İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

merhaba kızlar.. okuyamadım geçmişi.. biz hastalandık 2 gün raporluyuz. ateşliydi çok dün gece sabaha kadar ateşi düşmedi boğazları iltihaplanmış..
öğretmenle konuştum 29 ekim töreninde derse hiç katılmıyor dedi. okuma dakikada 60 kelime okuyormuş en az 70-80 olacak dedi. vs vs. okumadığı için soruları yanlış anlıyor cevaplayamıyor dedi. falan işte. okumaya teşvik rüşveti hakkında konuştum :) 1 kitaba hediye yerine bir haftada şukadar okursan hafta sonu sinema gibi yapabilirsin dedi ama sürekli değil tabi. yoksa alışır hep ister..
ingilizcede bişey görüyorlar mı anlayamadım ya duyduğu gibi yazmış deftere ben ne öğretim ona. nasıl çalıştırayım.

zeliş sen ymm yanında mısın. denetim demişsinde :))

Geçmiş olsun cnm,teşvik konusunda alışırlar olayına katılmıyorum ben bu motivasyondur ve her insanın bizim bile çalışma hayatımızda ufak motivasyonlara ihtiyacımız oluyo.Herzaman dediğim gibi iyi okuyana kadar her yol mübah:))

Evet canım en tatlı zamanları, çok çabuk büyüyorlar, bir de çalışınca bebekliğini kaçırıyorum diye üzülüyor insan. Allaha emanet etmeni çok sevdim , çok sağol.

çalışan anneler olarak aynı şeyleri hissedip yaşıyoruz.Allah çocuklarımızın sağlığını ve mutluluğunu versin..

Merhaba kızlar
Ne güzel ilerletmişsiniz muhabbeti. Kaç gündür giremiyorum. Bende de bi keyifsizlik var.
Çok yorgunum, bebek hastalandı yine. Sabaha kadar uyumuyoruz. O halde işe geliyorum, akşam kızımın ödevi, oğlumun mızmızlıkları derken zaman nasıl geçiyor anlamıyorum bile.
Okuma işini yoluna koyduk biz, ama bu seferde ingilizce başımıza çıktı. Kızım ingilizceyi hiç sevmiyor ve çalışmak istemiyor.Haftaya da yazılı olacaklarmış. Siz nasıl çalıştırıyorsunuz ingilizceye?
Zeliş sana canını sıkma diyeceğim ama işte kelin ilacı olsa misali...
canım bizim oğlan da ingilizceden yavaş gidiyor...

ben ingilizce eğitim cd leri almıştım.2 yıl oldu..onlarda çizgi film ve şarkılarla ingilizce eğitim veriyorl..ama çok yavaş..ondan alt temel var..ve zaten bizim ingilizce öğretmenimiz çık yavaş ilerliyor..
Kızlar bir de birşey anlatmak istiyorum size.
Geçen hafta bir ev oturmasına gitmek zorunda kaldık.(Normalde kendimi rahat hissetmediğim insanlarla bir yere gitmem ama öyle denk geldi işte.)
Ortamda bir tanıdığın oğlu sürekli kızımı rahatsız etti.Kızımda içine kapanık bir çocuktur asla sesini çıkarmaz,içinden içinden ağlar. Vurdu, içinden mermi atılan tabancayla kızıma sürekli mermi attı falan.Çocuğa sürekli yapma, atma falan diyorum ama dinlemiyor.Kızım yanımda, çocuğun annesi de yanımda ve oğlunun vurduğunu göre göre sürekli benim oğlum yapmaz diyor. O kadar sinir oldum ki, yanımdaki çocuğum dayak yiyor yani.Bir kere daha vurunca çocuk dayanamadım ve elini tuttum, bir kere daha vurursan ben de seni döverim dedim çocuğa ancak ondan sonra babası yanına çağırdı. Hiç kimsenin çocuğuna şimdiye kadar asla böyle birşey yapmış değilim ama bu kadar da olmaz ki ya. İnsan bir kere de olsa çocuğuna bir dur der, vurma o senin arkadaşın falan der.Çok ama çok sinirlendim. Sizinle de paylaşmak istedim.
çanım ya..haklısın..iyi yapmışsın..haketmiş..bir daha annesi uyarır belki.

Günaydın kızlarrr,:KK16::KK16:
Akşam yine ödevimiz epey vardı, ritmik ileri ve geri saymalardayız yine 3 er 4 er 5 er, 1 sayfa okuma parçası-okunup üzerine cevaplanacak, akşam sadece matematiği bitirebildik. Sabah da Türkçe'yi yaptık.
Sizlerin nasıl geçti akşamınız?

Akşam yine ödevimiz epey vardı, ritmik ileri ve geri saymalardayız yine 3 er 4 er 5 er, 1 sayfa okuma parçası-okunup üzerine cevaplanacak, akşam sadece matematiği bitirebildik. Sabah da Türkçe'yi yaptık.

günaydın canım..
bir sayfa arkalı önlü matematik problemleri..bir sayfada okuma metni vardı okunup 5 tane soru hazırlanacak..

günaydın arkadaşlar..nasılsınız bugün..
dün akşam ödevlerimizi yaptık.

ne vardı..sbs gibi bir test yapmış dün öğretmen okulda..

kodlamalı bölümü bile vardı..şimdiden alıştırma olsun diyor.testleri o şekilde yapıyor..çocuk doğru şıkkı bulduktan sonra cevap kağıdına kodluyor..

yine eve verdiği türkçe hayat bilgisi ve matematik ödevini de öyle yollamış..kodlama sayfası vermiş..

türkçeden ödev verdi..

matematikten ödev vardı.saatler ile ilgili..

bu kadar..

ben bugün telefonumu evde unuttum arkadaşlar..

eşim çok kızacak..çünkü bu sabah kayınpederim ameliyat olacak..akşam yatış yaptılar..söylemişler kanser olduğunu..telefonda torunları ile konuştu..benimle konuştu..ama sesi üzgün geliyordu..

ve eşim arayacak beni ..evde unuttuğumu anlayacak..ve böyle önemli bir günde haber beklerken evde unutmama çıldıırır artık..

üstelik evde bakıcı..birşeye ihtiyacı olsa ..aramak istese ulaşamayacak..

ablam beni çocuklarla hafta sonu bekliyor..bu akşam çık gel diyecek..bolu da oturuyor..40 dakika falan aramız..ama arayacak ki bakıcı açacak telimi..

o yemek arasında bile çekmecemde kalırsa telefon ..arar da ulaşamazsa acayip fırçalar beni..evde 2 çocuk..nasıl unutursun..arasalar nolcak diye...

bu gün fırça yeme günüm..haklılar..ama işte evden aceleyle çıktım..ve olan oldu.

:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

kodlamalı bölümü bile vardı..şimdiden alıştırma olsun diyor.testleri o şekilde yapıyor..çocuk doğru şıkkı bulduktan sonra cevap kağıdına kodluyor..

yine eve verdiği türkçe hayat bilgisi ve matematik ödevini de öyle yollamış..kodlama sayfası vermiş..

türkçeden ödev verdi..

bu kadar..

eşim çok kızacak..çünkü bu sabah kayınpederim ameliyat olacak..akşam yatış yaptılar..söylemişler kanser olduğunu..telefonda torunları ile konuştu..benimle konuştu..ama sesi üzgün geliyordu..

ve eşim arayacak beni ..evde unuttuğumu anlayacak..ve böyle önemli bir günde haber beklerken evde unutmama çıldıırır artık..

ablam beni çocuklarla hafta sonu bekliyor..bu akşam çık gel diyecek..bolu da oturuyor..40 dakika falan aramız..ama arayacak ki bakıcı açacak telimi..

o yemek arasında bile çekmecemde kalırsa telefon ..arar da ulaşamazsa acayip fırçalar beni..evde 2 çocuk..nasıl unutursun..arasalar nolcak diye...

bu gün fırça yeme günüm..haklılar..ama işte evden aceleyle çıktım..ve olan oldu.

günaydın canım..
işle ev arası çok mu uzak teli alıp gelsen :44:

günaydın arkadaşlar..hayırlı cumalar..

Günaydın kızlar, hayırlı cumalar olur hepimiz için inşallah.

türkçeden ödev verdi..

bu kadar..

Kodlamalı test yöntemini bizim öğretmende kullanıyor alışsınlar diye. Bir kaç yaptırdı, isimlerini kendileri hakkında bilgileri kodlamayı öğrendiler. Bence faydalı hayatları boyunca gerekli olacak malum hayatımız sınav.

İşyerinde telefonun yok mu canım önemli kişileri ara haber ver ve sana iş telinden ulaşsınlar.

Günaydın kızlar:KK3::KK3:

Bizimki türkçe değerlendirmesinden 95 almış akşam pek bir mutluydu ödevlerimizde türkçedendi fasülden test yaprağını yapın demiş 3 sayfa birde fotokopi göndermiş ön sayfası uzun bir metindi arkadada metne göre sorular vardı 9.30 da bitti ödevlerimiz.Bugün arkadaşlarının karşısında şiirini okuyacak 4 kıta bakalım akşam takılmadan okudu inşallah okuldada takılmadan okur..

türkçeden ödev verdi..

bu kadar..

Günaydın canım, iş telefonun yok mu peki veya bir arkadaşın telefonu, rica etsen onun telefonunu versen eşine ve eve. İnsanlık hali olabilir, inşallah kayınpeder de sağ salim çıkar.

Günaydın kızlar, hayırlı cumalar olur hepimiz için inşallah.

Kodlamalı test yöntemini bizim öğretmende kullanıyor alışsınlar diye. Bir kaç yaptırdı, isimlerini kendileri hakkında bilgileri kodlamayı öğrendiler. Bence faydalı hayatları boyunca gerekli olacak malum hayatımız sınav.

İşyerinde telefonun yok mu canım önemli kişileri ara haber ver ve sana iş telinden ulaşsınlar.
Sağol canım, sana da hayırlı cumalar. Biz daha kodlama yapmadık hiç ama bu sene tüm il çapında matematikten sınav olcakmış o yüzden evde hep matematik yapıyoruz bakalım hayırlısı.

Tekrar günaydın kızlar

Dün akşam oğlumun önceki günden kalan (benim bilmediğim) bir ödevi vardı onu yaptık. A4 boyutunda bir kartonu kaplayıp, Atatürk'ün öğrenim hayatı ile ilgili araştırıp yazdığımız yazıyı bu karton üzerine yapıştırdık sonrasında etrafını Atatürk, bayrak, balon, pullar vb. süslerle süsledik.

Türkçe kitabından Büyük Adam metnini dün okulda yazmaya başlamış ama sadece 2 cümle yazmıştı metnin 1 sayfasını akşam yazdık.

Matematik kitabından 3 sayfa ödevi vardı ama onu yetiştiremedik

Dün öğretmenle konuştuk, bir sınav yapmış oğlum yapamamış neyi ne kadar yapamamış bilmiyorum eve göndereceğim kağıtlarını dedi. Bakalım neyi yapamamış.

Oğlumla ilgili bir deneme yapıyoruz öğretmenle birlikte süreci izliyoruz sınavı yapamamasının asıl nedeni bu aslında. O yüzden çok üstünde durmuyorum açıkçası.

Dün akşam çok gergindim. Oğlumla uzaktan anlaşamıyoruz telefonda dinletemiyorum sözümü yaptığını söyleyip yapmıyor vs. Üzerine dünkü sıkıntılı ruh halide eklenince akşam çoook gerildik. Çok üzgünüm, oğluma da anlattım neden böyle olduğunu, özür diledim, Beni anlamasını yardımcı olmasını istedim. Akşamı güzel bitirdik ama başı kötüydü.

Tekrar günaydın kızlar

Dün akşam oğlumun önceki günden kalan (benim bilmediğim) bir ödevi vardı onu yaptık. A4 boyutunda bir kartonu kaplayıp, Atatürk'ün öğrenim hayatı ile ilgili araştırıp yazdığımız yazıyı bu karton üzerine yapıştırdık sonrasında etrafını Atatürk, bayrak, balon, pullar vb. süslerle süsledik.

Türkçe kitabından Büyük Adam metnini dün okulda yazmaya başlamış ama sadece 2 cümle yazmıştı metnin 1 sayfasını akşam yazdık.

Dün öğretmenle konuştuk, bir sınav yapmış oğlum yapamamış neyi ne kadar yapamamış bilmiyorum eve göndereceğim kağıtlarını dedi. Bakalım neyi yapamamış.

Oğlumla ilgili bir deneme yapıyoruz öğretmenle birlikte süreci izliyoruz sınavı yapamamasının asıl nedeni bu aslında. O yüzden çok üstünde durmuyorum açıkçası.

Dün akşam çok gergindim. Oğlumla uzaktan anlaşamıyoruz telefonda dinletemiyorum sözümü yaptığını söyleyip yapmıyor vs. Üzerine dünkü sıkıntılı ruh halide eklenince akşam çoook gerildik. Çok üzgünüm, oğluma da anlattım neden böyle olduğunu, özür diledim, Beni anlamasını yardımcı olmasını istedim. Akşamı güzel bitirdik ama başı kötüydü.
canım sonuçta çocuklarımız oyun çocuğu yaa, ben de üzülüyorum bazen bizim stresimizi hep onlar çekiyor diye, nasıl olacak bilmiyorum ama, herşey ödev-ders-okul değil bence, çok yükleniyoruz gibime geliyor, relax olmalıyız aslında biraz da yapı meselesi sanırım bu, sen de çok ilgilisin sanırım ama biraz rahat olmaya çalış bence, bu zamanlar geçip gidecek.

canım sonuçta çocuklarımız oyun çocuğu yaa, ben de üzülüyorum bazen bizim stresimizi hep onlar çekiyor diye, nasıl olacak bilmiyorum ama, herşey ödev-ders-okul değil bence, çok yükleniyoruz gibime geliyor, relax olmalıyız aslında biraz da yapı meselesi sanırım bu, sen de çok ilgilisin sanırım ama biraz rahat olmaya çalış bence, bu zamanlar geçip gidecek.

Evet gerçekten çok doğru söylüyorsun bende kendime söylüyorum bunları ve emin ol yapı meselesi.

Evet bu hafta biraz babaya bıraktım yoğunluğumun bir kısmını o alsın diye. Çocuğun üst üste 2 gün eve yazıp getirdiği ödevi yapmamışlar, dün öğretmen en son bana söyledi de ben yaptırdım. Tabi çıldırdım ondan sonra...

türkçeden ödev verdi..

bu kadar..

Hayırlısıyla atlatır inşallah cnm kayınpederin bu ameliyatı ve sağlığına kavuşur inşallah.bazen bende yapıyorum o hatayı tel evde unutuyorum sonrada ya bişey olurda öğretmen ararsa diye telaş yapıyorum.Sana iş yerinden ulaşamazlarmıki bizimkiler öyle yapıyo.

dünkü problemlerimizden biri
40 tane kalemim var kaç deste yapar dı.
bunu yaparken işte 40 :10=4 deste ama bölme bilmediği için
10 lu 4 sıra kalem çizdik kalemleri saydık 40
böyle anlatıyorum..doğrumu yapıyorum.. siz nasıl anlatırdınız.

Tekrar günaydın kızlar

Neyseki tatlıya bağlamışsınız böyle durumlarda insan vicdanen çok rahatsız oluyo sonrasında, hakikaten bu çalışma hayatı bizi mahvediyo yeri geliyo eşimizle ilişkilerimizi bozuyo yeri geliyo çocuklarımızla ilişkilerimizi bozuyo.Akşam bende çattım niye ödevler için beni bekliyosun bunlar senin ödevin benim değil bak kaç saattir yollardayım vs.... ama sonra pişman oluyorum bu çocuğum suçu değilki

dünkü problemlerimizden biri
40 tane kalemim var kaç deste yapar dı.
bunu yaparken işte 40 :10=4 deste ama bölme bilmediği için
10 lu 4 sıra kalem çizdik kalemleri saydık 40
böyle anlatıyorum..doğrumu yapıyorum.. siz nasıl anlatırdınız.

Doğru anlatmışsın canım. Aslında soruyu tersten sorsalar sorun olmayacak. çocuklar daha toplama - çıkarmayı bile tam bilmiyorken böyle sorular sormaları gerçekten garip...

X