İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

canım hafta sonu bitirid dedğim daha önce aldığımız bi kitap vardı 15 gün önce falan allmıştım 150 sayfalık gibi içinde 76 adet test var ama sadece matematik bu hafta sonu onu bitiridi bitirince de yenisini istedi bu seferde tüm dersler diye aldık ona başaldı akşamda tetst çözmek çok eğlenceli geliyor ona akşam yeter artık biraz yanımıza gel diyoruz tamam şunu da çözeyim geliyorum derken 9 adet de ondan çözmüş :KK1: bu gidişle o da bu hafta sonuna kadar biter :KK53:

maşallah canım ne kadar güzel istekli olması.Bizimki bu sene testlerden bıktı okuldada kaynak kitap kullanıyoruz sürekli eve çok fazla ödev verilmesinden dolayı bıkkın vaziyette çocuk tatil kitaplarını bile zorla yapıyor gerçi su ana kadar 3.cildi bitirdik tatil kitabında

herkese merhaba nasılsınız
sıla testi geçememiş ,bilsemin rehberlikçisi söylemişti zaten odaklanamaz diye ,şimdi son testimizi yapıcaz inşallah artık beklemek yok
ben tatilde evdeyim ders çalışıcam biyerlere giden var mı ,çalışıyo olsam hayatta durmazdım tatilde hatta her hafta sonu biyerlere gitmek niyetim,allah da biliyor işte vermiyor =)))

chess şu çocuk gelişimiyle ilgili kitap neydi canım ,o zaman bulamamıştım hepsi burada da şimdi de yazdığım kağıdı bulamıyorum

olsun canım bundan sonraki aşamalara bakarsın en azından bunda sonucu öğrendin.

Bunları da not alayım lazım oluyor özellikle manevi eğitim kitabı dikkatimi çekti

evet canım bende özellikle onu merak ediyorum...

kendi çapımda birşeyler vermeye çalışıyorum ama yeterli değil mi ne yapmalıyım bazen tıkanıyorum
çünkü o kadar ilginç sorularla çıkıyor ki karşıma ne diyeceğimi şaşırıyorum bazen...

kulaktan dolma başkalarının yanlışlarını da bilsin istemiyorum bu konuda...

dinimizin kolaylık dini müjdeleyici bir din olduğunu bilsin korkmasın istiyorum...

slm gecmişi okumadım
tatil bize yaramadı malesef :KK43:hafta sonu icin kar görmeye dağa gittik. malesef yolda kaza atlattık ve aracta 7 saat mahsur kaldık.kazalardan kurtluduk ama oğlan cok hastalandı :KK43:sınıfca toplu birşey yapalım istedik burnumuzdan geldi :KK43::KK43::KK43::KK43:

slm gecmişi okumadım
tatil bize yaramadı malesef :KK43:hafta sonu icin kar görmeye dağa gittik. malesef yolda kaza atlattık ve aracta 7 saat mahsur kaldık.kazalardan kurtluduk ama oğlan cok hastalandı :KK43:sınıfca toplu birşey yapalım istedik burnumuzdan geldi :KK43::KK43::KK43::KK43:

geçmiş olsun canım, daha ciddi bişey olmadığına şükür

saol cnm. cok şükür canımıza birşey olmadı .
sizin tatiliniz nasıl geciyor :KK34::KK34:

5 kitabın özeti çıkcak, onları yaptırmaya çalışıyorum, bu hafta bitirsinde haftaya derslerle kitaplarla hiç bişey yapmasın sadece oyun oynasın istiyorum, aylardır yok dersti ödevdi vs.. aslında öğretmen hiç ödev vermese daha iyi olcaktı:13:

herkese merhaba nasılsınız
sıla testi geçememiş ,bilsemin rehberlikçisi söylemişti zaten odaklanamaz diye ,şimdi son testimizi yapıcaz inşallah artık beklemek yok
ben tatilde evdeyim ders çalışıcam biyerlere giden var mı ,çalışıyo olsam hayatta durmazdım tatilde hatta her hafta sonu biyerlere gitmek niyetim,allah da biliyor işte vermiyor =)))

chess şu çocuk gelişimiyle ilgili kitap neydi canım ,o zaman bulamamıştım hepsi burada da şimdi de yazdığım kağıdı bulamıyorum

slm canım sana da
sonuç hakkında ne diyelim hayırlısı ne ise o olsun sıla için canım işallah son testinizde hayılrı olur
valla canım hava zaten soğuk biyerlere çıkamıyoruz oğluşum tatil için anneannesine gitti hafta sonuna kadar orda kalacak onun değişiklik oluyor ben de bakalım yarın ve cumaretsi için izin aldım ayberk tatildeyken ikigün onunla vakit geçireyim

canım bence böyle çerez gibi çözüyosa, matematikte falan 3. sınıf testleri alın bence, yoksa vakit kaybı olur, dönüp dolaşıp benzer şeyleri soruyolar çünkü. Hayat bilgisi ve türkçe de dersi görmek gerekiyo bilgi gerekiyo ama mantığı kavradıysa 3. sınıf matematiği rahatlıkla yapar. bize hoca veli toplantısında 2. sınıf kitaplarıyla vakit kaybetmeyin, üst sınıf kitaparı alın evde çalışması için demişti.

canım onu düşünüyorum bende şimdi şu son aldığım kitabı bitirisn ondan sonra 3. sınıf alıcam çünkü bu 2. sınıfta çarpmaları ve bölmeleri görmeikleri halde o sorularıda yaptı ama bu seferde babamız yeter çocuğu zorlama entegreleri yanacak diyor:KK52:

kızlar yeni kitaplar aldım ama kendime:KK1:
sizlere de tavsiye ediyorum hemen başladım okumaya çok hoşuma gitti
Ali Çankırılı yazarı adı da Çocuklara bağırmadan ceza vermeden Söz Geçirme Sanatı...
ali çankırılı nın benim sağlıklı bebeğim kitabını almıştım ilk oğlum doğduğunda oradan güvenle aldım kitanı ama çok memnun kaldım.
Anadolu pedogojisinden dem vuruyor hep...
bazı tanımlamaları tam beni anlatıyor...:KK1:
birde çocuğun manevi eğitim kitabını aldım ama onu henüz okumadım...

ay valla iyi yapmışsınız canım ben de daha elimdekini bitiremedim bu aralar pek okuyamaıyorum elimdekini bitirieyim hemen chessin önerdiği kitabı alıcam

maşallah canım ne kadar güzel istekli olması.Bizimki bu sene testlerden bıktı okuldada kaynak kitap kullanıyoruz sürekli eve çok fazla ödev verilmesinden dolayı bıkkın vaziyette çocuk tatil kitaplarını bile zorla yapıyor gerçi su ana kadar 3.cildi bitirdik tatil kitabında

valla bizimkide tatilde ödev yapmayı hiç sevmiyor zorla yapıyor şuan ödevi bırakıyor onlar dururken ben biraz test çözeyim diyor ona başlıyor işallah tatil bitene kadar ödevlerde biter

slm gecmişi okumadım

ay canım benim çok geçmiş olsun çok şükür yarabbim canınıza bişey gelmemiş allahım daha beterinden korumuş :KK50:

5 kitabın özeti çıkcak, onları yaptırmaya çalışıyorum, bu hafta bitirsinde haftaya derslerle kitaplarla hiç bişey yapmasın sadece oyun oynasın istiyorum, aylardır yok dersti ödevdi vs.. aslında öğretmen hiç ödev vermese daha iyi olcaktı:13:

biz de de aynı canım 5 kitap özeti çıkacak tekrarlar yapılacak ben de bu hafta bitirisn istiyorum haftaya da rahat etsin kalmasın

biz de de aynı canım 5 kitap özeti çıkacak tekrarlar yapılacak ben de bu hafta bitirisn istiyorum haftaya da rahat etsin kalmasın

kitap özeti ağır bi ödev değilmi canım 2. sınıf için ya, hadi kısa bi hikayenin özetini çıkartırda, bi kitabın özetini ben yardım etmeden çıkarması mümkün değil, özet için klasikleri aldım, jules verne ağırlıklı
sen yardım ediyomusun özete, yoksa tek başına çıkarabiliyomu
:26:

Son düzenleme:
kitap özeti ağır bi ödev değilmi canım 2. sınıf için ya, hadi kısa bi hikayenin özetini çıkartırda, bi kitabın özetini ben yardım etmeden çıkarması mümkün değil, özet için klasikleri aldım, jules verne ağırlıklı

canım biz evdeki kısa hikaylerin özetini çıkarıyoruz 20 sayfalık falan okuyo anladığını aklında kalanı deftere yazıyo o kadar yani öyle çok uğraştırmıyorum hemen okuyo arkasından özetini yazıyo bitiyor o kadar zaten diyorum ya onalrı bitirisn başka da bişey yaptırmıcam

tatiden birşey anlamıyor cocuklar:KK31:.zorluyor mu seni :18:
ödev kitap özeti olunca , oğlum beni cok yoruyor :18:
slm canım sana da
sonuç hakkında ne diyelim hayırlısı ne ise o olsun sıla için canım işallah son testinizde hayılrı olur
valla canım hava zaten soğuk biyerlere çıkamıyoruz oğluşum tatil için anneannesine gitti hafta sonuna kadar orda kalacak onun değişiklik oluyor ben de bakalım yarın ve cumaretsi için izin aldım ayberk tatildeyken ikigün onunla vakit geçireyim

canım onu düşünüyorum bende şimdi şu son aldığım kitabı bitirisn ondan sonra 3. sınıf alıcam çünkü bu 2. sınıfta çarpmaları ve bölmeleri görmeikleri halde o sorularıda yaptı ama bu seferde babamız yeter çocuğu zorlama entegreleri yanacak diyor:KK52:

ay valla iyi yapmışsınız canım ben de daha elimdekini bitiremedim bu aralar pek okuyamaıyorum elimdekini bitirieyim hemen chessin önerdiği kitabı alıcam

valla bizimkide tatilde ödev yapmayı hiç sevmiyor zorla yapıyor şuan ödevi bırakıyor onlar dururken ben biraz test çözeyim diyor ona başlıyor işallah tatil bitene kadar ödevlerde biter

ay canım benim çok geçmiş olsun çok şükür yarabbim canınıza bişey gelmemiş allahım daha beterinden korumuş :KK50:
saol cnm :KK34:
bir haftayı iyi değerlendirirsiniz :KK34:
yardımcı olmadan istenilen gibi bir ödev cıkmıyor ortaya :26::26:
kısa hikayeleri özetlemesi kolay oluyor sadece :KK1::KK1:
seyyah alemi son testiniz inşallah istediğiniz gibi cıkar :KK34:
tuba sultan bahsettiğin kitaplara bakıcam :KK34::KK34:
gökyüzündedans cocuklar o kadar ödev yaptı ki tatilde haklı olarak dinlenmek istiyorlar ama nerde :KK31::KK31:

slm gecmişi okumadım

Çok geçmiş olsun allah beterinden korusun 7 saat bayağı bi uzun süre hele benım gibi panik bir insanı düşünemiyorum orda :KK37:

tatiden birşey anlamıyor cocuklar:KK31:.zorluyor mu seni :18:
ödev kitap özeti olunca , oğlum beni cok yoruyor :18:

valla özetten nefret ettiği için zorluyo tabii, bizim yardımımız olmadan ödev yaptıkları günleride görürürüz inşallah
:KK1::KK1:

canım biz evdeki kısa hikaylerin özetini çıkarıyoruz 20 sayfalık falan okuyo anladığını aklında kalanı deftere yazıyo o kadar yani öyle çok uğraştırmıyorum hemen okuyo arkasından özetini yazıyo bitiyor o kadar zaten diyorum ya onalrı bitirisn başka da bişey yaptırmıcam

anladım canım, 20 sayfa makul tabii, bizim kitaplar en az 60 sayfalık olcakmış

getimageV3.asp

bu kitap canım, kitapyurdunda satışta

hayırlısı olsun canım, sıkmayın canınızı

biz evdeyiz valla, kışın çıkmayı sevmiyorum pek, hasta olur korkusuda var tabii:KK53::KK53:

tamam bakayım bu kitaba

Ali Çankırılı yazarı adı da Çocuklara bağırmadan ceza vermeden Söz Geçirme Sanatı...
ali çankırılı nın benim sağlıklı bebeğim kitabını almıştım ilk oğlum doğduğunda oradan güvenle aldım kitanı ama çok memnun kaldım.

kendimi bin parçaya bölünmüş gibi hissediyorum,hiçbir şey yapamıyorum,bi kitap bile alıp okuyamıyorum
sılaya faydalı olacak kitaplar okumak ,onunla ders yapmak,sıkıldığı dersleri onun için eğlenceli hale getirecek etkinlikler yapmak istiyorum
kendim için zaten sınav yılı ne bir film izleyebiliyorum ne kitap okuyabiliyorum
ders mi çalışıcam ,sılayı mı çalıştırıcam ,yemek çamaşır mı uğraşıcam şaşırdım kaldım ben ya,işin kötüsü hiçbirini tam olarak yapamıyorum
nefret ediyorum şu sınavdan

slm gecmişi okumadım

çok geçmiş olsun,geçtiğiyle kalsın ,gerçekten korkunç olmuş,kazayı siz mi yaptınız,başkası mı,allah korusun kazadan beladan

valla özetten nefret ettiği için zorluyo tabii, bizim yardımımız olmadan ödev yaptıkları günleride görürürüz inşallah
:KK1::KK1:

migrosta çocuk klasiklerini gördüm hoşuma gitti,1-3 tl arası ,çoğu vardı bikaç tane alacaktım ama acelem vardı o yüzden diline bakmadım,ucuz diye salladılarsa bilmiyorum ama kitaplar güzeldi ,guliver,80 günde devri alem falan...

inanmayacaksınız ama ben tekrar hasta oldum,boğazım yine şişti ,2 gün daha yattım şimdi daha iyiyim ,allahım yaz gelsin artık

getimageV3.asp

bu kitap canım, kitapyurdunda satışta

hayırlısı olsun canım, sıkmayın canınızı

biz evdeyiz valla, kışın çıkmayı sevmiyorum pek, hasta olur korkusuda var tabii:KK53::KK53:

slm gecmişi okumadım

seyyahalemi ne zaman canım senin sınavın

temmuz canım ama ilk 5e girmem 95-100 arası almam lazım aslında mümkün değil işte umut dünyası,2 yılda 6 kişi aldılar

maşalah bu kadar test kitabını 1.dönem boyunca çözmesi çok istekli herhalde
biraz testkolik canım ya:KK1::KK1:
maşallah canım maşallah :nazar::nazar::nazar: böyle istekli olmaları çok güzel :KK9:
bizimkide hafatsonu test kiatbını bitirid dün gittik bitane daha aldık bu sefere tü dersler karışık akşamda ordan başaldı çözmeye bakalım bi heves dir gidiyoruz işallah böyle devam eder :nazar::nazar:
Rabbim zihin açıklığı versin canım:KK19:
slm gecmişi okumadım

geçmiş olsun canımmmmmmmmmmmm
çok üzücü bir durum:KK50::KK50::KK50:

X