İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

arkadaslar cocugunuzun dersıne kım gırıyor bılıyormusunuz ..

ogretmen zannettiğiniz kişi gerçekten ögretmen mi

gözümüzden sakındıgımız yavrularımızı kımlere emanet ediyoruz

turkıyede cok acı bır ucretlı ogretmen gercegı var kı bu kanatlı hayvan yetıstrıcılıgı mezunundan tutun da et ve sut urunlerı mezununa kadar ogretmenlıkle uzaktan yakında alakası olmayan ınsanların cocuklarımzn dersıne gırmesıne olanak saglıyor..

bransında dersıne gıren ucretlı ogretmenler yok mu ?ama ucretlı ogretmenlık yapmak ıcın herhangı bır sozlesme ımzalanmadıgı ıcın ogretmen donem ortasında ben kpss ye hazırlancm deyıp elını kolunu sallayarak ısı bırakabılıyor

dıyelım kı ogretmenımız dersıne sene sonuna kadar devam ettı unıverste mezunu bir çok hayalle mezun olan ogretmen 500lıra cıvarı bır maasla(tatılde yatmaz)kafasında gelecegı ıle ılgılı sorunlarla ve dusunmesı gereken kpss belasıyla ne kadar faydalı olabılır ogrencılerıne

cocugunuzun egıtımıne sahıp cıkın sonra ısletme mezunu matematık ogretmenı ıle benım cocugum neden matematık yapamıyor dıye dusunur durusnz

evet turkıyenın bır de bu sorunu var kadrolu lıse mezunu ogretmenler artık onlar da bır an once emeklı olmalılar

evet turkıyenın bır de bu sorunu var kadrolu lıse mezunu ogretmenler artık onlar da bır an once emeklı olmalılar

çok doğru, diğerleri lisans mezunu, şansımıza... bizim oğlanın sınıfı sonmuş 5 e getirdikten sonra emekli olcakmış

evet canım biz sayılardan başladık.

bizim öğretmenimiz eğitim fak. mezunu

merhaba arkadaşlar uzun zamandır görüşemiyoruz nasılsınız

kızlar sizin öğretmenler okumak için hikaye kitap seti istedimi, ya da bunun için para istedimi merak ediyorum, sanırım bizim öğretmen bu sene düşünmüyo, sizde durum nasıl

bizimki toplantıda karalaştıralım dedi yardımcı kitap, okuma seti vs.

Merhaba iyiyim teşekkür ederim canım.
Aslında pek iyi değilim ama adetten ya iyiyim demek...Çok moralim bozuk bahsetmiştim ya sınıfta bir sırada 3 kişi oturuyorlar diye
bu sırayla olacakmış.Dünde bizimkinin yanına oturma sırasıymış yeni gelen çocuğun neyse oturtmuşlar yanına.Çocuk başlamış bizim
oğlana ben seni hiç sevmedim diye söylenmeye.Bir kaç defa böyle söyledi diyor oğlum vee arkasından kalemin sivri ucunu gözüne batırmaya çalışmış ve kalem sıyırmış tam göze girmek üzere iken 2 cm lik bir sıyrıkla kurtulmuş.Hani eyelıner çekeriz ya öyle gibi gözün bittiği noktadan
yana doğru 2 cm lik bir çizik.Allah korusun gözede girebilirdi ve dönüşü olmayan şeyler olabilirdi.Nasıl çocuklar yetiştiriyoruz anlamıyorum hiç.Oğlumu almaya çıkıyorum döndüğümde anlatırım devamını arkadaşlar

Son düzenleme:

Öğlen okula gittiğimizde velisiyle konuştum.Bakın çocuğunuz böyle bir şey yapmış diye aaaa öylemi dedi sadece bu ne rahatlık anlamıyorum.
İnsan çocuğunu hiçmi uyarmaz.Bir özür yada kusura bakmayın diyemez.İşte böyle sakındıkça başıma bu olaylar geliyor.Daha iki günlük alışma evresinde böyle yaparsa bu çocuk 2-3 ay sonrasını düşünemiyorum.

geçmiş olsun canım, allah korumuş, kendi çocuğunun başına benzer bişey gelse ortalığı ayağa kaldırırdı ama. Bence öğretmene söylemelisin basit bi vurma itme değil çünkü. ay anlamadığım bi sıra daha koymak çok mu zor sınıfa, çok mu dar sınıf bi sıra eklemek neden bu kadar problem, üç çocuk nasıl dipdibe yazı yazacak yahu, sürekli dirsekleri birbirlerine çarpacak, sıkışıklıktan daral gelecek çocuklara

Teşekkür ederim canım, sağol.Söyledim öğretmene ''keşke veli ile konuşmayıp direk benimle konuşsaydın'' diyor.Çocukların arasında olan sorunlarda velilerin birbirleriyle değil kendisiyle muhatap olması taraftarı öğretmenimiz.Veliler arasında karşılıklı sorun yaşanmasını istemiyor.Ama bende haklı olduğumu okulda öğretmenın,evde anne ve babanın uyarması gerektiğini düşünüyorum.Öğretmen neden böyle yaptın diye sormuş çocuğa cevap vermemiş tekrar sormuş bu defa ağlamış.Anne yazık Mustafa ağladı biraz diyor oğlum.Ağlasın yani o bir kere ağlar ama ben yada zarar gören başka bir çocuğun annesi hergün ağlardı.Ya ben neden bu kadar yufka yürekli yetiştirdim oğlumu kimseye vurma sakın ,itme ,canını acıtma diyerek hatamı yaptım?Neden herkes çocuğunu böyle tembihlemiyor ki?
Haa bu arada sıra sıkıntımız varmış canım haftaya tamamlanacakmış güya.Anlamadığım 14 kişilik olan sınıfta çocuklar tek kişi oturuyorlar oradan alınmıyor ama...

şimdi mustafaya annesi neden ağladın dicek, o da öğretmen bana kızdı dicek, kadında gelcek öğretmene neden çocuğuma kızdın yoksa bu olay mı dicek vs.. vs.. biraz senaryo yazdım ama hoca bu yüzden de istemiyor olabilir velilerin biribiriyle halletmemesini. Zaten saldırgan çocuklar hakkında şikayet geldiğinde ana-babalarının konuştuğunu ettiğini pek sanmıyorum nedense, onlar saldırgan yetiştiriyo zaten çünkü
boşver canım saldırgan olcağına merhametli olsun, zaten o kendini savunmuştur bence, kendini savunmuş ama zarar vermemiştir. umarım hoca ayırmıştır onları. geçmiş olsun tekrar

Biraz geç kaldım sanırım ama bende 2.sınıf annesi olarak burdayım.Chess merhaba canım..Babamız il dışı görevde olduğu için okul alışverişi, defter kitap kaplama,okulu değiştirdik biz,yeni okula alışmamız falan derken,herşey benim üzerimdeydi bu hafta.Şu an servise ve okula alıştık sayılır,hepimiz için çook güzel bir yıl olur inş.bu yıl.Allah yavrularımıza zihin açıklığı versin,hepsini korusun..

Bir öğretmen arkadaşım bu kitap seti olayında geçen sene rant saylamaya çalışanlar olduğu için yasaklanmış dedi.Bizim öğretmende istemedi,yarın veli toplantısı var,soracağım ordada..

Çok geçmiş olsun.Hepimiz zaten Allah'a emanet edip yolluyoruz okula,aman birşey olmasın diye endişeleniyoruz.Birde böyle birşey yaşamak gerçekten çok can sıkıcı..Velinin duyarsızlığıda pes dedirtecek cinsten.Umarım öğretmen birşeyler yapar,birdaha yaşanmaz böyle bir şey..

Bir öğretmen arkadaşım bu kitap seti olayında geçen sene rant saylamaya çalışanlar olduğu için yasaklanmış dedi.Bizim öğretmende istemedi,yarın veli toplantısı var,soracağım ordada..

merhaba canım, hiç görünmedin son aylarda. İnşallah yeni okulunuz daha güzel daha verimli olur, tek başına zor olmuştur, yani sadece kitap defter kaplaması bile dert tek başına
aslında ben kitap alınmasın istiyorum biliyo musun, inşallah aldırmaz, çünkü zaten ben onun zevkine göre kitap alıyorum okuyor, okuldan gelen kitaplar pek içini açmıyo yani, zorla okuyo, anlıyomu anlamıyo mu bilmiyorum artık yani

Son düzenleme:

çok geçmiş olsun gul100... bizde bu yıl okul değiştirdik bu sebepler yüzünden malesef böyle çocuk yetiştiren veliler var okula gittim bir gün çocuk oğlumun kolunu ve kulağını bükmeye çalışıyordu bende kimse yokken sıkıştırdım çocuğu bir daha böyle bişey yaptığını görmeyim diye benimkide seninki gibi anne yazık, öğretmene söyler vs. diyordu özel okul olunca öğretmenler bu konularda pasif kalıyor biraz ...
bu yıl pilot okula verdik alışma dönemi iyi geçti bu hafta öğrencilerde de o şekilde bi çocuk yoktu şükür ucuz atlatmışsınız neyseki

Son düzenleme:
maşallah canım allah başarılarını daim etsin
çok teşekkürler canım

çok geçmiş olsun
öteki çocuğun velisinin rahatlığına da YUH diyorum
umarım bir daha böyle ya da benzeri bir şeyi hiç yaşamazsınız
hiçbirimiz yaşamayız inşallah

Teşekkür ederim.İnşallah bir daha ne benim çocuğumun, nede başka bir çocuğun canı yanmaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…