İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 2.Sınıfa Giden Velilerin Paylaşım Alanı :)))

arkadaşlar bu şekilde tüm ders saatleri, tenefüsler bellidir, tabii haftaortası değişiklik olabileceğininden önümüzde ki cuma bakmak lazım. Biz 3 senedir öğleciydik bu sene sabahçı olmuşuz, oğlum 4 e başlıcak bu sene (resme tıklayın)
ders programı sonra girilecek muhtemelen

Eki Görüntüle 795926

meltem 44 e yazdım,seninde dediğin şekilde görünüyo ekranda dersler girilmemiş ama saatler belli.Belki arkadaşın dediği okul etüdlüye çevrilmiştir diye geldi aklıma sabahçı olacak dediğinde

Geri sayım başladı.Tatil güzeldi oğlum için.Sabah erken kalkma kaygısı yoktu.90 gün hiç geçmez zannediyordu şimdi birkaç gün
kaldı deyince şaşırıyor.:KK1:
1.sınıfta başarılıydı,umarım 2.sınıfta aynı olur bizim için.

Kitap okumayı seviyo bizimki fakat çarpım tablosunu 5 lere kadar ezberletiğim dedim ezberliyo fakat sırayla giderse, aradan sorunca karıştırıyo,zorlanıyo bakalım bu sene napıcaz.Matemetikle hiç aramız yok gibi inşallah ilerleyen zamanlarda yanıltır beni.Matematik önemli çünkü.

Merhaba evet geri sayım başladı. benim de oğlum 2.sınıfa geçti. bizim öğretmenimiz tayin istedi gitti sınıfımız da dağıldı ben yine 1. sınıf gibi stresteyim yani. bakalım bu sınıfa öğretmene uyum sorunu yaşamaz inşallah

slm kızlar,
Benim de 2.sınıfa giden ve de 8.sınıfa giden 2 kızım var, hepimizin Allah yardımcısı olsun ama işimiz gerçekten zor, her sene sistem değişiyor, ne oılacak bilmem? Bizim okulumuz şehre uzak sayılır, evimize yakın, sbs başarı sıralamasına baktığımda da sonlarda gözüküyor, çok üzüldüm onu görünce, ama şehirdeki okula versem çocuk servislerde rezil olacak, bilemedim ne yapmalı? Kendim çalışıyorum merkezde, işyerine yakın okullara da kayıt yapılabiliyormuş sanırım artık.

slm kızlar,
Benim de 2.sınıfa giden ve de 8.sınıfa giden 2 kızım var, hepimizin Allah yardımcısı olsun ama işimiz gerçekten zor, her sene sistem değişiyor, ne oılacak bilmem? Bizim okulumuz şehre uzak sayılır, evimize yakın, sbs başarı sıralamasına baktığımda da sonlarda gözüküyor, çok üzüldüm onu görünce, ama şehirdeki okula versem çocuk servislerde rezil olacak, bilemedim ne yapmalı? Kendim çalışıyorum merkezde, işyerine yakın okullara da kayıt yapılabiliyormuş sanırım artık.

yeni kanunda var cnm öyle birşey ama etrafımda uygulayan olmadı henüz,iş yerine yakın olan okulun müdürüyle bi görüş istersen o seni yönlendirir.

yeni kanunda var cnm öyle birşey ama etrafımda uygulayan olmadı henüz,iş yerine yakın olan okulun müdürüyle bi görüş istersen o seni yönlendirir.
Sağol canım, ama işte 7 sene var daha lise sınavlarına, şimdiden okul değiştirmeli mi, yoksa orta öğretimde mi değiştirmeli bilemiyorum ki?

evet kıtaplar alındı defterler alıntı kırtasıye malzemelerıde alındı sabırsızlıkla oglusum pazartesıyı beklıyor :))) hazırız 2. sınıf bekle bızı:KK9::KK9::KK9::KK9:

Okul açılmadan nasıl kitap-defter aldınız ki???

oglum ozel okula gıdıyor meb ın bırkac kıtabını kullanıyorlar butun ders kıtapları zambak yayınları onlarda kırtasıyede satılıyor ordan aldık defterlerıde okulumuz 1 hafta onceden lıste vermıstı ona gore aldık

Son düzenleme:
oglum ozel okula gıdıyor meb ın bırkac kıtabını kullanıyorlar butun ders kıtapları zambak yayınları onlarda kırtasıyede satılıyor ordan aldık defterlerıde okulumuz 1 hafta onceden lıste vermıstı ona gore aldık

Anladım canım, dün de biz aldık, hepimiz için güzel ve başarılı bir yıl olur inşallah.:KK16::KK16:

Cnm bizimkide koleje gıdıyor liste verdıler aldık fakat anlamadıgım konu devlet kıtap verıyorsa noçin bizede zambak yayınlarının setını ve kitaplarını aldırdılar yazık degılmı okadar para verılıyor

Bizim okula çevre okullardan bir tanesi gelmiş o okulu imam hatip yapmışlar,zaten okulumuz kalabalıktı dün nevrim döndü bahçede bide tuvaletlerde tadilat vardı kırmışlar yenisini yapmışlar ama lavobolar yok henüz koca 90 gün yetmemiş,bazı sınıfları erken bile saldılar dün o yüzden.ingilizce dersleri varmış bu sene haftada 2 saatmiş başka bir öğretmen giriyor ama yabancı değil velilerden birisiymiş,ödevimiz bile vardı ingilizceden 5 kere what is your name ve tabiki cevabını yazdık.Kitapların hepsi verildi dün ama gene dergilerimizide alıcaz sanırım.Maraton başladı hepimize kolay gelsin kızlar....bu arada bizim okul oy birliğiyle formada karar kılmış.

Bizim okula çevre okullardan bir tanesi gelmiş o okulu imam hatip yapmışlar,zaten okulumuz kalabalıktı dün nevrim döndü bahçede bide tuvaletlerde tadilat vardı kırmışlar yenisini yapmışlar ama lavobolar yok henüz koca 90 gün yetmemiş,bazı sınıfları erken bile saldılar dün o yüzden.ingilizce dersleri varmış bu sene haftada 2 saatmiş başka bir öğretmen giriyor ama yabancı değil velilerden birisiymiş,ödevimiz bile vardı ingilizceden 5 kere what is your name ve tabiki cevabını yazdık.Kitapların hepsi verildi dün ama gene dergilerimizide alıcaz sanırım.Maraton başladı hepimize kolay gelsin kızlar....bu arada bizim okul oy birliğiyle formada karar kılmış.

Gerçekten sinir bozucuymuş canım, okul kapalıyken niye bitirmemişler ki? Çocuklar nereye yapcakmış ihtiyaçlarını? Dün biz de İstiklal marşının ilk 2 kıtasını yazdık, İngilizcede de 1 den 10 a kadar yazmışlar, Dediğin gibi What is your name? yazmışlar, öyle işte. İngilizce kitabı verdiler mi canım size? Bize vermedilr de, sonra mı gelecek acaba?

Gerçekten sinir bozucuymuş canım, okul kapalıyken niye bitirmemişler ki? Çocuklar nereye yapcakmış ihtiyaçlarını? Dün biz de İstiklal marşının ilk 2 kıtasını yazdık, İngilizcede de 1 den 10 a kadar yazmışlar, Dediğin gibi What is your name? yazmışlar, öyle işte. İngilizce kitabı verdiler mi canım size? Bize vermedilr de, sonra mı gelecek acaba?

Kitap yok canım ama resim defteri gibi uzun bir defter kitap karışımı bişey vermişler ingilizce için resimli kuşe kağıt baskılı.İçinde resimler var..Ama devletin verdiği diğer kitaplar gibi değil..

Selam arkadaşlar, benim oğlumda bu yıl 2. sınıfa başladı. Geçen yıl hem erken başladığımızdan hemde ders çalışma konusunda oğlumun ilgisizliğinden artı zamansızlıktan sıkıntılı ve stresli bir yıl geçirdik bakalım bu sene nasıl olacak.

Geçen yıl özel okulda başlamıştık bu yıl devlet okuluna geçiş yaptık. Dün bütün gün okuldaydık ders programını aldık. Ders kitaplarını aldık akşam kırtasiye alışverişimizi tamamladık.

Umarım güzel ve başarılı bir yıl olur çocuklarımız için.

Kitap yok canım ama resim defteri gibi uzun bir defter kitap karışımı bişey vermişler ingilizce için resimli kuşe kağıt baskılı.İçinde resimler var..Ama devletin verdiği diğer kitaplar gibi değil..
Anladım canım, kendiniz almadınız ama değil mi, okuldan verdiler?

Selam arkadaşlar, benim oğlumda bu yıl 2. sınıfa başladı. Geçen yıl hem erken başladığımızdan hemde ders çalışma konusunda oğlumun ilgisizliğinden artı zamansızlıktan sıkıntılı ve stresli bir yıl geçirdik bakalım bu sene nasıl olacak.

Geçen yıl özel okulda başlamıştık bu yıl devlet okuluna geçiş yaptık. Dün bütün gün okuldaydık ders programını aldık. Ders kitaplarını aldık akşam kırtasiye alışverişimizi tamamladık.

Umarım güzel ve başarılı bir yıl olur çocuklarımız için.
İnşallah canım öyle olur. Tüm çocuklarımıza başarılar.:KK16:

Bize dün akşam öğretmenimiz matematikten < > büyüktür küçüktür işareti konularaktan doğal sayıların dizilimi ödevini vermiş zevkle yaptı mantığını anlayınca,geçen senede çok sıkmadı ödev konusunda sağolsun kara kara düşünüyodum eve 8 de geliyorum işten nasıl yetiştiricez diye bakalım şimdilik önlü arkalı 1 sayfa ödev geliyo ilerleyen günlerde çoğalır ama yine çok sıkmaz inşallah..

Bize dün akşam öğretmenimiz matematikten < > büyüktür küçüktür işareti konularaktan doğal sayıların dizilimi ödevini vermiş zevkle yaptı mantığını anlayınca,geçen senede çok sıkmadı ödev konusunda sağolsun kara kara düşünüyodum eve 8 de geliyorum işten nasıl yetiştiricez diye bakalım şimdilik önlü arkalı 1 sayfa ödev geliyo ilerleyen günlerde çoğalır ama yine çok sıkmaz inşallah..

Bizim de, 2 deste elma, 3 deste armut, 1 deste çiçek yapın demiş. Türkçe dede çalışma kitabı 11-15 arası yaptık, ama benim kız çook ağır ya maalesef, ben de çok aceleciyimdir, biran önce yapıp bitirsin istiyorum, saat 22 e anca bitmişti herhalde, sabırlı olmayı, sakin olmayı öğrenmem lazım. Ben de çalışıyorum canım, eve gel, yemekti-bulaşıktı derken, bir de 8.sınıfa giden kızım var, akşam görecektin halimi, bir yandan ufağa ders yaptır, büyük arada soru sorar, artık dedim yeter, sen de babana sor, erkekler işte geniş insanlar, ona da bin sor 1 cevap al, öyle işte, yoğun bir okul dönemi bizi bekliyor, hayırlısı Allah'tan artık.:KK16::KK16:

X