Doğuma Hazırlık çok korkuyorum

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
D

duygukaan

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi duygukaan
arkadaşlar 25 gün sonra allah kısmet ederse doğum yapıcam suan herşey normal gıdıyo son ana kadar bişey cıkmassa normal doğum yapıcam ama cok korkuyorum:KK43: kestiklerinde çok acıyomu hep bundan korkuyorum biraz rahatlatın beni nolur normal doğum yapan arkadaslar ayrıntılı anlatırsanız sevinirim

• Konu Sahibi duygukaan
canım ben daha önce doğum yapmadım ama doğum yapan herkes o an hiç birşey hissetmiyorsun zaten herkesde kesilmiyor belki kendiliğinden açılır kesilmezsin.birde bildiğim kadarıyla ağrı kesici iğne yapılıyor

• Konu Sahibi duygukaan
canım ne mutlu sana ki o büyük ana yani meleğinle buluşmana çok az kalmış:1hug:

O' nu kollarına aldığında, kokusunu içine çektiğinde hiçbir acının önemi kalmayacak:asigim:

ben hem sezeryanı hem normal doğumu yaşadım ikisininde zor yanları ve avantajları farklı farklı...
tek ortak noktaları minik kuzu kucağa alındığında herşeyin geride kalmış olması

hiç korkma canım Allah bir nefeste sağlıkla kurtarsın inşallahhhh:Saruboceq:

darısı tüm hamişlere ve de bana:Saruboceq::asigim:

• Konu Sahibi duygukaan
cnm ya korkma ne mutlu sana bak ben 10 yıldır senın yaşadığını yaşamak için bekliyorum merak etme normal doğumu benım kadar canlı görseydın korkmazdın bir anlık herşey geçer bebişine kavuşursun Allah c.c. yardımcın olsun şimdiden mutluluklar dilerim...

• Konu Sahibi duygukaan
Korkma canım, eskiden tek fobisi doğum yapmak olan ve iki normal doğum yapmış biri olarak diyorum ki.. Keşke herşey doğum yapmak gibi olsa, inan on on kere daha doğrurum hiç korkmam. Öyle büyük bir mutluluk ki Allah isteyen herkese yaşatsın, bebeğini düşün ona odaklan, birde zor olacak diye düşünme kendini şartlama hep pozitif düşün.

• Konu Sahibi duygukaan
canım ne mutlu sana ki o büyük ana yani meleğinle buluşmana çok az kalmış:1hug:

O' nu kollarına aldığında, kokusunu içine çektiğinde hiçbir acının önemi kalmayacak:asigim:

ben hem sezeryanı hem normal doğumu yaşadım ikisininde zor yanları ve avantajları farklı farklı...
tek ortak noktaları minik kuzu kucağa alındığında herşeyin geride kalmış olması

hiç korkma canım Allah bir nefeste sağlıkla kurtarsın inşallahhhh:Saruboceq:

darısı tüm hamişlere ve de bana:Saruboceq::asigim:

amin cnm sağol

• Konu Sahibi duygukaan
canım ben daha önce doğum yapmadım ama doğum yapan herkes o an hiç birşey hissetmiyorsun zaten herkesde kesilmiyor belki kendiliğinden açılır kesilmezsin.birde bildiğim kadarıyla ağrı kesici iğne yapılıyor

ne yapılıyosa yapılsın valla:)ama her hastane onu yapmıyo işte neyse görücez :KK66:

• Konu Sahibi duygukaan
benimde 24 gün kaldı bende korkuyorum ama napalım bebişimiz için zor da olsa çekicez acıyı benimde ilk doğumum ama bebişimi kucağıma alacağım anı düşününce herşeyi unutuyorum Allah bütün hamişlere kolaylık versin:emir_bebek:

• Konu Sahibi duygukaan
ben sezeryan yaptım canım1 ay önce sezeryanda bile aynı gün 2 saat sonra kaldırıp yürütüyolar
ertesi gün arabaya kadar yürüdüm eve çıktım 1 gün yattım sayılır 3.hgün pijamaları gidim yavaşta olsa bütün gün yürüdüm evde
bizim ameliyat diye geçiyo seninki normalmiş sen bizden önce iyi olurusun
allah bi avazda kurtarsın canım

hiiiiç korkma.benım de 20-25 gun falan var doğumuma kısmetse.korkuyorum dediğin kesi yani epizyotemi yapılması ekserıyetle gereken bişey.çünkü kesi yapılmazsa bebeğin başı çıkarken vajina ağzında kontrolsüz yırtıklar olabiliyormuş.bu da ileride idrar hatta büyük abdesti kaçırmaya kadar gidiyormuş.bu yüzden doktor kontrolunde yapılan bi kaç cm lik kesik bizim yararımıza.zaten dikişler kendiliğinden çürüyen iplerden yapılıyor dikiş alma falan da yok yani.ayrıca epidural almıycakmısın.ben epiduralli normal doğum yapıcam.onu aldıktan sonra belden aşağıda hiçbirşey hissetmıyorsun zaten.

ben sezeryan yaptım canım1 ay önce sezeryanda bile aynı gün 2 saat sonra kaldırıp yürütüyolar
ertesi gün arabaya kadar yürüdüm eve çıktım 1 gün yattım sayılır 3.hgün pijamaları gidim yavaşta olsa bütün gün yürüdüm evde
bizim ameliyat diye geçiyo seninki normalmiş sen bizden önce iyi olurusun
allah bi avazda kurtarsın canım

amin cnm sağol güzel dileklerin için suan normal ama sonra ne olur sezeryanda olabılır cunku bebeğim kılolu bıraz inş normal olur bakıcaz artık

hiiiiç korkma.benım de 20-25 gun falan var doğumuma kısmetse.korkuyorum dediğin kesi yani epizyotemi yapılması ekserıyetle gereken bişey.çünkü kesi yapılmazsa bebeğin başı çıkarken vajina ağzında kontrolsüz yırtıklar olabiliyormuş.bu da ileride idrar hatta büyük abdesti kaçırmaya kadar gidiyormuş.bu yüzden doktor kontrolunde yapılan bi kaç cm lik kesik bizim yararımıza.zaten dikişler kendiliğinden çürüyen iplerden yapılıyor dikiş alma falan da yok yani.ayrıca epidural almıycakmısın.ben epiduralli normal doğum yapıcam.onu aldıktan sonra belden aşağıda hiçbirşey hissetmıyorsun zaten.

peki onun bebeğe bi zararı yokmu cnm bide kendı ıstegıne goremı oluyor
???

bebeğe hiçbir yararı yok neden olsun ki? bebeğin başının rahat çıkması için yapıyolar zaten o işlemi.bildiğim kadarıyla hasta insiyatifinde olan bişey değil.gerek görülmeyen doğumlarda oluyomuş anam benım bildiğim % 80 yapılıyo.

21 gun kaldi doguma bende korkanlardanim heleki boyle benim gibi korkan anne adaylarini gordukce daha cok tirsiyorum su an icin yeni bisey gelistirdim diyorumki KORKUNC BIR ACI OLSA HIC BIR KADIN 2. KEZ ANNE OLMAYI ISTEMEZ diye kendimi avutuyorum...yaklastikca daha cok anneler diyo korkuyorum diye...allahim kolay dogum nasib etsin butun hamislere:Saruboceq:

21 gun kaldi doguma bende korkanlardanim heleki boyle benim gibi korkan anne adaylarini gordukce daha cok tirsiyorum su an icin yeni bisey gelistirdim diyorumki KORKUNC BIR ACI OLSA HIC BIR KADIN 2. KEZ ANNE OLMAYI ISTEMEZ diye kendimi avutuyorum...yaklastikca daha cok anneler diyo korkuyorum diye...allahim kolay dogum nasib etsin butun hamislere:Saruboceq:

ölüm yok ucunda neticede bebeğine kavuscaksın öyle avutcaz cnm kendımızı baska care yok :)

Bende normal doğum istiyorum ben doğumdan korkmuyorum ama o dikiş olayı benide düşündürüyor açıkçası.Sırf bu yüzden epidural normal yapmaya karar verdim.Önceden iğneyi vurulayımda dikişi hissetmeyeyim diye.Umarım kolay bir doğumun olur canım.

ben de o kesiden ve dikişlerden korkuyordum ama geçen sene doğum yapan arkadaşımla konuşunca rahatlaıdm, kesiyi hissetmedim dedi sanırım uyuşturdular diye anlattı ve dikiş esnasında da ayrıca uyuşturmuşlar sanırım... devlet hastanesinde doğum yaptı...
Rabbim gönlümüzdekini ve sağlıklı olanını versin inşallah :Saruboceq:

kızlar bildiğim kadarıyla kesiyi dikmeden uyuşturuyorlar..ben etrefımdan hep öyle duydum..

X