Cok kararsızım, Yorumlarınıza ihtiyacım var.

Yerinizde olsam kabul ederdim. Hiç belli olmaz belki zamanla patronla konuşup daha önce ofis işi yaptığınızı söylersiniz. Siz iletişiminizle vs zaten bi ışık yakarsanız farklı iş fırsatı da oluşabilir.
Oluşmasa bile bu maddi sıkışıklık içinde ben okey derdim.

ev temizliğinden çok daha kolay gözükse de meslek sahibi bir kadın için ofis temizliği yapmanın mental yükü daha ağır olabilir. tabi, herkes kadar onun da sigortaya ihtiyacı olduğu için ev temizliğine göre bu açıdan daha güvenli ve avantajlı görünüyor.

İşin orasını bilerek kurcalamadım, sadece paraya sebep bir şeyler yazdım işte...ne derece zor olduğunu biliyorum, 5 yıl önce işten çıkarılmıştım iş bulmam 2 ayı almıştı. O sırada tanıdık, alakasız biri geçinecek kadar bir iş yapsan garsonluk gibi demişti çok gücüme gitmişti🙄

İşin orasını bilerek kurcalamadım, sadece paraya sebep bir şeyler yazdım işte...ne derece zor olduğunu biliyorum, 5 yıl önce işten çıkarılmıştım iş bulmam 2 ayı almıştı. O sırada tanıdık, alakasız biri geçinecek kadar bir iş yapsan garsonluk gibi demişti çok gücüme gitmişti🙄

ben bu ülkeye yeni taşındığım zaman artniyetli bir vatandaşı (arkadaş bile diyemiyorum), yana yakıla iş aradığım dönemde "burada göçmen kadınlar otellerde oda temizliği yapıyor" demişti. aradığım iş, sr. manager pozisyonları olmasa ve kastettiği göçmenler de iltica ile gelmiş kendi anadili dışında dil bilmeyen, vasıfsız kadınlar olmasa belki bu kadar içerlemezdim.
arkadaşının önerisini de bu açıdan çok olumlu karşılayamadım. empatiden yoksun ve biraz da becerileri küçük gören bir tavırla olmuş sanki. ama yine de hanımefendinin ihtiyacı büyük diye görmezden de gelemiyoruz teklifi.
bu arada C Canangul133 maaşınızdan yapılacak kesintiler var ise (örneğin bankadan) bunları da iş sürecini değerlendirirken hesaba katın. sandığınızdan çok daha küçük bir para elinize geçecek olabilir. o zaman bunu da kriterler aarasına koymakta yarar var.

Temizlik işi yapacak olsam ve bir yandan da kendi alanımda iş aramaya devam edecek olsam buraya girmez tanıdık referansli 1 2 eve temizliğe giderdim. Günlük yevmiyesi daha yüksek, evin hanımı dışında muhatap yok, haftada 3 gün falan çalışır diğer günler iş arar, kendi evimin işlerini yapardım.
Ofisteki temizlik işi daha az yorucu olur sanki. Ev temizliği çok yorucu gördüğüm kadarıylq

Ofisteki temizlik işi daha az yorucu olur sanki. Ev temizliği çok yorucu gördüğüm kadarıylq
Haftada 5 ya da 6 gün ofis yerine 3 gün ev aynı parayı getirir diye dedim aslında. Bence tecrübesi çokmuş çok sürmeden iş bulacaktır, gir çık yapmasın, boşuna da ofiste bir sürü kisiye istemediği halde hizmet etmek zorunda kalmasın diye dedim. Evde tek kişi var, beğenmezsen çıkarsın da ofis pek öyle olmuyor.

Haftada 5 ya da 6 gün ofis yerine 3 gün ev aynı parayı getirir diye dedim aslında. Bence tecrübesi çokmuş çok sürmeden iş bulacaktır, gir çık yapmasın, boşuna da ofiste bir sürü kisiye istemediği halde hizmet etmek zorunda kalmasın diye dedim. Evde tek kişi var, beğenmezsen çıkarsın da ofis pek öyle olmuyor.
Çok zor durum. Ne denir ki. Umarım bir yol bulur

X