"Çocuklar ölmesin" diyen Ayşe Öğretmen hakkında 'terör propogandası' soruşturması

Su an ve arti 14 senedir Türkiye`nin basinda hangi hükümet varsa, iyi giden herseyden ve kötü giden herseyden sorumludur.
Devlet hepimizin can güvenliginden sorumludur. Cok seymi istiyoruz ???
Devlet çocuklarıda masumlarıda askeride poliside korumakla sorumludur evet bunu istemek her vatandaşın hakkı bunda yanlış bir söylem yok
Ancak doğudaki can kayıplarının savaşın sorumlusu pkk ve destek verenlerdir bizde bu anlaşılsın istiyoruz buda çok zor olmasa gerek

hdpye taziyeyemi. ne zaman bir açıklarmısın

Şu forumda, gerçekleri görebilen, körü körüne partilere bağlanıp da vatanına zarar vermeyen insanları görmek çok güzel.. Böyle insanları gördükçe seviniyorum, meydanı vatancıyım barışcıyım diye geçinip, bunlara zarar vermekten başka birşey yapmayanlara bırakmayacağımıza seviniyorum

Sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor , çatışma başlıyor .

Sokağa çıkma yasağı kalkıyor , çatışma bitiyor .

Asker çatışmayı kesince teröristlerin kiminle çatışmasını bekliyorsun ?

Ha diyeceksen ki , asker bölgeden çekilirse demek ki çatışma falan olmayacak ....

O asker o bölgeden pkk bitmeden çekilmeyecek , dağda ayrı operasyon , şehirde ayrı operasyon ...

Daha o örneği niye verdiğimi anlamıyorsun ki ; ben anlatınca anlamıyorsun Saraylim anlatsın sana istersen ;

De ki ona aus diyor ki , devlet masum çocuklar ölüyor diye istifa etmeli dedim , o da bana siyasette böyle bir mantık ve vicdan yok . Devlet masum çocuklar savaşta ölüyorsa , o savaşın kökü kazınana kadar savaşır , savaşmaya devam eder ... dedi de .
Hatta bana 1930 dan , zilanda ölen 15000 kişiden örnek verdi ama ben anlamadım zimbabwe sandım orasını de .

Devlet savaş varsa savaşır , savaşta da olan masum halka olur evet . Ama Devlet savaşmaya devam eder !

hdpye taziyeyemi. ne zaman bir açıklarmısın
peesss ıftıra atıyorum chp ye oky
zıyarete gıtmıs mı gıtmemısmı bı bak bakalım ,bu sıtede acılmıs konular ıcerısınde senın meshur yorumlarının da oldugu konudur ....
unuttuysan bak gecmıse :)
ne olursa olsun devletının hukumetının yanlısını nasıl savunuyorsan elestrıyorsan partınınde hatasını elestırmelısın
gercek oy veren demek bu demektır
neye oy verıyorsunuz sız sırf bı ınat ugrunamı
yeterkı akp ıktıdar olmasın pkk ıktıdar olsada olur mantıgı mı

Onlar işine geleni, işine geldiği Zaman hatırlar

İşlerine gelmiyorsa, balık Kesilirler

okyde diyorki oda yanlış bir strateji buda yanlış bir strateji. devletin yükümlülüğü vatandaşının can güvenliğini sağlamaktır. beceremiyorsa yerine beceren gelmelidir..
araya saraylımı sokma bence. ben kendi düşüncemi yazıyorum sana

Devletle hukumet ayrimi yapacam tabi. Sirf ben yapmiyorum ki, Tayyipin dusman ilan ettigi ulkeler bile artik bunu yapiyor. Cunki Tayyip geldiginden bugune dek evvelden ozerk olan butun kurumlari kendine bagladi. Jandarma bile icisleri bakanligina baglandi. Ordunun basinda kendisinin de soyledigi gibi uzaktan kumandali Baskomutan tayyip Erdogan var. O istediginde ates edilir, o istediginde ates durur. O isterse orada askeri 1 sene tutar, isterse yarin geri cagirip Apo ile Cemal Bayik ile masaya oturur. Bu ulkede buna itiraz edecek bir kurum, bir kisi var mi?

Halkın zarar gördüğünü suçlayanı asker düşmanı görmedim ben asla zira masum halk için en az babama endişelendiğim kadar endişeleniyorum
Pkk suçlu dendikçe suçu hükümete askere atan sizsiniz
Hükümet savaşmıyor orada asker savaşıyor
Masum halk öldürülüyor dendiğinde pkk suçlu deyince ses etmeyip masum olduğunu ima ediyorsunuz ee kim kalıyor pkk öldürmüyorsa savaşta kim var başka asker dimi
Sana sordum ölen halka üzüldüğün kadar asker e üzülüyormusun ailesine üzülüyormusun diye ona dahi cevap vermedin
Sözde algı yönetimi yapmaya çalışıyorsun lina asker polisi suçladı dıye dıye oyle gosterınce ne gececek elıne ne bılıyorsun
Orada halka haber verılmedı o yapılmadı bu yapılmadı dıye oturduğun yerden ahkam kesıyorsun bak babam orada hayır verıldı dıyorum
İşine gelmeyene cevap dahi vermiyorsun
Benim vicdanım rahat
Asker düşmanı kim belli siyasetteki haberler senın yaptığın yorumlar belli benimkiler belli
Kul hakkı nedir umarım biliyorsundur muhattap olman gerekecek

haa işid için savaşmaya giden pkklı olmayan o kişiden bahsediyorsun. işidle savaşırken ölen o gençten. cenazesine gitti bir milletvekili. eeee
hatta o konuda onun pkklı olduğu ve polise roketatarla saldırdığıo ara öldüğü yazılmıştı ve yalan olduğuda çıktı ortaya

Onlar işine geleni, işine geldiği Zaman hatırlar

İşlerine gelmiyorsa, balık Kesilirler
hatta o konuda en cok yorum yapanlardan bırıydım bu sıtede, cok elestırmıstım sımdı bunun yerımı senın once sehıt aılesının evıne gıtmen gerek cok yanlıs yaptın kılıcdaroglu dıye yorumlarım var

zaten basından halktan cok sert elestırıler aldıkdan sonra sehıt tazıye evınede katıldı

her partının eksıklıklerı vardır ben ne kadar ıyı muhalefet ne kadar guclu muhalefet olursa ıktıdarında kendıne okadar cekı duzen verıcegıne ınanırım...

,ıktıdarı bukadar elestırene kadar muhalefet once bı kendını gelıstırsın meydanı bos bırakmasınlar ozaman bukadar basıt yanı

haa işid için savaşmaya giden pkklı olmayan o kişiden bahsediyorsun. işidle savaşırken ölen o gençten. cenazesine gitti bir milletvekili. eeee
cok samımı soyluıyorum hıc bırsey alamadım okycım ?

bana bırsey sordun bende cevap verdım cevabıma karsılık cevap bunu aldım ısıdle savasmaya gıden pkklı olmayan kısı kımden bahsedıyorsun kacırdıgım konu ne ? bız bu konuya nerden geldık ? mevzu bahıs chp nın sehıt haberlerıne oncelık vermesı gereken yerde neden hdp ye zıyarete gıttıgıydı

Neyse kızlar ben yatıyım artık
Sabah konu kilit vurulmazsa, söylenecek daha çok şey var

Sağolun, bana bir parti buldunuz, beni parti mensubu yaptınız.. Partisiz partisiz öksüz gibi kalmadım ortalarda.. Zira bu konuşmalarda 2 taraf var ve hangi tarafdaysan o partilisin. Doğru tarafa da, sevmediğim bir partiyi vermişsiniz, neyse kaderime razı geliyim bari. Sevdiğim partiyle, yapyanlış bir yolda gitmekten iyidir dimi, illa partilerin yanında yürüyeceksek?

Bu mühteşeeemmm çabalarınıza, ithamlarınıza, sallamasonlarınıza teşekkür ederim..

Uzun süredir kendime bir parti bulamamıştım, çok sağolun siz benim yerime bulmuşsunuz ahskshkahskshslsjs

Ciddi olamıyorum cidden ya shskshskshsl

Ayyy yalvaracak nerdeyse, akplisin sen diye ahkshsksjsksjsl

Ha yani asker ates etmezse PKK da ates etmez mi demek istiyorsun? PKK da bizden izan aliyor yani.. Yani biz onlar evleri barklari basimiza gecirsinler diye mi ates ediyoruz onlara bir aydir? Iyi.. Bu da guzelmis..
Oky araya sen nerden girdin yav? Ynlis alinti, bu mesajda Ausencia yi alintilamistim ben..

kizlar bnce siz de koru korune hukumet partisine baglanmissiniz ve gozlerinize perde inmis...
hukumet; muhalefet partilerinden daha cok mesuldur ulkenin suanki durumundan...
acilim acilim dedikleri, goz gore gore kazilan hendeklermis...
sonra biz kandirildik kelimesinin ardina siginip, sucu baskalarina atmak degil.
14 yildir hukumet olanlar mesul bu durumdan... ustelik tek parti haliyle...

simdi hala part kavgaisi yapmaya devam mi edecegiz??

bak sana ne göstereceğim.

PKK’dan ayrılıp Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ndeki ailesinin yanına dönen 29 yaşındaki Ramazan Toy, teyzesinin kızı 21 yaşındaki Cemile Kürkçü ile evlendi. Düğüne davet edilen Başbakan Ahmet Davutoğlu, genç çifte danışmanıyla altın bilezik gönderip telefonla da arayarak tebrik etti. Damadın annesi Güleser Toy, Davutoğlu’ndan dağda ve cezaevinde bulunanlara çözüm bulunmasını istedi.

Siverek’in Yoğunca Mahallesi’nde çiftçilik yapan 4 çocuklu Abdurrahman ve Güleser Toy çiftinin ilk çocuğu Ramazan Toy, geçen yıl Ocak ayında PKK’ya katıldı. Suriye’ye geçip Kobani’de YPG saflarında savaşan Ramazan Toy, 7 ay sonra IŞİD ile girdiği çatışmada yaralanıp Şanlıurfa’daki tedavisinin ardından Siverek İlçesi’nde oturan ailesinin yanına döndü. Ailesiyle çiftçilik yaparak yaşamını sürdüren Ramazan Toy, teyzesinin kızı Cemile Kürkçü ile evlilik kararı alıp Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu da düğününe davet etti. Genç çift, bu akşam bir düğün salonunda düzenlenen törenle evlendi.

BAŞBAKAN BİLEZİK GÖNDERİP TELEFONLA ARADI

Düğüne davet edilen ve katılabileceğini söylenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, genç çifte danışmanı Sevinç Özcan aracılığıyla altın bilezik gönderdi. Altın bileziği AK PartiŞanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, gelin Cemile Kürkçü’nün koluna taktı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, daha sonra danışmanının telefonuyla önce Ramazan Toy, ardından Gelin Cemile Kürkçü ve damadın annesi Güleser Toy ile telefonla konuşarak tebriklerini iletti.

ANNE TOY, BAŞBAKAN’DAN DAĞDA VE CEZAEVİNDE BULUNANLARA ÇÖZÜM İSTEDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile telefonda Kürtçe konuşan damat Ramazan Toy’un annesi Güleser Toy, dağda ve cezaevinde bulunanlara çözüm bulunmasını istedi. Güleser Toy, Başbakan Davutoğlu’a "Çok mutluyuz sizi aramızda görseydik daha mutlu olacaktık. Herkesin düğünümüzde olması beni mutlu ederdi. Sizin elinizden geliyorsa bu meseleyi çözün. Hepimiz çözüm istiyoruz, bize Kürt ve Türk’ün hiçbir farkı yoktur, hepsi birdir. Dağdakiler ve cezaevindekiler için sizden çözüm bekliyoruz. Herkesten daha çok sizden bekliyorum. Allah sizden razı olsun, Allah kimsenin gözünü uzaklarda bırakmasın" dedi.

Güleser Toy’un Kürtçe konuşmasını milletvekili Uslu’nun Türkçe tercüme ettiği Başbakan Davutoğlu ise "Sizin görüşleriniz bizim için değerlidir" diyerek çifti mutluluk diledi.

Çiftin nikah şahitliğini yapan milletvekili Zeynep Karahan Uslu de şunları söyledi:

"Başbakanımız Çözüm Süreci’nin lider şahsiyeti olarak elbette bireysel hikayede hassasiyeti olan bir lider olarak, Ramazan kardeşimizin Cemile kardeşimiz ile yeni bir hayata başlamasında aynı samimiyetle sahiplenen bir Başbakan olarak, hem devletimizin bu evliğin gerçekleşmesindeki maddi ve sosyal destekleri bir tarafa aynı zamanda da kişisel olarak kendileri ile iletişim kurmayı arzu ettiler. Dolayısıyla bu nikah vesilesi ile gelin, damat ve anneleri ile görüşerek iyi dileklerini iletti. Ramazan kardeşimiz, Çözüm Süreci’nin gün gelecek sembolü olacak. Ramazanın hikayesi, çözümün hikayesi aslında."

Davul ve zurna eşliğinde halay çeken gelin ve damat, davetlilerin dolar yağmuruna tutuldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…