Çok pişmanımm :(

Aileye bak kesse de donemezsin diyor. Yerin dibine batsin oyle aile. Kendi ayaklarin uzerinde durup bosanmaktan baska caren yok. Ya da bu hayati kendine eziyet haline getirirsin. Istersen 10. evliligini yap. Hayatini baskalari icin mi yasiyorsun? El alem ne der diye dusunuyorsun da, sen bu dertleri cekerken el alem sana destek oluyor mu? Yoo. Salla kim ne derse desin.

Öncelikle lütfen korunun çocuk yapmayın, bu evlilik değil.Sizi aldatan , yok sayan biriyle evli de kalmayın.Kim ne der kim üzülür diye de düşünmeyin.Hayat sizin, başınıza birsey gelse "elalem ne der" olnayacak.Korkmayin" Allah bir kapıyı kaparsa diğeri açılırmış"
İş bulup çalışın, psikolojik olarak güçlenin.ilac tedaviniz vardir sanırım, gerekirse psikolojik destek de alin.Sizi o hayata hapsetmelerine izin vermeyin.
Bosanirken bir arkadaşima "Hayatim altüst oldu" demiştim.O da " Nerden biliyorsun belki altı üstünden daha hayırlıdır" demişti Kimbilir belki de öyledir

Varlıklı ve zengin biri asla ama asla ben zenginim evimiz lüks demez.
Düğün günü 2 bileziği görene kadar hiç mi ailesinden biriyle iletişime geçilmedi? Annesi hastaymış, yatalak bile olsa insan tanıştırır annesiyle. Babası, kardeşi, amcası, dayısı, teyzesi, halası, kuzeni, iş çevresi, en yakın arkadaşları, komşusu... Bir Allahın kuluyla tanışmadınız mı? İsteme söz nişan kısımları nasıl oldu? Aileniz bu çok beğendikleri damat adayının çevresini annesini babasını merak etmedi mi hiç? Madem annesi hasta biz gidelim tanışmaya denmedi mi?

Hadi kalk gidip evlenelim mi dediniz?

Canı sıkılıp şöyle bir konu açayım da buralar hareketlensin kokusu geldi burnuma. Oturmayan çok şey var. Erkek arkadaş flört zamanı istediği kadar yalan palavra sıkabilir, kendini farklı tanıtabilir ama evlilik sözkonusu olunca bir yerden mutlaka açık verir. Kargo gönderdim dediniz hadi bina tamam da adres bilgisini daire numarasına kadar veriyorsun. Hangi daire onu nasıl bildiniz? O binaya girdiğini nasıl gördünüz, yani siz mi bu adamı evine bırakıyordunuz hep? Anadolu - mahalle baskısı falan demişsiniz.

Lise mezunu evde oturan bir kız saflığında saçmalığında davranışlar var. Hadi ilk evlilik ve kaçarak evlenme olsa anlaşılır ama ikinci evlilik. Bence siz zengin sandığınız için bir çok şeyi görmezden geldiniz. Hatta eminim gerçekten zengin olsaydı yine görmezden gelirdiniz.
Lüks restoranlar hediyeler aklınızı başınızdan almış. Bu adamın sizi kandırmasındaki sebebi çok merak ettim. Milyonluk mirasın tek varisi misiniz, soyunuz bilmem kimlere mi dayanıyor? Yanlış anlamayın sizi küçümsemek anlamında sormuyorum, bu adamın sizi elde etmek istemesindeki amaç ne? Maaş desen yarım gün çalışma var, hatta şimdi evden bile çıkartılmıyorsunuz.
Bana aşırı değer verdiğini beni el üstünde tuttuğunu ben dahil tüm sülaleme ispatlamıştı. Öyle ki sulalemden bu çocuk sana aşırı değer veriyor.
Assa da kesse de dönüş yok diyen aileniz önden koşmuş sakın kaçırma evlen bunla diye. Şimdi niye yan çiziyorlar?

Arkadaşlar nerden başlasam bilmiyorum. Çok zor günler yaşıyorum. Hiçkimsem olmadığı için siz değerli arkadaşlarımla sıkıntımı paylaşmak ve şuan resmen beynim çalışmadığı için sizden fikir almak istiyorum.

Çook ama çok yanlış bir evlilik yaptım (bu benim malesef 2. Evliliğim) 1. Evliliğim bittikten 3 yıl sonra hayatıma birisi girdi. Öyle ilgili birisiydi ki hergün kapımda yatıyordu. Bana aşırı değer verdiğini beni el üstünde tuttuğunu ben dahil tüm sülaleme ispatlamıştı. Öyle ki sulalemden bu çocuk sana aşırı değer veriyor. Başka bu kdar değer veren çıkmaz. Hatta boşanmış biri olduğum için artık seni kimse almaz tarzında şeyler duyuyordum.. hayatıma giren kişi de öyle muhteşem bir yalancıydı ki tüm yalanlarını benden gizlemişti. En çok dikkatimizi şeken şey üzerime titremesiydi(!)

Bi şekilde beni kandırdı evlendik.. evlendikten sonra bir bir yalanları yakalamaya başladm. Ben fakülte hatta yüksek lisans mezunuyum.. onun üniversite mezunuyum diyip lise mezunu olduğu öğrendim. Oturduğumuz ev lüks demişti görüştüğümüz iki sene boyunca lüks bi sitenin oraya gidiyordu eve gideceğinde. Fakat oldukça eski çok kötü bir mahallede oturuyorlarmış. Ailem ve ben çok zenginiz demişti bana. Fakat durumları oldukça kötüymüş.. beni rahatsız eden çok fazla konu var hepsine değinmeyeceğim.(örneğin sadakat yükümlülüğünü de yerine getirmiyor) evlenmeden önce efendi melek gibi olan adam evlendiğimizden beri kaba saba saygısız. Çok kötü davranıyor.

Son olarak bugun de çalışıyorum dediği yerden 3 ay önce ayrıldığını ve bana hâlâ orda çalıştığına dair yalanlar söylediğini yakaladım. Gerçekten çok kötüyüm.. kızlar ne yapmalıyım. Bana destek verecek bir ailem yok. İlkinde destek olmuşlardı artık seni kesse de assa da aldatsa da ikincinci bir şansın yok diyorlar. Elalem ne der. Kimsenin yüzüne bakamayız diyorlar.

Eğer bu kişiye boyun eğer tüm yalanlarını ve ahlaksız davranışlarını ömür boyu görmezden gelirsem sorun yok. Bi şekilde yaşayıp gideriz. Gerçekten ne yapmalıyım kızlar çok çıkmazdayım.. artık üzüntüden kafam da çalışmıyor..

Şimdiden benim derdimi dinleyen herkese teşekkür ederim..
Hata yine sizde aile tanışması isteme vs olmadimi sen bu insanın evini evlenmeden hiç görmedin mi bu anlattığın olaylar uzun süre saklanacak olaylar değil demekki çok kısa sürede evlenmişsin

Sevgi açlığı yüzünden gözünüz kör olup evlenmişsiniz ama ikinci evliliğiniz olan olmuş çocuk yapmayın boşanın da elalem yaşamayacak hayatınızı cektiklerinizi elalem bilmeyecek işe girin hayat kurun kendinize
Arkadaşlar nerden başlasam bilmiyorum. Çok zor günler yaşıyorum. Hiçkimsem olmadığı için siz değerli arkadaşlarımla sıkıntımı paylaşmak ve şuan resmen beynim çalışmadığı için sizden fikir almak istiyorum.

Çook ama çok yanlış bir evlilik yaptım (bu benim malesef 2. Evliliğim) 1. Evliliğim bittikten 3 yıl sonra hayatıma birisi girdi. Öyle ilgili birisiydi ki hergün kapımda yatıyordu. Bana aşırı değer verdiğini beni el üstünde tuttuğunu ben dahil tüm sülaleme ispatlamıştı. Öyle ki sulalemden bu çocuk sana aşırı değer veriyor. Başka bu kdar değer veren çıkmaz. Hatta boşanmış biri olduğum için artık seni kimse almaz tarzında şeyler duyuyordum.. hayatıma giren kişi de öyle muhteşem bir yalancıydı ki tüm yalanlarını benden gizlemişti. En çok dikkatimizi şeken şey üzerime titremesiydi(!)

Bi şekilde beni kandırdı evlendik.. evlendikten sonra bir bir yalanları yakalamaya başladm. Ben fakülte hatta yüksek lisans mezunuyum.. onun üniversite mezunuyum diyip lise mezunu olduğu öğrendim. Oturduğumuz ev lüks demişti görüştüğümüz iki sene boyunca lüks bi sitenin oraya gidiyordu eve gideceğinde. Fakat oldukça eski çok kötü bir mahallede oturuyorlarmış. Ailem ve ben çok zenginiz demişti bana. Fakat durumları oldukça kötüymüş.. beni rahatsız eden çok fazla konu var hepsine değinmeyeceğim.(örneğin sadakat yükümlülüğünü de yerine getirmiyor) evlenmeden önce efendi melek gibi olan adam evlendiğimizden beri kaba saba saygısız. Çok kötü davranıyor.

Son olarak bugun de çalışıyorum dediği yerden 3 ay önce ayrıldığını ve bana hâlâ orda çalıştığına dair yalanlar söylediğini yakaladım. Gerçekten çok kötüyüm.. kızlar ne yapmalıyım. Bana destek verecek bir ailem yok. İlkinde destek olmuşlardı artık seni kesse de assa da aldatsa da ikincinci bir şansın yok diyorlar. Elalem ne der. Kimsenin yüzüne bakamayız diyorlar.

Eğer bu kişiye boyun eğer tüm yalanlarını ve ahlaksız davranışlarını ömür boyu görmezden gelirsem sorun yok. Bi şekilde yaşayıp gideriz. Gerçekten ne yapmalıyım kızlar çok çıkmazdayım.. artık üzüntüden kafam da çalışmıyor..

Şimdiden benim derdimi dinleyen herkese teşekkür ederim.

Merhaba herkese.ben ikinci evliliğimi yaptım birinci çok kötü geçmişti.uzun süre evlenmedim.aşık oldum beklediğim insan dedim Hersey çok güzel ikinci evliliği olmasına rağmen ailesi beni ikinci kez evleniyorum diye istemedi.çok güzel konuşan kendine dikkat eden ilgili biriydi.iş yeri olduğunu battığını ilk evliliğinin öyle bittiğini anlattı.gelicek parası olduğunu söylemişti evleri varmış yapılıyormuş ama arsa babasının üzerindeymiş ve evler protokol halindeymiş falan bunları sonra öğrendim ben çok bişey istemiyorum dedim normal bi hayat mutlu bi evlilik.ailesi istemedi evi terk etti işinden ettiler bana mühendis olduğunu bi fakülte de öğretim görevlisi olduğunu sonra bi kuruma geçtiğini söyledi babası vadıtasıyla.çok kızgındım aileye evi terk etti ev tuttuk tabi para yok yardımcı oldum vs.biz birlikte olduk ayrılmak istediğim de hep bunu kullandı ve bunu yakınım da olan ama kötü niyetli birine anlatmış hatta onla alakalı konuşmalarımı bile anlatmış.çok sıkıntı çektim baskı altında kaldım evlenelim dedim ama aile hala yok bi şekilde ailemi ikna ettik.evlendik ama başka şeyler ortaya çıktı fazlaca yalan söylüyo dediği gibi bi mesleği var mı bilmiyorum dediği gibi bi para ev var mı bilmiyorum ki beni istemediler bişey de vermediler evlerin tapusu alınmadığı için babasının vekaleti bunda olduğu için protokolü üzerine aldı bu olabilir mi bilen var mı?esyayı ben aldım biraz nakit biraz taksite girdik çok pişmanım neyin içine düştüm bilmiyorum aile çok kötü sürekli bi yalanı çıkıyo ortaya.benim üzerimde de ev ve arsa var evlenmeden önce aldım arsayı ama evi hala ödüyorum.bunlar üzerinede hakkı olabilir mi ya da borcu bişeyi çıksa ben sorumlu olur muyum.çok kötüyüm nolur yardım edin.
Konunuzun ayrıntıları bu olabilir mi?

Çoluk yok..çocuk yok..iş yok ..bark yok tam olarak neyden çekiniyorsun ki sen? Çık git kadın sığınma evine .Sonrasında mesleğini yapman için elbet bir kapı açılır.

Üniversite mezunusunuz madem iş bulup kendi ayaklarınız üzerinde durabilirsiniz. Aile sahip çıkmazsa kendileri bilir siz kendi yolunuza bakın. Ayrıca sizi alacak başka biri olmaz endir ya pazardan meyvemi seçiyorlar şaşırıyorum bu konuşmalara. Bence önce o kafadaki çevrenizden kurtulup kendinize ait bir yaşama geçin.

Bu devirde millet beraber yaşayıp ayrılıyor onun için üzülme ister 2 ister 12 desinler şükret çocuğun yok bağın yok ayrıl kurtul asla çocuk yapma bu yalancı adama
yl yapan biri olarak aileni de sallama kendine hayat kur
eş seni kapı önüne atar ailen kızar eder ama elbet görüşür tekrar
Boşan boşan boşan

Evine hiç goturmedi beni annem hasta dedi hep bahane buldu.. takı olayında da şu kadar takacağız dedi malesef takı da sadece iki tane bilezik taktılar ama düğün günüydü ve dönülecek gün değildi.. :KK43:
Eşyaları nasıl aldı? Size mi iteledi masrafları? Nisanlilik dönemi vs ailecek görmediniz mi evlerini ?

Çıkmazda olacak , ağlayacak bir şey yok , deli misiniz yahu?
İşiniz var çalışıyorsunuz, ailenize ihtiyacınız yok , açın boşanma davasını bosanin , gerekirse kimseye de söylemeyin, bu çekilir mi yahu?

İse gir calisiyosan para biriktir kendi evine cik. Guclu bir kadinsin ve kimseye ihtiyacin yok. Kimse bosanmak icin evlenmiyor salla milleti onemli olan sensin

Muhtemelen boşandığınız zaman insanlar sizin için;
hadi bir kere boşanır, normaldir bir şekilde anlaşamamışlardir. Kocası kötüdür.
Ama ikinciye de boşanıyorsa sorun onda o zaman, kimseyle geçinemiyor. !

Böyle derler .
Doğru ya da yanlış ama dürüst olalım , insanlar evet iki kez boşanmış biri için eee o zaman onda da bir şey var diye söyler.

Ve hakikaten sizde de bir şey var 🤦🏻‍♀️
Yalan kötü bir şey evet ama söylediği yalanlar o kadar ortaya çıkmaya müsait ki . Bunu fark edememiş olmak , sorgulamamış olmak evet tamamen sizin sorununuz .

Hadi eğitim neyse, demek ki kendisini yetiştirmiş derim. Fark edilmiyor lise üniversite.
Ama ev ?

Hiç mi söz nişan gerçekleşmedi,kimse kapınızı çalmadı. Bir akraba arkadaş kimsesi yok muydu ?

Bir insan zaten bu kadar kapınızda yatıyor, dediğiniz gibi gece gündüz etrafınızda pervaneyse vardır bir bit yeniği.
İşin gücün yok mu, bir beni darlama. Şımartma bu kadar der insan 😅👍🏻

Sizin gözünüzü bazı şeyler bürümüş, biran evvel evlenmeye bakmışsınız.
Hata burada .
Evet ikinci olur, nasip üçüncü de olur . Hayat hepimize bir imtihan.
Ama biraz daha tecrübeli, biraz daha hayata karşı dersini almış olmanız gerekirdi.

Bu hatanın bedeli ağır oldu, olacak.
Bir süre aileniz çevreniz size tepki gösterecek elbette.
İnşallah gerçekten yeteri kadar ders aldı tecrübe edindiyseniz her şeyin üstesinden gelmeniz daha kolay olur.

Boşanın. Ama önce kendinize bir iş bulun, ufakta olsa birikim yapın 1 odalı da olsa bir ev bulup kendi hayatınızı kurun.
Ne ailenize muhtaç olun ne de eşiniz olacak insana. Eğitiminiz, mesleğinizde varmış ne güzel.

Mezuniyetlerinizi bi kenara bırakırsak, en başta yapmanız gereken şuydu :

Adamın kimliğini ve e-devlet şifresini isteyip tüm bilgilerine bakmak.

Aileniz assa da kesse de dediği için orda ölümü mü bekleyeceksiniz?
Madem adam bu kadar kötü tehditler savurdu. Arayın ailenizi onlara anlatın bunları kimse büyüttüğü evladının asılmasini kesilmesini istemez.
Çocuk yok madem korunun bari . Çabucak bosanin. Bosaninca insanlar laf edecek diye ömür boyu berbat bir hayatı yaşayıp ölümü mü bekleyeceksiniz?
Yapmayın bunu kendinize gelin silkelenin

Yorumunuz için çok teşekkür ederim inanın şuan ağlıyorum.. evlendiğim günden beri ağlıyorum. Ailem de beni boşanmış birisi diye çabucak elden çıkarttı.. bu evliliğimde bir gün huzur görmedim. Panik atak ve çeşitli hastalıkların sahibi oldum. Sürekli eziyetlerinden. Ailemin boynunu bir kere daha bükmeyim diye katlanıyorum. Ben de suç var evlenmemeliydim.. neden evlendim
Ailem beni çabucak elden çıkardı ne demek.siz eşyamısınız ?tovbe tovbe.yukarida da arkadaşın yazdığı gibi siz bazı şeyleri farketmek istememişsiniz bence.insan tanıştığı kişinin evine hele ki evlenmeyi düşünüyorsa nasıl gitmez?3 ay çalışmadı diyorsunuz ne yediler ne ictiler? Eşya nasıl alındı?Kesin herşeyi siz almışsınızdır.calismiyorsaniz iş bulun boşanın.zaten başımıza ne geliyorsa elalem yüzünden geliyor.elalem kendi dertlerine baksin

Çok haklısnz ama profesyonel bir yalancı olduğu için hediye kargo gondermiştim ona lüks dairenin adresini vermişti bizim evimiz diye ordan kendi ismiyle gidip teslim almış msj gelmişti.. çok guzel oynadı. Kandırabilmek için. Etraftan borç harç her şeyi alıp giyiniyordu üstüne başına.
Oradan aldığı ne malum.subeye de gider alir

Çalışıyorsanız adamı boşayın aileyi de silin atın. Kesse dövse sus otur diyen ailen bu adamdan daha kötü

X