İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

heyecanlı anlar yaşamışsınız sizde ama değmiş :))
Evet canım öyle oldu.

benim oğlumunda okulda folklor oyunu vardı.
okuldan sonra dışarıda biraz gezdik sonra ödev yemek vs.öyle geçti..
Sizin de güzelmiş canım.

Oh ne güzel valla, iyi yapmışınız canım.

günaydın canım..
oğlun süper maşallah başarılarının devamını dilerim..
kayınpederine Allah acil şifalar versin.. bir an önce atlatır inşallah..

Arkadaşım öğretmen çok güzel şeyler söylemiş aferin oğluna inşallah hep böyle devam eder. İnsan nasılda gururlanıyor eğil mi?

benim oğlumunda okulda folklor oyunu vardı.
okuldan sonra dışarıda biraz gezdik sonra ödev yemek vs.öyle geçti..

ohh ne güzel iyi yapmışsınız hava da güzeldi zaten...

Aslında bizde genelde vatan caddesine gidiyorduk bu sene olmadı başka planlar yaptık...

Akşam ki gösteriye de aslında eşim gidelim demişti ben çok yorulduk diye istemedim ama sonra pişman oldum keşke gitseymişiz...

akşam ödevlerden sonra yarım sayfa okudu hikaye kitabını uykum geldi dedi.
napıcam ben nasıl okutmayı başarıcam bilemedim..

akşam ödevlerden sonra yarım sayfa okudu hikaye kitabını uykum geldi dedi.
napıcam ben nasıl okutmayı başarıcam bilemedim..

Okumayı istemiyorlar nedense çok kötü bu. Peki okuma hızı nasıl halen heceliyor mu? normal okumaya geçebildi mi?

evet heceliyor ve çok da yavaş.. patlayasım geliyor..

Benimki de heceliyor. İşine gelirse hızlı da okuyor. Ama sanırım bu dikkatle alakalı bizde...

Ama ben bu sene başında okuma kartları hazırlamıştım faydalı olmuştu.

Şöyle ki,

Kartvizit büyüklüğünde kağıtlara 1,2,3 cümlelik metinler (şiir olabilir yada anlamlı cümle) yazıp masanın üzerine bıraktım. Eve gittiğinde arayıp 1 tane yada 2 tane okumasını istedim telefonda akşamda oyun arasında yada tv izlerken araya girip bir yada iki tane okuttum hem sıkılmıyor hem de oyuna yada tv ye dönmek için daha çabuk okuyordu ama bıraktım devam edemedik çünkü kısmen de olsa hikaye kitaplarını okumaya başladı çook sıkılmadan iş oturtana kadar gerisi geliyor. Tabi birde mutlaka yüksek sesle okuması lazım.

Sıkma canını olucak inşallah alışacaklar ama bizim sabırlı olmamız gerekiyor.

günaydın canım..
oğlun süper maşallah başarılarının devamını dilerim..
kayınpederine Allah acil şifalar versin.. bir an önce atlatır inşallah..

amin arkadaşım çok sağol..Allah büyüklerimizi başımızdan eksik etmesin..

Allah herkese şifa versin..Dermansız dert vermesin Rabbim.

hiç sorma arkadaşım..çok gururlandım..oğluma da söyledim."seninle gurur duyuyorum oğlum" dedim..

biz gösterilere falan gitmedik..yapılmadı sanırım burda..

ama pazar günü araba yarışması vardı..meydanda...modifiye araba yarışması

orda gezdik..alışveriş merkezine girdik..orda oynadılar.
sonra ev..malum küçük sıpanın uyku saati var öğlenden sonra..malesef gezmeler tozmalar bölünüyor..ama ona da alıştık ...bir pürüz çıkarmıyor büyük oğlan artık..önceleri sinirleniyordu..onun yüzünden eve dönmek zorunda kalıyoruz diye

evet heceliyor ve çok da yavaş.. patlayasım geliyor..

canım bizim oğlan da okumayı sevmiyor..sana da fikir olur belki..

alışveriş merkezine gidince kitap evi var ..oraya girdik...çizgi roman buldu ..kitap şeklinde..hani çizgi filmi de olan avatar var ya..cnbs de hafta sonları belki denk gelmişsinizdir.

2 tane ondan aldık..

2 tanesini de o gün bitirdi..

90 sayfa bir tanesi ama çizgi roman olduğu için çabuk bitti..ama o akşam babası gelince baba 90 sayfa okudum bugün dedi..ben de yine birşey demedim..hevesini kırmayayım diyerektenn.

Son düzenleme:
Her koşulda cumhuriyet bayramımızı kutlarım dedin yani tebrik ediyorum seni arkadaşım:)))
Evet yani, tatil olsaydık belki bu kadar heyecan yaşayamacaktık
Allah acil şifalar verisn kayınpederine, inşallah atlatır.
Oğlun için de çok sevindim, maşallah sübhanallah, hep böyle devam eder inşallah.

Evet ya sevdikleri ilgilerini çeken kitap bulmak çok önemli, benim büyük kızım da pek sevmezdi, ama filmlerine baktığı alacakaranlık serisine başladı, bir heyecanla okuyor. İlgi alanlarına girmesi gerekiyor kitabın.

Ne güzel bazı çocuk dersi derste öğreniyo seninkide onlardan demekki:)kayınpederinede Allah acil şifalar versin cnm tez zamanda atlatır inşallah..

inşallah.. çözüm sabretmek okumayı sevdirmek..

Evet yani, tatil olsaydık belki bu kadar heyecan yaşayamacaktık
Allah acil şifalar verisn kayınpederine, inşallah atlatır.
Oğlun için de çok sevindim, maşallah sübhanallah, hep böyle devam eder inşallah.
inşallah canım..hayırlısı artık...

haklısın arkadaşım..önemli olan onların ilgi duyması...biz keşfettik ki çizgi roman seviyor..yatağına yatıp okuyor..hatta 2 şek kez okudu..kendisinin de hoşuna gitti galiba bu durum..okumak güzeldir.ufku genişler..

kızında bulmuş bak kendine göre bir roman..

çatı serisini okumuştum ben de zamanında..kızın gibi kaptırmıştım kendimi elimden bırakamıyordum

ben de alayım o kitaplardan ilgisini çeker inşallah..

Ay valla hiç sorma, akşam baktım elinde kitap, kızım dedim yarın ingilizce sınavın yok mu senin, vaaar diyor, elinde alacakaranlık kitabıZorla elinden aldım gönderdim odaya, çalışması toplasan 1 saati bulmaz, çok sevmiyor ders yapmayı, bir de bu sene 8.sınıf önemli yani, hangisine yetişicem bazen tıkanıp kalıyorum, oyyy oy sağolsun eşimde kendi halinde, ders çalış kızım der sadeceBiz kadınlar hep dert hep tasa böyle geçecek ömür demek ki:26::26::26:EEee biz ne zaman mutlu olcaz ki, tabii ki yaşadığımız anın içerisine eğlence katarak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…