ama sonra kabullendim.ama kısmet mi..allahım beni cezalandırıdmı... offf ben çok kötüyüm..galiba anneme sarılıp ağlamaya ihtiyacım var...lanet olsum kilometrelere diyorum...

bunda da birhayır vardır canım kolay değil ama üzülmemeye çalış

allah sana ve küçük kızına hayırlı olanı vermiştir canım.senin sözlerinin hiç bir etkisi olduğunu düşünmüyorum,düşünsene,öyle olsaydı tüm dualar hemen gerçek olmaz mıydı.bizim için iyi olan buymuş de ve üzülme nolur.kızın bunu anlar ve çok etkilenir.geçmiş olsun...:teselli:

canım yavruna sarıl sıkı sıkı uzakta olmak nedir iyi bilirim böyle bir dönemide tabiki isteyerek olmamıştır yanlış anlaşıldıysam özür dilerim bebeginin rıskını kestirmemiş rabbim işte belkide hayırlı olan buydu bebegin küçükmüş daha 15aylık bundad avardır hayır

Canım bunda da bi hayır vardır. üzme kendini. Diğer bebeğini düşün. kendini de suçlama. Allah içindeki evlat sevgisini bilir. Sakın benim yüzümden oldu deme. Kısmet böyleymiş...

Canm gecmiş olsun rabbimin sevkat tokadi işte ama bak sen dersini alnişsin çok takilma bence sen biler bişi yapmamişsin canim bence sneinki suçluluk duygusu değil melegini kaybetmein acisi canim karişik kafan snairm sakinlemeye caliş ve tovbe et rabbine başka elden ne gelirki dimi canim kizna ve eşine rabbine siki siki saril canim

suçluluk hissedeceğin bir durum yok sen düşürmemişsin Allah hayırlısını vermiştir üzülme diğer bebişine sımsıkı sarıl hisseder o da üzülmesin :teselli:

cok gecmis olsun kader sen ne kadar istemesen de istemesende zaten düsük olcakti bu care yok.ben tekrar hamile kalinca benim ilk bebegim daha 7 aylikti ve emiyordu.ikinci hamilelik emmesine sakinca degil yine normal emmesine devam ediyor bebek.doktorum bana öyle söyledi.ama benim oglum 2 ay sonra kendiliginden birakti.seninkide öyle olurdu emmesi bir sorun olmazdi.cok gecmis olsun rabbim zamani gelince bir daha nasip etsin hamis kalmak.

evet canım uzme bu kadar kendını..Allahın takdiri.bundada vardır bi hayır.kendını suclama,her dua kabul olurdu yoksa.o bebişin zaten dusecekmiş.uzulme.gecmiş olsun,Rabbim aynı acıyı tekrar yasatmasın.Allah bebişine uzun omur versin canım....

geçmiş olsun

kendini suçlama senin bir suçun yok, rabbim kızına uzun ömür verir inşallah.

arkadaşlar o kadar içim rahatladıkı yani eğer bu benim için bir cezaydı ise şimdi bebeğime birşey olcak diye gözlerinin içini gözlüyorum iki gündür.ya galiba profesyonel bir yardıma ihtiyacım var...eşim bu konuda çok yardımcı oluyor ama ben atlatamıycam galiba....hepinize çok çok teşekkür ederim dilekleriniz için.allah razı olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…