İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

canım elımden geldıgınce yetrlı oluıyorum sabahları onuda ıse getırıyorum 11 gıbı bakıcıya bırakıyorum aksamda ıs cıkısı 6 gıbı alıyorum evde de sadece onunla ve abımızle ılgılenıyorum ve babamızla tabıkı :))

canım ne kadar cok odev vermıs ya cocuga yazık gelde dersten soguma okuldan soguma bu ne ya

3 sayfa önlü arkalı fotokopimiz vardı
birinde 100 den geriye saymalar 2 şer 3 er 4 er 5 er ... hadi 2 şer neyse de diğerlerini yapamıyor parmakla saya saya yazdık:)
birde 10 tane kelime var mesela çanakkale harflerini ayırıyor kaç karf, ince seslisini ayrı yaz kalın seslisini ayrı ve sessizini ayrı.... ince sesli kalın sesli öğrendiniz mi siz...okuma parçası vardı oradan sorular başka genel test gibi bişey....bide kitap okuma zaten sorun canı istemiyor çocuğun bitsin diye zorladıkça okuldan soğutçam sankim ............

Hepimizde aynı sorun canım yaa, Allah çocuklarımıza ve bize bool sabır ve irade versin.

İnce sesli kalın sesli öğrenmedik daha da, harflerin sayı değerlerini toplama veriyo, mesela a 1, b 2 gibi o şekilde, diyor ki çanta kelimesinin sayıl değerlerini toplayın, önceden öyle birşey duymadım ben hiç, ne faydası varsa çocuklara artık, vardır demek ki verdiklerine göre.

bizdede ritmik sayma 4 er 4 er 100 e kadar sayma vermiş,1 fotokopi kağıdı önlü arkakalı ve hayat bilgisi ödevimiz vardı.Biz daha ince ses kalın sese geçmedikte devrik cümleyi öğrenmişler.Bizde cuma günü yaptık biraz ödev kalanınıda dün kahvaltıdan sonra yaptırdım sonrada yarım saat kitap okuma yaptık.Bizim ödevler çokda olsa artık yormuyo beni çabuk bitiyoruz yazmada hızlandı bayağı.

bende duymadım cnm,bizde yok öyle bişey her öğretmenin sistemi farklı işte

ben okurken sıkıldım valla bu ne,haftasonu piyangosu işte,neyse haftsonuyla kalsında haftaiçide böyle ders veren öğretmenler gördüm çünkü

Ne güzel inşallah hepimizin ki öyle olur canım ya, ödevin çok olması mesele değil de, çocuğun yapmak istemesi ve hızlı olması işimizi kolaylaştıracak. Yoksa işimiz çok zorrr.

ben okurken sıkıldım valla bu ne,haftasonu piyangosu işte,neyse haftsonuyla kalsında haftaiçide böyle ders veren öğretmenler gördüm çünkü

Aman Allah korusun ya, zaten hafta içi de verdiklerini 10-10.30 arası anca bitirebiliyoruz, bir de bitmeyen ödevleri olsa çocuğa illallah gelir artık.

Ne güzel inşallah hepimizin ki öyle olur canım ya, ödevin çok olması mesele değil de, çocuğun yapmak istemesi ve hızlı olması işimizi kolaylaştıracak. Yoksa işimiz çok zorrr.

valla dün kuzenim geldi onun oğluda 4.sınıfa gidiyor bu sene gözüm çok korktu kızlar şöyleki onlardada matematikten örüntü varmış ama onların örüntüsü birkaç sayıyı çarpıp devamında bölüyomuşsun ama sayıların birbiriyle alakası yok dedi kuzenim ben anlamadımki çocuğa anlatayım dedi karmakarışık bişey dedi eyvah dedim 4.te yandık onun için şimdiden biraz hızlandırmakta fayda var aslında öğretmenlere bazen kızıyoruz çok ödev falan diye ama sisteme ayak uydurmak lazım yoksa işimiz yaş

Merhaba kızlar,
Alıntı yapamadım ama Zelişcim sıkıntılarını okuyunca çok iyi bir karar vermişsin okul değiştirmekle. Özelden okulun(kolejin) adını da yazarsan çok sevinirim.
Biz galiba çoğunuza göre daha yavaş gidiyoruz derslerde.Çünkü Türkçe de verilen kelime kaç hece veya harf diye sorular var. Matematikte de birler, onlar basamağındayız daha.
Hafta sonu ödev yaparken şöyle bir yöntem izledim. Özellikle matematikte önce konuyu anlattım. Sonra öğretmenin verdiği fotokopideki sorulardan 2 tanesini beraber çözdük. Ben anlatınca çözüyor. Sonra dedim ki ben iş yapacağım sen diğer soruları kendin çöz. Ve kalan soruları kendi yaptı ben de sonra kontrol ettim. Allahım çok mutluyum.Böyle böyle kendi kendine ders çalışmaya alıştırabilirim belki.

Selam kızlarr,
Dün akşamki ödevimiz, matematikten 13 adet deste-düzine sorusu, deftere yazılıp çözülecek, 4 kıtalık bir şiir deste ile ilgili, Türkçe'den de 5-6 kelime vardı, baş harfi alfabenin kaçıncı harfiyle başlıyor, böyleydi kızlarr, ödevler ilk başta bana yine çok geldiği için kızımı çok sıkıştırdım, hadi hadi çabuk çabuk diye, 9.45 gibi bitti sanırım. Ama maalesef kızım hala problemlerin nasıl çözüleceğini bilemiyor, çoğunlukla ben söylüyorum, umarım zamanla kendi de öğrenir, soruyorum bilemiyor, kzııyorum ben de, offf sabır lazım yine bize.

herkese günaydın.. dün akşam 1 sayfa matematik soruları vardı deste ve düzine ile ilgili..
iri iri yazılmış 2,5 sayfalık bir yazı vardı deftere yazılacak ve okunacak..
1 sayfada başka bir yazı vardı okunacak..
dün akşam eve gittiğimde yazıyı defterine yazıyordu çok şaşırdım bende..
sofrayı hazırladım hemen yemek yiyeceğiz..az daha yazıp geleyim dedi :44:

Çok sevindim canım kendi başına çalışmaya başlamasına, benim ki de başlar inşallah. Neyse ki benim kızım da amaan boşver demiyor, bitirecek illa ki ödevlerini, mesela ben kızıyorumya, aman ben gidiyom diyorum, kendi başına yapamasa da ablasına soruyo, veya gelip benden özür diliyor, tekrar devam ediyoruz.

her zaman böyle yapacağını sanmıyorum ama..
bende kızdığım zaman ben gidiyorum diyorum.. bazen de gidiyorum diğer odaya..

her zaman böyle yapacağını sanmıyorum ama..
bende kızdığım zaman ben gidiyorum diyorum.. bazen de gidiyorum diğer odaya..

İnşallah bir şekilde kendi başlarına yaparlar ilerleyen zamanlarda, yoksa hergünümüz sinir-stresle geçecek. Bir de hep ben söylemek istemiyorum aslında ama daha okul başında diye söylüyorum çözümü, umarım böyle alışmaz, soruyu soruyorum bilemiyo, 10.soruya kadar dün hep söyledim, 10.soruda 2 düzine kalem diyor, soruyorum 2 düzine deyince kaç olur, önce diyor 12, sonra tekrar 2 düzine diyorum hemen kafadan atıyor 6 diye, düşünmüyor, düşünmesi lazım zamanla alışır umarım.

bu senede belki bu şekilde geçer
akşam bizimde deste ve düzine ile ilgili ödevlerimiz vardı. başka bir kağıtta çubuklardan deste ve düzineleri çize çize anlatmaya
çalıştım.. mutlaka bir gün alışacaklar ama biz bir kaç yaş yaşlanıcaz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…