Çocuk Hastalıkları COK ONEMLİ ACİL LUTFEN 3 aylik bebegim gida alerjisi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

pastanedekikiz

müngke tengriyin küçüdür
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2013
121
38
33
3 ay 9 gunluk bebegimin alerjisi varmis ama neye var bilinmiyor 3 doktor gezdik herkes ayri telden caliyor. İnek sutunu komple kestim, yumurtayi da kes dediler kestim. Bal cikolata kakao yani fistik badem tavuk cilek kes dediler kestim. En son tum sutleri de kestim keci koyun dahil hicbirini yemedim. Hicbiri bana gida takviyesi vitamin de vermedi. Cocugu mamaya baslatmaya calisiyor hepsi. Ama pek duzelme yok. Ben iyice emin olmadan uzmana gitmeden bebegimi sutten kesmek istemiyorum. Cok agliyor kizariyor cildi perisan oldu cocuk gaz reflu ishal yapiyor bu alerji her neyeyse. Kilo da verdi. İSTANBUL ANADOLU YAKASİNDA iyi bir cocuk alerjisi doktoru bilen var mi onerebileceginiz biri var mi allah rizasi icin

Gecmis olsun insallah iyi bir doktora denk gelirsin. Benim ikizlerin kiz olaninda yuzunde kipkirmizi benekler cikmisti omuzlari kollarina gogsune kadar yayildi. Ustune reflusu vardi surekli kusardi. O zamanlar kakasindan test vermemi istemisti emin olmak icin ama doktor sut alerjisi demisti. Ben bi turlu bu testi yaptiramadim. o siralar cok arastirmistim ve doktorumun dedigi kelime EGER SUT ALERJISI CIKARSA ETI DAHA YASAKLICAM diye. Icine sut giren kek vs. Peynir gibi seyler zaten biliyosun ustune et de yasaklanacakti.
Emzirmeyi bencede birakmayin. Hazir mamalar da sut tozuyla yapiliyor. Sut alerjisi olan bebege ozel rapor mama verilmesi gerekiyor. Bu alerjik reaksiyonlarin bebekler tarafindan vucuttan atilmasi aylar aliyormus. Yani siz bunlari yemeyi kesseniz bile hemen bebeginizde degisiklik olmayacak zaman gerekecek.
Bu arada benim kizin yuuzunde cikan kirmizi sivilcemsi seylerin aynisi arkadasimin kizinda da olmustu ona doktoru her gun havalandir yika ve ozel krem sur demis bende aynisi yaptim 3 gune gecmisti. Reflusu 6 buvuk aylikken gaviscon kullanarak gecti.
En kisa zamanda sizde bu duruma care bulabilirsiniz insallah

Tesekkur ederim verdigi alerji mamasiydi zaten elinde numune varmis bana verdi ama yine de sutten kesip mama veresim yok sonucta sut varken neden mama yesinki iyi bir doktor ariyorum cocuk alerjisi uzmani

Kızlar inek sütü alerjisi nasıl anlaşılıyor. Kızım 3 ay 1 haftalık ve 15 gündür çok gazı oluyor eskiden bu kadar yoktu azalması gerekirken arttı ıkınıyor sürekli. Ve kakası yapış yapış gibi. Mukuslı dedikleri galiba bilmiyorum ya of zaten emmek istemiyor kaç zamandır zorla emziriyorum ama olmuyor genelde gündüz hep mama bşrtek geve emiyor şimdilik

Canım çok erken vermiyormusun ek gıdayı ben kızıma 6 aydan sonra vermeye başladım da

Merhaba. 2 yaşı dolana kadar mutlaka emzirmelisiniz. Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım bu forumda ince ince araştırıp tecrubelerimi ekleyerek cok ayrintili yazdim 30 sayfa kadar. Konu cok geniş, cok hassasiyet, ozveri ve sabir gerektiriyor. Zeynrp kamilde cocuk gastroentrologu nevzat bey var, soyismini unuttum, işte bu demedim ama gittigim doktorlarin en iyisiydi.

Geçmiş olsun.
Suyu değiştirdiniz mi? Çeşit olarak aklınıza ne gelirse, mesela çeşme suyu ile yıkamamak, damacana su ile yıkamak gibi?
Arkadaşımızın başına gelmişti. İmkanı vardı, Amerika'dan mama getirdi, sonra da doktor önerisi ile çeşme suyu ile temasını kesti. Kıyafetlerini dahi damacana su ile yıkadı, sonra iyileşmişti. Başka şeyler de yaptı mı bilmiyorum, su olayı bana çok ilginç geldiği için aklımda kalmış.

Yok onu yapmadim hic de duymadim. Dizanteri olmustu o zaman doktor cesme suyuyla degil damacanayla yikayin demisti mikrop kapmasin diye ama iyilesince devam ettim. Alerji sebebi miymis bir de vay be. Bugun bir doktor buldum ona gidecegim medical parkta umir ayfer yukselen. Ona sorayim bakayim. İnsallah caremiz olur

çok çok geçmiş olsun ,

çare bulursanız burayada yazında sizde başkalarına çare olursunuz
Simdilik cok kati bir diyete girdim 10 gun sonra kontrol yapilacak. Ama ben bazi belirtileri soylemeyi unutmusum doktorun yaninda telastan eve gelince dank etti. Yarin arayip tekrar konusacagim. Diyet cok kati ama cok zor yine de yavrularimiz icin deger herkese care bulunsun

Merhaba, ayfer hanımla diyete devam ettiniz mi sonuç aldınız mı? Biz de şu an kendisine devam ediyoruz beni de çok katı bir diyete soktu 1,5 aydır ama ben tükendim artık. Çocukta olumlu gelişmeler var evet ama bu kadarına gerek var mı emin olamıyorum. Başka doktora göründüm bu sebeple diyetimi açmamı önerdi. Ama ayfer hanıma da güvendim valla çok arada kaldım. Birileri desin ki evet ayfer hanımın tedavileri tespitleri doğrudur devam et istiyorum. Çünkü diyet ölümcül.

Merhabalar, sizde alerji sureci nasil devam etti? Bir doktor hic diyet vermezken digeri cok kati diyete soktu ve bebegimin yuzunde dokuntuler cikti. Diyet sirasinda yedigim muz ve baliktan supheleniyorum. Onlari kesip normal beslenmeme dondum dr a guvenemedim. Bu dokuntuler sabah olmuyor, ogleden sonra cikiyor. Sabahlari yedigim peynirden mi acaba diyorum. Eger olursa tavsiyelrinize acigim. Cok Tesekkurler

Sabahları peynir mi yiyorsunuz?
Süt ürünleri yasak değil mi diyetinizde?
Muz yapmaz ama balık alerjendir yapabilir.

Sabahları peynir mi yiyorsunuz?
Süt ürünleri yasak değil mi diyetinizde?
Muz yapmaz ama balık alerjendir yapabilir.
Cocuk doktorum onemsemiyor ciddi diyete almiyor. 2-3 defa findik buyuklugunde kan olmustu. Gelisimi iyi diye takilmiyor. Cig sut icme dedi sadece. Baska bir alerji doktoru her seyi kesti (gluten, sut ve sut urunleri, yumurta, dana eti, tavuk, gluten, domates, kuruyemis, cilek, portakal ve mandalina). Bu diyeti 1 haftaligna verdi ancak kaldiramadim. 6. Gunun sabahinda oglumun yuzu kizarik uyaninca diyeti biraktim. Her gun balik yemistim. Bu kati diyet oncesi kizariklik problemimiz yoktu. Tesaduf mu bilmiyorum. Su anda sut urunu mu kizartiyor yoksa 3-4 gun onceki kizariklik mi devam ediyor, onu cozmeye calisiyorum.

Sizde surec nasil devam etti? Kati diyet uyguladiniz mi?

Yerinizde olsm bebeğim acı çekerken anne sütünde bu kadar ısrarcı olmam mamaya başlardım bende bebeklerimi anne sütüyle büyüttüm anne sütünün önemini bilenlerdenim ama bu durum bebeğe eziyet gibi geldi bana

7 aylık olduk. 2 aylıktan beri katı diyet uyguladım alerji doktorumla iletişimde olduk. Her gün yediğimi yazdım. Ara ara kan gördüm. Kızarıklık oldu. Bu tip şeyler olunca diyeti bozmak yerine katılaştırdık biz. Bir gün önce ne yediğime bakıp onları çıkardık.
Bizim kilo düşüktü ve fışkırtarak kusma vardı o yüzden ben diyete uydum açıkçası.
5. Ayda deri testi yaptık şüpheli gıdalara baktı doktorumuz. Deri testini referans alarak denemelere başladık diyet açtık.
Şu an süt ürünleri ve çok alerjenler (domates patlıcan susam ceviz fıstık vb) hariç her şeyi yiyorum neredeyse.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…