çok dolu ve duygusalım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kalfe

Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2023
495
267
her gun cocuğun olmuyor mu cocuk duusnmuyor musun kısır mısın eşinde mi problem var sorularından o kadar yoruldum sıkıldım ve bunaldım kı bu kadar sığ düşünceli insanların arasına nasıl düştüm ben de bılmıyorum. ben kımseye boyle sorular sorumazken bu cürettı nerede buluyor bu ınsanlar cok merak edıyorum gecenlerde iş arkadasım bıle samımıyetımız olmamasına rağmen arkdasını örnek vererek kısırmış vs cocuk dusunuyorsan gıttıgı doktorların ısmını alabılırım dıyor ne alaka ben kısr degılım kı neyı ıma edıyorsun dedıgımde he ne bıleyım cocuk ıstıyorsun olmuyor dıye duydum ondan soylemıstım gıbı samımıyetsız cevaplar verıp sınırımı bozdu bu kadar kolay mı ya ne cürretle ınsanlar boyle seyler dıyebılıyorlar o gun o kadar uzuldum o kadar ağladım kı ruyama bile gırdı anne oldugumu goruyordum esıme mutlu haberı verıyordum berbaer aglamıstık uyandıgımda eşim sesimi duymasın dıye sessız sessız ağladım. kafama taktıgım ıcın cok kızıyor bız cocuk ıcın evlenmedık kı daha dur bı bakalım belkı kendılıgınden olur yoksa doktorumuza gıderız yardımcı tedavı yontemı denerız dıyor. çok haklı sırf bu ınsanlar yuzunden cocuk meselesını kafama takmıyormuş gıbı davranmaya calısıyorum ama çok zor gercekten. doktor hsg ıster ailem(kendı aılemde dahıl) ıyı bu ay hamıle kalırsın hsg cektırenler hep hamılekalıyormus) olmazz aa tüh derler
hacamat yaptırırım . hacamat yaptrıanlar hemen hamıle kalıyormus derler hamıle olmam aa tüh derler. bıktım gercekten . vıtamın kullanırım aa gebelık mı dusunuyorsun ya yeter ya gercekten o kadar doluyum kı bu konuda buralara yazsam sığmaz.

her gun cocuğun olmuyor mu cocuk duusnmuyor musun kısır mısın eşinde mi problem var sorularından o kadar yoruldum sıkıldım ve bunaldım kı bu kadar sığ düşünceli insanların arasına nasıl düştüm ben de bılmıyorum. ben kımseye boyle sorular sorumazken bu cürettı nerede buluyor bu ınsanlar cok merak edıyorum gecenlerde iş arkadasım bıle samımıyetımız olmamasına rağmen arkdasını örnek vererek kısırmış vs cocuk dusunuyorsan gıttıgı doktorların ısmını alabılırım dıyor ne alaka ben kısr degılım kı neyı ıma edıyorsun dedıgımde he ne bıleyım cocuk ıstıyorsun olmuyor dıye duydum ondan soylemıstım gıbı samımıyetsız cevaplar verıp sınırımı bozdu bu kadar kolay mı ya ne cürretle ınsanlar boyle seyler dıyebılıyorlar o gun o kadar uzuldum o kadar ağladım kı ruyama bile gırdı anne oldugumu goruyordum esıme mutlu haberı verıyordum berbaer aglamıstık uyandıgımda eşim sesimi duymasın dıye sessız sessız ağladım. kafama taktıgım ıcın cok kızıyor bız cocuk ıcın evlenmedık kı daha dur bı bakalım belkı kendılıgınden olur yoksa doktorumuza gıderız yardımcı tedavı yontemı denerız dıyor. çok haklı sırf bu ınsanlar yuzunden cocuk meselesını kafama takmıyormuş gıbı davranmaya calısıyorum ama çok zor gercekten. doktor hsg ıster ailem(kendı aılemde dahıl) ıyı bu ay hamıle kalırsın hsg cektırenler hep hamılekalıyormus) olmazz aa tüh derler
hacamat yaptırırım . hacamat yaptrıanlar hemen hamıle kalıyormus derler hamıle olmam aa tüh derler. bıktım gercekten . vıtamın kullanırım aa gebelık mı dusunuyorsun ya yeter ya gercekten o kadar doluyum kı bu konuda buralara yazsam sığmaz.
Bu topluluğun zihniyeti hiç değişmeyecek, çocuğunuz olsa bu sefer çocuk aç sütün yetmiyor diyecekler, mama versen ne biçim kadınsın sütün yok diyecekler. Onu diyecekler bunu diyecekler yani hiç susmayacaklar o yüzden bırakın konuşsunlar. Allah size hayırlı zamanlarda hayırlı evlatlar versin.

ahlaksızlar.
ALLAh ın işine de karışıyorlar, kısmete inanç yok demekki.
sen de diyeceksinki evet kısırım,apış aramın derdi size mi düştü hayırdır?
töbe töbe cuma cuma sinirim kalktı.
haytta hiçbir işe yaramayan insanların çocuk doğurarak o eksikliği kapatma çabasından başka birşey değil.

İnsanlar üzerine vazife olmayan herseye burunlarını sokarlar. Kulak asmamayi öğrenmeniz gerekiyor eğer başarılı olamıyorsanız yardım almanızı oneririm

Yuh cehalet olarak yorumluyorum bu muameleyi :KK57: bir insanın çocuğu olmayınca yarım insan mı olmuş oluyor bunu dillendirip sağda solda konuşmak nedir Allah sabır versin size

Bu topluluğun zihniyeti hiç değişmeyecek, çocuğunuz olsa bu sefer çocuk aç sütün yetmiyor diyecekler, mama versen ne biçim kadınsın sütün yok diyecekler. Onu diyecekler bunu diyecekler yani hiç susmayacaklar o yüzden bırakın konuşsunlar. Allah size hayırlı zamanlarda hayırlı evlatlar ver
hiç susmuyolar ya konusmak ıcın bahane arıyolar ben gelıpte bırıne bunları asla dıyemem şakasını bıle yapamam ama bu cehalatte imtihan olmak çok zor çook
ahlaksızlar.
ALLAh ın işine de karışıyorlar, kısmete inanç yok demekki.
sen de diyeceksinki evet kısırım,apış aramın derdi size mi düştü hayırdır?
töbe töbe cuma cuma sinirim kalktı.
haytta hiçbir işe yaramayan insanların çocuk doğurarak o eksikliği kapatma çabasından başka birşey değil.

kendı içimden de dıyorum takma düşünme boş vermeye çalış cahil anlamaya çalış ama yok yanı anlayamıyorum

Yuh cehalet olarak yorumluyorum bu muameleyi :KK57: bir insanın çocuğu olmayınca yarım insan mı olmuş oluyor bunu dillendirip sağda solda konuşmak nedir Allah sabır versin size

herkese aynı muameleyı yappyolar sanırım benım gıbı bır cok kısıden aynı serzenişleri duyuyorum . galıba herkes ustune vazıfe olmayan seylere karışmayı marıfet bılıyor :kızgın:

Bana siz yapmaya bilmiyorsunuz galiba die takilanlar bile oluyordu, biz istemiyoruz diip geçin. Adet takvimimi takip eden kendi hayatından bir haber salaklara gülüyorum artık. Bunun sonu yok, bekara evlen, çocukluya 2. Yap 3. Yapana neden yaptın? İnsanlar konuscak bişi mutlaka bulur, emin ol.

soyle dusun icinde bulundugumuz teknolojik ve hukuki yapida maddi durumun varsa illa cocuk oluyor. O yuzden cocugum olmuyor degil henuz olmadi. Size laf edenlere sert bir sekilde agzinin payini vermezseniz insanlar curret edebiliyor. Bir iki kisiyi şarlayin da gorun bir daha ses cikarabiliyorlar mi. Bir de yaptigin islemleri tedavileri kimseye soylemeyin oyle olunca da insanlar yorum yapma hakkini buluyor.

herkese aynı muameleyı yappyolar sanırım benım gıbı bır cok kısıden aynı serzenişleri duyuyorum . galıba herkes ustune vazıfe olmayan seylere karışmayı marıfet bılıyor :kızgın:
28 yaşında bir insanın ne acelesi olabilir ki. 35 yaşında bir kuzenim var 3 yıllı geçti kimsenin çocukla ilgili konuştuğunu duymadım insan utanır sormaya sizinkiler kendini aşmış

soyle dusun icinde bulundugumuz teknolojik ve hukuki yapida maddi durumun varsa illa cocuk oluyor. O yuzden cocugum olmuyor degil henuz olmadi. Size laf edenlere sert bir sekilde agzinin payini vermezseniz insanlar curret edebiliyor. Bir iki kisiyi şarlayin da gorun bir daha ses cikarabiliyorlar mi. Bir de yaptigin islemleri tedavileri kimseye soylemeyin oyle olunca da insanlar yorum yapma hakkini buluyar
en büyük dezavantajım ızın aldığım zaman ıster ıstemez duyulması rapor vs aldığımda da kadın hastalıkları gözüküyor aıle sırketı bi yerde çalışıyorum duyulup gorulunce aa neyın var ne oldu vs derken olay dallanıp budaklanıp gıdıyor onunu alamıyorum. başka bır bahane uydurdum ama doktor bı ıkı sefer çağırınca başka bahaneler de uydurmak zorunda kalıyorum bunlarda kesın sorunu var soyleyemıyor dıye aralarında konustular sanırım neyse o kızda gelıp boyle bır şey deme hakknı buldu kendınde. Amiyane tabirle kimsenin ağzı torba değil büzemiyorum tabi ama insanların bu denlı hoyratça konuşması karşımdakını üzer miyim kırar mıyım dıye düşünmemesi beni çok zorluyor, çok yaralıyor.

insanlar çok hadsiz.. Evlenene kadar ne zaman evleneceksin, biraz yaşın ilerleyince talip bulmalar başlıyor (bunu yaşadım ve sinirlerimi oynatıyordu, asla hiç biri ile tanışmadım.), evlendin bebek düşünüyor musun, 1 çocuğun var 2. yi ne zaman yapacaksınız. neticede bazı insanlar gerçekten hadsiz. hiç düşünmezler karşıdaki incinebilir mi diye. Belki de arada bazılarına hadlerini, sınırlarını bildirmeniz gerekiyordur.

insanlar çok hadsiz.. Evlenene kadar ne zaman evleneceksin, biraz yaşın ilerleyince talip bulmalar başlıyor (bunu yaşadım ve sinirlerimi oynatıyordu, asla hiç biri ile tanışmadım.), evlendin bebek düşünüyor musun, 1 çocuğun var 2. yi ne zaman yapacaksınız. neticede bazı insanlar gerçekten hadsiz. hiç düşünmezler karşıdaki incinebilir mi diye. Belki de arada bazılarına hadlerini, sınırlarını bildirmeniz gerekiyordur.
ah ah inanın laf da söylüyorum kızıyorum da hanı benden yüz bulup demelerıne sebep bıle olmuyorum fakat kendı ıclerınden yuzsuzluk gelıyor olmalı kı ılgılendırmeyen seylere yorum yapma ıhtıyacı hıssedıyolar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X