çocuğum için en doğru kararı vermek istiyorum. fikirlerinize ihtiyacım var.

niye çalışmayasın çocuk 3 yaşında artık senden bağımsızlığını zamanı yaşına gelmiş.

kötü bir tecrübe yaşamış maalesef ama her kreş böyle değil.

ben çok pimpirikliyim sanırım eşim bir rahat ki azıcık gelse ondan bana keşke.
zaten çocuk benle de sıkılıyor. hep arkadaş park araba sokak istiyor.

Geçen yaz bizim batmandan taşınma tantanası vardı, o dönem çocuk gelişimci bir arkadaşım başlama tuvalet eğitimine dedi, taşınma değişiklik bir de tuvalet eğitimi travma yaratır belki dedi, geç mi kaldık acaba diyorum ama şimdi ankara kışı malum

Ben tuvalette yanıma gelmesine izin veriyorum anadan üryan görmüyo beni ama hani buraya oturuyoruz kakayı yapıyoruz sifonu çekiyoruz sonra el yıkıyoruz falan diye anlatıyorum, arkadaşlar tuvalete nasıl alırsın diyolar, sence?

işte kolu ısırılınca koptu psikolojisi bozuldu sandım. ama meğer öğretmen de gidiyormuş ondan aldım. sonra çok düşündüm bakıcı daha iyi gibi durdu. orda da bir haftadır var bir şey ama çözemedim. bunun için de zaman harcamak istemiyorum neden diye. oyyy

ben çok pimpirikliyim sanırım eşim bir rahat ki azıcık gelse ondan bana keşke.
zaten çocuk benle de sıkılıyor. hep arkadaş park araba sokak istiyor.

şimdi bak ikinci dönem başlarken çocuğunu güvenilir bir kreş bulup oraya ver.ilk ay bir kaç kere hasta olabilir olsun bağışıklık kazanacak zaten.bu süreçte sadece biraz yıprandığınla kalırsın.o da geçici bir süre.

ne arkadaş,ne elti,ne komşu kreşin kazandırdıklarını kazandıramaz ona.

Kesinlikle kreş kreş kreş. Güvenilir bir yer bulursan kreşten iyisi yok. Ayrıca tuvalet alışkanlığını da orada kazanabilir. Yeğenim 1 haftada öğrendi kreşte. Bunu kabul eden bir kreş bulun yeter. Hastalığı da ilk sene çeker sonra bağışıklığı artar sonuçta.

Kreşte yaşıtlarıyla sosyalleşmesi, evde tv izlemesinden ya da konu komşu gezmesinden iyi. Eğlenceli aktiviteler, düzenli yemek, düzenli uyku, zeka geliştirici oyunlar ve yaşıtlarıyla güzel vakit geçirme şansı.. bunu evde kimse sağlayamaz, anne bile...

Kres verin bence. Hem arkadas cevresi olacak hem birseyler ogrenecek eltiniz komsunuz ne ogretecek. Hastaliktan korkmayin. Vucudu alisana kadar bir surec sonra alisacak sık sık hastalanmayacak.

tam adamına sordun

beni bu konuda taşlamışlardı

hayvan mıyız biz diye

oğlum tuvalete çok rahat alıştı

zira bizde tuvalet tabu hiç olmadı ki

herkesin çişi gelir bunu söyler ve tuvalete giderdi

o da bunu görürdü

sonra açtım altını bir hafta etrafa yaptı sonra kendi klozetine yapıyordu

3 yaşında olmadan yeni eve taşındık orada da klozete kapak aldık banyoda tuvalet

37 aylık yeni kreşine başladığı ilk gün öğretmen götürmüş tuvalete ikinci günden itibaren tek başına sınıftan çıkıp tuvalete gidip çişini yapıp elini yıkayıp dönmeye başladı

soruna cevap, bizim evde hala bile tuvalette birisi varken girilebilir banyoya, bizim yaşam biçimimiz bu sadece çocuk değil eşimle de gireriz

bence çocuk görerek, örnek alarak öğrenir eskiden çocuk çokmuş birbirlerinden görüyorlarmış şimdi ancak anneden

bir de dışarıda zaten çocuk ile yapmıyor musunuz çişinizi

yani ne bileyim AVM, yolculuk vs herhangi bir yerde ben tuvalette iken 2 yaşındaki bebem dışarıda mı bekleyecek tek başına

Hayvan mıyız diyene cevaben değil miyiz demek istedim şu an

Yanlış birşey yapmıyorum demek ki, bizimki çiş kaka diyip klozetin önüne geliyo pantolonunu indiriyo ama oturmaya korkuyo henüz

+1

Oncesinde anneniz bakmis hırpalanmış
Sonrasinda eltiniz bakiyor oglu biraz sert seviyor ,sanirim dogru anladım
Aslina bakarsaniz kreşlerde de bu tür gitmek istemiyorum tarzi ifadeler kullanir çocuklar
Arkadasi ile aanlasamaz...sizden ayri kalmak onu sıkmıştır...cok erken gidip gec saatte alınıyordur vs vs vs her gitmek istemiyorum dediğinde şupheye düşmeyin ( kreş ve anaokulu icin soyledim )
Eltiniz ile karşılıklı konuşabileceğiniz bir mesele bu aslinda .Ama siz baktırmak taraftari değilsiniz o yuzden alaturka tuvaleti unutarak krese ya da ayni parayı belki üstüne1 tik daha fazla koyarak cocuk gelismi okumus bakiciya vermelisiniz

annem de hiç yıpranmadı oğlum harikaydı. kreşte ve eltimde birer hafta sıkıntı yaşadı. yani kreşte son 1 hafta gitmek istemedi aldım eltimde de son 1 haftadır var. kreşte arkadaşı kolunu ısırmıştı koptu eti ondan sandım ben ama öğretmeni de ayrılmış meğer. bunda ne var henüz bilemedim.

Bence cocugunuzu kesinlikle eltinizden alin. Cocuk kimin onu sevip sevmedigini anlar. Demekki orda kotu davraniliyor. Eltiniz davranmasa bile oglu davraniyor gibi

o iş bitti bugün son kez gitti. yarın babasıyla işe gidecek. sonra kreş bakacağız. komşumu da değerlendireceğim. ptesiye kadar çözeriz inş. yoksa da izin kullanacağım çözene kadar.

Canım ben de bu konudan muzdaribim kayınvalidem bakıyor sağolsun kızıma ama burnumdan da geliyor hayatımın her alanına müdahale ediyorlar onu da geçtim her hareketimi yanlış algılıyorlar her söyledğimi yanlış anlıyorlar ben kreş araştırdım ki kızım 11 aylık burda almıyorlar küçük olduğu için simdi iyi bir bakıcı arıyorum ücretsiz izne ayrılamıyorum ekonomik durum iyi değil malesef Allah yardımcımız olsun insanın aklı yavrusunda kalıyor.

Dediğiniz icin hirpalandi yorumunu yaptım

Cok fazla kendisi ile ilgilenen olunca cocuk da bocalar.Kres,yenge ,bakıcı,tekrar kreş vs vs vvs
Kolaylıklar diliyorum . Iyilerle karşılaşın

hehe yok onda ben hırpalandım. annem bana diyordu yarın işim var bankaya gidicem ben izin almak zorunda kalıyordum. annem diyordu kuzu çok erken kalkıyor halim kalmıyor. ya da evimiz uzak falan diye. ben anneme idare et anne büyüdü zaten diye diye iteleye kakalaya oldu. yoksa annemdeyken ayağı taşa değmiyordu. Allah razı olsun benden iyi baktı hep. inş doğru kararı veririz çok zormuş çalışan anne olmak.

senin konunu okumuştum. seninki de başka dert işte. bizim burda bezli falan alıyorlar onda sorun yok. ama işte biiz biraz eğitim vermeye çalıştık sıkmadan ama tam alamadı onun devamında yardımcı olmaları gerek bize. yarın eşim işe götürecek sonrada kreş bakacağız gün içinde. komşuyu da değerlendiricm. artık olmadı yıllık izin kullanıp çözüm üreteceğim.

Kusuruma bakmayin o halde
Yaşlılik işte

Başka kreş araştırın derim. Gidin gezin,yemek listesini inceleyin,etkinlik programını öğrenin,sınıfta kaç öğretmen,kaç çocuk var sorun,kamera varmı öğrenin (yasak ama genelinde var)aklınıza yatan bir yerle anlaşın. Temizliğe dikkat edip,yeterli eleman çalıştıran bir yerse hastalık minimumda olur emin olun. Bu sene bizim okul hasta çocuk kabul etmiyor,sürekli mesaj geliyor hasta çocuklarınızı göndermeyin,evde dinlendirin diye. Bu tip şeylere dikkat ediyorlar. Mutfak ve temizlik personeli ayrı,dolayısıyla yeterli oluyor.
Her gün makarna yemeyeceğini bilirsiniz,size verilen listeye uyarlar,ikinci anaokulumuz bizim asla değişmedi listedeki yemekler,ne yazıyorsa onu söylüyor kızım.
Arkadaşları olur,sosyalleşir. Komşu gezmesiyle olmaz. Eltiden alsanız diğer bayanlada zor zira iki çocuğu var,sizin evladınız arada kaynayacak,kadın 3 çocuğu idare etmekte zorlanır. Alıp parka gitmek bile külfet olur. Evde daha önce ne yapıyorsa onu yapmaya devam edecek haliyle ve sadece bakılmış olacak adı ama çocuğunuza birşey katamayacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…