Çocugumun kreşe gitmek istemiyor

Se_n_299

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2018
2.804
1.740
39
4.5 yaş erkek çocuğu. Okula basladı Eylül'de ilk baş çok hevesliydi. Sonra okuldan geldıkce yok bu bana vurdu vs demeye başladı ogretmenı de zamanla oturur herşey dedı ben konuşurum dedı. Sonra dedıgı gıbı duzeldı ama sanırım bır boşluk anında öğretmen görmeden birbirlerine tokat atanlar oluyo. İlla bana bırı vurdu dedı yok seni özlüyorum dedı katıla katıla agladı kustu okulun önünde. Kıyamadım tamam hocam bugün eve gotureyım konusayım dedım yatana kadar yok gitmeyecegım senı özlüyorum agladı hep. Nasıl yol ızlemelıyım almaya gönlüm razı degıl koca kış ne yapacak benle ama ağlaya ağlaya bırakamıyorum da

Calismiyorsan mecbur deyilsen bu yasda krese vermeni dogru bulmuyorum anneye encok ihtiyaci oldugu zamanda cocuklari bu sekilde okullara kreslere kapatmak bana cok kotu geliyor senin sevgine yaninda olmana ihtiyaci var bukadar erken gitmesi okuldan bile bezdirir diye dusunuyorum

Evde ben nereye kadar yetısebılırım sırf aktivite yapsın arkadaşları olsun dıye gonderdım 4.5 yaş kreş ıcın uygun ustelık yarım gün sabah 9 cıkıs 13.30 ... Okula kendısı çok istekliydi o yüzden yazdırdık hatta geçen sene bıle hep agladı sıkıldım evde okul ıstıyorum ben dedı arkadaş canlısıdır. Anlamadım bende

Kesinlikle sınıf ya da okul değişikliği yapın. Bir olumsuzluk yaşamasa böyle yapmaz çocuk

Yaşı gayet iyi ben kızımı üç yasında verdim yarım gün. Oynaya oynaya gidip geliyor.

Kres icin uygun yas olabilir ama demekki cocugunuz icin uygun yas deyil yetisilcek bir durum yok zaten ana okulu yasi gelince verirsin bu acele ne calissan anlarim ama bukadar erken sacma geldi bana yazik seni ozluyor ve cok kucuk yani

Kres icin uygun yas olabilir ama demekki cocugunuz icin uygun yas deyil yetisilcek bir durum yok zaten ana okulu yasi gelince verirsin bu acele ne calissan anlarim ama bukadar erken sacma geldi bana yazik seni ozluyor ve cok kucuk yani
evde oldumu illa dısarı cıkmak istiyor ve sureklı onu avutmak gerekiyor bende yoruluyorum yetemıyorum oda enerjısını atsın dıye gonderdım herşey ıyıdı sımdı yok ısrarla hayır dedı bakcam duruma göre kesinlikle zorla yollamam

Pes eder de yollamazsanız aynı sorunu ilkokulda da yaşayacaksınız. O zaman okuldan alma şansınız da olmayacak. Öğretmenle konuşun tekrar. Birbirine vuran çocuklara müdahale etmesi gerekir. Sonuç alamazsanız müdüre de gidip anlatın. Kameralardan bakıp tesbit etsinler kimmiş vuran.

Pes edecek, vazgeçme.

Yani sen bilirsin ama mecburiyetin yoksa bence yaninda olmasi daha iyi olur zaten yillarca okul okuyacak hevesi vardi kacdi demekki

Dayak yiyorsa gitmek istememesi normal. Benim kızım da yaşadı bunları. Öğretmenle konuşmadınız mı… ailelerle iletişime geçmiş mi, ne yapmış saldırgan çocuklar konusunda sorun

Konuştum hoca bazen ıkı dk da olsa dıger çocuk altına yapmış oluyo ona bakmak ıcın çıkıyorum dıyo o sırada oluyo sanırım dedı. Ama hıc yanlız bırakmam daha fazla kesinlikle dedı. Yine konusacagım tabı

Çocuğa yazık diyenler olmuş. Yahu niye yazık olsun. Çocuk eğleniyor oynuyor sosyalleşiyor. Dört buçuk yaş ideal. Çocuk için konuşursak gitmek istememesinin nedenini tam öğrenmeye çalışın. Yapabiliyorsanız okul öğretmen değişikliği deneyin derim

4.5 yaş gerçekten ideal kreş ıcın evdekı hallerını bır ben bılırım sürekli arkadaş ister ya dısarı çıkalım der sıkıntıdan.

Önce çocuğunuzdan neden gitmek istemediğini, okulda onu neyin mutsuz ettiğini öğrenmeye çalışın. Ben de seni özlüyorum ama mutlu olman için eğlenip arkadaşlarınla vakit geçirip yeni seyler öğrenmen için gonderiyorum deseniz güzel olabilir. Belki demişsinizdir de. Neyi sevmediğini anlamaya çalışın. Ne olunca sizi ozluyor en çok. Ozlediginde nasıl başa çıkabileceğini konusun. Avucumdaki öpücük çok güzel bir kitap bu açıdan. Büyük oğlumun okul ayriliginda da benden ayrı kaldığı zamanda da çok etkili olmuştu. Öğretmenini sevip sevmedigini söyler o çocuk artık. Okulculuk oynayın bakalım neler oluyor okulda. Okulun rehberlikcisiyle görüşün. Gerekirse okulu değiştirin. Bu yaş gayet ideal bir yaş kreş icin. Belki diğer çocuklar tam gün gidip birbiriyle daha samimi oluyorsa sizin cocugunuz yarım gün gittiği için dahil olmak bile istemiyor olabilir. En güzel cevabı çocuğunuz verecektir.

Tek aklı başındaki yorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…