Çocuk sebebiyle çalışamama

Teşekkür ederim. Tam olarak kafa yapındayım belki o yüzden rahatsız ediyordur

Eğer maaşlı çalışıyo olsa böyle yapardık ama günlük kazanıyor ya kıyafet alışverişi dışında o an ne lazımsa öyle harcıyoruz böyle harcadığımızın çetelesini tutmakta zor oluyo ama yapıcsk bişey yok işi bu düzendeyken değiştiremiyoruz bu harcama düzenini

Karşısında ezilmem asla öyle bişey değil. Bu durumun bende farkındayım. Eşimde farkında beni kısıtlamıyor zaten öyle bişey yapsa devamlı bu ilişki yürümez zaten. Senden maddi bi beklentim yok çocuğun evin birşeyin eksiği varsa haberim olsun halledelim çekinme benden sizden başka kime çalışıyorum ben sonuçta demişti ilk zamanlar rahatsızlığımı dile getirince. Yük oluyormuş gibi hissetmiyorum ama kendi paramı kazanmıyor olmakta beni rahatsız ediyor kendimle alakalı yani

Bunun bi surec oldugunun farkinda olmaya devam edin.

Haa anladım canım Şilede olamayabilir sanıyorum en yakın anadolu yakasında bi yer olur
Onun içinde şu an çok küçük etrafıma sorucam ama yoksa mecbur 3 yaşını bekliyicez. Zaten çocuk gelişimi okudum lisede stajdan ötürü anaokulları nasıl işliyor biliyorum. O zaman gözüm arkada kalmaz tabiki

Belki bu olabilir. Teşekkür ederim

Yanlış anlamayın niyetim sert çıkmak değil ama ebeveynlik böyle birsey . Sizin böyle bir talebiniz var mı bilmiyorum ama kimse kimsenin çocuğuna bakmak zorunda da değil pek tabi . Dişinizi biraz daha sıkıp bu sürece alışmaya çalışıp evladinizin okula başlayacağı günu beklemekten başka çare yok . Para istemeye gelince de niye gocunuyosunuz o sizin kocanız . Kocam olsa nakit ve kartlarını patlatircasina harcarim

Harcama yapmaktan çekinmiyor gerekliyse zaten sorun etmez de evet aylık 25bin az para da değil şimdi. Bende Anadolu yakasındayım ama bizim burda devlet anaokulları da var özelde var 3 yaş alıyorlar. Lisede devlet anaokulunda staj yaparken de 3-4-5 yaş grubu sınıflar vardı o ortama yabancı değilim sorun olmaz da kreş olarak küçük yaş grubu yok işte bildiğim kadarıyla. Anladım ki şu an için buna çözüm üretemiyorum. Mecbur az daha bekliyicem

Hiç yanlış anlamadım hakta veriyorum benden başka sorumluluk alınamayacağının gayet farkındaydım planlıydı zaten oturup düşünmüştüm. Kimse de zaten ben bakarım gibi bi laf etmemişti talebimde olmamıştı. Bakabilecek en uygun kişi annemdi onunda zaten çalışma hayatı içinde olduğunu bildiğimden sorumluluğun üstümde olacağının farkındaydım. Çocukla ilgilenmekten hiç şikayet etmedim zaten biliyordum.
Aslında eşim hiçbir şey yapmıyor çekinmem için. Hiç falsosu olmadı ama sanırım karakter meselesi. Çocukken ödevime bile dahil etmezdim annemi hep krndi başıma olmak isterdim. Şimdi de böyle büyük bi konuda eşimin desteğine mecbur olmak canımı sıkıyor. Başlarda daha kötüydüm bu konuda biraz rahatladım. Kişisel bişey yani aslında

İş hayatına dönmek istediğiniz için bu yorumu yapıyorum. Çalışmayı düşünmüyorum deseydiniz ayrı bir konu olurdu. Amacım ille çalışın baskısı yapmak değil. Sadece bakış açısı fikri vermek istiyorum.

Lütfen kadınlar olarak artık maaşımızı kreş ücretleriyle karşılaştırıp çalışmam mantıklı değil diye düşünmekten vazgeçelim. Çünkü çocuğumuzun bakımı sadece bizim sorumluluğumuz olmadığı gibi, bunun masrafı da sadece kadınlara ait değildir. Bir kreşin ücretini ailemizin bütçesi ile karşılaştırırken hane geliri ile karşılaştırma yapalım. Atıyorum babanın maaşı x, kadın çalışsa y maaş alacak. 25bin TL'yi (x+y) ile karşılaştırmak gerekiyor. Erkeklerin çok çok büyük bir kısmı aman benim maaşım zaten kreşe gider ben işten çıkıp çocuk bakayım demez. Özellikle ilk yıllar çocuğun anneye çok bağımlı olduğu iki yılı atlattiysak, biraz baba gibi düşünmek lazım.

Haklısınız aslında, baba gibi bir düşünebilsem zaten :)

Seviyorum sizin gibi düşünen azimli kadınları inşallah olur birseyler evde yapılacak üyeler yazar konunuz üste kalsın diye yazıyorum bende sizinle aynı fikirdeyim takdir ettim sizi sonuçta elbette bence bir kadın çalışır çalışmaz ama artık bu devirde hayat öyle bir Rus ruletine döndüki elimizde kendi paramiz olmalı bu olmasada olur diyemiyorum ben okuduklarim gorduklerim dünyanın degisimi hep bu yönde

Yani iyi kocam var demeyeceksin hayat müşterek ama sizinle olduğu sürece ömrün sonu gelmeden hicbirseyin garantisi yok büyük konuşamam insanlar öyle bir degisiyorki 40 yıllık insanı taniyamiyorsun

Pisikolojik olarak bu kadar etkilenmeyin,siz bir ailesiniz,yeri geldiğinde o size,yeri geldiğinde siz ona para verirsiniz...zamani geldiğinde tabiki yine çalışırsınız, ufacik yavrunuz var ona bakıyorsunuz,evinizin düzenini sağlıyorsunuz,biraz bunların tadını çıkarın..Belediye gibi kamusal bir iş fırsatı olursa bakıcı falan o zaman düşünürsünüz..

Evde keyfine bak canım.cocugun kucuk ne gerek var .cocugunla güzel vakit geçir kendin büyüt. Kendine zaman ayır ne bilim yapılacak çok şey varken tadını çıkar.

Öyle tabi de bazen unutuyorum bazen tekrar geliyor bu his üstüme üstüme bu ara o dönemdeyiz yine aynen kurumsal bi iş imkanı olmadıkça bakıcı falan gerek yok okula başlayınca işe dönerim
Teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…