İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Ay valla hiç sorma, akşam baktım elinde kitap, kızım dedim yarın ingilizce sınavın yok mu senin, vaaar diyor, elinde alacakaranlık kitabı:KK53::KK53:Zorla elinden aldım gönderdim odaya, çalışması toplasan 1 saati bulmaz, çok sevmiyor ders yapmayı, bir de bu sene 8.sınıf önemli yani, hangisine yetişicem bazen tıkanıp kalıyorum, oyyy oy sağolsun eşimde kendi halinde, ders çalış kızım der sadece:KK53::KK53:Biz kadınlar hep dert hep tasa böyle geçecek ömür demek ki:26::26::26:EEee biz ne zaman mutlu olcaz ki, tabii ki yaşadığımız anın içerisine eğlence katarak:KK8::KK8::KK51:

evet hayatın yükü her zaman kadınlarda daha fazla..

Ay valla hiç sorma, akşam baktım elinde kitap, kızım dedim yarın ingilizce sınavın yok mu senin, vaaar diyor, elinde alacakaranlık kitabı:KK53::KK53:Zorla elinden aldım gönderdim odaya, çalışması toplasan 1 saati bulmaz, çok sevmiyor ders yapmayı, bir de bu sene 8.sınıf önemli yani, hangisine yetişicem bazen tıkanıp kalıyorum, oyyy oy sağolsun eşimde kendi halinde, ders çalış kızım der sadece:KK53::KK53:Biz kadınlar hep dert hep tasa böyle geçecek ömür demek ki:26::26::26:EEee biz ne zaman mutlu olcaz ki, tabii ki yaşadığımız anın içerisine eğlence katarak:KK8::KK8::KK51:

ay canım ya ..bir de onu dert ediyorsun tabi..birini ödevi birinin sınavı derken zaman geçip gidiyor...allah kolaylık versin kadınlara..annelere.ve sana da canımmm.

ay canım ya ..bir de onu dert ediyorsun tabi..birini ödevi birinin sınavı derken zaman geçip gidiyor...allah kolaylık versin kadınlara..annelere.ve sana da canımmm.

Sağolasın canım, Allah bahtlarını açık etsin inşallah ama çok zor bir zaman diliminde yetişiyolar, ekmek aslanın midesinin derinliklerinde artık, ama maalesef onlara anlatmamız çok zor, ergenlik işte, hayal aleminde yaşıyolar.:KK53::KK31::KK31::26:

Sağolasın canım, Allah bahtlarını açık etsin inşallah ama çok zor bir zaman diliminde yetişiyolar, ekmek aslanın midesinin derinliklerinde artık, ama maalesef onlara anlatmamız çok zor, ergenlik işte, hayal aleminde yaşıyolar.:KK53::KK31::KK31::26:

evet canım yaşları gereği hayat onlara güzel şimdi..

biz de o yaşlarda büyüklerimiz anlatsada bir kulaktan girer diğer kulaktan çıkardı..hayat hep güzel gelirdi..zor ne olur ki vs..

ama iş işten geçmeden derdi babam..okuyun..pişman olursunuz..söyle yapın böyle yapın vs..ama dinleyen kim..işimize gelmezdi tabi..

ama yaş ilerleyince anladık anyayı konyayı...yaş geçti ama bir yerlerden yakaladım iş imkanını...şükür halimize.

kızımın durumu iyi çok şükür..Anadolu Lisesine gidiyor..kızımda bizde memnunuz okulumuzdan..
seneye dersaneye başlayacak inşallah..
İnşallah biz de kazanırız ama zor gözüküyor benimkinin puanlarına göre.

biz de o yaşlarda büyüklerimiz anlatsada bir kulaktan girer diğer kulaktan çıkardı..hayat hep güzel gelirdi..zor ne olur ki vs..

ama iş işten geçmeden derdi babam..okuyun..pişman olursunuz..söyle yapın böyle yapın vs..ama dinleyen kim..işimize gelmezdi tabi..

ama yaş ilerleyince anladık anyayı konyayı...yaş geçti ama bir yerlerden yakaladım iş imkanını...şükür halimize.
Ya ben düşünüyorum da anneme her koşulda yardımcı olurdum, en basiti harçlıklarımı hep biriktirir ihtiyacım olan şeyleri alırdım, derslerim hep iyi olurdu, teşekkür alırdım, 1-2 kere takdir alırdım, aklı başında bir kızdım ne bileyim:KK16::KK16:

Ya ben düşünüyorum da anneme her koşulda yardımcı olurdum, en basiti harçlıklarımı hep biriktirir ihtiyacım olan şeyleri alırdım, derslerim hep iyi olurdu, teşekkür alırdım, 1-2 kere takdir alırdım, aklı başında bir kızdım ne bileyim:KK16::KK16:

canım ya biz de aynı..bulaşık sıramız vardı..yıkardık..

evi toplardık..ders çalışırdık.sorumluluklarımızı bilirdik..kimse ders çalış demezdi evde..

harçlık olursa biriktirirdik..olmazsa da harçlık istemezdik..isteyemezdik..üzülmesinler diye..zaten imkanlar iyi değildi vs..

şimdiki gençlik prensesler gibi yaşıyor vallah..

bizim zamanlar hep böylemiydi acaba..bende yardımcı olurdum.
benim kızım şimdi odasını toplamaktan aciz..

bizim zamanlar hep böylemiydi acaba..bende yardımcı olurdum.
benim kızım şimdi odasını toplamaktan aciz..

eskiden öyleydi canım galiba..şimdiki nesil çok fena..

ablamın kızı var..bu yıl üniversiteyi kazandı..oturdukları yerde ..evden ayrılmadı..

ablam geçen hafta 1 haftalığına antalya ya seminere gitti..eve döndüğünde ev batıkmış..ablam çok üzüldü..saç kıl içinde ev halılar diyor..

ablamın kızı var..bu yıl üniversiteyi kazandı..oturdukları yerde ..evden ayrılmadı..

ablam geçen hafta 1 haftalığına antalya ya seminere gitti..eve döndüğünde ev batıkmış..ablam çok üzüldü..saç kıl içinde ev halılar diyor..

ah bu kızlar :KK43:(

Hep öyle canım ya, afedersin seslenmesen şunu yap bunu yap diye, şey.... içinde oturacaklar, o derece tembeller ya. Ben de sorumluluk veriyorum, yaptırmaya çalışıyorum, mesela ev süpür, binbir nazla, söylene söylene, şimdiden alışmazsa ilerde daha da zoruna gidecek, ne bileyim gün gelip de kendiliğinden bişeyler yaptığını görür müyüz??

Hep öyle canım ya, afedersin seslenmesen şunu yap bunu yap diye, şey.... içinde oturacaklar, o derece tembeller ya. Ben de sorumluluk veriyorum, yaptırmaya çalışıyorum, mesela ev süpür, binbir nazla, söylene söylene, şimdiden alışmazsa ilerde daha da zoruna gidecek, ne bileyim gün gelip de kendiliğinden bişeyler yaptığını görür müyüz??

evet canım..bir ara işi çoktu..ama bitti..

evet haklısın..nasıl yapmalı ..küçükten mi alıştırmalı..küçükten yapmaya başlarsa da büyüyünce bıkar mı.

şaşırmış durumdayım..

bende 2 erkek çocuk var..oyuncaklarını bile zor toplattırıyorum..yani küçük olana bile oyuncak toplattırmaya çalışıyorum..çıkardıklarını yerlere fırlatmamaları gerektiğini katlayıp dolabına koyması gerektiğini söyluyorum.seslenirsem dolabına koyuyor .ama seslenmezsem koymuşor ..ancak keyfi yerindeyse topluyor

benim işim çok ama buraya bakmadan da yapamıyorum.:KK53::KK53:bu hafta sonu neler yapacaksınız?bakalım akşama bizi ne ödevler bekliyor? Neyse ki yemeğim var.

işimiz olsa bile bakıyoruz dimi.. benimde var akşama yemeğim..
her gün hazır olur mutlaka temeğim..

işimiz olsa bile bakıyoruz dimi.. benimde var akşama yemeğim..
her gün hazır olur mutlaka temeğim..

bende de yemek var..etli kuru fasulye ve yeşil mercimek yemeği yaptım..bir gün biri yenir ..diğer gün diğeri..eşim malatyaya gidiyor..artık biz 4 gün yeriz yemekleri..

yemek olmasa da bizde kahvaltı da sevilir..kahvaltıda patatesli yumurta,muhlama ,omlet, tost ya da sigara böreği olur..bu şekilde atlatırız akşam yemeklerini çok zaman.

X