çocuğum için en doğru kararı vermek istiyorum. fikirlerinize ihtiyacım var.

Havaleyle ilgili kadir tuğcunun yazılarını okumanı öneririm

O bir kere hariç hep ezbere verildi yani antibiyotik...çok üzüldüm büyük zarar

Kreşe şimdi değil seneye de versen o hastalıklar olacak. Böyle böyle gelişiyor bağışıklık sistemi. Keçiboynuzu özü ve zencefil şurubuyla bağışıklığına katkıda bulunabilirsin.

Eltinden kesinlikle al çocuğunu. O senin kıymetlin ve mutlu olmadığını bildiğin bir yerde asla bırakma.

13 aylıktı oğlum kreşe başladığında hatta her vermemizde öğretmeninin üzerine kusarak giriyordu kapıdan ,kameradan falan izledim içeri girdiğinde ağlayan kusan çocuk gitmiş yerine yenisi gelmiş ,hiç zorlanmadığım tek şey tuvalet eğitimi oldu öğretmeni yapmamız gerekeni söyledi evde destekledik.3 yaş itibariyle 1 kez gece altını ıslattığını bile bilmem çok şükür.bence sürekli kişi değiştirmek yerine kreşe vermeniz daha uygun olacaktır.evet bağışıklık sisteminden dolayı çok sık hastalanıyorlar bzim antibiyotik bile yetmiyor iğneye dönüyorduk ,bunu kazanamayan çocuklarda ilkokulda sık hastalanıyor. bunda yapacak birşey yok.evde bakıcının peşinde dönüp duracak koca gün tv izleyecek ,tablet verilecek eline vs vs bunlarda çok hoş şeyler değil,ama en azından kreşte belirli aktivetelere katılır saatinde uyur saatinde yemek yer .maalesef bu durumda çok duygusal olamamaya çalışacaksınız.

benim 2 erkek yeğenim de 3 yaşında altları bezliyken kreşe başladılar. Tuvalet eğitimi yok alamayız demedi kimse. Orada aldılar tuvalet eğitiminin çoğunu da. Şimdi biri 9 yaşında 2. Sınıf, biri de 7 yaşında 1. Sınıf öğrencisi. İlki kreş, anasınıfı hayatını o kadar sevdi ki rapor aldırıp ilkokula yollamadık. Ben bu kreşe güvenmeme konusunu pek anlamıyorum elin kadınına(elti) güveniliyor da, kreşteki diplomalı öğretmene, milli eğitim teftişli kuruma güvenilmiyor. Enteresan. Orada yaşına uygun yemek, saatlere uygun uyku düzeni, oyun ve belli bir disiplin var. Akranları, anlaşabileceği düzeyde çocuklar var. Kreş çağına gelmiş çocuğu bakıcıya mahkum etmeyi desteklemiyorum. Hele ki 3-4 yaşına gelmiş çocuğu akranlarıyla oynama şansı varken akşama kadar 60 yaşındaki annelere, kayınvalidelere teslim etmeyi hiç mi hiç anlamıyorum.

Kimsenin günahını almak istemem ama çocuğunuzun oraya mutsuz gitmesinde bir neden olabilir. Ben olsam aklıma ilk o gelirdi.Bence çocuğunuzu mutsuz etmeyin.

Batmanda gittiği kreşe ağlayarak giden oğlum burda sabah gözünü açar açmaz ilk okul diyo, arada naz yapıyo elbette ama öğretmeninden resim istediğimde bakıyorum gayet mutlu, bir anne de çocuğunu bilir zaten, mutsuz olduğu yerde tutma

Havaleyle ilgili kadir tuğcunun yazılarını okumanı öneririm

O bir kere hariç hep ezbere verildi yani antibiyotik...çok üzüldüm büyük zarar

Maalesef 8 ay öyle oldu ondan beri kullanmadık diyebilirim. bir daha kan tahlili istemeden kullanmam o vakit. bazı makalelerini okumuştum. tavsiyene dinlerim. saol.

evet son 1 haftadır böyle. kreşte de ayrılmadan 1 hafta önce böyleydi. anlamıştım bir tuhaflık olduğunu. meğer öğretmeni yarım gün işi bırakmış. bu defa da yollamayı düşünmüyorum. yarın babası işe götürü. ptesiye kadar çözüm buluruz inş.

Kimsenin günahını almak istemem ama çocuğunuzun oraya mutsuz gitmesinde bir neden olabilir. Ben olsam aklıma ilk o gelirdi.Bence çocuğunuzu mutsuz etmeyin.

günah almak değil de belli bir neden var ama ben onu bulmakla zaman kaybetmek istemiyorum. alıcam inş.

sadece tuvalet eğitimi konusunda şunu söylemek istiyorum.5 gün yıllık izin al hafta sonlarıyla beraber 9 gün eder ve tuvalet eğitimi için 9 gün yeter de artar bile. en azından sen öğretip başında durmuş olursun.klozet alışkanlığını kazandırırsın.bakıcı konusunda da içine hangisi siniyorsa onu yap.bir de tuvalet eğitimi için kitaplar var.ben kitapla alıştırdım.kitapta stickerlar var.önceleri ikimiz yapıyorduk ben klozete,oğlum lazımlığa.sticker yapıştırıyorduk tuvalete..sonra klozet adaptörüne geçtik.zor değil sadece biraz sabır lazım.bunu da en iyi anne gösterir.

Komşunuzda 5 dk durmayla çocuğunuzun orada iyi bakılıp bakılmayacağını bilemezsiniz ki.Geçen hafta misafirim gelecekti,acil markete gitmem gerektiği için alt komşuma bıraktım (bazen kızımla gideriz ,güzel oynarlar,gelmek istemez)Kızımı aldım ,eve geldik.Kızım ''anne biliyor musun x teyze x' in poposuna vurdu ''dedi.''Neden vurdu'' dedim'' yaramazlık yapıyor'' diye dedi.Kızımın yanında kendi çocuğuna bağırması bile etkilemiş çocuğu.Kaldı ki ben Onun çocuklarına defalarca baktım.Hastane işleri ,acil işleri çıktı.Kavga etmesinler ,emanet çocuk diye odadan bile çıkmadım,sinirime gitti..Ama herkes aynı düşüncede değil .Çocuğunuz sizin yanınızdayken haliyle iyi davranır,ama siz yokken hiç kavga etmeseler oyuncak yüzünden yine kavga yapabiliyorlar.En iyisi anneannne ,babaanne .Ama o imkan yoksa güvenilir bir kreş daha iyi bence.

yok yok alışmadı yani izin kullandım. altına yapıyor anne kaka yaptım diyor sıpa. klozetin dibine gelmiyor maalesef. sticker deneyim belki işe yarar.

Eylül de kreşe gideceği kesin mi yani komşu ile olabilecek ise bir sene daha kalacaksa o baksın, deneyin ama kesin kreşe vereceksen hiç dağıtma çocuğu direkt ver kreşe

zira komşun bakacak ama onun küçük çocuğu okula vs gidiyor mu

benim komşum da bakıyor diğer komşunun çocuğuna ama sonra bunaldı

ilk başlarda oyun gibi idi hepsi takılıyordu vs vs

şimdi bakılan çocuk büyüdü kolay kandırılmıyor

onunki bir şey istiyor diğeri bir şey istiyor

komşuyu da tart

o da yarın kızın toplantısı var çocuk hasta kim doktora götürecek vs gibi sorunlarla karşına gelebilir

Maalesef 8 ay öyle oldu ondan beri kullanmadık diyebilirim. bir daha kan tahlili istemeden kullanmam o vakit. bazı makalelerini okumuştum. tavsiyene dinlerim. saol.

Kesinlikle yap bunu,ısrar edene şikayet ederim de çünkü kan tahlili olmadan antibiyotik yazmak zaten yasal değil

Bak oğlum pazartesi 39.6 ateşle gezdi hiçbir şey vermedim ertesi gün hop 36.7, her ateşte antibiyotik verilir mi böbreklere karaciğere yazık

sticker gerçekten işe yarıyor. bir de kitap resimli olduğu için orda da öğreniyor.böylece klozetten korkmaz diye düşünüyorum.çünkü kreş,anaokulu hep klozet.

eltinin çocuğuna iyi baktığını hiç düşünmüyorum.
çocuk kötü muamele görüyor belli ki.
ayrıca niye önünüze gelene veriyosunuz çocuğunuzu, ne kadar düşünmeden hareket ediyosunuz.
eğitimsiz, iyi mi kötü mü bilmediğiniz insanlara çocuk emanet ediyosunuz.
2 yaşında çocuklar kreşe gidiyorlar altlarında bezle.
sizinki hayli hayli gider.

yok 5 dakika ile anlamadım tabi ki. biz yıllardır komşuyuz tanırım kendisini. oo böyle düşünürsem kreşlerde de şiddet uygulanıyor maalesef. haberlere konu oluyor. hatta biz oğlum için kreş bakarken tavsiye edilen bir kreş vardı arkadaşım tarafından. sonra bir veli çocuğumu ısırıyormuş müdüresi diye dava açtı. en son kamera kayıtları falan istenmişti. Allah iyilerle karşılaştırsın hepimizi inş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…