İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

geçtiğimiz hafta matematikten geometrik şekillerle geçti (ayrıt yüzey köşe..)
Türkçeden şiir ilköğretim haftasıyla ilgili şiir yazıldı
kitap okundu ve malum özet yapıldı.
hayat bilgisinden okul heyecanım adlı üniteyle paralel olarak okul kuralları zamanın iyi değerlendirilmesine dair günlük plan yapmaları filan istendi.

kısacası bu hafta okul ödevleri yapıldıktan sonra hep test çözdük.
oğlum hergün düzenli olarak matematik hayat bilgisi ve türkçeden en az 1 er tane, en fazla 3 er tane olmak üzere toplamda 3 ya da 9 tane yaprak test çözüyor.

Teşekkür ederim japonica sağol.İnşallah yeni okulunuzda mutlu ve başarılı bir eğitim yılı yaşar oğluşun.Öğretmenler gerçekten
pasif kalıyor ama söylemekte gerekiyor.Benim anlamadığım geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızı sevgi ve saygı dolu yetiştirmek bu kadar zormu?Daha sınıfa geleli iki gün olmuş henüz utanma,alışma,çekingenlik evresini geçiriyor olması gerekmez mi?Sadece biz yıllar öncemi yaşıyorduk bu duyguları?İnşallah ne sizin,ne bizim,hiçkimsenin çocuğunun başına bu tarz olaylar gelmez. Hoşçakalın.

çok geçmiş olsun
öteki çocuğun velisinin rahatlığına da YUH diyorum
umarım bir daha böyle ya da benzeri bir şeyi hiç yaşamazsınız
hiçbirimiz yaşamayız inşallah
[/QUOTE]

Teşekkür ederim.
Bende YUH dedim içimden yüzüne karşı velinin ama anladığını sanmıyorum.
Evet hiç kimse yaşamaz inşallah...

Bu kadar yüksek konsantrasyonu nasıl sağladın canım oğlunda, paylaşırsan bizde faydalanalım:13:

Bu kadar yüksek konsantrasyonu nasıl sağladın canım oğlunda, paylaşırsan bizde faydalanalım:13:

merhaba canım

oğlum karakter olarak oldukça hırslı hatta iddiacı bir çocuk biraz da benim fikirlerime önem veren bir yapısı olması işimi kolaylaştırdı doğrusu . ben de bu yönünü kendi geleceği için kullanmayı düşündüm ve sürekli mantık çerçevesinde yüksek bir potansiyele sahip olduğunu bunu onda görebildiğimi vs bir sürü güzel cümleler kurarak bir diyalog geliştirmeyi tercih ettim ve tuttu.
ve her sözümü dinleyip de sonrasında lafıma geldiğinde işte bak dediğimi yaparsan sonuç bu oluyormuş demekki ama dinlemeseydin tersi olacaktı ama bunu sen tercih ettin ve başardın arkadaşlarına göre farklı olduğunu düşünüyorum vs vs ara gazlarla bu çocuk anasınıfı ve 1 . sınıftan itibaren bu hale geldi.
ayrıca kendi başarılı ahlaklı öğrencilerimi de örnek gösteriyorum ,onlardan hiçbir farkı olmadığını hatta çok daha iyi bile olduğunu söylüyorum sık sık .
anne haklısın diyor çoğu zaman.
seni dinledim başardım diyor.
bana nasıl başarılı olmam gerektiği konusunda yardımcı ol taktikler ver ben seni dinleyeceğim diyor. canım kuzum benim

Son düzenleme:

ne kadar güzel canım, karakteri önemli tabii, benimki oldukça rahat ve keyfine düşkün malesef, hırs sıfır.

Öğretmen misin branşın ne çok merak ettim canım

ne kadar güzel canım, karakteri önemli tabii, benimki oldukça rahat ve keyfine düşkün malesef, hırs sıfır.

Öğretmen misin branşın ne çok merak ettim canım

coğrafya öğretmenliği mezunuyum sosyal bilgiler branşında atandım ve 12 yıllık öğretmenim

Chess'cim bende başıma bir okul işi açtım,son aylarda ara sınavdı,finaldi kendimi bile unuttum desem yeridir,bu yüzden bakamadım yani..Yeni okulumuz yeni öğretmenimiz anlatsam uzun sürer çok çok memnunum.Geçen yıl çok sıkıntı yaşadık ama bu yıl herşey beklediğimden de iyi çok şükür Allah'ıma..
Canım kitap derken yardımcı setten bahsediyorum ben,sende değil mi?Bugün veli toplantısında öğretmen,meb in öğretmenlere yardımcı kitap konusunda almayın,kendinize iş çıkarmayın dediğini ama,meb in kitapları konu anlatımı olarak iyi ama test yönünden yetersiz olduğunu söyledi.Yardımcı set alma işini tamamen velilerin isteğine bıraktı,bizim veliler öğretmene öyle bir güveniyor ve seviyorlarki alalım dediler,bende alınması tarafındayım.Hayırlısı bakalım..

coğrafya öğretmenliği mezunuyum sosyal bilgiler branşında atandım ve 12 yıllık öğretmenim

sana ve diğer arkadaşlara son günlerde kafamı karıştıran bişeyi sormak istiyorum.

bi kursun görevlisi soroban abaküsle matematikten bahsetti bize, çok iddalı şeyler söyledi, ilginç gelmekle beraber kafama pek yatmadı, bu konuda bilgin var mı, hiç bu kusra katılmış öğrencin varmı. yüksek konsantrasyon sağlıyormuşmuş açıkcası bu dikkatimi çekti, zihinden matematikten ziyade

ne dersin farmasi ve diğer arkadaşlar
:26::26:

Chess'cim bende başıma bir okul işi açtım,son aylarda ara sınavdı,finaldi kendimi bile unuttum desem yeridir,bu yüzden bakamadım yani..Yeni okulumuz yeni öğretmenimiz anlatsam uzun sürer çok çok memnunum.Geçen yıl çok sıkıntı yaşadık ama bu yıl herşey beklediğimden de iyi çok şükür Allah'ıma..
Canım kitap derken yardımcı setten bahsediyorum ben,sende değil mi?Bugün veli toplantısında öğretmen,meb in öğretmenlere yardımcı kitap konusunda almayın,kendinize iş çıkarmayın dediğini ama,meb in kitapları konu anlatımı olarak iyi ama test yönünden yetersiz olduğunu söyledi.Yardımcı set alma işini tamamen velilerin isteğine bıraktı,bizim veliler öğretmene öyle bir güveniyor ve seviyorlarki alalım dediler,bende alınması tarafındayım.Hayırlısı bakalım..

hayırlısı olsun canım, inşallah bu okulda mutluluğunuz daim olur,:13: geçen sene hatırlıyorum bayağı bi üzüldüğünüz günler olmuştu.
ee artık sistem öyle canım okumak, sınavlar hiç bitmiyo

ya ben kaynak kitap alınsın, test alınsın ama okuma kitabı alınmasın istiyorum, çünkü okuldan gelen okuma kitapları çok sıkıcı

Son düzenleme:

Öğretmeniyle konuşursan ben başka kitaplar alacağım okuması için dersen sorun olmaz sanırım..

:26::26::26::26::26::26:

canım bahsettiğin konuyu duymadım bir fikrim yok .

hoşgeldin cnm inşallah hepimiz için sıkıntısız başarılı bir yıl olur
bzim ilk gündecoştu ödevlerinin ardı arkası kesilmedi haftasonu için bi çok ödev verdi yardımcı kitap devlet kitaplarıhayat bilgisi ortaya karışık oğlum iğrenç yazıyorken okulun ilk günü doğru dürüst yazmaya başladıhavası mı yaradı okulun nedir
darısı sizede olsunn 3 de çok az yaaaa bizim geometrik şekiller birim küpleri taban blokları mecburi de alınması şartı koşuldu performans ödevleri verdik okulun ikinci günü güzel yazının da yardımcı kitabına kadar aldık
canım sonradan isticektir, meldamların öğretmeni kadar istemesede

zaten öğretmenler bi kaç hafta içinde veli toplantısı yapar, alıncaklar edilcekler bunlar için toplancak paralar vs...
sizinde ister yakındaaa buraya yazdımm toplantı günü
sizede hayırlı uğurlu olsun
hırslı olması ve herşeyin bilincide olması çokgüzel
umarım işe yarar bizim öğretmen şiddetle tv ve pc yasaklayın dio ödevler btince ödül olarak dolaşmaya parka markete götürün dioo benmde bu uygulamayı yapmam lazımmm tv ve bilgisayar çocuklara bildiğini de unutturuyor
sizede hayırlıolsun
neden 14 kişilik sınıfa değil size yolluyorlar bizede 5 nakil geldi öğrtmn ben istemiyorum die müdürle kavgaya gitti şimdi 2 kişi fazlalaştık
bizde geometrk şekillerden başladık prizma ayrıt köşe felan her okul aynı şekilde başlamyormu:26::26:
o zamanda çocukların uykusunu dert ederdik
bizde ne istemedi ki kırtasiye ile anlaşmış başka yerden de alamıyoruz tüm alınackalr listesi kırtasiyede
çok geçmiş olsun biz sakındıkça çocukların başına neler gelior ailesinin umursamdığı çocuklarda ateş parçası gibiperşembe günü benim oğlanı dövmüşler boynunu kırmaya çalışmış bi çocukoğlum istifra etmiş alerjisi başlamış bizim öğrtmn şımartmamak için oğlumu beni aramamış hadi beni aramadın yan sınıfta olan öğrenciye kız bende kendi işimi kendimhalletim çocuğu sıkıştırdım veçocuğun öğrtmnine söledim öğrtmn kusura bakmayın dedi çocuğa ceza verdi özür dilemesini istedi bizim öğrtmnde birşey yok gibi davrandı
pilot okula giden varmı aranızda arkadaşlar etüt için para istediler mi ne kadar
bzim pilot okul isteyen sınıflar olmuş bizim toplantıda konu olur o zamn iletilirim cnm
bizde bu hafta aynı şekilde aynı sırada gittik ama bizim extra birşeyimz yok ödevlerini bitirnce allaha şükür ediyoruz maşallah kuzuna

bzim öğrtmnle konuşmuştum kesinllikle karşıyım dedi:18: deneme yanılma ile matematiği öğrenecek yetersiz gelirse etüd gibi yardım alır dedi .ezber öğretimmiş dediğin biçok kişinin memnun kalmadığından da bahsetti bilgiler karışıyor dedi
bende araştırmalarımı kestimmm

soroban abaküs demi canım, hıımmm, güzel fikir oldu yazdıkların, demek memnun kalmamışlar ha... bide matematikçilere sormak lazım ama tanıdığım yokki sorayım:26:

valla canım inanmazsın bizim oğlanda süper yazmaya başladı, eskiden koca koca yazardı şimdi normak insani boyutlarda yazıyo

canım her okul geometriden başlıyo bildiğim kadarıyla ama sanırım bazı hocalar bunu saçma bulup sayılardan başlıyo, eskiden hep biz sayılardan başlardık ya, sanrıım eski sistem devam etmek istiyolar

ay nerdensin sen ya bi varsın bi yoksun

Meldam sizede geçmiş olsun.
Allah ım daha neler duyacağız boynunu kırmakta ne?
Nerden öğreniyor bu çocuklar,ne aileler var hayret.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…