İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Çok ayıp ama ayıp da adamına göre değişir der annem hep.Utanmazlar, o çocuk gün gelecek o anne babayı bile dövecek böyle giderse.

ne ekersen onu biçiyorsun..
sanki görmüyorlar mı çocuğun yaptığını..
kimilerinde de benim çocucuğum dövsün dövülmesin mantığı var malesef..

merhaba kızlar.. okuyamadım geçmişi.. biz hastalandık 2 gün raporluyuz. ateşliydi çok dün gece sabaha kadar ateşi düşmedi boğazları iltihaplanmış..
öğretmenle konuştum 29 ekim töreninde derse hiç katılmıyor dedi. okuma dakikada 60 kelime okuyormuş en az 70-80 olacak dedi. vs vs. okumadığı için soruları yanlış anlıyor cevaplayamıyor dedi. falan işte. okumaya teşvik rüşveti hakkında konuştum :) 1 kitaba hediye yerine bir haftada şukadar okursan hafta sonu sinema gibi yapabilirsin dedi ama sürekli değil tabi. yoksa alışır hep ister..
ingilizcede bişey görüyorlar mı anlayamadım ya duyduğu gibi yazmış deftere ben ne öğretim ona. nasıl çalıştırayım.

zeliş sen ymm yanında mısın. denetim demişsinde :))

Kızlar bir de birşey anlatmak istiyorum size.
Geçen hafta bir ev oturmasına gitmek zorunda kaldık.(Normalde kendimi rahat hissetmediğim insanlarla bir yere gitmem ama öyle denk geldi işte.)
Ortamda bir tanıdığın oğlu sürekli kızımı rahatsız etti.Kızımda içine kapanık bir çocuktur asla sesini çıkarmaz,içinden içinden ağlar. Vurdu, içinden mermi atılan tabancayla kızıma sürekli mermi attı falan.Çocuğa sürekli yapma, atma falan diyorum ama dinlemiyor.Kızım yanımda, çocuğun annesi de yanımda ve oğlunun vurduğunu göre göre sürekli benim oğlum yapmaz diyor. O kadar sinir oldum ki, yanımdaki çocuğum dayak yiyor yani.Bir kere daha vurunca çocuk dayanamadım ve elini tuttum, bir kere daha vurursan ben de seni döverim dedim çocuğa ancak ondan sonra babası yanına çağırdı. Hiç kimsenin çocuğuna şimdiye kadar asla böyle birşey yapmış değilim ama bu kadar da olmaz ki ya. İnsan bir kere de olsa çocuğuna bir dur der, vurma o senin arkadaşın falan der.Çok ama çok sinirlendim. Sizinle de paylaşmak istedim.

İyi yapmışsın cnm oturupda çocuğuna zarar vermesini seyredecek halin yok bende olsam aynısını yapardım madem annesi babası müdahale etmiyor ve göz yumuyor ben müdahale ederim nedir yani bu nasıl çocuk yetiştiriyolar bilmem tek çocuk onlarda var sanki boşuna demiyolar eğitim önce ailede başlar diye,ama ailedede yoksa çocuk neylesin tabi...

merhaba kızlar.. okuyamadım geçmişi.. biz hastalandık 2 gün raporluyuz. ateşliydi çok dün gece sabaha kadar ateşi düşmedi boğazları iltihaplanmış..
öğretmenle konuştum 29 ekim töreninde derse hiç katılmıyor dedi. okuma dakikada 60 kelime okuyormuş en az 70-80 olacak dedi. vs vs. okumadığı için soruları yanlış anlıyor cevaplayamıyor dedi. falan işte. okumaya teşvik rüşveti hakkında konuştum :) 1 kitaba hediye yerine bir haftada şukadar okursan hafta sonu sinema gibi yapabilirsin dedi ama sürekli değil tabi. yoksa alışır hep ister..
ingilizcede bişey görüyorlar mı anlayamadım ya duyduğu gibi yazmış deftere ben ne öğretim ona. nasıl çalıştırayım.

Çok geçmiş olsun. Hastalık mevsimi açıldı artık.Ne yapsak koruyamıyoruz çocukları.
Okumayı bir sevseler gerisi gelecek ama bu süre içinde de bir ödül şart gibi, teşvik amaçlı.
İngilizce için ben de bilmiyorum ne yapacağız.

İyi yapmışsın cnm oturupda çocuğuna zarar vermesini seyredecek halin yok bende olsam aynısını yapardım madem annesi babası müdahale etmiyor ve göz yumuyor ben müdahale ederim nedir yani bu nasıl çocuk yetiştiriyolar bilmem tek çocuk onlarda var sanki boşuna demiyolar eğitim önce ailede başlar diye,ama ailedede yoksa çocuk neylesin tabi...

Sorma ya aklıma geldikçe sinirleniyorum.

geçmiş olsun canım..boğazlar için elmayı dilim dilim doğrayıp az suda biraz pişirip, yakmayacak kadar ılıdığında pamuğun üstüne
koyup boğaza tülbentle sarılıp suyu da içirilirse iyi geliyor.denemek istersen..

Ya alın işte bana bir sebep daha 2. çocuk korkum için :))

zeliş sen de bahane arayıp durma ya :))

Dimi ama ahh ahhh...

Canım geçmiş olsun, öğretmenin söylediklerine illa üzülmüşsündür ama inan bu günleri atlatıcaz alışacaklar, her çocuk aynı olmuyor, Benimki de çoook yavaş okuyor evet buda anlamayı ve sorulara verdiği cevapları etkiliyor ne yazık ki.

İngilizce daha başlangıç canım ya. Öğretmen ödev veriyorsa onu yaptırmak yeterli olur diye düşünüyorum kendimiz anlatmaya kalktığımızda karışıyor çünkü çocuklar Türkçe kurallarını yeni öğreniyor.

Ya sen de herşeyi bahane etme kendine. O kadar tatlı ki, herşeye değer inan.

Bak bak az önce ne diyodun, şimdi çok tatlı diyosun. Şaka tabi biliyorum canım.

Burdan böyle 2. çocuk için çok kararsız görünüyorum ya emin olun kararsızlığımın arkası boş değil.

zeliş sen ymm yanında mısın. denetim demişsinde :))[/QUOTE]

Hayır canım. Muhasebe ile uzaktan yakından ilgim yok. Benim alanım Kalite/Kalite Yönetim sistemleri.

9 aylık daha teyzesi.

Offf tam ısırmalık olmuş.....

bende istiyorummmmmmm

masallah bu arada :)

Amin tez zamanda inşallah....

geçmiş olsun canım..boğazlar için elmayı dilim dilim doğrayıp az suda biraz pişirip, yakmayacak kadar ılıdığında pamuğun üstüne
koyup boğaza tülbentle sarılıp suyu da içirilirse iyi geliyor.denemek istersen..

Hııım pratik bilgiler....

Teşekkür ederiz. Allah sana ve tüm isteyenlere tez zamanda versin inşallah.
Zeliş sen de dahilsin bu duaya:)

dua için teşekkür ederim. allah isteyen herkese versin.

Kızlar bir de birşey anlatmak istiyorum size.
Geçen hafta bir ev oturmasına gitmek zorunda kaldık.(Normalde kendimi rahat hissetmediğim insanlarla bir yere gitmem ama öyle denk geldi işte.)
Ortamda bir tanıdığın oğlu sürekli kızımı rahatsız etti.Kızımda içine kapanık bir çocuktur asla sesini çıkarmaz,içinden içinden ağlar. Vurdu, içinden mermi atılan tabancayla kızıma sürekli mermi attı falan.Çocuğa sürekli yapma, atma falan diyorum ama dinlemiyor.Kızım yanımda, çocuğun annesi de yanımda ve oğlunun vurduğunu göre göre sürekli benim oğlum yapmaz diyor. O kadar sinir oldum ki, yanımdaki çocuğum dayak yiyor yani.Bir kere daha vurunca çocuk dayanamadım ve elini tuttum, bir kere daha vurursan ben de seni döverim dedim çocuğa ancak ondan sonra babası yanına çağırdı. Hiç kimsenin çocuğuna şimdiye kadar asla böyle birşey yapmış değilim ama bu kadar da olmaz ki ya. İnsan bir kere de olsa çocuğuna bir dur der, vurma o senin arkadaşın falan der.Çok ama çok sinirlendim. Sizinle de paylaşmak istedim.
Ay canım haketmiş ama yaa, ne demek senin çocuğuna vurması.

Geçmiş olsun canım. Evet ya okumayı sevdirmemiz lazım, her dersin başı okumak, okuması iyi olmazsa nasıl anlasın ki zaten, mateatikte mesela ödevi okumadan cevaplamaya geçmek istiyor benim ki, önce oku anla demi ama. ingilizce bizim de vasat, daha zaten 2 ders mi ne gördüler sanırım, bir öğretmen gelmiyor, bu hafta 29 ekimdi derken, baştan savma gibi bişey yani, hiç önem verilmiyor.

benden de iyi akşamlar kızlar, kolay ödev yapmalar herkese, inşallah güzel geçer akşamınız.:KK16:

X