İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Günaydın kızlarrr,
Yorucu bir hafta sonundan sonunda buradayım, dün köyde nar topladık tüm gün ve çok yoruldum.
Sizler nasılsınız, nasıl geçti hafta sonunuz?

günaydın iyi haftalar arkadaşlar..

Günaydın kızlarrr,
Yorucu bir hafta sonundan sonunda buradayım, dün köyde nar topladık tüm gün ve çok yoruldum.
Sizler nasılsınız, nasıl geçti hafta sonunuz?

Ahhh ahhh benimde bir köyüm olsa, gitsem, ne bilim tarlada çalışsam, beynim huzur bulsa.....

Günaydın canım hoş geldin...

arkadaşlar okuma yaparken mesela ( karlı ) kelimesinde kar hecesini okurken rak diyor ev diyeceğine ve diyor bazen..
sizde de oluyor mu böyle..

arkadaşlar okuma yaparken mesela ( karlı ) kelimesinde kar hecesini okurken rak diyor ev diyeceğine ve diyor bazen..
sizde de oluyor mu böyle..

Telaş etme canım oluyor bizde de.

Ben birde şuna takılıyorum. İngilizce öğretmen ödev vermiş. İngilizce kelimelerin yazılışlarının üzerinden geçmek için. Hem onları yazıp hem de telaffuzunu yaptırmaya çalıştım ama bir sorun var. Belki zamanla algısı oturu ama.

Mesela kelimelerin önündeki articles leri ifade ederken,

örn; a plane, an university = okurken onu düzeltiyorum (e plane, en university) şeklinde, sonra başlıyor inatlaşmalar ama o e değil a diye. Anlamıyorumki öğretmen bunlara anlatmıyor mu yada benimki zaten okulda da anlamayıp bende mi gücünü deniyor...

Türkçe'yi tam kavrayamadan ingilizce biraz karışık geldi..

Bu arada tekrar günaydın arkadaşlar yeni fırsat bulabildim yazmaya,

Hafta sonu;

İki sayfa ingilizce kelime çalışması vardı onları yaptık.

Matematikten paralar ve zaman ölçümleri hakkında 3 sayfa dersi vardı onları yaptık.

Türkçeden Atatürk'ün Hayatı ile ilgili metni tekrar okuyup etkinliklerini yaptık.

Matematik yardımcı kitabından 1 sayfa 4'er sayma ile ilgili etkinlik yaptı bugün bu konuya devam edeceğiz.

40 saffalık 1 tane hikaye kitabı okuduk ama hikaye haritasını yapamadık.

Kendime gelecek olursak cumartesi KPSS için kursa başladım. Aynı gün bunalıma girdim.

Konuları hep unutmuşum, üzerinden yıllar geçti dile kolay. Eve bir geldim elimde hiç abartmıyorum 15 tane ansiklopedi boyutunda kitaplar. Malum zaten Üviversite de devam ediyor oradan da derslerim var.

Kendimi sorgulamaya başladım, ne gerek vardı bu kursa, KPSS ye girsem ne olucak, zaten iyi bir işim var saatleri belli, bunca ders ve konu malum diğer sorumlulukların yanında nasıl başarıcam, başaramazsam yazık değilmi harcadığım zamana (oğluma harcayabilirim bu zamanı), paraya ki az meblağlar değil). (Eşim zaten kendi halinde kendine faydası olmayanın başkasına hiç olmazmış)

Aklımda tüm bu sorularla yattım bütün gece uyanıp tekrar uyudum her uyanışımda aklımda aynı şeyler moral sıfır. Sabah olmadı bir türli. Bu arada bir kaç arkadaşla görüştüm tabi onlar biraz rahatlattı beni sağ olsunlar. Pazar öğleden sonra biraz ders çalıştım ama hala çok tedirginim sölediğim konularda...

çocuğun ödev konusu olmasa daha rahat olurdun.. Allah kolaylıklar versin..

çocuğun ödev konusu olmasa daha rahat olurdun.. Allah kolaylıklar versin..

Evet zaten bu bunalımlara giriş sebebimde çoğunlukla odur. Eşimle konuştum hafta sonu sene başında zaten bu yönde bir karar almıştık. Derslerine yardımcı olacak birini bulacaktık şimdi aklımda birisi var ve muhtemelen konuşsam kabul edecek ama adam kabul etmiyor bu sefer. Ona ayrıca delirdim zaten.

şu anda kendimiz dinlenmek için bile zaman bulamıyoruz nasıl altından kalkabileceksin çok zor olacak canım ya.
kimi düşünüyorsun ödevler için..

şu anda kendimiz dinlenmek için bile zaman bulamıyoruz nasıl altından kalkabileceksin çok zor olacak canım ya.
kimi düşünüyorsun ödevler için..

Çok yakın oturduğumuz bir kız var. Üniversite mezunu daha önce yine böyle bir çocukla ilgilenmişti biliyorum. Çalışmıyorda. Ama gelde anlat. Bu erkeklerin genelinde mi var bilmiyorum ama benimki çok bencil.

Son düzenleme:
bence geneli bencil

Ama bizimde başka stratejiler geliştirip bunun altında kalmamamız lazım diye düşünmekteyim.

Dün şöyle bir dellennip bağrındıktan sonra ben ders çalışıcam dedim ve kendimi salona kapattım

Ödevlerin yarısını yaptırdı, çocuğu banyo yaptırdı, bugün için çantasını hazırladı.

tabi bunların hiç birini kendiliğinden yapmadı. hepsini tek tak söyleyerek yaptırdım ama olsun. yaptı mı yaptı.

sen ne kadar söylersen söyle yapmasa yapmazdı..biraz da ilgilensinler dimi ama..
bütün sorumluluklar kadının üstünde oluyor...

Bu arada bugün yalnızın kimse çalışmıyor heralde

ben varım ben :) bugün için izin almaya çekindim gece istanbuldan döndüm. aslında yarın tatil bu günü katsam ii olacaktı ama olmadı..biraz ödev yaptık gelince...yanımızda götürdük ama orda hiç bakamadık. kardeşimin kızına uyuması için masal okudu bizimki abla ya güya benimde işime geldi tabi
ingilizce defterine baktım napıyolar diye birkaç kelime var yazılmış ama okunduğu gibi yazılmış nedir anlamadım neden öyle ki
fotokopi vermiş
karşılıklı konuşan iki kişi var konuşma balonlarının içi dolacak siz doldurun demiş altta cümleleri vermiş ama o düzeye geldimi bunlar :) merhaba nasılsın, iyiyim sen nasılsın, bende iyiyim teşekkürler gibi siz yazın sırasıyla balonlara demiş....bu hafta sonu ilgilenemedim çok

sen ne kadar söylersen söyle yapmasa yapmazdı..biraz da ilgilensinler dimi ama..
bütün sorumluluklar kadının üstünde oluyor...

Öyle valla.

Diyoum ki ben tek başıma yetişemiyorum, kendimi yıpratıyorum ama yine de olmuyor, hafta içi yemek bile yiyemiyorum zamansızlıktan evde vs. vs. saatlerce anlatıyorum.

Diyorum ki kendini benim yerime koy lütfen tarafsız olarak düşün çok zor durumdayım diyorum. Dinliyor durup durup ama ben ne yapayım zamanım yok çalışıyorum diyor ölürmüsün öldürümüsün.

Sen çalışıyorsun biz yatıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…