Çok mutsuzum

weakwarrior

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2016
4
2
Öncelikle herkese merhaba. Sizlerle şu illet sıkıntımı paylaşmak istedim çünkü önerilerinizi dinlemeye ihtiyacım olduğunu hissettim. Ablalarım ben bir lise öğrencisiyim. Sorunum ise sürekli yemek yeme isteğim. Şu yaşta psikolojim bozuldu ya. Kendimi o kadar berbat hissediyorum ki anlatamam. 172 boyum var. Hemen hemen 12 kilo da fazlalığım. Boyum uzun olduğu için çok göbekli durmasam da dev gibi hissediyorum. Çok kalın, iri bir yapım var. Ben de takıntılı bir insanımdır. Hedefim daha aşağılarda 15-20 kilo vermek gibi mesela ama olmuyor işte. Hani ben diyet yapma işine sıcak bakmıyorum yani çünkü program uygulamak benim işim değil. Ne yapacağımı bilmiyorum. Moralim bozuluyor. Her seferinde bu sefer olacak diyorum gidiyor sonra yemek yemeye devam. Hani aç değilim ama gözümü doyuramıyorum sanırım. O kadar istiyorum ki kilolarımdan kurtulmayı, gencecik kızım ama giydiklerim yakışmıyor. Çok üzülüyorum. Bu iştahımı ne yapsam ki?

1.72 boy senin için aslında avantaj benim gibi 1.60 boyunda biri için senin vereceğin 4-5 kilo bile gözle görülür sonuçlar elde etmene sebep olur:)Öncelikle hedefini küçük tut ilk 5 kiloya odaklan.Zaten vücudundaki ödemi atınca ne demek istediğimi anlayacaksın.Bende abur cubur yemeyi çok seviyorum .Önce normal ürünler yerine üzerinde şekersiz yazan aburcuburlara geç sonra yavaş yavaş yeme isteğinin geçtiğini göreceksin.Çikolatamı yemek istiyorsun diyabetik çikolata al ye ben tadellenin şekersiz olanından alıyorum mesela.Kola içeceksen sıfır şeker olanından iç vs...normal yemeklerinide herzamankinin yarısını yeme ile başla..hergün aldığın kalorinin 500-600 kalori aşağısına ineceksin ve buda ilk etapta hiç diyet yapmadan ayda 500gr-1kg arası kilo vermen demek.Hızlı vereyim deyip aç gezersen vücudun sarkar .Yaşın küçük biraz dikkat et ağır diyetler uygulamadan yaza kadar haline sen bile şaşırırsın :)

Teşekkür ederim dikkat edeceğim dediklerinize :) Başaracağıma inanıyorum. 6 ay gibi bir sürede vermek istiyorum aslında. Bakalım :)

Birincisi ergenliktesin kilo alman gayet doğal. Hangi kız ergenlik fotoğraflarına bakmak ister? Bakmak istememe sebepleri çok ama hepimiz o dönemlerde kiloluyduk. Bir diğer husus bu kadar psikolojik baskı yapma kendine. Rahat bırak kendini. Sen kendini sıktıkça yemekler aklında dolanır. Kendimden biliyorum. :) Ne zaman kendimi rahat bıraksam yemek yemeyi bırakıyor ve kilo veriyorum. Vücut düzenini buluyor. Kendini sev her zaman olduğun gibi. Gerisi teferruat. :)

Aynen öyle ya ben de farkettim bunu dert ettikçe inadına yiyesim geliyor sanki. Daha rahatım şu an teşekkürler yorumunuz için :)

Gelişme döneminde diyet sağlıklı da değil ancak yeme alışkanlıklarını değiştir daha az kalorili şeyleri ye kızartmadan fast fooddan uzak dur bide inceldiğinde ne kadar fıstık olacağını düşünüp motive ol beğenilmek her kızın hoşuna gider :KK66:

X