Çok kötü kokan ofis arkadaşım,kişisel bakım

Bu durumu çözmek istiyorsanız ikiniz yalnızken 3. bir kişi duymadan güzel cümleler kurarak konuşun. İmali konuşmanın ben bir işe yaradığını pek görmedim.

Ben o kadının yerinde olsam duyduğumda çok üzülürdüm ama bir yandan da o kişiye söylediği için minnettar kalırdim.

Siz gerçekten iyi niyetle konusursaniz o da anlar yani.

Bir paket deotak krem, güzel pudrasız bir deodorant, bir şişe gargara, bir ağız spreyi ve naneli sakızdan oluşan ufak bir hediye paketi hazırlayın. İçine bilgisayar çıktısıyla senin kadar şık bir kadına mis gibi kokmak yakışır yazan bir not yazıp kargoyla gönderin ya da o yokken masasına bırakın.

Muhtemelen yine kırılır ama kime kırılacağını bilemediği için kimseye trip atmaz.

Daha öncede bir konuda söylemiştim benim arkadaşım birde her gün öpüyor. :KK43:
Kokuya hassasiyetim acayip var deyin.

Ağız kokusu,diş eti hastalıklarından,diş taşlarından veya sindirim sorunlarından kaynaklanabilir.
Bence de sadece ikiniz varken konuyu açın,belki farkında değildir.
"Biz birbirimizi tanıyoruz ama başka bir ortama girdiğinde zor durumda kalırsın,mahçup olursun." deyin.
İyi niyetle söylediğinizi anlayacaktır.

Bazi insanlarin teni kokuyor kilo bakim dusla alakasi yok bunun rastgelmisligim var hele o tene naylonumdu bir kiyafet birde agir parfum oldumu aman yarabbim bayilacak gibi oluyor insan agiz kokusuna seker sakiz ikramiyla halledersiniz de ten kokusunu kirmadan soylemenin maalesef bir yolu yok cunku gercekten farkinda degiller yani almiyorlar yani acik acik soyleyin en azindan parfum ve orlonumsu ipli kiyafetlerden uzak durur

Böyle konuların isim vermeden toplum içinde konuşulması taraftarıyım.
Mesela bir dakikanızı alıcam deyip söze başlayın. “ arkadaşlar burası küçük bir ofis ve azıcık bile ter koksak hemen hissediliyor bu yüzden kişisel temizliğimize lütfen özen gösterelim, duş alalım, deodorant kullanalım, her gün dişlerimizi fırçalayım çünkü son zamanlarda ofiste çok ağır koku var artık dayanamıyorum, kimden geliyor bilmiyorum ama lütfen bundan sonra hepimiz buna dikkat edelim.”
Deyin. Böylece isim belirtmeyip topluma konuştuğunuz için kırılmış da olmaz :KK66:

Bizde de aynı sorun var. Hatta konunu okurken bizim şirketten biri mi yazdı acaba diye de düşünmedim değil:)
Biz insan kaynaklarına söyledik. O da uygun bi dille uyardı kızı ama ne çare hala aynı.
Bide bu kızla aynı servisteyiz. Eve gidene kadar zor dayanıyoruz. Valla nolcak böyle bilmiyorum :KK43:

Bizde de aynı sorun var. Hatta konunu okurken bizim şirketten biri mi yazdı acaba diye de düşünmedim değil:)
Biz insan kaynaklarına söyledik. O da uygun bi dille uyardı kızı ama ne çare hala aynı.
Bide bu kızla aynı servisteyiz. Eve gidene kadar zor dayanıyoruz. Valla nolcak böyle bilmiyorum :KK43:

Ağız kokusumu ten mi?

Bazı insanlar hiç koku almaz,biliyor musunuz?çok yakın bir arkadaşımdan biliyorum.bir de eşimin yengesi feci kokan bir kıymayı köfte yapmaya çalışıyordu.yani hakikaten ellerinde olmayan sebeplerden dolayı...
Giydiği bluz polyester ise de düzenli duşunu da alsa koku oluşma ihtimali yüksek.Bazı insanların standardı haftada sadece iki gün duş almakmış. Bu da araştırılmış,kanıtlanmış bir gerçek.bi önerim yok,tek önerim umarım rencide etmeden halledebilirsiniz.

Şimdi yılbaşı geliyor. Aranızda sadece sizin ofise özgü yılbaşı çekilişi yapın. Hatun hariç hepiniz aranızda anlaşın. Bu hatunu kurada her kim çekerse

1 Deotak Plus
1 Driclor
1 Koltuk altı perspirantı Adidas bu konuda başarılı, Mavi olan iyi olur.
1 diş fırçası-macunu seti
1 Ağız Gargarası

hediye paketine eklensin. Eşek değilse durumu anlar.

şöyle bi site var belki işinize yarayabilir..

http://kokuyorsun.com/

'ter kokan veya ağzı kokan insanları kırmadan uyararak dünyanın daha temiz ve ferah olmasını amaçlar. Bu amaçla ter kokan veya ağzı kokan arkadaşlarınızın eposta adresini ve gönderilecek mesajı seçerek uyarabilirsiniz.'

X