Çocuk sebebiyle çalışamama

Eee o zaman çocuğu bakıcıya bırakıp çalışacaksınız başka bir yolu yok ki . Eşiniz sizin maaş kartınıza aylık istediğiniz miktar parayı atsın rahatça kendi harcamalarınıza kullanın . Olmuyorsa çalışacaksınız . Valla çocuğu ben tek başıma büyüttüm eve yardımcı gelmedi şehirde yalnızdık . Bunları düşünecek 1 dk zamanım olmadı maalesef ki siz bunları nasıl düşünüyorsunuz zaman bulup . bebe gece 4 kere kalkardı o zamanlarda bayılıp uyurdum uyan çocuğa koş eve temizliğe yemeğe koş çocuğu parka götür vs vs . O zamanlarda başka bir şey düşünecek zaman tahammül yoktu ki . Şimdi mesela çocuğun okula başladı yardım gün şimdi bile zamanım yok . Sadece akşamları hobim olan astroloji ile ilgili ders almaya başladım belki ilerde bunun üzerine çalışırım ama ona da ders çalışacak zaman kalmıyor bizim evde .
Bilmem ki benim bebeğim zor bi çocuk değil. Ne uykusu dert ne yemesi dert. Cazgır bi çocukta değil gerçi biraz değişiyor gibi 2 yaş sendromu yaklaşıyor galiba. İnsanlardan sıkılmayan ben olmayınca ağlamayan bi tip. Pek yormuyor beni. Sadece uyanıkken iş yapamıyorum. Çamaşır atsam makineyle oynuyo sürekli çocuk kilidini açıyorum kapatma tuşuna uzun basıp makineyi kapatıyo 🤦 bulaşık makinesinin içine giriyo kirlileri alıp oynamaya çalışıyo kıyafet katlasam kstladıklarımı dağıtıyo. Bi noktada işten bıkmama sebep oluyo bu onun dışında rahat bi çocuk

Yalnız değilsin 🙃
Yıllarca çalışmadım, para harcarken, eşimden istemem gereken durumlarda da hiç cekinmedim, çekinmem.
Doğumda kadar çalışmıştım bende.
Şimdi yine çalışıyorum ama eşimin maaşına "maaşımız" yatmış mı diyorum :KK70:
Koca parası yemek hobilerim arasında sanırım.
Benim de hobimmiş meğer, ikinci doğumda daha iyi anladım skdkkdks.

Altını oradaki yardımcı öğretmenler değiştiriyor. Benim oğlum da başladığında tuvalet eğitimi yoktu. Tuvalet eğitimi sürecini de çoğunlukla kresimiz yürüttü ve baya rahat geçirdik. Ufak tefek şeyler dışında bir sorun yaşamadık biz.

Yani güvenilmeyecek bir kreşe 3 yaştan sonra da gönderilmemesi gerekiyor. Yaş grubu ile ilgili değil olay. İyi bir kreş genel olarak iyidir. Kötü olan her yaş için kötüdür.
Haklısınız. Zorlanmaz sosyal bi çocuk ama iyi araştırmak gerek. Biraz didikliyim bunu. Teşekkürler

Ç

Çok haklı bir düşünce. Bunu edinmeye çalışayım ben en iyisi
Valla yemin ediyorum ki durmuyorum ben duran kadınlar da çocukla ilgilenmiyorlar evle ilgilenmiyorlar yemek yapmıyorlar vs öyle duruyorlar . Benim mesaim asla bitmez . Eşimi arıyorum mesela öğlen dinleniyor oluyor ben o saatte koşarak çocuğu okula bırak gel atıştır temizlik yap ütü yap gibi gibi işlerim oluyor onu bitir çocuğu almaya git oradan eşimi oradan markete gireriz sonra eve geliyoruz kapıda bisiklet sürüyor çocuk 1 saat sonra eve gel çocuğu temizliyorum eşim yemek ısıtıyor . Yemek yiyoruz eşim çocukla ilgileniyor bende masayı topluyorum banyosu kişisel bakımı ağzım açık kalıyor benim

Ben de su an ucretsiz izindeyim. Esimden para da isterim. Kredi kartimi da o oder. Evlilik musterek degil mi zaten. Calisma hayatini cok seviyorum ama evde olmayi da sevdim ben. Bebislerimiz daha cok kucuk. Bu gunler geri gelmeyecek. Anin tadini cikaralim bence
Sağlıkla büyüsün 😊 gelmez tabi tadını çıkarmak lazım ama o eski sosyalliği özledim ne yalan söyliyim

Bilmem ki benim bebeğim zor bi çocuk değil. Ne uykusu dert ne yemesi dert. Cazgır bi çocukta değil gerçi biraz değişiyor gibi 2 yaş sendromu yaklaşıyor galiba. İnsanlardan sıkılmayan ben olmayınca ağlamayan bi tip. Pek yormuyor beni. Sadece uyanıkken iş yapamıyorum. Çamaşır atsam makineyle oynuyo sürekli çocuk kilidini açıyorum kapatma tuşuna uzun basıp makineyi kapatıyo 🤦 bulaşık makinesinin içine giriyo kirlileri alıp oynamaya çalışıyo kıyafet katlasam kstladıklarımı dağıtıyo. Bi noktada işten bıkmama sebep oluyo bu onun dışında rahat bi çocuk
Bizimkini şu yaşa getirene kadar geberdik öldük sana o kadar söylüyorum yani 🤣. Anlatsam roman olur şuan durumunun kıymetini bil başına dert arama bence. 2 yaşında 15:00 den 19:00 a kadar parktaydım şimdi de 13:00 okula bırakıyorum 16:45 alıyorum 19:00 a kadar yine parktayız . Haftasonları 13:00-19:00 mesai yapıyoruz. Bilmem anlatabildim mi

Hahahaha 😂 ya şaka yapıyor aslında kendince ama bazen isteyince yok ki diyip sırıtıyo sonra istediğimden fazlasını veriyo ama ben surat asıyorum öyle yapınca 😅 o kredi ksrtı başımıza bela oldu yönetmeyi beceremedik esnaf olunca günlük kazanıyo o yüzden pek toplu alışveriş yapmıyorum zaten atıyorum 3 bin lirayla gitsem bize taş çatlasın 2 hafta bile sürmeyecek bi alışveriş çıkıyo ortaya. Gerektikçe alınca da sürekli aynı konu dönüyor. Asla sakınmaz hiç öyle huyları yok. Haklısınız da gerçi yani sıkılmama gerek yok gereksiz bişeye harcamam zaten ama alışkanlık birazda ben babamdan da çekinirdim istemeye 😅
Babama istediğim şeyi aldırana kadar ensesinde boza pişiren ben… 🤣 Hiç sıkılmayın valla. Siz onun eşisiniz. Zaten bir çocuk yetiştiriyorsunuz, artık harcamalarınıza daha da dikkat edersiniz. Bende öyle olmuştu. Siz yine çalışın tabii ama o sürece gelene kadar da çekinmenize gerek yok.

Valla yemin ediyorum ki durmuyorum ben duran kadınlar da çocukla ilgilenmiyorlar evle ilgilenmiyorlar yemek yapmıyorlar vs öyle duruyorlar . Benim mesaim asla bitmez . Eşimi arıyorum mesela öğlen dinleniyor oluyor ben o saatte koşarak çocuğu okula bırak gel atıştır temizlik yap ütü yap gibi gibi işlerim oluyor onu bitir çocuğu almaya git oradan eşimi oradan markete gireriz sonra eve geliyoruz kapıda bisiklet sürüyor çocuk 1 saat sonra eve gel çocuğu temizliyorum eşim yemek ısıtıyor . Yemek yiyoruz eşim çocukla ilgileniyor bende masayı topluyorum banyosu kişisel bakımı ağzım açık kalıyor benim
Okurken yorucu Allah kolaylık versin sanırım biraz büyüyünce bizde böyle olucaz belki bende çalışayım fikrini kenara atarım o zaman

Bizimkini şu yaşa getirene kadar geberdik öldük sana o kadar söylüyorum yani 🤣. Anlatsam roman olur şuan durumunun kıymetini bil başına dert arama bence. 2 yaşında 15:00 den 19:00 a kadar parktaydım şimdi de 13:00 okula bırakıyorum 16:45 alıyorum 19:00 a kadar yine parktayız . Haftasonları 13:00-19:00 mesai yapıyoruz. Bilmem anlatabildim mi
Bütün günün dışarıda bi de evde o iş yükü haklısın yerinde olsam bende çalışmayı düşünmem

Okurken yorucu Allah kolaylık versin sanırım biraz büyüyünce bizde böyle olucaz belki bende çalışayım fikrini kenara atarım o zaman
Akşam çocuk uyuyunca ders dinliyorum mesela bu gece dersim var eşimle zaman geçiriyoruz. Bak şuan içerde ütülerim duruyor kalkıp onları yapacağım sonra ders notlarımı defterime geçireceğim . Çalışmak gereken bir sürü konu var ama zaman yok benim

Babama istediğim şeyi aldırana kadar ensesinde boza pişiren ben… 🤣 Hiç sıkılmayın valla. Siz onun eşisiniz. Zaten bir çocuk yetiştiriyorsunuz, artık harcamalarınıza daha da dikkat edersiniz. Bende öyle olmuştu. Siz yine çalışın tabii ama o sürece gelene kadar da çekinmenize gerek yok.
İstediğimde bişey almama engel olmuyor bende anlayışlı davranıp gerektiğinde gerekeni almaya çalışıyorum. Böyle okuyunca sizi biraz rahatladım galiba. Bilmiyorum hep kendi işimi kendim hallederdim. Küçükken okuldaki ödevime bile yardım ettirmezdim anneme. Bi işi kendi başıma göremiyor olmak rahat olmamak can sıkıcı geliyor karakterinin getirisi sanırım

Eşten çekinmeden para isteyen tek arsız ben miyim ya ahshshd. Doğum iznindeyim. Çoğu yerde kredi kartı kullanıyorum zaten. Nakit ihtiyacım olduğunda da çekinmem, hesaba yolla derim. Keyfi çalışmamazlık yapmıyorum, bebek büyütüyorum burada. Niye isterken sıkılayım ki? Ayrıca keyfi de çalışmayabilirim, ev hanımı olabilirim, eşten de utanacaksak işimiz var.
Ben çalıştığım halde para istiyorum 🤣 gözüme pahalı gelen bişey olursa ayrıca kendisine yıkıyorum ödemeyi.

İstediğimde bişey almama engel olmuyor bende anlayışlı davranıp gerektiğinde gerekeni almaya çalışıyorum. Böyle okuyunca sizi biraz rahatladım galiba. Bilmiyorum hep kendi işimi kendim hallederdim. Küçükken okuldaki ödevime bile yardım ettirmezdim anneme. Bi işi kendi başıma göremiyor olmak rahat olmamak can sıkıcı geliyor karakterinin getirisi sanırım
Çok güzel duruşunuz, hep güçlü olun tabii her zaman da şu an bu kadar yorulmanıza gerek yok. Bebek bakımı+evi çekip çevirmek bir anne için zaten fazlasıyla zor.

Senin bebe sakin bence ya 🤣 birde evde olsak ne olacak ki akşama kadar beni rehin alıyor Lego oynatıyor araba sürdürüyor koltuktan koltuğa uçuyoruz 🤣 o yatınca kafam kazan
Biraz küçük ya çekmece karıştırıyor ona ayırdığım bi çekmece var, topunu atıyor bana bende ona, bul tak tipi oyuncakları var onlarla oynuyor arada kucağıma gelip tepemde geziniyor. Yanlışlıkla desteğimle takla atmayı öğrettim ha bire onu yaptırmaya çalışıyo falan bazen kovalamaca oynuyoruz kutu kadar evde 😂 ev işi yaparken mdüahale de etmese tam ideal çocuk aslında 😂 erkek olması sebebiyle biraz çekincelerim var büyüyünce pek böyle olmaz gibi

Niye çekiniyorsunuz ya çocuk onunda çocuğu gözü arkada kalmadan büyütülüyor anne baba harici kim bakarsa baksın içiniz tam rahat etmez bir iki isteyin alışırsınız hatta 50 bıraktıysa 100 daha yok mu diye ararsınız 😃 bırakcak tabi çocuk bakmak çalışmaktan daha zor

Biraz küçük ya çekmece karıştırıyor ona ayırdığım bi çekmece var, topunu atıyor bana bende ona, bul tak tipi oyuncakları var onlarla oynuyor arada kucağıma gelip tepemde geziniyor. Yanlışlıkla desteğimle takla atmayı öğrettim ha bire onu yaptırmaya çalışıyo falan bazen kovalamaca oynuyoruz kutu kadar evde 😂 ev işi yaparken mdüahale de etmese tam ideal çocuk aslında 😂 erkek olması sebebiyle biraz çekincelerim var büyüyünce pek böyle olmaz gibi
Koltuktan koltuğa atlamıyor mu bir yerlere tırmanmıyor mu

Çok güzel duruşunuz, hep güçlü olun tabii her zaman da şu an bu kadar yorulmanıza gerek yok. Bebek bakımı+evi çekip çevirmek bir anne için zaten fazlasıyla zor.
Öyle tabi teşekkür ederim ❤️ zaten o ev çekip çevirme işi beni benden alıyo uyanıkken ev işi yapmak mümkün değil ya kirli bulaşık makinesinin içinde ya çalışan çamaşır makinesiyle oynar ya da katlandığim kıyafetleri dağıtır. He bi de süpürgenin önüne geçip ucuyla onu kovalamamı beklemesı var 😅

Benim de doğumdan sonraki düşüncem 3 yaşına kadar kendim bakarım, 3te anaokuluna verip çalışma hayatına dönerim idi.
3te anaokuluna verdik. Ama işler hiç öyle olmuyor ya. Çocuk bir hafta okula gitti iki hafta evde yattı hastalandı. Tam iyileşiyo hoop yeniden hasta.
Sektör 8:30-17:30 arası.
Azıcık daha büyüsün diye diye ilkokula başlatıcam inşallah:)

X