Çocuğunuzu erken yatırın!

hastalık falan olmazsa kesinlikle ikiside 9 da yatağa girer en geç 10 gibi sızarlar sabahta en geç 7 de kalkarlar, ben şanslı annelerdenim anlıcanız

uykusunun geldiği herhalinden belli olan oğlumu bir türlü yatıramıyorum hep verdiği cevap uykum yok.aradan fazla vakit geçmeden oldugu yere sızıyor..sabahta babaannesi uykudan kaldıramıyor kolay kolay...canım bu sene okula başlayacak o zaman görecegim ben onu:))şimdilik birşey demiyorum...

he benimde iki tane var 10 dedimmi yatırıyorum yarım saate kadar uyuyorlar o yönden rahatım

benim oğlum çok geç yatardı.(24.00)gibi.3 gündür akşam üzeri uyutmuyorum.şimdi saat 21.00 gibi uyuyor.

benim oğlum da her akşam 9 da yatıp sabah 8 de uyanır.ama bu alışkanlığı ona daha çok minicikken kazandırmak gerekiyor.yani çocuk 3 yaşına geldikten sonra hadi bu saatte yatacaksın demekle iş hallolmuyor maalesef.nasıl başlarsa öyle gidiyor çünkü.aslında biraz otoriter bir anne olmak gerekiyor.maalesef çoğu anne çocuğuna kıyamadığı için çocuklar düzene alışamıyor.mesela ben oğlumu asla bizim yatağımıza almadım.bana çok yanlış gelıyor bu.1 yaşındayken hatta daha bıle önceden kendi yatağında ve asla sallamadan kendi kendine yatmasını öğrendi benim oğlum.ilk başlarda tabıyıkı direndi.ama sadece 1 hafta sürdü.ilk gün 1 saat ağladı ikinci gün 45 dk.5.gün yarım saat.ve sonunda anladı ki ağlaması bir işe yaramıyor ben yatağa girince uyumalıyım :bbo:diye düşünmüş olmalı ki bu şekilde alıştı işte.dedim ya biraz katı olmak gerekiyor.herkese bol şans diliyorum.gerçekten katlanılması zor gelebılır sizlere ama sonucunda hem çocuğunuz hem de siz rahata eriyorsunuz.deneyin derim.asla dizginleri ona vermeyin.sevgilera.s.

aynen katılıyorum sana. benım kızımda bırkac gun agladı bagırdı sonra kendı kendıne uyumayı ogrendı. uykusu bebeklıgınden berı duzgundu zaten. su an 3 yasına gırdı, bu aralar hem zor hemde bıraz gec uyuyor. ortalama 1 saat yatakta oyalanıyor. uyuyup kalıyor sonra. bu arada bende hıc yatagıma almadım. bebeklıgınden berı kendı odasında uyuyor, kısları harıc malesef aynı odada yatmak zorundayız evımız sobalı old. ıcın. bence de deneyın derım canım gercekten cok rahat. artık gece oldu uyuma zamanı geldı dıyorum kucuk yatak deyıp yatıyor. zaten uykusunun geldıgını bellı edıyor. anneeee suuut dıyerek ıcıp uyuyor. annem benım..

arkadaşım sana katılıyorum çocuklar yüzünden yakında adamlarla kardeş

::dance::dance::dance::dance:
slm arkadaslar
cok guldum yesillim ya,valla katiliyorum sana,benim kiz bi ara cok duzenli yatiyordu,9da yatip 9da kalkardi bu aralar dis cikartiyor bitmak bilmedi aylardir her gece agladigi icin sabah fazla yatiyor,gecede uyumak bilmiyor 12,30 gibi yatiyor,adamda ise gideceginden dolayi erkenden yatiyor:KK66:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))buda guzel ya,sende

X