çok önemli lütfen cevaplayın..

merhabe hocam
malesef ben 4 dusuk yasadım hocam 4 ununde kalp atıslarını alamadık 6 haftalıkken ya dusuyolar ya da aldırmak zorunda kalıyorum yapılan tum tektıklerde bı problemın olmadıgı soylendı hostereskopı hormon tahlıllerı ve genetık testler de bı problem yok benım sorum esımın spermlerını de test ettırmemız gerekırmı veya bundan sonra nasıl bır yol ızlemelyız yardımcı olusanız sevınırım ıyı calısmalar dılerım

Merhaba umut_sevgim,

Sizin bağışıklık sisteminiz, kanama pıhtılaşma faktörlerinizin yanı sıra eşinizin spermlerinin morfolojşk yapısının değerlendirilmesi önemli. Herşeye rağmen, sizin 4 düşüğü yaşamanızdan sonra, en doğru yaklaşımın tüp bebek tedavisi ile dışarıda döllenmenin sağlanması ve bu döllenen yumurların (embriyo) rahminize yerleştirilmesinden önce PGD (preimplantasyon genetik tanı) yöntemi ile sağlıklı olanlarının seçilerek rahme yerleştirilmesi olacağını düşünüyorum.

Doğru ve etkili tedavilerle buluşmanız dileği ile...

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

merhaba doktor bey ; boş gebelik ve kimyasal gebelik olma olasılıgı mikro veya tüp bebekte yüzde kaçtır.tesekuurler

merhaba doktor bey ; boş gebelik ve kimyasal gebelik olma olasılıgı mikro veya tüp bebekte yüzde kaçtır.tesekuurler

Merhaba nisasum,

Doğal yolla oluşan ya da tedavi sonucu oluşan her gebelik, biyokimyasal gebelik olarak başlar. Daha klinik gebelik aşamasına gelmeden, yani ultrason ile bebeğin kalp atışları gösterilene kadar, gebeliği izlemek kanda veya idrarda yapılan b-hCG testi ile izlenir, biyokimyasal gebelik dönemi de bu dönemdir zaten. Benzer şekilde, doğal yolla oluşan ya da tedavi sonucu oluşan her gebeliğin yaklaşık %20 oranında düşük yapılarak kaybedilme şanssızlığı vardır. Bunların da yaklaşık %30-40'ı da boş gebelik olarak gözlenebilir. Size sağlıklı günler ve başarılı tedaviler dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X