İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

ben varım ben :) bugün için izin almaya çekindim gece istanbuldan döndüm. aslında yarın tatil bu günü katsam ii olacaktı ama olmadı..biraz ödev yaptık gelince...yanımızda götürdük ama orda hiç bakamadık. kardeşimin kızına uyuması için masal okudu bizimki abla ya güya benimde işime geldi tabi :p
ingilizce defterine baktım napıyolar diye birkaç kelime var yazılmış ama okunduğu gibi yazılmış nedir anlamadım neden öyle ki
fotokopi vermiş
karşılıklı konuşan iki kişi var konuşma balonlarının içi dolacak siz doldurun demiş altta cümleleri vermiş ama o düzeye geldimi bunlar :) merhaba nasılsın, iyiyim sen nasılsın, bende iyiyim teşekkürler gibi siz yazın sırasıyla balonlara demiş....bu hafta sonu ilgilenemedim çok

Hoş geldin canım,

Keşke izin alsaymışsın çok yormuşsunuz kendinizi...

Gezdiniz mi İstanbulda..

İngilizce öğretmeniyle görüşmek geliyor ben bunu düşünüyorum artık.

Velilerden beklenen nedir önce bir onu öğrenmemiz lazım. Ödev mi yaptırıcaz konu mu öğreticez...

Son düzenleme:
ben varım ben :) bugün için izin almaya çekindim gece istanbuldan döndüm. aslında yarın tatil bu günü katsam ii olacaktı ama olmadı..biraz ödev yaptık gelince...yanımızda götürdük ama orda hiç bakamadık. kardeşimin kızına uyuması için masal okudu bizimki abla ya güya benimde işime geldi tabi :p
ingilizce defterine baktım napıyolar diye birkaç kelime var yazılmış ama okunduğu gibi yazılmış nedir anlamadım neden öyle ki
fotokopi vermiş
karşılıklı konuşan iki kişi var konuşma balonlarının içi dolacak siz doldurun demiş altta cümleleri vermiş ama o düzeye geldimi bunlar :) merhaba nasılsın, iyiyim sen nasılsın, bende iyiyim teşekkürler gibi siz yazın sırasıyla balonlara demiş....bu hafta sonu ilgilenemedim çok

iyi bari yazılacak cümleleri vermişler..

Ben akşama kadar çalışıyorum bugün. Arife günü çalışmamıştık onun yerine. sizler öğlene kadar mı?

hoş geldin canım,

eee bugün iştemisin? kaça kadar? yarın ne yapıyosun? amma sordum yani :KK1::KK1::KK1:

yarında biraz park yaparız sonra ders çarşamba günü türkçeden değerlendirme varmış çünkü.Yarın 9.30 da tören var okulda oraya biraz uğrayıp kahvaltı yaparız dışarda diye düşünüyorum.

yarında biraz park yaparız sonra ders çarşamba günü türkçeden değerlendirme varmış çünkü.Yarın 9.30 da tören var okulda oraya biraz uğrayıp kahvaltı yaparız dışarda diye düşünüyorum.

hımmm güzel :21::21::21:

bizde hafta sonu yüklendik ödevlere bugün de zaten pek ders yapmadılar ödev olmaz herhalde yarın fulll gezicez biz de:KK1::KK1::KK1:

hımmm güzel :21::21::21:

bizde hafta sonu yüklendik ödevlere bugün de zaten pek ders yapmadılar ödev olmaz herhalde yarın fulll gezicez biz de:KK1::KK1::KK1:

Bizdede haftasonu bayağı ödev vardı türkçe defterine niçin cumhuriyeti kutluyoruz?yazdık,matematik defterine büyük bir saat yaptık akrepli yelkovanlı dakikaları iyice öğrensin diye 2 sayfa önlü arkalı türkçe ödevi 2 ler ve 3 ler çarpım takılmadan ezberlenicek meğersem bunlar çarşamba içinmiş biz cumartesi yaptık ödevleri yoruldu bayağı sonradan söyledi ama banada çarşamba kontrol edicek diye bugünde gittiler bizimkiler okula 10-12 arası çünkü...neyse çıktı aradan sadece türkçeden üstünden geçeriz değerlendirme için..

Akşam yardımcı kitaplardan çalışması için sayfalar işaretledim ona da anlattım nasıl yapacağını kitapların üzerine de yazdım sayfalarını. birazdan eve gelecek arayıp belirlediğim sayfaları ben yokken yaptırmaya çalışıcam bakalım neler olacak.

Akşam yardımcı kitaplardan çalışması için sayfalar işaretledim ona da anlattım nasıl yapacağını kitapların üzerine de yazdım sayfalarını. birazdan eve gelecek arayıp belirlediğim sayfaları ben yokken yaptırmaya çalışıcam bakalım neler olacak.

ne güzel.. hadi bakalım inşallah..

Ahhh ahhh benimde bir köyüm olsa, gitsem, ne bilim tarlada çalışsam, beynim huzur bulsa.....

Günaydın canım hoş geldin...
Gel canım buraya, çok yorucuydu maalesef ve de dikenleri var narın kollarımıza falan hep battı.

arkadaşlar okuma yaparken mesela ( karlı ) kelimesinde kar hecesini okurken rak diyor ev diyeceğine ve diyor bazen..
sizde de oluyor mu böyle..
Biz de öyle olmuyor da, çok yavaş okuyor.

Bu arada tekrar günaydın arkadaşlar yeni fırsat bulabildim yazmaya,

Hafta sonu;

İki sayfa ingilizce kelime çalışması vardı onları yaptık.

Matematikten paralar ve zaman ölçümleri hakkında 3 sayfa dersi vardı onları yaptık.

Türkçeden Atatürk'ün Hayatı ile ilgili metni tekrar okuyup etkinliklerini yaptık.

Matematik yardımcı kitabından 1 sayfa 4'er sayma ile ilgili etkinlik yaptı bugün bu konuya devam edeceğiz.

40 saffalık 1 tane hikaye kitabı okuduk ama hikaye haritasını yapamadık.

Kendime gelecek olursak cumartesi KPSS için kursa başladım. Aynı gün bunalıma girdim. :KK43::KK43::KK43::KK43:

Konuları hep unutmuşum, üzerinden yıllar geçti dile kolay. Eve bir geldim elimde hiç abartmıyorum 15 tane ansiklopedi boyutunda kitaplar. Malum zaten Üviversite de devam ediyor oradan da derslerim var.

Kendimi sorgulamaya başladım, ne gerek vardı bu kursa, KPSS ye girsem ne olucak, zaten iyi bir işim var saatleri belli, bunca ders ve konu malum diğer sorumlulukların yanında nasıl başarıcam, başaramazsam yazık değilmi harcadığım zamana (oğluma harcayabilirim bu zamanı), paraya ki az meblağlar değil). (Eşim zaten kendi halinde kendine faydası olmayanın başkasına hiç olmazmış)

Aklımda tüm bu sorularla yattım bütün gece uyanıp tekrar uyudum her uyanışımda aklımda aynı şeyler moral sıfır. Sabah olmadı bir türli. Bu arada bir kaç arkadaşla görüştüm tabi onlar biraz rahatlattı beni sağ olsunlar. Pazar öğleden sonra biraz ders çalıştım ama hala çok tedirginim sölediğim konularda...
Gerçekten çok zor işin canım, işin de iyiymiş, ben zaten tüm bu nedenlerden dolayı göze alamıyom, ahhh ah, özel sektör de çok zor maalesef, biz bugün de yarın da tam gün çalışıyoruz maalesef.
Bu arada bugün yalnızın kimse çalışmıyor heralde
Ben burdayım yarın da:KK5::KK5:

Gel canım buraya, çok yorucuydu maalesef ve de dikenleri var narın kollarımıza falan hep battı.

Biz de öyle olmuyor da, çok yavaş okuyor.

Gerçekten çok zor işin canım, işin de iyiymiş, ben zaten tüm bu nedenlerden dolayı göze alamıyom, ahhh ah, özel sektör de çok zor maalesef, biz bugün de yarın da tam gün çalışıyoruz maalesef.
Ben burdayım yarın da:KK5::KK5:

Allah sabır versin yarında çalışman kötü olmuş.

Aslında kendimi olmayacakmış gibi şartlandırmak istemiyorum çok moralim bozuk gerçekten ama ne olabilirse elimde ne kadarı gelirse yapmaya çalışıcam artık olursa olur olmazsa olmaz. Bu sene yaz gelmek bilmeyecek.

X