çok pişmanım çok..

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
kızlar dün akşam eşimle dışarı çıktık gamzem kucağımda uyudu arabadayken benimde o hali çok hoşuma gitti eşimin tlf ile kızımın resimi çekeyim dedim ama aptal kafam flaşı kapamayı unuttum benim tlf hep kapalı ya hiç aklıma gelmedi bakmak...o sırada gamzem uyandı bana bakıyodu sonra..
bi çektim kızım gözlerini kapadı hemen ama ne pişman oldum nasıl üzüldüm anlatamam
keşke çekmeseydim elim kırılsaydıda o tlf elime almasaydım kızım 4 ay 9 günlük bişey olamıştır dimi?

yok canım benim bişey olmamıştır evham yapma telefonların flaşları okadar kuvvetli degil hem artık gözleri iyice gelişti canım ilk günkü gibi degil altıncı ayda çekmeye başlıycaz zaten ama genede dikkat gülüm azcık daha sabır ama korkma hiç birsey olmamıştır kıyamam ben sana yaa....a.s.Allahım korusun bebişlerimizi :nazar:

Ben de birşey oldu sanmıştım.

Ufacık şeylere dahi evham yapmayın lütfen.şakkıdı

niye öyle söylüyorsunuz ki arkadaşlar.onuda anlamak lazım ne yaşadığını bilemeyizki.arkadaşımız zaten hamilelik döneminde epey sorun yaşamıştı yanılmıyorsam ve bu yüzden evham yapması doğal.
canım üzülme inşaallah bişey olmamıştır.

kızlar size göre normal olan şeyler bana göre çok önemli olabiliyo hamileyken her gün kızımı karnımda kaybetme korkusuyla 38 hafta geçirdim ardından yoğun bakımda kaldı yaşam ünitesine bağlı şekilde o günler neler çektiğimi tahmin bile edemezsiniz..
o yüzden bazı konularda abarttığımı düşünüyosunuz ama okadar kolay değil işte.
kzıım uyuduğunda bile onu izliyorum düzgün nefes alıyomu diye
hala arasıra rüyamda her tarafında serumlar kablolar olduğunu o doğum zamanını görüyorum..
o yüzden ayıplamayın beni hassaslığım yüzünden.

AÇıkcası ılk okuduĞumda ben de nolcak kı dedım ama sonra annenın yerıne koydum kendımı gÖzÜnden sakındıĞı bebeĞını bu kadar dÜŞÜnmesı gayet normal bence ÇÜnkÜ altunhan bebıŞın de dedıĞı gıbı daha zorlu rısklı ve tetıkte bı hamılelık geÇırmıŞ..bence Önyargılı olmayalım moral verelım hepsınden daha gÜzel...

Ewet bı Şey olmaz ben de zannetmıyorum bıraz daha bÜyÜdÜler ılk gÜnkÜ gıbı deĞılller..bende de hastaneye gelıp yanlıŞlıkla flashı aÇık Çekenler olmuŞtu ama bı problemımız yok..ama yıne de Çekmesek daha ıyı olur hayatım...

destek olan arkadaşlar çok teşekkür ederim biraz rahatladım küvözde kaldığı için gözleri çok hassas demişti dr..
inş bişey olmamıştır..
beni yanlış anlayan arkadaşlarda kendinizi biran benim yerime koyun çok zor bi hamilelik doğum bebeğini heran kaybetme korkusu vs.. siz mutluluk içinde hamileyim diye doğumunıuzu beklerken hayatınızda en önemli gününüz doğum yaptığınız gün iken sizin yavrunuz kollarınızdayken ben yoğun bakım kapısında kriz geçiriyodum daha bikaç saat önce ameliyat olamama rağmen.. ben o günleri hatırlamak bile istemiyorum
anlasanızda sağolun anlamasanızda...

destek olan arkadaşlar çok teşekkür ederim biraz rahatladım küvözde kaldığı için gözleri çok hassas demişti dr..
inş bişey olmamıştır..
beni yanlış anlayan arkadaşlarda kendinizi biran benim yerime koyun çok zor bi hamilelik doğum bebeğini heran kaybetme korkusu vs.. siz mutluluk içinde hamileyim diye doğumunıuzu beklerken hayatınızda en önemli gününüz doğum yaptığınız gün iken sizin yavrunuz kollarınızdayken ben yoğun bakım kapısında kriz geçiriyodum daha bikaç saat önce ameliyat olamama rağmen.. ben o günleri hatırlamak bile istemiyorum
anlasanızda sağolun anlamasanızda...

Ben kendi adıma özür dilerim:teselli:

İlk mesajınızda bunları yazmış olsaydınız keşke:çok üzgünüm:

büyütücek bişi yok,pişmanlık duyma yani
uyuyordu dımı hem
gozu acıkken cekmemıssın uzulme cnm

1 kereden biişi olmaz

kesinlikle bişi olacağını sanmıyorum valla ben hep flaşlı çekiyorum hiç bişeyde olmadı gözünü bile kırpmıyo benim kızım..

kesinlikle bişey olmaz canım korkma....sadece kendi düşüncelerimi sölemek istiyorum sana sana hak veriyorum çok zor günler geçirdin ama hepsi geride kaldı.bunları sürekli düşünerek ne kendini ne bebeğini nede aileni mutlu edebilrsin.bu kadar pimpiriklenme hayatım.bazen aynı şeyi bende yapıyorum sonra kendime geliyorum napıyorum die kendime kızıyorum.şimdi bebeklerimizi her türlü kötülükten koruyabiliriz ama bunun yarınıda var.biraz büyüsünler bakalım yürümeye başlasınlar takılıp takılıp düşücekler daha neler neler...... o yüzdn hayatım artık tadını çıkarmaya bak.kendi kendini bu kadar suçlama.öncelikle bebeklerimiz allaha emanet olsunlar....

canım ben senin yaşadığın kadar zorluk yaşamadım çok şükür ama seni anlayabiliyorum. ben de biraz evhamlıyım. gözümden sakınıyorum oğlumu. ama biliyorum ki melekler koruyor bebekleri. için rahat olsun. bizim oğlan 4 günlükken biz de patlattık flaşı gözüne hem de yakın mesafeden. ben de kahrolmuştum ama çok şükür bişey olmadı

kızlar size göre normal olan şeyler bana göre çok önemli olabiliyo hamileyken her gün kızımı karnımda kaybetme korkusuyla 38 hafta geçirdim ardından yoğun bakımda kaldı yaşam ünitesine bağlı şekilde o günler neler çektiğimi tahmin bile edemezsiniz..
o yüzden bazı konularda abarttığımı düşünüyosunuz ama okadar kolay değil işte.
kzıım uyuduğunda bile onu izliyorum düzgün nefes alıyomu diye
hala arasıra rüyamda her tarafında serumlar kablolar olduğunu o doğum zamanını görüyorum..
o yüzden ayıplamayın beni hassaslığım yüzünden.

cnm gercekdn cok üzüldüm ilk okudugumda ben de ne olcakki sanki dedim ama yaziksa cok sey yasamisin bunlari düsünmen gayet normal kimsenn snei ayiplama hakki yok cnm bebgini allh ayirmesin sendn ins opuyorumnanaktan

Bende okuduktan sorna yazmak istedim :)
Gün isigi oldugu sürece flashlerden hic bir sekilde birsey olmuyormus diye okumustum !!
Üstelik birkerecikten birsey olmaz - bende ara sira unutuyorum ve flashle cekiyorum benim kizim üc bucuk ayliK:)
bende ayni sen gibiydim - eve geldigim ilk ay hic bir gün uyumadim sadece birisi evde onun bas ucundaysa ozaman gündüzlier uyuyordum - ÖLÜM korkusu cok vardi bende halen öyle ama kendimi yavas yavas kontrol altinda tutabiliyorum! Insan bir bebek kaybetip sonra cook dileyince ve gerceklesince dilegi bu seferde kaybetmekten korkuyor:)

canım aman kendine öyle beddualar etme. allah korusun. bebeklerimiz allaha emanet. melekler koruyorlar onları bu flash olayı dışında da büyüdükce koltuktan yada yataktan düşebilecek yürümeye başlayınca dengesini sağlayamayacak düşecek. bende pimpirikliyim sürekli kollarım ama bazende göz göre göre oluverir. geçen yürürken yanağı resmen dizime değdi ve çürüdü. ben severken daha şiddetli mıncıklıyorum.
allah bebeklerimizi bize bağışlasın. sağlıkla bebeğine kavuştuğun için bol bol dua ve şükret. takıntı haline getirmen hem sana hem bebeğin gelişimine zarar. kötü şeyler düşünme korktuğun başına gelir derler. allah korusun o senin yanında. güzel şeyler düşün.

Canım biz doğduğundan itibaren kamera ve flaşlarla büyüdü diyebilirim allah korusun ama yinede benim kadar abartmayın tedbirli olmak lazım :)

X