Çok korkuttun beni annem :(

E

EU2

Ziyaretçi
Dün tüm gün evdeydim temizlik falan yaptım sonra annem hasta ziyaretine gitti hastaneye dayımlarla bi akrabamız banyoda düşüp diz kapağını kırmış neyse annem ordan eve geldi aşağdan zile bastı diyafondan kızım ben pazara çıkıyorum dedi tamam şekerim dedim bende duşa girdim sonra annem geldi bu seferde bi terlik almıştı hangar diyee bi ayakkabı firmasından oraya gidip şunu değiştirim dedi bende dedimki boşver bak geç oldu hava karardı yarın beraber gideriz dedim yok kızım aşağda alt katta dayınlarda güllü var onla gideriz dedi hem baban balık istedi onuda alıcam dedi anne balık al sadece gitme terlikçiye bak uzak dedim dinlemedi evden akşam namazında çıktı aradan aradan 1.5 saat geçtiı zil çaldı kızım aşağı in elimdekilere yardım et dedi annem, aşağı bi indim titriyo ağlıyo çok korktuğu belli olmuş:1shok: anneeeeee ne oldu dedim bi korkuyla belinay ben kayboldum zor buldum evi dedi başladı ağlamaya sinirleri boşaldı resmen titriyo girdim koluna eve çıkarttım devam ediyo titremesi hemen su verdim sakinleştirici ilaç verdim sigara verdim balkona çıkardım hem sigaranı iç hem anlat anne dedim..biz zeytinburnunda oturuyoruz kızlar annemin terlik değiştiriceği yer yeşiltepede neyse güllü teyzeyle yola çıkmışlar son anda annemi ekmiş ben ve gidim demiş annem tek başına yeşiltepeye gitmiş ordan çıkmış ters yola girmiş yenidoğana kadar çıkmış araba yolunda buldum bian kendimi dedi baktım değişik değişik insanlar allahım ben nereye geldim diye söylendim içimden dedi sonra bir kadın görmüş kaybolduğumu söylemedim kızım ben kızıma gidicem beni taş caaminin oraya kadar götürürmüsün demiş kadında demişki teyze sen nereye geldin bayağ uzaktasın demiş annemi taş caaminin oraya kadar getirmiş sonra annem ordan yine yolu kaybetmiş kuran kursundan çocuklar çıkıyomuşş oğlum beni pazar pazarının başına götürürmüsünüz demiş çocuklar gel teyze demişler getirmişler annem ordan yine kaybolmuş sonra hep dua etmiş allahım beni evime götür ben kaybettim yolumu demiş dualar okumuş ve bi şekilde yolu çıkarmış geldiğinde yatsı namazı okunuyordu çok kortum yaa :çok üzgünüm:dedimki anne çantanda paran var neden atlayıp bi minübüse yada taksiye gelmedin dedim taksiye tek binmeye korktum dedi peki cep telefonun yanında beni yada ablama arasaydın gelseydik seni alsaydık dedim o an aklıma gelmediki hem nerde olduğumuda bilmiyordumki dedi yanındaki bayana verseydin dedim o tarif ederdi dedim yok kızım kaybolduğumu söylemedim ne olur ne olmaz diye dedi.. hemen kolundaki bilezikleri çıkartıyorsun anne ve çantana adreslerimizi tellerimizi yazıcam dedim ve artık ben babam yada ablam olmadan dışarı çıkmak yok dedim o sırada ablam aradı onada anlattım heemen eniştemle atladılar geldiler anne kızlar ağladık hep beraber annem ablamı görünce yine sinir boşalttı kavuştum size ya gelemeseydim dedi 53 yaşında aklım gitti benim dedi senağlama yarın için osmaniye sskk'dan randevu aldım kızlar hem dahiliyeye hemde nöroloji bölümüne bu sabahta babam anneme b12 ilacı vermeye başladı RABBİM SEN AİLEMİ KORU annemi babamı ablamı koru benim kadar ailesine düşkün evlat varmıdır bilmiyorum ama ben çok aşırı bağlıyım anneme babama ablama annemi o halde görünce mahvoldum ben dua edin kızlar ne olur dua edin annemde kötü bişi çıkmasın yarın sadace ilaç versin doktorlar onada razıyım kızlar bişi olmaz dimi anneme?? bu arada annemde şeker hastalığıda var.

kızlar yarın tümgün hastanedeyim şimdi size şunu sorucam yarın nörolojiye gittiğimizde annemin bu unutkanlığınıda söylicem..yarın nöroloji beyin filmi çekermi? herşey çıkar dimi röntgende falan?

Kızlar ben geldim ancak geldim çünkü hastaneden çıkınca anneme istanbul turu yaptırdım kafasını dağıtması için geldim ve hemen benden haber bekleyen sizlere yazıyorum...evet kızlar çıktık gittik saat1.30 gibi hastaneye,hemen bankodan kayıt yaptırdım önce dahiliyeye girdik çok şeker bir bayandı gençti annemin şeker ve kolestrol ölçülerini istedik yeniden tahlil verdi annem bu arada şikayetinide anlattı ellerim uyuşuyor ve titiriyorum dedi şekeriniz düştüğünde olur teyzecim dedid oktorumuz ve kanla idrar tahlili istedi.. orda çıktık hemen diğer bölüme nörolojiye gittik kayıt yaptırdım ordaki doktorumuzda genç bir bayandı annem ve ben girdik içeri şikateyimizi anlattık kızım bende unutkanlık var ramazanda ve en sonda pazar günü kayboldum evimin yolunu bulamadım dedi başladı ağlamaya doktorda teyzecim ağlamayın dedi bana sordu neden ağlıyorki diye bende ilk kez başımıza böyle bişi geldi dedim oda üzüldü neyse doktor şekeriniz varmı dedi evet kızım dedi şekeriniz düştüyse ondan olabilir ani unutkanlıklar ama ben yinede tahlil isticem teyzecim tedbirimizi alalım dedi ve beyin tomografisi istedi sonrada psikolğa yönlendirdi.. hemen tahliller için alt kata indim yarın kan ve idrar tahlilimiz var 8'de sonra saat 10'da samatyada beyin filmi için tomografiye giricek annecim, kendisi bayramdan sonraya atmak istedi ama ben hayır yarın hallolucak bu dedim yarına aldım ranevuyu.. sonra hastanenin psikoloğuna gitik ne tesadüftürki oda genç bir bayandı kızlar nörolojideki doktor annem için psikologdan şu tahlilleri istemiş..
1)şahsiyet kişilik incemlemesi 2) nöropsikoloji (organisite) inceleme. 3)intektüel (zeka) inceleme Neyse psikoloğumuz randevu verdi yarın saat 9'a ama samatyada olmamız lazım film için annem bayramdan sonraya atmak istedi korktu bende doktara kaş işreti yaptım doktorda dediki teyzecim ben bayramdan sonra 1 hafta yokum dedi, bende dedimki nörolojideki doktorumuz bizden beyin tomografisi istedi dedim sonra size yönlendirdi dedim sizin vereceğiniz sonuçlarda önemli ona göre ilaç veya tedavi başlicak dimi dedim kesinlikle dedi oda.. ozaman biz perşembe gelelim uygunmudur dedim evet perşembe olabilir yazıyorum listeye sizi dedi ...
yani kızlar anlicağınız yarın önce bakırköy osmaniye ssk hastanesine saat 8'de aç karnına önce kan sonra idrar tahlili, ardından samatya ssk hastanesine geçip saat 10'da beyin tomografisi için bulunucaz aynı gün sonucu alabilirmisin beyin tomografisinin, sonra eve gelir yine osmaniye ssk'dan randevu alıcam perşembe için perşembe günüde annem psikologdayken ben idrar ve kan testi sonucunu alıcam, annem psikologdan çıkınca dahiliyeye gidip tahlil sonuçlarımızı göstericez ordan nörolojiye gidip beyin filmimizle pskioloğumuzun sonucunu göstericez...

kızlar annemin tahlilleriyle beyin tomografisinide çektirdik.. kan ve idrar tahlilini ve beyin tomografsini cuma günü alıcaz, yarında psikologda randevumuz var...

bugünde psikilogda randevumuz vardı ve Anneme sordum ne yaptınız dedim.. saat çizdirmiş, atasözleri söylemiş anlamları nedir demiş,şuan hangi ülkedeyiz şuan hangi ilçedeyiz demiş,kaybolduğunda ne düşünüyorsun demiş, bir cümle yaz demiş annemde kağıda beyim yazmış sonrada hecelerle ayırmış, tahisilin ne mezun oldunmu diplomanı aldınmı demiş.. sonra doktorumuzz beni çağırdı dediki ben bir teste daha tabi tutucam annenizi fakat o uzun ve bayramdan sonraya alıcam annenizi ben 15 gün yokum dedi, bende dedimki yarın beyin filminin sonucunu alıcam dedim, dahileyede belirli tahliller istendi onların sonucuda yarın çıkıcak siz şimdi bana çıkardığınız izlemlediğiniz raporuyazın ben beyin filmiyle nörolojideki doktorumuza yarın gösterim eğer yeterli olmazsa bu rapor zaten tekrar sizi bayramdan sonra yine rahtsız ederiz dedim ...

Raporda şu yazıyor kızlar bilen biri varsa yardımcı olsun lütfen...

PSİKOLOJİK TEST RAPORUDUR

SMMT yanıtları incelenen hastanın bilişsel işlevleri sınırda izlenmiştir (24/30)

(Oryantasyon 8/10, hızlı bellek 3/3, dikkat ve hesaplama 5/5, bellek 0/3 dil 8/9)

Soyutlama atasözlerinde korunuyorken, bazılarında somut açıklamalar izlendi (Atasözleri 3/4)

morelimizii yüksek tutan doktorların ilgi ve alakası hep dualar ettim eminimki inanıyorumki annemin büyük bir rahatsızlığı çıkmicakk.. ÇIKMAZ DİMİ :KK43:

RABBİM SEN İÇİME FERAHLIKVER SEN BENİM YARINA KADAR AKLIMA MUKAYET OL NE OLUR RABBİM SANA HERZAMANKİNDEN DAHADA ÇOK İHTİYACIM VAR NE OLUR YARIN HAYIRLI GÜNDE HAYIRLI HABERLER DUYMAMI NASİP EYLE

Son düzenleyen: Moderatör:
canım yazını ağlayarak okudum .çok kötü oldum Allaha emanet rabbim sen koru şu an yazamıycam

Geçmiş olsun..
O kadar ayrıntılı yazmışsınız ki balıktan camiye-pazara zor okudum kafamçokkarıştı
Neyse Allah kaza bela vermesin
İyi olduğuna sevindim.

sen beni görseydinnn dün çok kötüydüm:KK43: dün3'e kadar oturdum annemle babam uyudu babam rüyasında sayıkldı hanım nereye hanım hanım diyordu yanların gittim korktum ara antrenin ışığını yaktım izledim ikiside biribirine sarılmış uyuyorlardı ama 3 e kadar oturdum çok korktum yaa anlatırlır gibi bişi değil bu

geçmiş olsun. umarım ciddi bir sorun çıkmaz, sadece panikle gelen bi şaşkınlıktır.

Geçmiş olsun..
O kadar ayrıntılı yazmışsınız ki balıktan camiye-pazara zor okudum kafamçokkarıştı
Neyse Allah kaza bela vermesin
İyi olduğuna sevindim.

ben bu korkumu bu üzüntümü gidermek için kime anlatimki başka evde ablamda gittikten sonra tek başıma kaldım ve geldim burdaki dostlarımla paylaşıyorum en ince ayrıntısına kadar anlattım çünkü hala dünün şokundan çıkmadım sanırım gözlerinizi yordum kusura bakma.​

geçmiş olsun. umarım ciddi bir sorun çıkmaz, sadece panikle gelen bi şaşkınlıktır.

canım daha öncede teraviden gelirken evin kapısı diye bozkurt fabrikasının giriş kapısına kadar gitmiş. ablama giderkende çıkmaz sokağa girmmişti :KK43:

canım çok geçmiş olsun...
merak etme birşeyi yoktur insan panikleyince herşeyi unutur.
geçici bir durumdur...
ALLAH ailelerimizi başımızdan eksik etmesin......

canim cok gecmis olsun, allahi bir daha böyle bir sey yasatmasin..cok üzüldüm gercekten..

Anneler bizim hazinemiz :KK43:(

Ya bir de bir önerim var canim kizma bana :KK43:.. Konustugun gibi yaziyorsun, hani noktalar virgüller felan yok. okumasi cok zor oluyor sanki bir nefeste okuyormusum gibi.

canim cok gecmis olsun, allahi bir daha böyle bir sey yasatmasin..cok üzüldüm gercekten..

Anneler bizim hazinemiz :KK43:(

Ya bir de bir önerim var canim kizma bana :KK43:.. Konustugun gibi yaziyorsun, hani noktalar virgüller felan yok. okumasi cok zor oluyor sanki bir nefeste okuyormusum gibi.

canım benim teşekkür ediyorumm.yazı şeklime gelince dedimya biranda içimden geçenleri yazmak istedim çünkü dün geceden beri patladım evde tekim kafayı yemek üzereyim kimseye anlatamadımda bende yazdım buraya o anki psikolojimle noktasını virgülünü düşünecek kadar kafam yerinde değilki senağlama​

işin içinde anne-baba olunca insan daha bir korkuyooo gözleirm doldu bende annemi bir yere gönderemeyenlerdenim aklım kalıyo kaç kez ararım bir yere gidince psikopat oldum ama ne yapayım bu devirde insanın aklına neler geliyo.....
canım Allah korumuş anneni kalbine vesvese getirme ...

Kıyamam yaa Allahım anneciğine iyilikler versin ablacım..İnşallah doktordan iyi sonuçlar alacaksınız..İnsanlık hali biliyorsun o an telaşlanıp iyice yanlış yapabiliyor yolları çıkartamıyor insan sonrası telaş üstüne telaş..

Canım Dualarımız anneciğinle bu duyguyu çok iyi bilirim..Onlar bizim Meleklerimiz Allaha emanet :Saruboceq:Geçen hafta doktora götürdü abim getirdi o saat aralığı toplasan 1 saat yetti arttı bile Allahım uzun ömürler nasip etsin Cümlemizin anneciğine:Saruboceq:

Size çok geçmiş olsun birtanem..İyihaberlerle gel inşallah:1hug:

Geçmiş olsun da yazını okurken sanki ufak bir çocuktan ya da akıl sağlığı yerinde olmayan bir insandan bahsediyormuşsun gibi geldi..Sakın yanlış anlama canım benim , demek istediğim biraz fazla mı yıpratmış bu konu seni, konu annen olunca?

Baştan annen kaza falan geçirdi sandım Allah korusun.

Biraz sakin ol bakalım..

Yanlış anlama sakın canım beni ama annenin bilinen bir rahatsızlığı yoksa daha fazla düşünerek büyütmeyin kafanızda derim Belinaycım..

Yani koskoca kadın sonuçta, kaybolsa da bir şekilde evine dönebilir, ne bileyim herkes kaybolabilir evet ama bir yakınına telefon etmeyi de düşünür o yaşta bir kadın..

Annen, bu neden bu kadar panik yapacağına sizi aramamış anlamadım..? Gerçi orası İstanbul, doğru, ne olacağu belli olmaz..

Ama normal değil canım, kaybolmasından bahsetmiyorum, paniklemesinden ve çok çok fazla korkmasından, bence de anneni bir doktora götürmekle iyi yapıyorsunuz..

Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
ıtır&buse ve nazlı ablam çok teşekkür ediyorum dualarınızı benden ve annemden eksik etmeyin yeter olurmu?

Geçmiş olsun..
Kötü bir durum , aynı şeyin annemin başına geldiğini düşündümde
Bir anlık korkmanızda ne kadar haklı olduğunuzu düşündüm..

Geçmiş olsun merve :teselli:
Allah korusun canım aklına kötü şeyler getirme sakın
birdaha böyle bir durumla karşılaşmaz işallah kaybolmanın acısını bilirim
bilmediğin bir yerde kaybolmak çok feci birşey
anneninde gördüğü göreceği bu son olur işallah
tekrar geçmiş olsun

Geçmiş olsun da yazını okurken sanki ufak bir çocuktan ya da akıl sağlığı yerinde olmayan bir insandan bahsediyormuşsun gibi geldi..Sakın yanlış anlama canım benim , demek istediğim biraz fazla mı yıpratmış bu konu seni, konu annen olunca?

Biraz sakin ol bakalım..

Yanlış anlama sakın canım beni ama annenin bilinen bir rahatsızlığı yoksa daha fazla düşünerek büyütmeyin kafanızda derim Belinaycım..

Yani koskoca kadın sonuçta, kaybolsa da bir şekilde evine dönebilir, ne bileyim herkes kaybolabilir evet ama bir yakınına telefon etmeyi de düşünür o yaşta bir kadın..

Annen, bu neden bu kadar panik yapacağına sizi aramamış anlamadım..?

Ama normal değil canım, kaybolmasından bahsetmiyorum, paniklemesinden ve çok çok fazla korkmasından, bence de anneni bir doktora götürmekle iyi yapıyorsunuz..

Geçmiş olsun.

denizcim annem daha önce hiç akşam vakti babamsız yada yanında biri olmadan çıkmadı dışarı annem inan artık evde bile unutkanlık yaşıyor bazen

denizcim annem daha önce hiç akşam vakti babamsız yada yanında biri olmadan çıkmadı dışarı annem inan artık evde bile unutkanlık yaşıyor bazen

Tamam canım benim..Geçmiş olsun..Korkmakla haklı ,alışık değilse yalnız çıkmaya..

Geçmiş olsun tekrar..:Saruboceq:

X