çok sıkıntıdayım kızlar derdimi paylaşmak istiyorum

elmascan

Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2013
280
3
34
merhaba herkese keşke derdim olmasaydı da bu konuyu açmak zorunda kalmasaydım ama oluyor işte daha önce de buna benzer bi konu açmıştım neyse uzatmadan konuya geleyim 2 buçuk yıllık bi ilişkim var babam erkek arkadaşımı istemiyor daha önce öğrenmişti ayrıldım dedim olmadı ayrılamadım ve devam ettik üniversiteyi memleketimde okuyorum yaşadığımız yerde küçük bir şehir sürekli acaba biri bizi gördü mü babam duydu mu korkusundan çok huzursuzum eve gelmek istemiyorum hiç kötü bişey de yapmıyorum bırakın elini tutmayı yan yana gezerken bile çok huzursuzum sanki eve geldiğimde bana bugün onla görmüşler seni yine geziyormuşsun diyecekler gibi geliyor annemin haberi var durumdan ama babam çok katı arada biraz siyasi şeyler var babamın istememe nedeni de bu zaten bundan dolayı çok sıkıntılıyım bugün yine dışarı çıktık bi bakıyorum her sevgili el ele kol kola hatta başka şekilde.... anladınız kimseyi yargılamak için söylemedim bunu bende sevgilimle rahat rahat gezmek istiyorum ve diyorum ki artık babama söylesem mi tepkisinin çok sert olacağını biliyorum ve yine istemez diye çok korkuyorum şuan 3.sınıftayım okulun bitmesine 1 buçuk sene var kpssye de hazırlanıyoruz en iyi puanı alıp bu şehirden gitmek için elimden geleni yapcam ama artık dayanamıyorum çok bunaldım sözlensek nişanlansak rahat olsak içim rahat etsin diyorum .

Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin kızlar yardıma çok ihtiyacım var .:KK5:

Belki baban başka bir yanlışını görmüştür de istemiyordur.. Her ihtimali göze alıp babanla konuşmalısın.

öyleyse başka şehire gitsenizde bu sıkıntı sizi bırakmaz. mezhep farkı hep sorun çıkartır. sevgili olmanıza bile müsade etmiyorsa evliliğe hiç müsade etmez aile içine karışmasına

Belki baban başka bir yanlışını görmüştür de istemiyordur.. Her ihtimali göze alıp babanla konuşmalısın.

biz daha önce konuşmuştuk bu konuyu sadece kürt olduğu için istemiyor babamla konuşsam ne der ne demez bilmiyorum ama tepkisinin çok sert olacağını tahmin edebiliyorum :KK14:

yok da erkek arkadaşım kürt onun için istemiyor

sırf bu yüzden istememesini haklı görmek mümkün değil. kınanası bir durum.
her milletten iyi de çıkar kötü de.
ama çocuk siyasi olarak da babana göre çok ters bir yerde duruyorsa onu bilemem, babana saygı duymalısın ve karşı gelmemelisin derim.
yine de çok ters siyesi görüşlere sahip olmak akraba olmaya engel değil.
benim bir kız kuzenim var eşi çok dindar ve hükümete olumlu bakıyor. fakat babası tam tersi.
üstelik yılın bir bölümünü birlikte geçiriyorlar.
buna rağmen çok iyi anlaşıyorlar çünkü kuzenimin eşi çok saygılı birisidir.

biz daha önce konuşmuştuk bu konuyu sadece kürt olduğu için istemiyor babamla konuşsam ne der ne demez bilmiyorum ama tepkisinin çok sert olacağını tahmin edebiliyorum :KK14:

Ne kadar sert olursa olsun. Bunu senden duymalı. Başkasından değil.

öyleyse başka şehire gitsenizde bu sıkıntı sizi bırakmaz. mezhep farkı hep sorun çıkartır. sevgili olmanıza bile müsade etmiyorsa evliliğe hiç müsade etmez aile içine karışmasına

annem bişey demiyor biliyor ama karışmıyor babam çok karşı yani 2 sene önce öyleydi hala da öyle sanırım onun ailesiyle tanıştım gibi bişey onlar beni istiyolar ama benim babam işte ...

Bu bir mezhep farklılığı değil. Alevilik sünnilik vs. karşı karşıya ise mezhep farklılığı diyebiliriz

Kürtlük bir mezhep değildir mezhep dinlerde olur bilmeden yazmayın yahu

sırf bu yüzden istememesini haklı görmek mümkün değil. kınanası bir durum.
her milletten iyi de çıkar kötü de.
ama çocuk siyasi olarak da babana göre çok ters bir yerde duruyorsa onu bilemem, babana saygı duymalısın ve karşı gelmemelisin derim.
yine de çok ters siyesi görüşlere sahip olmak akraba olmaya engel değil.
benim bir kız kuzenim var eşi çok dindar ve hükümete olumlu bakıyor. fakat babası tam tersi.
üstelik yılın bir bölümünü birlikte geçiriyorlar.
buna rağmen çok iyi anlaşıyorlar çünkü kuzenimin eşi çok saygılı birisidir.

yani biz geniş bir grup arkadaşız herkes sevgilim için çok iyidir falan der kimseye bi kötülüğü dokunmamış biri erkek arkadaşım resmen terörist demişti bundan 2 yıl önce . yani çok ağır konuşuyor şivesi var diye biraz sakalları çok diye esmer diye terörist mi oluyor ne bi olaya katılmış ne başka bi şeye bunu demesi için geçerli bir sebebi yok niye böyle yapıyo anlamıyorum tepkisi de bu kadar sert diye söyleyemiyorum zaten

Son düzenleyen: Moderatör:
tamam kızlar sakin yani yanlış yazmış olabilirim pardon :) ben sonuç olarak ayrılıktan bahsettim yani bi çatışma var ve bu kolay aşılacak bi durum dğeil gibi gözüküyor yine de aileni ikna etmek senin elinde tabii..

Babanın önyargılarından kurtulabilmesi için erkek arkadaşını tanıması lazım bence bir müddet daha sık dişini yani KPSS ye gireceksin bu durumu baban öğrenirse canını önümüzdeki yıl sıkabilir çalışmanı engelleyebilir az daha sabret annen destekse sıkıntı çıkmaz fazla bizimde aynı şeyler başınızdan geçti bence bekle 1 yıl daha

tamam kızlar sakin yani yanlış yazmış olabilirim pardon :) ben sonuç olarak ayrılıktan bahsettim yani bi çatışma var ve bu kolay aşılacak bi durum dğeil gibi gözüküyor yine de aileni ikna etmek senin elinde tabii..

evleneceğim insanı ben seçmek istiyorum abuk sabuk bi insan değil dürüst iyi niyetli beni çok seven biriyle birlikteym benim babam ın tepkisi dışında ilişkimizde bi problem yok çük şükür 2 buçuk senemi bi çırpıda ayrılayım diye geçirmedim onunla çok seviyorum onu ayrılmak istemiyorum kesinlikle babamı ikna etmek istiyorum ama nasıl yapabilirim bunu bilmiyorum onun ailesi gelse istse babam ben kürtlere kızımı vermem der onlar da kırılır alınır benim ailemde hoş bişey yapmış olmaz ben ikna ederek olsun istiyorum kimseyi kırmadan yoksa çekip gitmek çok kolay söylemez beklerim başka şehre atanınca evlenirim bunu istemiyorum düğünümde herkes olsun istiyorum ailemde onların ailesi de

Babanın önyargılarından kurtulabilmesi için erkek arkadaşını tanıması lazım bence bir müddet daha sık dişini yani KPSS ye gireceksin bu durumu baban öğrenirse canını önümüzdeki yıl sıkabilir çalışmanı engelleyebilir az daha sabret annen destekse sıkıntı çıkmaz fazla bizimde aynı şeyler başınızdan geçti bence bekle 1 yıl daha

beklesem düzelir mi herşey ? aslında kpss de sevgilimin şehrine gitsem babam da o şehre beni ziyarete gelse görse tanısa hem şehri hem insanlarını hem sevgili mi o zaman olur mu bilmiyorum ama orayı tercih etsem bile sorun çıkarır gibi geliyor

evleneceğim insanı ben seçmek istiyorum abuk sabuk bi insan değil dürüst iyi niyetli beni çok seven biriyle birlikteym benim babam ın tepkisi dışında ilişkimizde bi problem yok çük şükür 2 buçuk senemi bi çırpıda ayrılayım diye geçirmedim onunla çok seviyorum onu ayrılmak istemiyorum kesinlikle babamı ikna etmek istiyorum ama nasıl yapabilirim bunu bilmiyorum onun ailesi gelse istse babam ben kürtlere kızımı vermem der onlar da kırılır alınır benim ailemde hoş bişey yapmış olmaz ben ikna ederek olsun istiyorum kimseyi kırmadan yoksa çekip gitmek çok kolay söylemez beklerim başka şehre atanınca evlenirim bunu istemiyorum düğünümde herkes olsun istiyorum ailemde onların ailesi de

zor bi durum gerçekten.. ah şu önyargılarımız olmasa herşey çok daha güzel olcak.. hakkında hayırlısı olsun inş herşey gönlünce olur bi şekilde mutlu sonu bulursun..

beklesem düzelir mi herşey ? aslında kpss de sevgilimin şehrine gitsem babam da o şehre beni ziyarete gelse görse tanısa hem şehri hem insanlarını hem sevgili mi o zaman olur mu bilmiyorum ama orayı tercih etsem bile sorun çıkarır gibi geliyor

Şehir bir şeyi kanıtlamaz maalesef sevgilin ve ailesi önemli hem sonu belli olmayan bi ilişki için şuan kendini strese sokma bi KPSS ye gir önce zaten kazanırsan kendini kasmayacaksın bile bu kadar baban istemiyor ve öğrenirse daha çok kısıtlayacak müdahil olacak daha çok bunalıma gireceksin şuanki durumu bozma derim

X