Çocuklarımın zayıf bağışıklık sistemleri

IKokunhuzur

Bk:86.3 Gk:58.1 10 takım mezunu 💐
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2014
1.590
4.179
kızlar gece gece canım çok sıkkın.. Malum Ankara’ya ilk kar düştü bugün herkes büyük Sevinç’le karşıladı , kızım karın yağdığını görünce çok ısrar etti dayanamadım indirdim aşağı tüm site çoluk çocuk aşağıdaydı bi yarım saat kırkbeş dakika kadar oynadı çocuklar eve çıkardım hemen elektrikli ısıtıcıyı açıp çocukları sıkıca giydirip başına oturttum ısındılar yemek vs derken yatırdım çocukları ve şuan kızım öksürükten uyuyamıyor :mad:

Kızlar ya bu çocuklar ilk soğuğu görünce neden hastalanıyor anlayamıyorum ya ikiside bir buçuk aydır hastaydı antibiyotiklerle zor toparladım daha iki hafta olmadı antibiyotik kullanalı kızım yine öksürmeye başladı :KK61:

Beslenmelerine çok dikkat ediyorum hergün yumurtayle peynirle kahvaltılarını yaparlar yoğurt süt mutlaka tüketiyorlar oğluma neredeyse tüm sebzeleri çorba halinde veriyorum (öyle seviyor ) kızım et tavuk sürekli tüketiyor yani elhamdulillah elimizden geldiğince beslenmeleri konusunda dikkatli büyütmeye çalışıyorum çocukları, ( bu kadar ayrıntı vermemin sebebi dikkatimin farkına varmanız) dışarı çıksak sıkıca atkı eldiven bere çıkartırım ufaklık terlese mutlaka sırtını bezini koyar yada üzerini değiştiririm hava az soğuksa yeleklerini giydiririm o kadar dikkat etmeme rağmen bu çocuklar çokkk çabuk hastalanıyor ya bu bağışıklık sistemi nasıl güçlenir ne yedirip ne içireyim ilacı damlası var mıdır bunun neden bu kadar çabuk hastalanır bi çocuk bi yazın gözünüzü seveyim. :mad: İçerden öksürük sesi geldikçe kafamı duvarlara vurasım geliyor o kadar o kadar bıktım artık kışın gelmesinden korkuyorum inanın

Ps: bu arada kızım 4 oğlum 1,5 yaşında

Gecmis olsun benimki de ayni.Kis gelmesin istiyorum.Okul acildigindan beri hep hasta surekli dr dayiz.1 hafta iyiyse 2 hafta ilac kullanmak zorunda kaliyoruz allah beterinden korusun da ben de cok yoruldum sizi cok iyi anliyorum

Instagram'da mühendisinoglu diye bir sayfa var orada yıldızlar listesine bakmamız tavsiye ederim. Balık yağı kullanın. Carlson yada Ocean, yinede inceleyin göz atın. Bağışıklık sistemini güçlendiren olarak Enterogermina probiyotik alın verin çocuklara.

Propolis alabilirsiniz bunları araştırın.
Malesef sadece yiyeceklerden saglayamiyoruz vitaminleri .

Öksürme konusunda tereyağı pekmez karışımını yapın. Cezvede yapabilirsiniz. Doğal oksuruk şurubu dur. Gecmis olsun.

Dikkat ettiğiniz için hastalanıyorlar. Hele o sırta bez koyma yok mu, bütün hastalıkların müsebbibi
Of ama sırf hastalanmasınlar diye uğraşıyorum ya dışarıda kızım illa kara yatıcam dedi aman dedim hasta olursun yatma oğlan desen dizini yere değdirmedim küçük zaten sadece karda yürüdü çok mutlu oldu eve girene kadar ödüm koptu ayaklarına su geçmişmidir diye hemen çoraplarını kontrol ettim kuruydu o kadar da dikkat ediyorum sık hastalanınca sürekli diken üzerinde hissediyorum az bi soğuk alsalar acaba hasta olurlar mı diye soruyorum sürekli kendime

Çocuklarınızı böyle alıştırdığınız için hastalar.
Ben de Ankara’dayım ve akşam avm deydik.
Tahmin edersiniz avm otoparkı buz gibidir.
Ve ben içeriden montsuz çıkan bebeklerimi, montsuz arabaya bindirdim.
Yelek nedir bilmezler, anca anneanne babaanne giydirir gidince.
Terleyince sırtını bezle silerim, o kadar.
Sırılsıklamsa değiştirirm anca.
Kışın sadece atlet ve incecik kazak ya da çıtçıtlu uzun penye body giyerler o kadar.
Yazın ise atlet asla kullanmam.
Ben çocuklarımı soğuğa alıştırdım kısaca.
Benimkiler de çok hasta olur ama üşütme değil, bulaşıcı hastalık kaparlar sadece.
Daha bir kere üşüttüğünü bilmem 2 buçuk yaşındaki oğlumun.
Yani siz de biraz salsanız, bu kadar korumacı davranmasanız da gelişse bağışıklık sistemleri?

Of ama sırf hastalanmasınlar diye uğraşıyorum ya dışarıda kızım illa kara yatıcam dedi aman dedim hasta olursun yatma oğlan desen dizini yere değdirmedim küçük zaten sadece karda yürüdü çok mutlu oldu eve girene kadar ödüm koptu ayaklarına su geçmişmidir diye hemen çoraplarını kontrol ettim kuruydu o kadar da dikkat ediyorum sık hastalanınca sürekli diken üzerinde hissediyorum az bi soğuk alsalar acaba hasta olurlar mı diye soruyorum sürekli kendime
Bence dışarı çıkmayın cikartmayin. Marmara da yaşıyorum soğuktan oluyoruz Ankara daha beterdir. Çıkmayin cikartmayin sağlık daha önemli havalar biraz daha düzenlince cikin

Instagram'da mühendisinoglu diye bir sayfa var orada yıldızlar listesine bakmamız tavsiye ederim. Balık yağı kullanın. Carlson yada Ocean, yinede inceleyin göz atın. Bağışıklık sistemini güçlendiren olarak Enterogermina probiyotik alın verin çocuklara.

Propolis alabilirsiniz bunları araştırın.
Malesef sadece yiyeceklerden saglayamiyoruz vitaminleri .

Öksürme konusunda tereyağı pekmez karışımını yapın. Cezvede yapabilirsiniz. Doğal oksuruk şurubu dur. Gecmis olsun.
Ha şu propolis aklımdaydı aslında araştıracağım iyice

Ve dediğiniz sayfayı takip edeceğim teşekkür derim hemen tereyağı pekmezi hazırlıyorum

Çocuklarınızı böyle alıştırdığınız için hastalar.
Ben de Ankara’dayım ve akşam avm deydik.
Tahmin edersiniz avm otoparkı buz gibidir.
Ve ben içeriden montsuz çıkan bebeklerimi, montsuz arabaya bindirdim.
Yelek nedir bilmezler, anca anneanne babaanne giydirir gidince.
Terleyince sırtını bezle silerim, o kadar.
Sırılsıklamsa değiştirirm anca.
Kışın sadece atlet ve incecik kazak ya da çıtçıtlu uzun penye body giyerler o kadar.
Yazın ise atlet asla kullanmam.
Ben çocuklarımı soğuğa alıştırdım kısaca.
Benimkiler de çok hasta olur ama üşütme değil, bulaşıcı hastalık kaparlar sadece.
Daha bir kere üşüttüğünü bilmem 2 buçuk yaşındaki oğlumun.
Yani siz de biraz salsanız, bu kadar korumacı davranmasanız da gelişse bağışıklık sistemleri?
Yaa size özendim İnanın kendimle kıyaslayacak olsak bi yerden çıkarken bi onbeş dakika giyinme seromonisi yaşıyoruz resmen . Sanırım dediğiniz gibi salmam lazım biraz gece odalar arasında mekik dokuyorum üzerleri mi açılmış terlemişler mi üşümüşler mi deli miyim ne :ukala:

Benim düsüncem cok normal seyler bunlar. HAstalana hastalana büyüyecekler. Hastalanmaya firsat da vermen lazim.
Vücut bagisikligi böyle böyle güclenecek. Sakinilan göze de cöp batar.
Benim de ayni yaslarda iki evladim var, sana böyle yaziyorum ama ben d epimpirikli bir anneyim, kücük oglum corapsiz gezer evde,kizim da öyle, zorla giydiririm. Hali da kullanmam yatarlar yerlere. Baktim ki ben rahat baktikca olaya onlar da en azindan evin icinde hastalanmiyorlar ayaklari ciplak diye.
Gecen sene aylarca burunlari akti, atesi cok yüksek olmadikca doktora da gitmem.
Ve esimle su konuya cok dikkat ederiz o antibiyotikler zorunlu olmadikca verilmemeli.
Bizim kuralimiz üc gün atesi olsa da evde bekleriz, düzenli atesini ölceriz. Uyuyamayacak kadar agrisi olursa fitil veriyoruz.
Ilac kullanimini en aza indirin derim.
Vücudun atesle savasmaya ihtiyaci var.
Eger ayakta durabiliyorsa, hareketleri iyiyse ilac falan vermiyoruz.
Kücük oglum yazin ortasinda bronsit olmustu zor günlerdi hava vermistik bir hafta makinayla.
Cocuk bunlar illa ki hastalanacak, cikardiginiz iyi olmus disari, hepimiz böyle büyüdük.

Benim düsüncem cok normal seyler bunlar. HAstalana hastalana büyüyecekler. Hastalanmaya firsat da vermen lazim.
Vücut bagisikligi böyle böyle güclenecek. Sakinilan göze de cöp batar.
Benim de ayni yaslarda iki evladim var, sana böyle yaziyorum ama ben d epimpirikli bir anneyim, kücük oglum corapsiz gezer evde,kizim da öyle, zorla giydiririm. Hali da kullanmam yatarlar yerlere. Baktim ki ben rahat baktikca olaya onlar da en azindan evin icinde hastalanmiyorlar ayaklari ciplak diye.
Gecen sene aylarca burunlari akti, atesi cok yüksek olmadikca doktora da gitmem.
Ve esimle su konuya cok dikkat ederiz o antibiyotikler zorunlu olmadikca verilmemeli.
Bizim kuralimiz üc gün atesi olsa da evde bekleriz, düzenli atesini ölceriz. Uyuyamayacak kadar agrisi olursa fitil veriyoruz.
Ilac kullanimini en aza indirin derim.
Vücudun atesle savasmaya ihtiyaci var.
Eger ayakta durabiliyorsa, hareketleri iyiyse ilac falan vermiyoruz.
Kücük oglum yazin ortasinda bronsit olmustu zor günlerdi hava vermistik bir hafta makinayla.
Cocuk bunlar illa ki hastalanacak, cikardiginiz iyi olmus disari, hepimiz böyle büyüdük.

Ya evet şimdi hastalandıkları zaman çok acele etmek istemiyorum bende ama mesela geçen hastalandıklarında çok bekledim düzelir diye öksürüğü balgamı atamadılar antibiyotik olmadan bünyeleri mi alıştı bilmiyorum. Çorap konusunda evet bende kızımı serbest bırakınca çocuk alıştı gerçekten çorapsız gezse de bişey olmuyor sanırım iş biraz rahatlamakta

Doğru ama hasta olmaları iyi değil annesi uğraşıyor deli divane oluyor böyle daha mı iyi.
Ya şöyle bişey de var evde olsalar da hastalık gelip buluyor bazen bizi mesela geçen sene evde bile hasta ettim ben bu çocukları hava soğuk diye kombiyi yükselttim bu seferde çok sıcağa alışıp hasta oldular ben ayarsızım bu konuda galiba

Yaa size özendim İnanın kendimle kıyaslayacak olsak bi yerden çıkarken bi onbeş dakika giyinme seromonisi yaşıyoruz resmen . Sanırım dediğiniz gibi salmam lazım biraz gece odalar arasında mekik dokuyorum üzerleri mi açılmış terlemişler mi üşümüşler mi deli miyim ne :ukala:
Benim bu rahatlığım kendini örnek almam.
Annrm o kadar titiz temiz, aşırı korumacı bir kadındı ki ben şuan hastayım.
Çocuklarım hasta olmaz ben olurum işte.
Ülkeye virüs girse ilk beni bulur.
Millet kar oynamaya çıkardı mont ve eldivenle, annem beni astronot gibi sarardı ve bronşit olan ben olurdum.
Hayatım hep hastanelerde geçti, 20 yaşımdan sonra kendi kendime tanı koyup tedavi edebiliyor hale geldim:halay:
O sebeple çocuklarımı özellikle sıcağa hiç alıştırmadım, daha bu sabah evde 3 odanın camı açık havalandırma yaparken, bebekler ortada geziniyordu.
6. Ayda emzik yıkamayı bıraktım, düştüğünde veriyorum yerden.
Toprak çamur yerdeki pis şeyle oynamaları hiç umrumda olmaz, çünkü oto koltupunda otururken zaten çıkarıp ayakkabılarını yiyorlar.:KK53:
Yemek deseniz işkence, ikisi de yemez.
Kendileri bilir, zorla tepecek halim yok.
Sonuçta her gün taze yemek pişiyor, ister yer ister yemez mama içer.
Banyodan sonra evde çıplak koşarkar, 5 dk müsade ederim( ev 22 derece aşırı sıcak değil).
Gece hep üstleri açıktır, asla örtmezler uzun kollu penyeyle yatıyorlar o kadar.
Kısaca, ben fazla korumacı yetiştirilmiş 30 yaşında kadın bebeklerimle gezerken hasta oluyorum, onlar olmuyor.
Fark bu.

Hatta bu gece karda mahsur kaldık, araba çıkmadı taksi çağırdık.
Taksiye kadar montla gittiler, bere atkı eldivenleri yok ki, hiç almadım.

Her üşütmede antibiotik verdirmeyin.
Şimdi öksürüğe karşi biraz kekik kaynatin ve ilidiktan sonra içine bal katip içirin .
Bunu günde üç dört defa yapin.
Birde probiotik takviye ürünleri kullana bilirsiniz .Çocuklar içinde özel var.
Birde vitamin c yüksek olan gidalari tüketin fakat çiğ olanlardan.
Mesela kirmizi dolmalik etli biber,kiwi,
Mandalina , portakal ve havuc(yağ ile tüketin)
Bazi vitaminler pişerken kayip oluyor.

Doğru ama hasta olmaları iyi değil annesi uğraşıyor deli divane oluyor böyle daha mı iyi.

Benim de cocuklarim hastalaniyor, onlari korumak zaten görevimiz. Ama kar topu oyunundan da mahrum birakmamak lazim. Arada ince bir cizgi var.
Önlemlerimizi alip disari cikabiliriz. Gecen sene tüm kis boyu hastaydilar, o burun bir türlü dinmedi. Bu sene daha iyiler sanki. alisiyor vucutlari

X