cocuk esirgeme

oylesinebirii0

Üye
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2023
202
5
22
cocuk esirgeme yeni adıyla sevgi evleri suanki dönem için nasıl biryerdir cocuklara olan davranış bakımından. orada calısan orada gönüllü olan yada bu konuyu bilen birileri cevaplayabilir mi ?

Öyle evler biliyorum ki değil esirgeme yurdu sokaklar bile o evden daha güvenli.
O yüzden detay bilirsek belki faydamız olur. Çocuğunuzu bırakmak mı istiyorsunuz ?
hayır ilk konumda bahsettim kardeşiö annem uyuşturucu bagımlısı cocuga bakacak kimse yok sözde bakarım vasi alırım diyen aile bireyleri iş ciddite binince attınız cocugu basıma diyor elim ayagım bağlı konu cok uzun derin kardeşim icin soeutorum

Evlat alacaksan iyi . Vereceksen kötü. Bakımları yemekleri okulları herşeyi güzel. Ama bir çocuk bunlara bakmıyor ve ilerde malesef çok azı sağlıklı bireyler oluyor

hayır ilk konumda bahsettim kardeşiö annem uyuşturucu bagımlısı cocuga bakacak kimse yok sözde bakarım vasi alırım diyen aile bireyleri iş ciddite binince attınız cocugu basıma diyor elim ayagım bağlı konu cok uzun derin kardeşim icin soeutorum
Kaç yaşında? Kız mı erkek mi? Baban nerede? Senin yaşın kaç ?
Üzgünüm sizin için

Annen hapisteymiş, uyuşturucu kullanıyormuş. 5 yaşında, şuan galiba 6-7 olmuştur yaşı,kardeşin varmış. Onun için soruyorsun sanırım. Devlet çocuğu korumaya almadı mı bugüne kadar?
ilk eve geldiklerinde almak icin geldiler aslında ama cocugu iyi görünce vazgeçtiler sonra ben sosyal hizmetlerle her ay görüşme yapıyordum neymiş efendim iyi bakılırmıs ama sevgisizlik görürmüş ailedede görüyor zaten hala alınmadı. en son teyzem ben alıcam vasisini dedi bayadır aramıyolardı teyzeminde vasi alacağı yok almıcam dedide zaten ben yeniden görüşmek icin aradım bu sefer alın dicem durumları anlatcam daha işler uzun icim rahatta değil yurda alınsada ötle aileden birinde kalsada öyle ailedeki herkes pisliğin önde gideni bende merak edip açtım konuyu

ilk eve geldiklerinde almak icin geldiler aslında ama cocugu iyi görünce vazgeçtiler sonra ben sosyal hizmetlerle her ay görüşme yapıyordum neymiş efendim iyi bakılırmıs ama sevgisizlik görürmüş ailedede görüyor zaten hala alınmadı. en son teyzem ben alıcam vasisini dedi bayadır aramıyolardı teyzeminde vasi alacağı yok almıcam dedide zaten ben yeniden görüşmek icin aradım bu sefer alın dicem durumları anlatcam daha işler uzun icim rahatta değil yurda alınsada ötle aileden birinde kalsada öyle ailedeki herkes pisliğin önde gideni bende merak edip açtım konuyu

Sen şuan nerede kalıyorsun? Sen ve kardeşin aynı evde misiniz? Şuan nasıl geçiniyorsunuz para açısından?

Evlat alacaksan iyi . Vereceksen kötü. Bakımları yemekleri okulları herşeyi güzel. Ama bir çocuk bunlara bakmıyor ve ilerde malesef çok azı sağlıklı bireyler oluyor
kardeşimden bahsediyorum vermekten. zaten bizim ailedede normal bi insan yok annesi bağımlı cezaevinde teuzesi cocuca bakmıyor karısık işler. ben orada bakımı iyi olurmu dayak şiddet taciz olayları oluyormu merak ediyorum

cocuk esirgeme yeni adıyla sevgi evleri suanki dönem için nasıl biryerdir cocuklara olan davranış bakımından. orada calısan orada gönüllü olan yada bu konuyu bilen birileri cevaplayabilir mi ?
Görümcem çalışıyor, imkanları eskiye göre çok güzel, her evde 4-5 çocuk kalıyor ve başlarında bir yetkili var. Okula götürüp getiriyorlar, temizlik ve kişisel bakımlarıyla, doktorlarıyla ilgileniyorlar, ebeveyn hapisteyse ziyaretine götürüyorlar. Kısaca her şeyleri ile ilgileniyorlar, bakım iyi ama tabi çocuğun ailesi gibi asla olamaz

Sen şuan nerede kalıyorsun? Sen ve kardeşin aynı evde misiniz? Şuan nasıl geçiniyorsunuz para açısından?
ben suan yengemdeyim arada teyzemde arada nişanlımda kalıyoruz. ben evlenicem 1 aya cocuk açısından gözüm arkada kalsın istemiyorum annesi zaten bakmaz bakmıyorda teyzesi bakabilir ama bakmak istemiyor o canı istediğinde görmek sıkıldıgında siz bakın demek istiyor. bende cocuk acısından gözüm arkada kalsın istemiyorum işte cünkü aileden biri bakarsada gözüm arkada kalacak

Yazık yavruya inşallah iyi insanlarla karşılaşır..

Bir aile gelipte 6.7 yaşındaki çocuğu almıyor. Durumları bilmiyorum ama elinizde bir çocuk var sülale başından salmak için elinden geleni yapıyor. Kız mı erkekmi bilmiyorum. Erkekse sonu annenizden farklı olmayacak. Kızsa kim bilir nerde ne yapacak. Yada kimlere kurban olacak. O çocuk aranızda ve kim bir kap yemek verecek telaşını yaşıyor. Üzüldüm

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama kardeşini bırakma...
Elbet büyüyecek böyle kalmayacak.
Destek olursunuz birbirinize.

Görümcem çalışıyor, imkanları eskiye göre çok güzel, her evde 4-5 çocuk kalıyor ve başlarında bir yetkili var. Okula götürüp getiriyorlar, temizlik ve kişisel bakımlarıyla, doktorlarıyla ilgileniyorlar, ebeveyn hapisteyse ziyaretine götürüyorlar. Kısaca her şeyleri ile ilgileniyorlar, bakım iyi ama tabi çocuğun ailesi gibi asla olamaz
cocugun ailesi zaten düzgün değil buradaki sevgi evleri öyle bi avlu icinde bi kaç villa tarzı ev aynı yastan cinsten 10-15 cocuk kalıyorlarmıs ben şiddet taciz vs oluyormu diye en cok merak ediyorum bide ben ablasıyım cocukla ben ilgileniyorum bana cocugu bazen gösterirlermi

Yanlış bilmiyorsam bazı aileler çocuğunu bırakıp ,görüş gününe gidebiliyor maddi durum düzelince alabiliyor.

ben suan yengemdeyim arada teyzemde arada nişanlımda kalıyoruz. ben evlenicem 1 aya cocuk açısından gözüm arkada kalsın istemiyorum annesi zaten bakmaz bakmıyorda teyzesi bakabilir ama bakmak istemiyor o canı istediğinde görmek sıkıldıgında siz bakın demek istiyor. bende cocuk acısından gözüm arkada kalsın istemiyorum işte cünkü aileden biri bakarsada gözüm arkada kalacak

Sen kaç yaşındasın? İşin, okulun yok mu? Sen eğer ev kuracaksan, kardeşin seninle kalabilir. Zaten okul çağında, o okuldayken sen de işine gidersin.

Bahsettiğin kişi sanki yabancı biri . Kızım kör müsün topalmısın evlenicen koca derdinden kardeşini nereye atacam derdindesin. Senin bakamadığına millet neden baksın derler . Konuş nişanlınla olmuyorsa ayrıl bir çocuğun vebalini alma bak kardeşine

X