çok sınırlıyımmm ben şimdi bu kadına ne yapayım kızlar bana bir fikir verirmisiniz

Neden bukadar sinirlisiniz? konu açmışsınız yorumlarda kırıcı birşey de görmedim, ama cevaplarınız sanki her an kavga etmeye hazır gibi neden? illaki ah canım haklısın salak o kadın falan mı denmeliydi beğenmeniz için? Aileniz'e 3 ay demişler olmamış ,canınız sıkılmış anlıyorum ama söz verdiler söz verdiler demekte sıkıcı değil mi unutmayın insanlar planlar yaparken Allahta yukarıdan gülermiş,Hayatta planladığımız herşey hemen olmuyor ,sözler keşke tutulabilse ama bir aksaklık çıkabiliyor,Sevdiğiniz insanları bir kaç saniyede yaralayabilirsiniz, ama yaralarını iyileştirmek yıllar alır. o kadın vs öfkeyle söylenmiş sözler belli ki ama sevdiğiniz bunu okusa nasıl üzülürdü düşünsenize , babanızdan bahsetmişsiniz ve okulun bitmesini beklersek sorun çıkarır demişsiniz, siz nasıl ki babanızı tanıyor ve ikna olmayacaklarını biliyorsanız o da nişanlınızın annesi , nişanlınıza söylemeniz birşey değiştirmeyecektir, peki ne olacak ya tüm beklentileri kenara atıp yıldırım nikahını yapacaksınız yada birkaç ay daha sabredip gerektiği zaman evleneceksiniz. yada bu iş bitti diyeceksiniz başka seçenek var mı? oğlum bana ev almadan kredi borcumuzu bitirmeden evlenmesin dememiş okulunu bitirsin demiş, diploma çok şeymidir demişsiniz? onu okutan siz değilsiniz okutana yani ailesine sorarsanız evet çok şeydir yılların emeğinin sonucunu görmeye bir kaç ay kalmışken kaldırıp çöpe atmalarını beklemek amann nolcak demelerini beklemek doğru mu? sizin evladınız olsa emek emek okutsanız dişinizden tırnağınızdan kısıp sonra biri çıksa ve aman önemli mi?? işi var işte dese ne dersiniz?

Seni çok iyi anlıyorum..
Benim kayınpedere kalsa şimdi evli değildik..
Hayır işleri çok bekletmeye gelmiyor..

Şu bayramda geline kıyafet alma meselesine gelince ben de nişanlıyken iki Bayram geçirdim. Ikisinde de hiçbir şey almadılar..
Ve bunun daha düğün takıları var.. Beni o zaman da bilezik ve set seçmeye götürmediler..
Eşin olacak kişinin ailesi çok önemli.. Anlayışlı olmaları gerekir..
Benim sana diyeceğim şu olur: SAKIN TAViZ VERME!

ben ilk yazımın sonlarında hassaslığımı ağladıgımı belırtmısım pskolojım ortada...fazla yüklenmedınızmı gerceklerı soylemek adına bırde su var o karsıdan gorunen gercekler bide yaşananalr var evt buraya yazdım yorum istedım ama en azından duygusallığma uygun cumleler kurabılırdnız? bıraz sertti kabul edin. çunku ben yaşıyorum ben bılıyorum durum okadar ben evlılıkk dıye koşturyor gibi degıl nişanlım ın ıstegı olmasa ndn sürdürsün ayrıca kayın valıdeme kötü söz soyleyın onu yuhalayın diye yazmadım bunları benım üslubumda yok zaten sinirlıyım ona evet kadın derım çunku bana soylemeden 3. şahısa gidip söyle boyle yapsınlar dıyor benı gectım oğluna bıle... ben açıkçası istenmedıgımı dusunuyorum bu yuzdende sakin olamıyorum çunku davranısları bunu gosterıyor ama elbettekı kımse hakaret etsın istemem anlasıldımı...her türlu yoruma açıgım kızmadım da sinirlenmedım de sadece burada herseyı detayıyla anlatamıyorum ve sizde kaba taslak anladıgınızla yargılıyorsunuz bu can sıkıcı

kesınlıkle uzadıkça tartışmalarda tatsızlaşıyor mesela uzadı nişanlılığımın ilk 4 ayındaki kayınvalıdemle şimdikı kayınvalıdem arasında cok fark var...
ben tepkısızım zaten hiçbirsey yapmıyorum yapacagımıda sanmıyorum bundan sonra... beklentım yok beklentılerım yarıyolda bırakıldıgım gün bıttı
ben manevı destek ıstıyorum annem yok demıstım ona sıgınmıstım ama bu konuda da hayal kırıklıgna ugradm olay bu bırazda

Siz nasıl yazdıysanız ben öyle cevap verdim, sizce çok sert yazmıştınız.

Bakın ben size lanet olsun piss gıcıkk evlilik meraklısı demiyorum ki! Ben diyorum ki size, şimdi siz benim adımı yaşımı bilmiyorsunuz değil mi? Ben size ne desem 1 saat sonra önemi olmaz değil mi? Neden? Çünkü ben sizin hiçbirşeyinizim.

Ama ya siz bu düşündüklerinizi zamanla içinizde tutamazda etrafdakilere 2 3 çıtlatırsanız? Ya onlardan biri benim baktıgım gibi size bakarsa? Aslında ben sizin iyiliğiniz için yazdım, hani bilin böylede bir yön var dikkat edin göstermeyin insanlara düşüncenizi diye.

Ben sizi anlamıyorda değilim, anlıyorum da istediğiniz şey çok da normal, ama bunu ifade etme biçiminiz problemli.

Ben nişanlınız sizi sevmiyor oyalıyor sizden faydalanıyor dedim mi? asla, eminim ki sizi seviyordur ki nişanlanmıştır ancak şu an istemiyordur, 2 3 ay sonra istiyordur o yüzden annesi birşey yapmıyordur dedim.

Tamam bakın o dediğiniz de doğru, okuldan sonra istiyorsa onu direk size sizin ailenize demesi lazım ama ben burda gene nişanlınıza kızarım demekki saydıramamış sizi.

Siz ne anlatıyorsanız ben o kadarını bilip yazarım, sonuç olarak anlaşıldı benim ki anlaşıldı mı?

+ yargılamadım, başka bir yerden kendinizi görün diye yazdım, ben hakim değilim.

fotosentez arkadsıma da aynısını söyledım buraya kayınvalıdemı kotulemek ıcın yazmadım ben bu sıtede ne yorumlar gördum kayın valıdemı boğmak istıyorum sınır oluyorum gibi ben sadece tepkım olarak kadın dedım olay bu saygısızlık etmedım kımseyıde saygısızlıga davet etmıyorum poh pohlanmakta istemıyorum sadece ne yapmam konusunda fıkır ıstedım fıkır vermek yerıne elestırı yagmuruna tutuldum
ayrıca nısanlımın okulunun 7. yılı benım sucum degıl bıtmemıs olması buzamana kadar oda annesının sucu baskı yapmıs ve turkıyenın bır ucuna hıc ıstemedıgı bır bölume girmiş onun baskısıyla demekkı herkes dogru kararlar veremıyor.
ben okul btmesın demıyorumkı sadece sınava gırecek zaten onu verdıgınde mezun 1 ders ıcın aylarca beklemek mantıklımı?

anladım evet
ben kırılmadım sızde kırılmayın lütfen
inanın cok yorgunum tartışma havasında degılım buraya gırdım kafam dagılır dıye tansıyonum cıktı dahada zaten butun gun kafamda sorular napmalıyım nasıl davranmalıyım dıye çok yorucu tepkımı kontrol etmemde sıkıntı yasamıs olabılırım afedersnız

Eğer 1 ders için bekleyin diyorlarsa bunda bi sebeb vardır , öfkelenmek yerine bunu öğrenmeye çalışmak daha mantıklı eğer 1 sınavla bitecekse evet beklemek mantıksız, bu erteletme isteği neden? oğlundan mı emin değil, sizden mi şikayetçi? bunu öğrenmek lazım oğlundan mı emin değil derken , oğlunu en iyi annesi tanır,hal hareket tavırları farklılaştıysa son zamanlarda kayınvalideniz belki de elin kızının canını yakmayalım bu oğlan net değil gibi biraz uzatalım ki neyse aslı ortaya çıksın diyorda olablir yada sizinle ilgili bi sorunu vardır , acilen bunu öğrenmelisiniz, hee maddi anlamda bi sıkıntı yaşanıyorsa düğün masrafı ağır geleceği için okul bahane ediliyor olabilir

Ne demek olur böyle zor zamanlar atlatırsınız inşallah üzülmeyin, ama nişanlınızla en kısa zamanda konuşmanızı öneririm, hem her işte bir hayır vardır belki böylesi daha hayırlıdır sizin için, dua edin içinizi rahatlatın. Allah yolunuzu açık etsin. İyi akşamlar :)

maddı sıkıntıları yok...baştan cok ıyıydık anne kız gibi ama son zamanlarda bırkac tartsmamıza şahıt oldular ondan sonra fıkırlerı degıstı sanırım ıstemıyor benı ailelerde uygun degıl birbirıne onlar metropol insanı biz bıraz daha muhafazakar kesim... birde kopuk aıleler bırbrnden istemedıgını düşünuyorum ben ama bunu nasıl ogrenecegımı de bılmıyorum dıalogumuz koptu .... nişanlım soruyormus arada bır sorunmu var diye hayır dıyorlarmıs bılemıyorum benımse hıcbır saygısızlıgım olmadı emınım eğilip onunde ayakkabılarını bıle duzeltırım gıymeden once o derece saygıyla sevgıyle titrerdım üstune nişanlımla bulusurduk ona elım boş yollamazdm nısanlımı bende sorun oldugunu sanmıyorum açıkcası nasıl ogrenecegım bılemıyorumda

evet nerde hayır oldugunu bılemıyoruz yaşamadan cok tesekkur ederım fıkırlerınız ve yazma zahmetınız ıcın :)

Kaç kurtar kendini derim. Şimdiden böyleyseler aç kalsanız bi yudum ekmek vermezler.Ön yargımı magruz görün yaşadığımız bir olay nedenyle.Benim ablamda evli suan sana yardımcı olucak yol göstericek olur belki anlatiyim.evlenicekleri zaman kocası herşey alırdı hediyeler cafe cafe gezerdiler ailesi cimriydi.Biz ailesiyle evlenmiyorsun snucta onlar bakmıycak sana diye düşündük hata yaptık.Ablamda evlenirken nişanda vs hiç masraf yaptırmadı, annecim dedi ayaklarını bile yıkadı fakat deger bilmediler. Evlendikten sonra eşininde aklına girdiler.Kirayı bile ödemediler kirayı kız tarafı olmamıza ragmen ödedik eve bır mılyon bıle bırakmıyor ve kayınvalidesi oglunun bu yaptıgından haberi olmasına ragmen ablama al kızım su kadar para pazar harclıgın yada al sunla kendıne cocuguna bi kışlık mont, bot onuda geçtim bayramlık al demedi.Burda demek istediğim eniştem olucak insanın hatasını anlatmak değil o onun karaktersizliği ,konu kaynanasının bir yudum ekmek vermemesi, merhametsizliği.Keşke benim ablamda şuan nişanlı olsaydı senin yaşadıklarını yaşasaydıda erkenden vazgecebilicek konumumuz olsaydı.balık baştan kokuyor.Biz ailecek buna akıl sır erdiremedik nasıl bir insanlık merhametsizlik ablamın o perişanlığını gördükçe cimri insanlardan uzak durur korkarım.Para sevgisi kalplerini mühürlemiş.Biz kadınlar erkeklerin her ihtiyacını karşılıyoruz gözlerinin içine bakıyoruz,kendimize, evladımıza bakıyoruz.Evliliğimizi hatalarına bıle göz yumarak ayakta tutuyoruz oysa üzerimizde öyle çok yük var ki kimse hakkımız olanı vermiyor.Herşey para değil tabiki fakat çoğu şey para.Benim düşüncem eşimiz sandıgımız gibi bırı cıkmayıp bıze bakmadıgında veya bır hatası oldugunda ''Anne'' diyebildiğimiz insanların bizim arkamızda olmaları en azından yanımızda olmaları.Çünkü ''anne'' sözünün anlamı öyle derin ve önemli ki.İmzayı atmak hayatını değiştiricek umdugun gibi olmadığında belki hayatın bitmiycek ama boşanmak bile bi çok şeyi senden alıp götürücek.Hayatını paylaşıcağın ınsanı ve hayat şartlarını iyi düşün sonra yaşamak istediğin hakettiğin mutlu olacağın hayatı düşün eksiklerini artılarını ince ele sık doku ve gör.Sonradan her gun yıpranmanı istemem inan.Annen yokmuş inan annen senin üzülmeni hiç istemez. Bırak hakedene söyle anne sözünü..Yanlış birşey söylediysem kusura bakmayın Hakkınızda hayırlısını dilerim..

,,

ben onların maddıyatla alakalı oldugunu dusunmuyorum canım aşırı modernliğe vuruyorlar türk örf adetlerını bılmıyorlar dıyoruz hatta aılemde dıyor hiçmi çevresınde birini evlendırmedıler
aramız ıyı oldugu zamanlarda konusyorduk evınızı duzecegız bunlar en kolay kısmı işe girsin oglum bi falan dıyordu zaten nısanlımın bırıkımı var onlara güvenerek evlılıge atılmıyoruz nişanlımda bana dedi onlar pasif dedı bıraz benle ılgılenmıyorlar sende fazlasını bekleme dedi işte hayat risklerle dolu nişanlım şimdi iyi ama değişmeyecegının garantsi yok işte ailesiyle mesafelı olcam ama allah kmseye muhtaç etmesın....
tesekkur ederım fıkırlerın ıcın canım en azından bilinçaltıma yazdım bunuda hersey olabılır ama yaşamadan goremıyoruz mesela ben boyle degısceklerını hc ummazdım en baştan bıraz daha zaman verdım nışanlım şu tarıh dedıgınde onların tepkısını merak edıyorum ona göre yön çizicem canım
allah ablana da yardım etsın kımseye muhtac etmesın çok zor çok

Rica ederim canım ben genelde maddi olarak üzerinde durmuşum herkesin okuduğu paragrafta üstünde durdugu bi traf oluyor bende oraya yönelmişim yaramızdan dolayı . Ablamın halini görseniz. 30 yaşında 4 yıllık üniversiteye gitti fakat son senesinde nişanlandığı için son dersini vermedi haliyle megzun olamadı.evlendi çocugu oldu 5 yaşında inanır mısınız öyle temiz titiz hamarat güzel ve bakımlı ki ve şuan kocasının ve ailesinin sorumsuzluğu yuzünden merdiven yıkıyor Biz sahip çıkıyoruz fakat hem kirası hem çocugu hem ona bakmak bizde elimizden geldiğince.Utanıyor sanırım bize yansıtmadan merdiven yıkayıp para alıyormuş orada yeni haberimiz oldu yıkıldık.boyle yaşamayı aglamayı hiç birimiz haketmiyoruz.

ladyLynn cim ben ortada bu kadar üzülecek bişi görmedim yahu sen akıllı hisli bi kızabenziyosun belki onlar bu kadar ayrıntılı dşünceli olamıyolardır ama bu onların kötü veya yanlış oldugunu göstermez sana sahip çıkmaları bişeyler almaları demekte değil..benim nişanımda aile arası oldu hiç bişide takmadılar benim annemde bekledi hatta beni doldurmaya kalktı ama ben agzına teptim böle şeyler yüzünden aramıza sogukluk girmesine izin vermem dedim düşün 8 yıldır bekledim ben ogullarını ve eşim daha asker olacak işimiz gücüüz bile belli değil ben çalışmıyorumda ama beklemek artık istemedim insan sevdiğinden uzaga düşemiyor bu konuda haklısın kavuşmalısınız beklemek zor..ama böle şeyler için kırma sakın kırılabilirsin ama belli etme baştan sogumasın belki geç samimiyet kuran insanlardır..banada öle bayramlarda çok bişi almadılar dğün alışverişindede nerdeyse hiçbişi almadım yani değer bu değil..amin ol evlendikten sonra belli olur sahiplenmleri vss

tabı herkes kendıne gore bırseyler buluyor :) çok uzuldum bak ablana yazık olmus her genc kız guzel bır evlılık yapmayı mutlu mesut olmayı hakedıyor allah esının aılesının kalbıne merhamet versın bıraz ::S
dılerım dogru yolu bulurlar sizde elınızden geldıgnızce yardım edın edıyormussunzda allah razı olsn

işte bak canım aradakı fark bu sızınde askerlıgınız var ısınızde bellı degılmıs ama aıleler yanınızda destek olmuslar evınızı kurmussunuz maşallah allah sonsuz mutluluk versın dıye eklıcem yıne :) benmı cok sey beklıyorum anlamadım kımseye yuk olmam bnde calısıyorum oda calısır gecınır gıderdık ndn işi zora sokuyorlar zaten bellı nıyetlerı hiç açmıyorlar konuyu bellı yanı uzasın ıstıyorlar buda canımı sıkıyor ben onlara pozıtf oldum hep soguklukta sokmamaya calstm ama bı yerde doldum işte canım neolur bır elden evımızı kursalar kiramı mı ödeyın dıyorum bıze aıle olarak destek olun dıyorum ama yok bakalım zamanla anlıcam neler olacagını canımmmm

Tüm yorumlarınızı okudum, öncelikle anneciğinize Allah'tan rahmet diliyorum, babanız tutucu bir adammış, nişanlı kızı çok tutma taraftarı değilmiş, herkesin aile yapısı farklıdır, o yüzden olabilir babanızın düşüncesidir saygı duymak lazım.
Kayınvalidenize gelince ben yüzde yüz kayınvalideniz kabahatli diyemiyorum malesef, çünkü siz 26 yaşındasınız, nişanlınız 28 yaşında, birikimde varmış, siz çalışıyorsunuz, nişanlınızda çalışıyor, yani aslında ailelere bağımlı olmak zorunda değilsiniz, ailelerin ağzından çıkacak sözü beklemenize gerek yok, nişanlınız sizinle bir an önce evlenme mi istiyor, o zaman annesine biz nikah tarihi alacağız desin, kayınvalideniz destek olmayacaksa, bir akşam gelir nişanlınız size, babanıza: babacığım ekmeğimi elime aldım, kızınıza sahip çıkıp geçindirebilirim, ailem adetler vb konularda biraz pasifler, arzu ederdim ki onlarda bize destek olsun ama olmuyorlar, size verdiğimiz sözleri yerine getiremedik, ailem ve kendi adıma özür dilerim, kızınızı bana verdiniz, bende sizin yüzünüzü kara çıkartmayacağım, birikimimde var, sizde münasip görürseniz evlilik tarihini belirleyelim der, elini öper, böyle dürüstçe şartlarını ortaya koyan bir damat adayına babanız kayıtsız kalmaz herhalde, 3 ay sonrasına nikah tarihi belirlersiniz, o arada nişanlınla el ele verip ev eşyalarınızı düzersiniz, delikanlının aile desteği olmadığına göre düğüne masraf yapmaya gerek yok, yaparsınız bir nikah, bir küçük eğlence olur biter.

Yani nişanlınızda biter iş, kayınvalidenizden ziyade nişanlınız kabahatli.

Nişanlınız açıköğretim mi okuyor? eylüle kadar 1 sene okulu uzadıysa bir yandan nasıl çalışıyor bir ciddi kurumda. Okula hangi arada gidecek özellikle son senesiyse okula devam esastır üniversite de devamsızlık durumu var üniversitede çalışıyorum da o yüzden biliyorum son sene sınavları ağırdır ama bakın siz nişanlanırken nişanlınız işsizmiş ya iş bulamazsa heömen evlenmezsek uzun süre nişanlı kalırsam diye neden düşünmediniz nişan yaptık nikah günü alınacaktı çünkü demişsiniz ama işsizken nasıl nikah günü alacaktınız. Ancak iş bulmuş zaten. 13 ay nişanlı kalmış olmanız işsiz olmasından kaynaklanmış. Peki ev geçindirebilecek mi eşya alabilecek mi ayrıca 1 sene okuluyla ilgilenecek sonra bir de askerlik vardır askere gideceği zaman işten çıkarırlarsa az değil 6 ay askere gidiyor üniversite bitiren insanlarda. Yani kaynananız doğru düşünüyor. Zaten nişan yapılmış ne amaçları olacak ki o zaman nişanlınıza söyleyeceksiniz çok güveniyorsanız kendinize konuşacak ailesiyle nikahı yapacaksınız bir de tatile gitmiş olabilirler yazlıkları filan varsa yazlarını orada geçiriyorlardı size ne zararı var anlamadım.

amin ....
öncelıkle çok tesekkur ederım çok pozitif cok olumlu düşüncelerınız için herkes sizin gibi duyarlı olamıyor nişanlımın ailesınden ve nişanlımdan bahsedıyorum . bana güzel bir bakış açısı oldunuz
durumun şartlarına göre uygulayacağım fikirlerinizi...
ama nişanlım tek cocuk aılesının tamamen saf dışı kalacağını sanmıyorum bırkac ay calıstıktan sonra durumun gidişatına bakacagız nısanlımla oyle konusmuştuk o ailesini ikna edebılcegını dusunuyor aksi durumda sizin dedıklerınızı uygulayacagım
ayrıca avatarınızı görunce önce korktum uyarı falan alacagım sandım okuduktan sonra rahatladım:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…