çocuğu olanlar lütfen bi baksın, kafayı sıyırmak üzereyim...:(

4 yaşındaki oğlum okulda her şeyi yiyip evde sadece köfte,tavuk makarna,pilav falan yiyor. Her hafta balık yiyoruz severek.

Okulda bir anket yapılmış en sevdikleri şeyler hakkında. Bilin bakalım en sevdiği yemek neymiş? Pırasa :)

Masada görmeye bile tahammül edemediği taze fasülyeyi 2 tabak yemiş bugün :)

Okulda yediği için çok üzerine gitmiyorum ben. Bazen yemeden kalkıyor masadan.

Kuzenimin kızı için doktor günde 4 dolu kaşık yemek yerse öpün başınıza koyun demişti. 5. Kaşıkta kusuyordu bir de. Çok yıpratıcı bir durum.

Öyle bir konu açmışsınız ki bu akşam bizim evde de ben kopardım kıyameti. Terzi söküğünü dikemezmiş bende o hesap. Sözde eğitimciyim ama iş kızın yemesine gelince biraz karışıyor. Oysaki alışmıştı 4-5 ay öncesine kadar her akşam bizimle yemeye başlamıştı. Koca bir bifteği yiyecek şekilde hemde. Bizde mesele kendi yememesi. Yoksa ben yedirirsem pırasadan,ete kadar her şeyi yiyor. Kilosu 17.5 üzerinde.4 yaşında. Canı isterse (kreşte,evde sevdiği biri varsa yada lokantadaysak) güzel yiyor. Ama evde hep elim terliyor,elim ağrıyor,yoruldum yardım et modunda. Hata bende tabi. Kahvaltı da sorun yok özellikle sulu yemeklerde yaşıyoruz sorun ama aynı zamanda en sevdiği yemeklerden biri kuru fasülye,nohut. Denemediğim yöntem kalmadı. 1 haftadır yıldız veriyorum ama iteleyerek resmen.(kendisi yerse) 20 yıldız da çok istediği bir oyuncağı alacağım. Akşaam dedim ki bugün tüm yemekleri yersen yarın oyuncağın gelebilir. Babası geldi oturduk ben çorba yemem ben sevmedim vsvsvs sonra bende film koptu. Hiç istemediğim halde söylendim,söylendim,söylendim kızdım. Şuan oturdu mercimekli bulgur pilavı ve yoğurt yiyor kontes.kendi başına! Kreşte yiyor ve öğretmen diyor ki hep 2. Yemeği istiyor. Ama evde her yemekte ye kızım ye kızım ye kızım demekten delireceğim yakında. Tam alıştı derken özellikle 2 aydır sapıttı.

Benim ablamin erkek cocuklari da boyleydi. Ablam cildiriyordu, biz bile cildiriyorduk bir ara. Buyuk oglu zorla yedirince kusuyordu felan. Ablam cok cekti ya. buyuk yegenim icin dedik bu hic kilo alamayacak, buyuyemeyecek. Simdi buyuk oglan 9, kucugu 7 yasinda. Hala daha tam boyle istahli yemiyorlar ama Allah'a sukur ikisininde sevdigi yemekler var, onlari yiyorlar. Bir de spora basladilar, yuzme olsun kung-fu kursundan olsun gelince yemege hemen gomuluyorlar ama ikisinin de gelisimi cok iyi masallah bir sorun yok :))

Maalesef bir sure daha cekeceksiniz bu cileyi gibi, sonra sonra ancak duzelmeler oluyor. Allah yardimciniz olsun. Evli degilim ama birgun cocugum olursa en buyuk korkum bu yemek konusu olacak galiba...

bu konu hakkında sizin hassasiyetini çözmüş ve resmen dikkat çekmek için,ilgi görmek için şımarıklık yapıyor diye düşünüyorum..kreşte neden nazlanmıyor mesela..tavrınızı koyun bence,,ister ye ister yeme deyip çekilir ve tutarlı davranırsanız iplerin sizin elinize geçtiğini anlayacak ve mecbur kalacak..kimse açlıktan ölmez merak etmeyin

sanki beni anlatmışsınız, aynı yöntemleri denedim defalarca... ama işlemiyor...
kendi yiyebiliyo bizimki, ama hani nasıl derler gavurluğuna yapıyor emsali... okulda yiyen çocuk evde niye mırın kırın sofrada hep, çatalı ile oynuyor, sallanıyor oyalanıyor, yeni gelin gibi süzülüyor... buhranlar geçiriyorum yediğim yemek boğazıma diziliyo.. tükendim artık... iyice anladım sinirlendirmeye çabalıyor benimki, sinirledirmeyi başarınca ağlaya alaya yiyo...

Canım bizde yeğenimi doktora götürdük. Kuzenim aynı senin gibi ağlıyordu. Doktor acıkırsa o yer, iştah açıcı ile olmaz bu iş dedi. Çocuğa iştah açıcı diye onu bunu vermeyin dedi. Balık yağı takviyesi alıyor zaten. Bu kadar takma kafana bence. Her çocuğun öyle dönemi oluyor. Şimdi açıldı mesela iştahı.

Sofrayı kurun ve yemek isteyip istemediğini sorun hayır derse acıkırsan bir daha sofra kuramam ama bende yoruluyorum deyin ve meyve ve benzeri seyler de vermeyin mümkünse. bir süre sonra o sofraya oturup yemek yemesi gerektigini kavrayacaktır.

Bizimki de yemeyi biliyor. Bilmese öğretemedim çocuğa diyeceğim ama işine gelince yiyor. Mercimek çorbası,şehriyeli çorba falan okulda gayet güzel yiyor. Katı yiyecekleri zaten yiyor. Ama aynen dediğiniz gibi yemek dışında her şeyi yapıyor. Tek ayak yerde diğeri sandalye de tek ayak üstünde bekliyor,kalkıyor oturuyor,ayran,su,turşu varsa onları yiyor ama yemek öyle bakıyor. Yemeyeceksen git diyorum tamam yiyeceğim deyip 2 kaşık alıp yine aynı. Bende bugün çıldırdım sonra burayı açıp sizin konuyu gördüm :) aç bıraksam gece uyanıp sut istiyor vermezsem uyku sersemi ağlıyor ki zaten kıyamıyorum. Şimdi 2 tabak pilavı yedi yaa. İştahsız değil ama kendi yemek zoruna gidiyor annesi dururken.

3 yasında kızım var ve asla ağzına pilav ve patates kızartması dışında bişey sokmadı bugüne kadar..

Yer mekan arkadaş farketmez yemiyor asla..
Ne olcak bilmem..yemeği alıp gırtlagına sokasım geliyor..ama hiç umursamıyorum..yemezsen yeme diyorum

Benim oglum uc ay sonra 5 yasina girecek anaokuluna gidiyor bu gune kadar hic beyaz peynir yedigine sahit olmadim okulda yiyormus peki evde neden yemiyorsun dedigimde okulda yiyicem sadece diyor gelde deli olma 21 kilo 114 cm ogretmenide yedigini soyluyor yemek istemezse benim icin ye diyormus bitiriyormus ben degil sulalemin hatrini koysam onune orali olmaz cocuk milleti bir alem

Aynisindan bende var 5 yasinda. Et tavuk balık patates kızartması ve süt. Yıllardır bunun haricinde hicbirsey yemedi. Tadını bilmiyor hicbirseyin. Kahvalti tamamen yok zaten.En son elini kolunu tutup agzina koyduk kustu artık bıktım. Çözüm bulamadım. Allah yardimcimiz olsun.

Benim de 5 yasinda. O da sevmiyor. Balik yapıyorum ilk lokmada ogurmeye basliyor. Kreste biri k.... diye.. oyun oynarsak yiyor ama ben de oynamak kstemiyorum kac yasina geldi. Kendi yesin istiyorum. 1 saati buluyor. Ilacim olsa basima surecegim. Hepimizin bebis leri saglikli olsunlar da.. gerisi bos diyorum. Konuyu takibe aldim. Herkesler mutlu olsun hic kriz yasanmasin

Seninki en azından et balık tavuk yıyormuş..protein alıyor ne güzel..

Benimki pirinç patates..bomboş besin..paso kabız..keyfi bilir..ıkı gün aç kaldı bana mısın demedi..inadından yemedi..aynen tatlarını da bılmıyor neye dayanarak reddediyor bilmem.

Ah bu cocuklar, kabizlikta sikintiymis sizde umarim bi mucize olur.Benimki 3 yasindayken bi ara aç bıraktım sulu yemek falan yesin diye o da hicbirsey yemedi en son serumla kendine geldi. O saatten sonra bıraktım, hergün aynı şeyi yaparken midem bulaniyor ama kızım bikmiyor. Yazdiklarinizda haklisiniz protein alıyor, kan değerleri, gelişimi normal çok şükür amabi misafirlige gitsem kızım aç kalır. Bu nasıl çocuk diye arkamdan konusanlar oluyor ne yapayım başaramadım. Sizede kolaylik diliyorum sabır sabır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…