çok sınırlıyımmm ben şimdi bu kadına ne yapayım kızlar bana bir fikir verirmisiniz

kafanda bu kadar soru varken evlilige acele etme
senin nişanlında iş yok
kv desen o da aynı
kimseyi annen yerine koymaya kalkma daha çok üzülürsün
onlar aramıyorsa sende arama
herkes sorumlulugunu bilsin
ayrıca nişanlın yeni iş bulmuş
biraz çalışsın birikim yapsın
dügünde sonra olur

:))))
Dediğiniz gibi birkaç ay çalışsın sonra siz direkt nişanlınızı yönlendirin, babanızın tavrını zaten biliyordur, zor şartlarda da nişanlandığınız aşikar, o zaman nişanlınız sorumluluğunu bilip size verdiği sözü tutmalı değil mi
Nişanlınız annesine kararlı konuşursa, madem tek çocuk, ister istemez annesi de kolları sıvayacaktır.
Bu arada babanızla yine de şöyle evlat gibi bir konuşmasını tavsiye ederim, babacığım iş bulmam uzadı, o arada sizi de üzdük, zor durumda bıraktık, bende evladınız sayılırım özür dilerim falan desin, elini öpsün, nişanlınız babanızın gönlünü ne kadar hoş tutarsa, evlilik tarihini beklemenizde o kadar kolay olur, babanız baba olarak ben burda neciyim, damat ve ailesi beni saymıyor diye içten içe kızıyor olabilir, haklıdır da, nişanlınızı babanızın gönlünü alması konusunda yüreklendirin, faydasını görürsünüz

evet bu çok doğru babamın sabrediyorum yakında patlıcam tehtitleriyle karşı karşıyayım zaten nişanlımdan öyle olumlu bir hamle gelirse babamda kayıtsız kalamıcaktır:) bayramda zaten gelmeye ıkna etmeye calısıyorum nişanlımı gelırse tam yerı ve zamanı olacak dedıgınız gibi babamla nısanlım buzları eritirse üzerimizden baskı braz olsun kalkacaktır:) tekrar tesekkur dıyorum görmemi sağladınız....

birkaç ay ıcınde anlıcagım canım iş varmı yokmu ?
evet bu gercekmıs kımse öz anne gibi olamıyormus
olmayı başaranlar varsa tebrık edıyorum ben

Bayramda çok önemli bir engeli yoksa mutlaka gelsin, zaten çalışıyor normal zamanlarda gelemeyecek, birde bayramda gelmezse babanız için negatif bir hareket olur bu, saymıyor, kayınpeder yerine bile koymadı, elimi öpmeye gelmedi diyecektir, kız evlerinde böyle gerginlikler olur, babalar biraz daha kuralcıdır, beklentileri olur, nişanlınız alsın çikolatasını tatlısını ne alacaksa, gelsin bayramda, babalar sayılmak ister, nişanlınız babanızı saydığını göstersin ki aradaki gerginlik biraz olsun geçsin, iş size düşüyor mecburen, arada sırada nişanlınız babanıza hal hatır sormak için telefon açsın, nasılsın babacığım, sağlığın sıhhatin yerinde mi, benden bir isteğin var mı desin, ellerinden öpüyorum desin, böyle şeyleri siz öğretin, hatırlatın.

Ben de senelerdir sevgilisiniz ondan bir an önce kavuşmak istiyosun oyüzden bukadar içlendin sandım açıkcası:44:
Kızma ama ben yine kayınvalideye kızamadım demekki nişanlın senin kadar aceleci, istekli değil bu konuda yoksa madem okul sorun değil işi var 28 yaşında adam çok rahat ben şu şu zamanda "evleneceğim!" diyebilir. Demek ki annesiyle hem fikir ki senin kadar sorun etmiyo bu durumu.

Ben hala aynı düşünüyorum okul bitmeden evlilik bana mantıksız geliyo sonuçta bi'okul dört yıl. Hani dersin ki 7 yıldır bekliyorum ben bu adamı yine bi'nebze anlarım tabii bu benim fikrim, aksine de saygı duymak düşer. Bi'de bi'okul 7 yıldır nasıl bitmez tıp mı okuyo?:44:

Git kızı iki de tokatla belki rahatlarsın
Bu ne sinir kardeşim bi sakin ol
Fotosentez senin yazdıklarından yola çıkarak düşüncelerini yazmış
Yorumlarınla bi dövmediğin kalmış
Zaten bence de acelee et sen evlenmek de
Hakkaten uzarsa siz kesin ayrlırsınız sende bu sinir varken !

Sonunda anlayan biri çıktı teşekkür ederim. Bugün doğum günüm herhalde ondan alttan aldım ben , kendisi de farketti anlaştık ama bu sinirle zor

Canım adetlere fazla takılma derim. Eğer farklı kültürel yapılara sahip bir aileden oğlan alıyorsan :) bazı şeyleri kabullenmelisin. Seni temin ederim bayramlarda alınan kıyafetlermiş düğünde takılan setlermiş bunlar boş. İnsan kendi çevresinden görünce biraz içinde kalabiliyor ama sonra diyorsun ki ne alaka. Yani eğer eşinin ailesi çok geleneksel bir aile yapısına sahip değilse ve adetleri bilmiyorsa bu saatten sonra da sen öğretecek değilsin. Evliliğe adım atarken şunu hesaba katmak gerekiyor. Değiştirmeye çalışmayacağım. 50 yaşına kadar böyle gelmiş böyle gidecek bir insana adet öğretemezsin. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunları. Okulu da bitsin demesi gereksiz olmuş ama "o kadına" senin yapacağın bir şey yok. Eğer senin bir şey yapman gerekiyorsa zaten iki kere düşün. Çünkü sana gelmeden nişanlın halletmeli mevzuyu. Belki de halledecek dur bakalım. Evlilik tarihi konusunda birlikte karar verecek olan sizlersiniz. Konuşun karar verin. Tarihi alın. Mekanı belirleyin. Gidin gelinlik seçin. Ailelere sadece davetiyeleri etrafa dağıtmak kalsın :)

Ben genel olarak zaten iş, okul, askerlik durumları halledikten sonra
Söz / nişan gibi bir adım atılması taraftarıyım
Keşke sizde öyle yapsaydınız
Kaldı ki babanızın huyu da belliymiş..

Başın sağ olsun
Kimse kendi annen gibi olamaz
Teyzen bile olamazken, nişanlının annesi hiç olamaz

İnsanları tanımadan onlara fazla anlam yüklemezsen o kadar az hayal kırıklığı yaşarsın
Kimse senin hayalindeki gibi olmayacak çünkü
Ne kadar değer görürsen, o kadar değer ver
Sıfatı ne olursa olsun :97:

abartma istersen...bir dövmedıgın kaldı demıssın naptım arkadasım ben küfürmü ettım hakaretmi? pekı ndn fotosentez e demıyorsun okadar sert çıkmasaydın dıye
seni ciddiye bıle almıyorum suan çunkü çok boş konuşuyorsun kapanmış bır konuyu acıyorsun ben afedersın dedım fotosentez e konu kapansın tartısmaya gücüm yok dıye orada da belırttım onu haklı buldugum ıcın degıl... bu sıteyı uzun zamandır kullanıyorum cokta güzel arkadaslıklarım oldu ama sizin elestırılerınz yuzunden sogudum uzun surede kullanmayı dusunmuyorum benım konuma bir yorum daha yazmazsan sevınırım...

ve kimsede yorum yazmasın konuyu kapadım dünden beri 16.12 tansıyonla gezıyorum eleştirilmek için acmadım ben bu başlığı bıraz olsun rahatlamak için dahada gerıldım yorum yapan herkese tesekur ederım özellıkle ''mune'' yol göstericiliğinden ötürü...

Son düzenleme:

Konuyu kapatmak istiyorsanız adminlere mesaj atmalısınız.
Konu içeriği boşaltmak yasak çünkü.

kaç yıldır birliktesinizz..eger çok zaman geçmediyse insanlar bunu kullanıyor gibi zaten daha yeni bekleyiversin herseyi tam oturtalımmı diyolar acaba..canım benim kb da hiç niyeti yoktu evliliğe oğlunun askere gidip gelmesini beklicektim(beklerdimm canı saolsunda yine beklicem de zaten)sonra dönüp işe girecek öle evlenecektik ben ailemle annemle çok sorunlar yaşadım evde birbirimizi bogazlayack duruma geldik annem etmediği lafı bırakmadı seni oyalıyolar vss..küfürlerbabamda vefat etti o sıralar herşey berbattı..eşim artık dayanamadı seni çıkarıcam ordan dedi bizim çok sevilen bi aile dostumuz vardır eşime beni çok sever saolsun bilinçaltı uzmanı hemde rehberlik hocası vss..ilişkimizde son yılda bize çok destekti içimizi bilir yani ve kayın ba.en yakın dostlarından biri..o girdi araya olmaz bu çocuklar 8 yıldır bekliyo daha 2 ,3 yıl olmazz dedii..konuştuk anlaştık aniden oldu yanii..iş nişanlında bitiyoo o alıcam derse bişey diyemezler..ama tabi lafını dinletebilmeside önemli olmadı sizde araya lafı sözü dinlenen birini koyun

birkaç ay ıcınde anlıcagım canım iş varmı yokmu ?
evet bu gercekmıs kımse öz anne gibi olamıyormus
olmayı başaranlar varsa tebrık edıyorum ben

nişanlında iş olsa annesini dürterekde olsa bazı şeyleri yaptırırdı
malesef kv anne olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…