İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

Ya neden bilmiyorum ben bu sene ayrı bir heyecanlıyım oğlumda öyle çok mutluyuz inşallah sene sonuna kadar böyle devam eder

Bu okul daha büyük daha fazla arkadaş var sınıf sistemi gerçek bir okul gibi oğlum kendisinden beklediğimden daha çabuk adapte oluyor inşallah doğru teşhis ediyorumdur.

Dün kendi başına yemeklerini bitirmiş, hiç bir şeyini unutmamış bütün eşyalarını toplamış

bizim dün ilk günümüzdü öğretmen matematik kitabının çalışma sayfasındaki deste ve düzine sorularını yaptırmış ev ödevi olarak da (gerçi yarısı okulda yapılmış) önlü arkalı sayıları yazıdan rakama rakamdan yazıya çeviri için ödev vermiş.

Türkçeden ise OKUYORUM metnini okulda okumuşlar evde tekrar ettik, türkçe ve hayat bilgisinde henüz etkinliklere başlamamışlar. Oğluma sordum yapmadınız mı etkinlikleri diye, öğretmen akıllı tahtadan yaptırıyor dedi. Neden kitapta işaretlemedin dedim öğretmen söylemedi dedi.

Acaba oğlum mu atlıyor yoksa başlamadılar mı offf hemen ilk haftadan öğretmeni aramak da istemiyorum bugün dedesine söyledim çıkışta öğretmeni gör diye bakalım akşama bizi neler bekliyor.

Maşallah senin iki taneymiş aceleci olman gayet doğal tüm yük senin omzunda,erkekler vurdumduymaz benimki en azından öyle, ders çalıştırmak benim görevim zaten oğlumda babayla yapmak istemiyor.Şimdilik iyi gidiyoruz ama ileride matematiği babanla çalışacaksın diyorum o konuda benden iyi çünkü.Seneye sabahçı olacakmışız diye bir duyum aldım kara kara düşünüyorum şimdiden ödevleri ne ara yapıcazda uykuya geçip sabah erkenden kalkacak bakalım...

Bizim ihtiyaç listemizde türkçe sözlük vardı aldık çantasında duracakmış devamlı oğlanın hoşuna gitti bayağı anne burda herşey var diyor birde defter olarak çizgili defter istemiş türkçe ve hayat bilgisi için.güzel yazı defteri istememiş acaba bu sene kullanmıcaklarmı?

Güzel yazı defteri bizim listemizde de yoktu. Birde bizim ders programımızda ingilizce olmasına rağmen ingilizce kitap vermediler bazı okullar vermiş. Neden bizde yok acaba?

Güzel yazı defteri bizim listemizde de yoktu. Birde bizim ders programımızda ingilizce olmasına rağmen ingilizce kitap vermediler bazı okullar vermiş. Neden bizde yok acaba?

Bizde vermişler kapağı pembe ince uzun resim defteri gibi bir kitap,belki dağıtırlar daha.Bizimde öğretmenimiz cumartesiye toplantı koymuş yarına sevindim.haftaiçi yapıyordu katılamıyabiliyordum annnemi gönderiyodum.bizim zamanımızda hep pazar günleri olurdu toplantı pazarlardan nefret ederdim derslerde kötü bi durum varsa

Teşekkür ederim cevabın için.

Ne güzel ilk toplantıya gideceksiniz inşallah bizimkide hafta sonu yapar da bende katılırım.

Biz de Türkçe İngilizce ve Hayat bilgisi için çizgili defter aldık canım, hatta Türkçe defterine ödevlerine başladık, İstiklal marşı ve Andımız yazdık. Güzel yazı defteri de yazmış listeye aldık ama nerde kullanıcaklar bilmiyorum, henüz başlamadık.

İngilizce kitap verilecekmiş bize de, şimdi yok ama gelecekmiş.

Arkadaşlar hangi şehirlerdesiniz?

Çalışıyor musunuz yoksa evde misiniz? madem çocuklarımızın sınıfları nedeniyle ortak noktamız var biraz daha tanıyalım birbirimizi ne dersiniz?

Ben İstanbul'dayım, çalışıyorum ve eve akşam 8 gibi gidebiliyorum geçen yıl çok sıkıntı yaşadık ödev yetiştirme konusunda bakalım bu yıl okul değişikliği belki bu konuyu biraz olsun rahatlatacak diye ümit ediyorum.

Çalışıyorum canım, Antalya'dayım, ben de 7 de evde oluyorum, yemekte bulaşıktı derken işte epey yoğun geçecek okul zamanları artık. Haklısın yani, ben de strese giriyorum çoğu zaman, ödevlerin yetişmemesinden dolayı, çocukları da sıkmaya gelmiyor, bir şekilde halledeceğiz artık, hatta ilk gün epey kızdım, bağırdım ama boşuna hem çocuğu hem kendimi yıpratmanın manası yok bunu gördüm. Sonuçta biz kızsak da, geç kalsa da çocuğun elinden gelen o, daha 7-8 yaşında, okuldan bir bıkarsa daha zor, o yüzden üstüne gitmemeliyim diye düşünüyorum.

Ya zamansızlıktan stres yapıyorum bende zaman yok zaten yeterince geç kalıyoruz yazık yavrumda artık alıştı kızma anne hemen yapıcam diyor ama yavaş işte benimki de yanında durmasam sabaha bitiremeyecek ama ben hem diğer işlerle uğraşıyorum bu arada onunda derslerine yetişmeye çalışıyorum teee arka odadan sesleniyorum biraz yüksek okurmusun duyamıyorum diye resmen komedi geçen yıl siteden duyuluyormuş sesimiz o kadar yani.

Ama böyle o andan sonra düşündüğümde çok kızıyorum kendime sakin olamadığım için off offff...

Bende istanbuldayım cnm,çalışıyorum ve senin gibi 8 de evde oluyorum avrupa yakasında oturuyorum ama anadolu yakasında çalışıyorum.Bizim geçen sene öğretmenimiz çok sıkmadı ödev konusunda hele okumayı söktükten sonra sadece kitap gönderdi eve okunsun diye ödev olarak.Matematikten bol bol problemler çözdük ikili işlemler yaptık ama oğlumda çok zorlamadı beni onunda etkisi var herhalde.10 a kadar bitiyodu ödevler bakalım bu yıl ne olacak bende merak içerisindeyim.

haribu benim tek oğlum var seninde mi tek çocuk?

Bende avrupa yakasındayım ama işim eve uzak o yüzden günde 3,5-4 saatim yolda geçiyor bu durumda ayrıca sinirlerimi ayrıca bozuyor...

haribu benim tek oğlum var seninde mi tek çocuk?

Bende avrupa yakasındayım ama işim eve uzak o yüzden günde 3,5-4 saatim yolda geçiyor bu durumda ayrıca sinirlerimi ayrıca bozuyor...

Tek oğlum var,maalesef yol olayı benimde sinirlerimi bozuyor ama yapıcak bişey yok en azından cumartesi pazar evdeyim diye kendimi avutuyorum.

Bizim ilk toplantımız cumartesiydi konumuz okul aidatları ve ders kursu açılsınmı idi.Bu sene öğretmenlerin üstünde çok baskı varmış yardımcı kitap alınmasın diye ancak okul kurs açarsa idare alabilirsiniz demiş,bizde düşündük 2.sınıftan kurslara başlarlarsa sıkılırlar dedik sonra öğretmenimiz kurs olmasada bu kitapları almamızı istedi ben işletirim onlara kitapları dedi,fakat ben görmedim duymadım bilmiyorum yapıcaz dedi.ingilizce için de best yayınlarının kitabını aldık çok hoşuma gitti defter olarakda kullanıcaklar çizgili bölümleri var sözlük gibi de kullanışlı bir kitap.Sosyal faaliyetlerdende basketbola gönderiem,geçen yılda gitmişti.İyi oluyo enerjilerini atıyolar.

Bizim daha toplantı olmadı ama yardımcı kitap bizde de alınacakmış, 30 TL para istemiş, ben de gönderdim, fazla kitap zarar vermez, yardımcı olur diye düşünüyorum, İngilizceden henüz kitap vermediler ama verilecekmiş, bakalım bekliyoruz. Bizim toplantılar hep hafta içi oluyor maalesef ve de işyerine uzak okul, eve yakın, genelde annemi gönderiyorum ben de, ne yapalım, bir şekilde olacak bu işler.

slm.. deste düzinelerde zorlanıyoruz.... sorular vermiş, 4 düzine fındığın 3 destesini arkadaşıma verdim kaç tane kaldı diyor....4 düzineyi bulana kadar çocuk....
ingilizceye başlamışlar ama kitap defter yok şimdilik.....güzel yazı defteri istemiş bizimkide diğer defterler çizgili. okumayı sevmedi sevdiremiyorum okumamız çok yavaş ne yaptıysam olmadı rüşvet bile teklif ediyorum arada

bizimde hep haftaiçiydi bu sene okul çok kalabalıklaştı diye haftasonuna almışlar,3 okul gelmiş bizim okula,bahçeye adım atılmıyo o derece.ingilizcede devletin verdiğinin dışında yardımcı olarak aldık kitap.o çok daha ayrıntılı tabi.

slm cnm,seninkide küçük yaş grubundamı başladı geçen yıl?bizdede bu yıl okumaya çok ağırlık vericez dedi öğretmen.matematiğin iyi olması için çok okumaları ve okuduklarını anlamaları gerekiyormuş.yıl sonuna kadar çarpım tablosunun hepsi ezberlenicek dedi.çizgili defterde ve matematikte birer sayfa atlayıp yazıyolar.Biz kitap özetlerini artık çizgili türkçe defterine yazıyoruz.

2006 Aralık doğumlu çok küçük değil ama sınıfın küçüklerinden...dikkati çok dağınık soruyu okurken amuda kalkacak neredeyse sürekli yapma etme diyorum çocukta bunalıyor.. bende çalışan anneyim yeterince vakit ayıramıyorum diye üzülüyorum. uykum geldi demeye başlıyor 9 da..sabah 7 de kalkıyor çünkü. okul sabah 09 - 15.30 arası.. e ben işe gittiğim için daha erken kaldırıp ona bakan komşuma bırakmak zorundayım ((

Son düzenleme:
Biz de deste düzine yapıyoruz da dediğin gibi çocuk bilemiyor ki, ben söylüyorum artık.

Sizin de zor o şekilde canım yaa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…