"Çocuklar ölmesin" diyen Ayşe Öğretmen hakkında 'terör propogandası' soruşturması

ben ortaya bı bomba atım sımdı
ama sızı devlet korusun hadı
:KK70:
sucluda devlet olsun banane
amacım bu zaten !!!

bukadar basıt anlatabılıyor muyum ?

eve gıren hırsızın mı sucu var, ev sahıbının mı.
bu toprak bızım ve pkk içine pislemeye calısıyor
sız hala devlet bızı koruyamadı dıyorsunuz
pkk ya engel olun ıhbar edın desteklemeyın kardesım en once
partı sevdasına...

kizlar bnce siz de koru korune hukumet partisine baglanmissiniz ve gozlerinize perde inmis...
hukumet; muhalefet partilerinden daha cok mesuldur ulkenin suanki durumundan...
acilim acilim dedikleri, goz gore gore kazilan hendeklermis...
sonra biz kandirildik kelimesinin ardina siginip, sucu baskalarina atmak degil.
14 yildir hukumet olanlar mesul bu durumdan... ustelik tek parti haliyle...

simdi hala part kavgaisi yapmaya devam mi edecegiz??

Beni de katıyorsan

Burda bağırıyorum akpli değilim diye
Chpye mhpye daha yakınımdır ideolojik olarak diye

Beni üzen, askerimi değersiz yapmaları, onlara iftira atmaları

bak sana ne göstereceğim.

55ea4e31f018fbb8f87732f5.jpg

PKK’dan ayrılıp Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ndeki ailesinin yanına dönen 29 yaşındaki Ramazan Toy, teyzesinin kızı 21 yaşındaki Cemile Kürkçü ile evlendi. Düğüne davet edilen Başbakan Ahmet Davutoğlu, genç çifte danışmanıyla altın bilezik gönderip telefonla da arayarak tebrik etti. Damadın annesi Güleser Toy, Davutoğlu’ndan dağda ve cezaevinde bulunanlara çözüm bulunmasını istedi.

Siverek’in Yoğunca Mahallesi’nde çiftçilik yapan 4 çocuklu Abdurrahman ve Güleser Toy çiftinin ilk çocuğu Ramazan Toy, geçen yıl Ocak ayında PKK’ya katıldı. Suriye’ye geçip Kobani’de YPG saflarında savaşan Ramazan Toy, 7 ay sonra IŞİD ile girdiği çatışmada yaralanıp Şanlıurfa’daki tedavisinin ardından Siverek İlçesi’nde oturan ailesinin yanına döndü. Ailesiyle çiftçilik yaparak yaşamını sürdüren Ramazan Toy, teyzesinin kızı Cemile Kürkçü ile evlilik kararı alıp Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu da düğününe davet etti. Genç çift, bu akşam bir düğün salonunda düzenlenen törenle evlendi.

BAŞBAKAN BİLEZİK GÖNDERİP TELEFONLA ARADI

Düğüne davet edilen ve katılabileceğini söylenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, genç çifte danışmanı Sevinç Özcan aracılığıyla altın bilezik gönderdi. Altın bileziği AK PartiŞanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, gelin Cemile Kürkçü’nün koluna taktı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha sonra danışmanının telefonuyla önce Ramazan Toy, ardından Gelin Cemile Kürkçü ve damadın annesi Güleser Toy ile telefonla konuşarak tebriklerini iletti.

ANNE TOY, BAŞBAKAN’DAN DAĞDA VE CEZAEVİNDE BULUNANLARA ÇÖZÜM İSTEDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile telefonda Kürtçe konuşan damat Ramazan Toy’un annesi Güleser Toy, dağda ve cezaevinde bulunanlara çözüm bulunmasını istedi. Güleser Toy, Başbakan Davutoğlu’a "Çok mutluyuz sizi aramızda görseydik daha mutlu olacaktık. Herkesin düğünümüzde olması beni mutlu ederdi. Sizin elinizden geliyorsa bu meseleyi çözün. Hepimiz çözüm istiyoruz, bize Kürt ve Türk’ün hiçbir farkı yoktur, hepsi birdir. Dağdakiler ve cezaevindekiler için sizden çözüm bekliyoruz. Herkesten daha çok sizden bekliyorum. Allah sizden razı olsun, Allah kimsenin gözünü uzaklarda bırakmasın" dedi.

Güleser Toy’un Kürtçe konuşmasını milletvekili Uslu’nun Türkçe tercüme ettiği Başbakan Davutoğlu ise "Sizin görüşleriniz bizim için değerlidir" diyerek çifti mutluluk diledi.

Çiftin nikah şahitliğini yapan milletvekili Zeynep Karahan Uslu de şunları söyledi:

"Başbakanımız Çözüm Süreci’nin lider şahsiyeti olarak elbette bireysel hikayede hassasiyeti olan bir lider olarak, Ramazan kardeşimizin Cemile kardeşimiz ile yeni bir hayata başlamasında aynı samimiyetle sahiplenen bir Başbakan olarak, hem devletimizin bu evliğin gerçekleşmesindeki maddi ve sosyal destekleri bir tarafa aynı zamanda da kişisel olarak kendileri ile iletişim kurmayı arzu ettiler. Dolayısıyla bu nikah vesilesi ile gelin, damat ve anneleri ile görüşerek iyi dileklerini iletti. Ramazan kardeşimiz, Çözüm Süreci’nin gün gelecek sembolü olacak. Ramazanın hikayesi, çözümün hikayesi aslında."

Davul ve zurna eşliğinde halay çeken gelin ve damat, davetlilerin dolar yağmuruna tutuldu.
evet
hukumet pkk dan genclerı kurtarmak ıcın resmen kampanya baslattı sen orayı kacırdın sanırım
ordan kurtulup gelen devlete sıgınan kısıler ıcın koruma cıkardı yeterkı daga cıkmayın dagdakıler ının bız sızı korıcaz desteklıcez dedı

gıdıp sehıtler ardı ardına ölurken hdp ye tazıyeyı mı gıtmıs anlamadım ?

bunla onun ne alakası var oky sen gercekden boylemısın ? hıc anlayamamısım ben sanıyorum ıkı tarafında hatasını soyleyen kendı partısını bıle elestırebılen bırısın sanıyordum yanılmısım...
sımdı benıde akplı ılan edıceksınız sanırım davıtoglunu gozume sokmaya calıstıgına gore
sen kemal kılıcdaroglunun hdp ye tazıyeye gıttıgı konusunu arastırırken mı gordun ?

saka gıbısınız ya

Bak O okypete böyle gideceksek bir örnekte ben vereyim az önce mevzusu oldu cenazelerden girmeyeceğim sonu gelmez

Parti adayları kimmiş hep araştırırım buda chp'nin seçimdeki adaylarından pkk lı olanlar

PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Zeki Korkutata Bingöl'den aday.
Bingöl adayı Zeki Korkutata ailece PKK faaliyetlerinin içerisinde olan bir isim. Zeki Korkutata'nın kendisi uzun yıllar PKK'ya maddi destek, lojistik destek, istihbarat alışverişi, sahte kimlik temini gibi birçok suç sebebiyle 1995 yılından itibaren cezaevine girip çıkmış biri. Oğlu Ahmet Korkutata'nın da halen PKK'nın üniversite yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği ileri sürülüyor.

- “Öcalan'ın yakalanışını açlık grevi ile protesto eden” Süleyman Batga Bingöl'den aday.
Bir diğer Bingöl adayı Süleyman Batga da CHP'nin PKK gönüllüsü vekil adayları arasında. O kadar ki Öcalan'ın yakalanışını açlık grevi ile protesto etmiş bir isim. Kardeşleri Sinan Batga ve Murat Batga da uzun yıllar HADEP'in Hatay teşkilatında görev aldı.

- PKK'nın kapatılan partilerinden HEP'in kurucusu Salih Sümer Diyarbakır'dan aday.
Diyarbakır 1. sıra adayı Salih Sümer de, SHP'nin PKK ile içli dışlı olduğu 1991 seçimlerinde SHP ile Meclis'e giren isimlerden. Salih Sümer daha sonra SHP'den ayrılan 10 yol arkadaşı ile birlikte bugünkü BDP'nin temeli olan HEP'i kurdu. Kardeşi Mehmet Emin Sümer ise PKK faaliyetleri sebebiyle uzun yıllar cezaevinde kaldı.

- PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Melik Aykız Diyarbakır'dan aday.
Bir başka Diyarbakır adayı Melik Aykız da PKK'da faaliyet gösteren şahıslardan. Melik Aykız bir süre PKK faaliyetleri sebebiyle hapis yatmış kişidir.

- PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Necmettin Yardımcı Hakkari'den aday.
Kılıçdaroğlu'nun özerklik vaat ettiği Hakkari'de CHP'nin 1. sıra adayı Necmettin Yardımcı da eski HADEP delegesi. PKK bağlantılı faaliyetlerinden dolayı birçok kez içeri girip çıkmış biridir.

- Terörist cenazelerine ‘şehit' diyen Sezgin Tanrıkulu İstanbul'dan aday.
Her dönem PKK'ya doğrudan destek vermiş olan ve ölen PKK'lıları “şehit” kabul eden Diyarbakır Barosu eski Başkanı ve PKK'lıların avukatı Sezgin Tanrıkulu, Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP'de yönetim kadrosuna alındı. Sezgin Tanrıkulu, parti içinde yaşanan tartışmalar sonrasında Diyarbakır'dan değil İstanbul 2. Bölge'den aday gösterildi.

- Bölücü Kawa terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Naif Alibeyoğlu Kars'tan aday.
Kars Adayı Naif Alibeyoğlu, geçmişte bölücü Kawa örgütü içinde faaliyet göstermiş, Kawa faaliyetleri sebebiyle içeride yatmış, daha sonra ise PKK'yı desteklemiş bir isim. Naif Alibeyoğlu birçok örgüt mensubunun ailesine destek veren, ölen örgüt mensuplarının mezarlarını ziyaret eden HADEP'li eski Kars Belediye Başkanı.

aaa sayın demek suçmu,altın bilezik teröriste takmak suçmu. suçlama hep suçlama:KK53:
ama ölen o terorıstde ınsaaan ıskence edılmemelı dıye yorumlar atanda sensın
devletın teroru bırakın dagdan ının cagrılı kampanyasına ses vermıs hayatını tehlıkeye atmıs bı gence destek verdıgı ıcın kınayan da sensın
senden kac tane var oky?

ama ölen o terorıstde ınsaaan ıskence edılmemelı dıye yorumlar atanda sensın
devletın teroru bırakın dagdan ının cagrılı kampanyasına ses vermıs hayatını tehlıkeye atmıs bı gence destek verdıgı ıcın kınayan da sensın
senden kac tane var oky?
yoo. yine yanlıyorsun. ben öye demedim. ben bizi bu yanlış gösterir dedim. git o mesajlarıma bak.. bizlere yakışmaz dedim.

Devletle hukumet ayrimi yapacam tabi. Sirf ben yapmiyorum ki, Tayyipin dusman ilan ettigi ulkeler bile artik bunu yapiyor. Cunki Tayyip geldiginden bugune dek evvelden ozerk olan butun kurumlari kendine bagladi. Jandarma bile icisleri bakanligina baglandi. Ordunun basinda kendisinin de soyledigi gibi uzaktan kumandali Baskomutan tayyip Erdogan var. O istediginde ates edilir, o istediginde ates durur. O isterse orada askeri 1 sene tutar, isterse yarin geri cagirip Apo ile Cemal Bayik ile masaya oturur. Bu ulkede buna itiraz edecek bir kurum, bir kisi var mi?
apo -pkk teror konusu 30 yıldır var
akp kac yıldır hukumet
?
benım yasım 29 ben kendımı bıldım bılelı teror var

hukumet-devlet suclaması en kolayıdır
onemlı olan teroru desteklememek, halk olarak en once ustune dusenı yapmaktır.

Bak O okypete böyle gideceksek bir örnekte ben vereyim az önce mevzusu oldu cenazelerden girmeyeceğim sonu gelmez

Parti adayları kimmiş hep araştırırım buda chp'nin seçimdeki adaylarından pkk lı olanlar

PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Zeki Korkutata Bingöl'den aday.
Bingöl adayı Zeki Korkutata ailece PKK faaliyetlerinin içerisinde olan bir isim. Zeki Korkutata'nın kendisi uzun yıllar PKK'ya maddi destek, lojistik destek, istihbarat alışverişi, sahte kimlik temini gibi birçok suç sebebiyle 1995 yılından itibaren cezaevine girip çıkmış biri. Oğlu Ahmet Korkutata'nın da halen PKK'nın üniversite yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği ileri sürülüyor.

- “Öcalan'ın yakalanışını açlık grevi ile protesto eden” Süleyman Batga Bingöl'den aday.
Bir diğer Bingöl adayı Süleyman Batga da CHP'nin PKK gönüllüsü vekil adayları arasında. O kadar ki Öcalan'ın yakalanışını açlık grevi ile protesto etmiş bir isim. Kardeşleri Sinan Batga ve Murat Batga da uzun yıllar HADEP'in Hatay teşkilatında görev aldı.

- PKK'nın kapatılan partilerinden HEP'in kurucusu Salih Sümer Diyarbakır'dan aday.
Diyarbakır 1. sıra adayı Salih Sümer de, SHP'nin PKK ile içli dışlı olduğu 1991 seçimlerinde SHP ile Meclis'e giren isimlerden. Salih Sümer daha sonra SHP'den ayrılan 10 yol arkadaşı ile birlikte bugünkü BDP'nin temeli olan HEP'i kurdu. Kardeşi Mehmet Emin Sümer ise PKK faaliyetleri sebebiyle uzun yıllar cezaevinde kaldı.

- PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Melik Aykız Diyarbakır'dan aday.
Bir başka Diyarbakır adayı Melik Aykız da PKK'da faaliyet gösteren şahıslardan. Melik Aykız bir süre PKK faaliyetleri sebebiyle hapis yatmış kişidir.

- PKK terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Necmettin Yardımcı Hakkari'den aday.
Kılıçdaroğlu'nun özerklik vaat ettiği Hakkari'de CHP'nin 1. sıra adayı Necmettin Yardımcı da eski HADEP delegesi. PKK bağlantılı faaliyetlerinden dolayı birçok kez içeri girip çıkmış biridir.

- Terörist cenazelerine ‘şehit' diyen Sezgin Tanrıkulu İstanbul'dan aday.
Her dönem PKK'ya doğrudan destek vermiş olan ve ölen PKK'lıları “şehit” kabul eden Diyarbakır Barosu eski Başkanı ve PKK'lıların avukatı Sezgin Tanrıkulu, Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP'de yönetim kadrosuna alındı. Sezgin Tanrıkulu, parti içinde yaşanan tartışmalar sonrasında Diyarbakır'dan değil İstanbul 2. Bölge'den aday gösterildi.

- Bölücü Kawa terör örgütü üyeliğinden hapis yatan Naif Alibeyoğlu Kars'tan aday.
Kars Adayı Naif Alibeyoğlu, geçmişte bölücü Kawa örgütü içinde faaliyet göstermiş, Kawa faaliyetleri sebebiyle içeride yatmış, daha sonra ise PKK'yı desteklemiş bir isim. Naif Alibeyoğlu birçok örgüt mensubunun ailesine destek veren, ölen örgüt mensuplarının mezarlarını ziyaret eden HADEP'li eski Kars Belediye Başkanı.
CYS0b1RWcAAdsYh.jpg:large

buda benden olsun

Ne olursa olsun hepimizde ülkemizi seven ve düsünen insanlariz. Bu topikde bu gec saatte hala yaziyorsak belliki vatan sevgimizden yapiyoruz, cünkü baska birsey gelmiyor elimizden.
Hepimiz duyarli olmaliyiz ve her zaman bir suclu aramadan sorumluluk sahibi olmaliyiz artik. Konu bu ! Bu hükümetin bu sorumlulugu almasi ve bir an önce bu üzücü olayi bitirmesi temmenisi ile ben yatmaya gidiyorum. Hepinize iyi geceler, Saraylim sanada goodmorning honey :)

yoo. yine yanlıyorsun. ben öye demedim. ben bizi bu yanlış gösterir dedim. git o mesajlarıma bak.. bizlere yakışmaz dedim.
yanlıs anlamıssam veya okumussam ozur dılerım ozaman.
netıcede onu dıyenlerle bırbırınızı begenıp destekleyıp hareket ettıgın ıcın senıde onlar gıbı gormus olabılırım

o mesajımıda koyayım buraya.

yazmayım diyorum ama duramıyorum.
vahşi bir terör örgütüyle karşı karşıyayız. hepsinden nefret ediyorum. yok olmalarını diliyorum.
ancak
onlar vahşi .. onlar şeytan. onlar insanlıklarını yok etmişler. peki bizler. bizim tarafımızdakiler. öylemi olalım. onlar gibi. öldür elbette. yaşam savaşı bu.
ama sürüklemek ne demek. bu onlarla bizi aynı yapar. onlar gibi canavarmıyız biz. biz insanız. insanlığımızı kaybetmemeliyiz. öldürdünmü çatışmada. ört üstünü. ver ailesine haber
. budur görevin.
panzerde sürüklemek, bizi insanlıktan çıkarır.
yine hümanist naraları atacaksınız oky için.
evet. atıın zaten.
ayrıca,bu hareket onların bir askerimizi ,polisimizi Allah korusun ama öldürdüğünde aynını yapmasına sebep verir. intikam,misilleme amacıyla ,buna yol açmamalıyız.

CYS0b1RWcAAdsYh.jpg:large

buda benden olsun
chp lılerınde benzer sozlerını paylasırsan sevınırım

dedıgım gıbı objektıf oy verenlere ıhtıyacımız var :KK66:
ben yureklı muhalefet ıstıyorum
kendı partısını elestırebılen, hatasını soyleyebılen, eksıklıgı su kendını su konuda gelıstırmelıdıyen ben gıbı muhalefet

karsının hatasını gostermek en kolayı oky onu bebelerde yapar

X