İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

evet bizim de böyle sorularımız oldu..tavuk ayakları da sorulmuştu..

sanırım öğretmenler hep aynı siteden alıyorlar fotokopi çıktılarını. o şekilde öğrencilere ev ödevi diye dağıtıyorlar..

çünkü hep aynı konular işleriyor..aynı sorular soruluyor.

bakalım bizim oğlan okulda..akşama ödev yaparız yine..
ama yarın tatil..akşam ödev falan asla yapmaz bizimki.

yaşasın hafta sonu gelmiş

çok sevindim canım..

bak öğretmeni beğeniyorumuş işte..daha ne olsun..maşallah..

haftaya cuma gelse 9 günlük bayram tatili başlasa ah ah,sabahları çok zor kalkma zamanlarım geldi,uykuya hiç doyamıyorum hele bu havalarda hiç.Sizlerdede oluyomu kış dönemlerinde böyle buhran haller?

haftaya cuma gelse 9 günlük bayram tatili başlasa ah ah,sabahları çok zor kalkma zamanlarım geldi,uykuya hiç doyamıyorum hele bu havalarda hiç.Sizlerdede oluyomu kış dönemlerinde böyle buhran haller?
arada sırada bana olur..
şu aralar daha saatimin zili çalmadan uyanıyorum..

evettt az kaldı 9 gün tatile ...

tatil bizi bekler

tatil cumartesiden mi başlayacak sizde..
bizde pazartesi başlıyor..

kızlr mrb nasılsınızzz bız ıyıyız sukur bu hafta cok yogundum gıremedım

bızde matamatıktan 3 ve 4 ler ezberlemedeyız basamak degerlerımız bıttı sukur

kızlar bızım ogretmenımız ogrencı takıplı egıtım setını aldırdı cok guzel kesınlıkle tavsıye ederım

Bizim müdür arifede getirttirmiyor işe ama yarım gün senelik iznimizden kırpıyo tabi,napalım kesintisiz tatil yapacağız en azından:)yani haftaya bugün bu saatler gene mutluluk tavan yapacak bizde

Bizim müdür arifede getirttirmiyor işe ama yarım gün senelik iznimizden kırpıyo tabi,napalım kesintisiz tatil yapacağız en azından:)yani haftaya bugün bu saatler gene mutluluk tavan yapacak bizde

yarım gün yıllık izinden düşüyorlar demek

Mrb cnm ne güzel bizim daha yardımcı kitap olayımız yok aldırtmadı henüz toplantıda ben bütün yayın evlerininkini tavsiye ederim dedi siz istediğinizi alabilirsiniz dedi sanırım evde çalışsınlar manasına çünkü idareden baskı varmış yardımcı kitap alınmıcak diye.Bende senin tavsiyene uyup bir bakayım d&r larda vardır herhalde dimi?

canım deger yayınları ogrencı takıplı egıtım setı cok guzel cok hosuma gıttı dıger kıtaplar gıbı gecmemıs cok guzel tsetlerı sen bı bak hosuna gıderse alırsın

canım deger yayınları ogrencı takıplı egıtım setı cok guzel cok hosuma gıttı dıger kıtaplar gıbı gecmemıs cok guzel tsetlerı sen bı bak hosuna gıderse alırsın

tmm cnm internetten baktım şimdi 42 tl fiyatı,haftasonu kitapçılara bakarım bi olmazsa netten sipariş veririrm:)

canım ınternette nt sayfasında 33 tl bız ordan aldık ayrıyetten konu testlerıde aldım ordan

Bizim de pazartesiden başlar, cumartesi geliriz yanii.

İyiyiz canım şükür sen nasılsın? Biz 2 leri ezberliyoruz, doğal sayıları öğreniyoruz, alfabetik sıralamadayız bir de.
Dün yine 1 sayfa fotokopimiz vardı, arkalı önlü, iki tarafı da Türkçe ile ilgiliydi, bir de yardımcı kitaptan yapılacaklar var, fazla yapmadık akşam, bugün bitireceğiz.

Günaydın kızlar iyi haftalar,bizim bugün matematik sınavımız var geçen haftaki kötü geçmiş diye bugün tekrar yapıcak öğretmenimiz ve alıştırma kağıdı vermiş bunları çalışın bunlardan sorucam diye sorular bana biraz zor geldi ama şimdiden öğrenmelerinde fayda var galiba.
mesela soru şu:

Onlar basamağı 2 olan en büyük sayı hangisidir yada birler basamağı 5 olan en küçük iki haneli sayı nedir?

28 den ileri 4 er saydığımızda 5.söylediğimiz rakamın 2 fazlası nedir?gibi..

dün bayağa bayağa oturduk çalıştık bende 3 sayfa benzer sorular hazırladım yaptı.Bakalım bugün ne yapacak heyecanlandı akşam anne ya yapamazsam diyo yaparsın sen dedim bak evde yapıyosun yalnızca dikkatli oku soruyu anlamazsanda öğretmene sor dedim.Bugün ben bile heyecanlıyım yani:)))

Herkese iyi haftalar arkadaşlar. Bir hafta aradan sonra yine iş başı yaptım iznim pek de iyi geçmedi. Yazdıklarınızı takip etmeye çalıştım herkes de rayına oturma başlamış. Bende yazıcam detayları size şu işlerimi bir yoluna koyayım.

Çocukları daha şimdiden bu kadar sıkmaya ne gerek var anlamıyorum, ömürleri hep sınav, hep sınav, çok zor işleri be küçüklerimizin.

Neden iyi geçmedi ki canım, oysaki ne kadar heyecanla başlamıştın izne??

tatilleri bile sürekli ders çalışmakla geçiyor.başarılar diliyorum.
benimki de cumartesi kursa başladı türkçe ve matematik..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…