Çocuksuz olmam size neden batıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üremenin sadece kendilerine özgü ve başarı oldugunu düşünen zihniyetlerin saçmalıklari hadi bir de evliliği başarı olarak görüyor böyleleri başka bir başarıları yok çünkü kafanıza uymayan evlilirle gorusmeyin bekarlar daha mutlu relax ve saygılı arkadaşlıklarda bence

Bunun düşmekle kalkmakla ne alakası var. Düştüğüm zamanlarda oldu ve oluyor . Insanları bu kadar içsellestirmek çok tuhaf. Çevrenizde biri bir kere evlen çocuğun olsun deyince ben böyle tercih etmiyorum deyip geçebilirsiniz. Sizin tercihiniz buraya gelip tüm Türkleri gömmek . Insanlar hep birşeyler der. Ben 28 yaşındayım çocuğum var ikinci çocuk istiyor musun diye soran da oldu . Yolda kadının biri kardeşi olsa ne güzel olur dedi . Hiç yani bu konuyu içsellestirmedim.

Çocuklu ve Türk insanlardan özellikle rahatsız oluyorsanız görüşmessiniz olur biter . Özellikle belirtip aman gelişmemiş ülkelerden biri olduğunu söyleyen yorumunuz hadsizce

Ben sizin içten içe 6 yıllık ilişkinizde evlilik istediğinizi düşündüm karşı taraftan bir adım gelmedi de ondan mı bilendiniz sanki kendinizi ikna etmek için bu kadar takıntı yapmışsınız gibi geldi
Benim bir tanıdığım erken menapoz sebebi ile çocuğu olmuyordu devamlı sosyal medyada çocuk yapanlara hakaretler cahil demeler çocuklara hakaret etmeler yapardı. Kendini teselliydi bir nevi

Bana genel olarak Türkler değil de özel olarak sizin çevrenizdeki insanlar sığ gibi geldi.
Çünkü elinize tüp bebek için kartvizit tutuşturulması falan fazla uç örnekler, genellenemezler yani.
Daha kestirip atmaya net ve gerekirse sert cevaplar vermeye çalışın, belki de yumuşak görünüyor ve karşı tarafa hayatınız hakkında yorum yapma hakkı veriyorsunuzdur farkında olmadan( hak verilmediği halde yorum yapmayı çok seven kişiliği bozuk insanlar ayrı tabi)
Eşiniz ve aileleriniz size saygı duyuyorsa geri kalan insanları çok da takmayın cevaplarını verin geçin.

E seninde bizim anneliği kutsal görmemiz rahatsız ediyor,bizimde sizin çocuksuz mutluluğunuz umrumuzda değil.
Misafirliğe giden sağlıklı her çocuk eşyaları kurcalar

Evliliğimin ilk 4 senesi çocuksuzdum.Çocuklu misafir geleceği zaman kırılacak zarar görecek şeyleri kaldırırdım

Hayır çocuk misafirlikte anne babayı dinlemeyecek kadar şımarabiliyir bazen.
Ben mesela çocuklarımla arkadaş ortamına nadir giderim, çünkü küçükler.
Ya birini alırım yanıma yada hiç gitmem daha iyi.
Evde daha rahatız bir düzenimiz oluyor.Çocuksuz olduğunuz için değil anlayışsız olduğunuz için arkadaşlarınız görüşmüyor sizinle.

Evliyim çocuksuzum gayet de türkiyeli bir çevrem var ama üç beş hadsiz tip dışında çocuk konusu açan olmadı. Onları da beş kedim var okul masrafları da yok çok şahane deyip geçiyorum umurumda olmuyorlar. Siz niye dert ediniyorsunuz ki madem hadsiz olduklarını biliyorsunuz. Ayrıca arkadaş çevremde üç beş kişi dışında kimsenin çocuğu yok. Siz çocuksuz bir çift olarak niye bu kadar çocuklu bi çevrede tutunmaya çalışıyorsunuz anlamadım

Çocukları sınırsız yetiştirip sonra yaramazlık yapması normal demeyin. Yabancıların çocuğu çocuk değil mi? Avm'ye gidince bile farkı görüyorum. Nerede istediği oyuncak alınmadı diye ağlayarak annesini tekmeleyen var, bizim çocuklar...

Çevrenizi ve kendi tarzınızı gözden geçirin derim. Çocuğum var. Fakat genel olarak çocuk düşkünü, çocuk seven biri olarak bilinmem çevremde. O yüzden kimse beni darlamamıştı. Kimsenin çocuğuna içimden gelmeyen sevimlilikler yapmam, kibarlık olsun diye hissetmediğim gibi davranmam.
Çocuklu-çocuksuz kişi arkadaşlığına gelince de çocuklu kişilerin özellikle ilk yıllarda başka muhabbeti olamıyor bazen. İşe ara veriliyor, sosyal hayat/hobi kısıtlanıyor, vakit azalıyor
Karşılıklı anlayış ve değer vermekle ilgili bence. Ben çocuksuz arkadaşlarımla görüşebilmek için kendime çocuksuz zamanlar yaratmaya çalışıyorum. Onlar da benim çocuksuz insanlar kadar rahat takilamayacağımın farkındalar.
Yani çocuklu arkadaşlarım bile sürekli çocuksuz plan yapmaya çalışıyor.
Sizin çocuklarla bu kadar bir arada olmanız değişik geldi.

Olay barlara, gitmek gece kulubu degil aslinda. Cocuklu ailenin cocugu uslu mu? Yaşi kaç vs bunlara göre degisiyor durum.
31 yasindayim cocuk yok gece eglencesinde, barlarda gezmeyiz ama sabah kahvaltisinda coluk cocuk sesi kafam kaldirmiyor mesela. Hani birak cocuklu arkadaşi cocuklularin cok tercih ettigi, yakininda icinde park olan yerlere bile gitmek istemiyorum genellikle.
Tabi ki bu kadar asiri cocuksuz bir ortam pek fazla yok Turkiyede ama olduğu kadar işte.

Ben nedense neden evlenmiyorsun neden çocuk yok ayy yaşın geçiyor gibi cümleler kuran insanları iyi niyetli bulmuyorum. Sanki mutlu ve rahat insanlara tahammülleri yok gibi. Başkalarının da kendileriyle aynı berbat hayatı yaşamalarını istiyorlar.

Evli değilim demişsiniz. Evli degılken neden size cocuk konusunda baskı yapabiliyolar ki. Önce evlilik ne zman diye baskı yapılması gerekmiyor mu

Ben galiba çocukları aşırı seviyorum belki de ondan bu ilişkilerim sürüyor olabilir çocuklarının fotoğraflarını videolarını olur olmaz herkese gösteren tipler olur ya. İşte o tiplerin en büyük destekçisi benim ben olmasam kimse onlari dinlemeyecek. her fotoğrafa bakarım ve hepsine ayyyyy maşallah aşırı tatliiiii ayyy büyümüş buuu filan gibi yorumlar yaparım ve işin garibi bunu samimi bir şekilde yaparım hani sırf ayıp olmasın diye de değil. Neden bilmiyorum çok sevimli geliyorlar. Ama yukarıda yazan kreş öğretmeni arkadaş gibi olsam ben de bikardim kafa kaldırmaz bi yerden sonra tabi.

Son düzenleme:
Çocuklu biri olarak bu yoruma çok hak veriyorum . Bende çocuğum olmadan önce çocuklu olan ortamlarda sıkılıyordum. Insan kafa dinlemeye çıkıyor dışarı başkasının çocuğunu çekmek için değil . Bence çocuklu insanlar ilk birkaç yıl yakın çevrelerine gidip gelmeli. Yani insan anlar arkadaşı gelinmesinden memnun mu değil mi ? Sonuçta çocuk bu bir şeylere bakmak istiyor bağlayamazsin

Burada da aynı bahsettiğiniz tarzda bir üye var. Adı lazım değil herkes tahmin ediyordur Evlilik, çocuk konularında itinayla olumsuz yorum yapıyor

Bende 33 yaşındayım 30-40 yaş aralığında çok arkadaşım var yarısının çocuğu yok evli bile değiller. Hiç de konusu olmadı

Bazı insanlar umursadıpından falan değil meraktan soruyorlar yoksa umutları değil yani....

Şöyleki türkiyede çoğu insan için evlilik ve çocuk bir başarı olarak kabul ediliyor,yaşın geldi evlen gibi kalıplaşmış bir dayatma var,belli bir yaşa kadar hayalindeki ideallerindeki insanı buldun buldun bulamadın artık kriterlerine en yakın insanı seçip evleniyorsun eh işte kadar mutlu sayılacak ortalama bir hayat yaşıyorsun ve sebebide bu bahsettiğiniz dayatmalar elalem ne der ler,toplum olarak bir türlü öğrenemedik başkalarının hayatına saygılı olmayı,kalıplaşmış bir yaşam biçimi var onun dışında kalanlar yadırganıyor,gelişmekte olan zor bir ülkeyiz.

Toplum böyle malesef. İnsanı deli ederler. Her konuda sözde olmayan aklı verirler. Evlilik ve çocuk durumunda bu daha baskındır..genel olarak had bilmezler. Maaşını da sorarlar. Hatta yatırım.tavsiye ederler. Yat8rimlık yoksa nereye harcıyorsun diye hesap sorarlar. Hadsizler genel olarak..yeni tanıştıkları birine hadsizce tüm hayatlarını sorarlar. Çözüm ne bilemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…