İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

günaydın afacan enneleri. dün ve bugün güne çok daha iyi başladık. sizin söylediklerinizi uyguladım. çocuğuma sabırla davvrandım. dünki çizimlerde şişko yuvarlaklar yaptı onları anneannesi yerine koydukkaydirigubbakcemile3 zayık ve küçük yuvarlkaları babaannesi yerine koyduk. çok aşırılarıda bir teyzemiz var onun ismiyle yaptık. hem gülüştük hem çok eğlenceli hale getirdik....
çok güzel yazınca aramızda slogan yaptıkkaydirigubbakcemile3 daha sonra mola verdik. dinlenince hadi anne yazalım yine dedei.
içim bir nevze olsun rahatladı.
çokteşekkür ederim arkadaşlarŞeniz

Yazılanları duydukça şaşırıyorum.Serberst Etkinlikler bir derstir.Bu dersin planı nyayınlandı zaten.Resim,müzik,drama,okuma,el işi çalışmaları naklınıza ne gelirse yapılabilir.Ama öğretmen tutulup da bu ders saati içinde nasıl çalışma yapılacak anlamadım.Öğretmenleriniz şanslı bu kadar para toplayabiliyolarsa.Ben 5 lira fotokopi parası topluyorum o da her gün iki fotokopi veriyorum.Onu bile birisi geldi veremem dedi.Benim üç çocuğum okuyo,veremem 5 lira dedi.Ben de "benim de okuyan çocuğum var,cebimden mi vereyim? "dedim."Ben veremem "dedi gitti.Hatta çocuğun okul kıyafeti 60 litaymış,aşmadı."Okul kıyafet vermiyo mu? "dedi üstelik.Ben de buna çok kızıyorum,madem öyle niye çok çocuk yapıyorsunuz,üç tane okuyan varmış,insan bir düşünür.Sonra yüzsüzce gelip okul kıyafet versin diyor.Okulda kıyafetmi var? Dışarda butiklerde satılıyor.
Bizde para dendi mi herkes geri gidiyo . :))

valla hocam senden duyuyorum şimdi seçenekli olduğunu... folklor hocası gelcekmiş haftada 2 lira verilcekmiş bu faaliyet için... öğretmende ayrıca sınıfta olcakmış... nasıl yapacaklar bende anlamış değilim
bizim öğretmen bu parayı toplayabilcekmi bende şüpheliyim ve hala sinirliyim dünden beri, nedense bu dünkü toplantı beni çok gerdi, o bahsettiğim kadın beni çok sinirlendirdi ve herkesi tabii ki, kadının üstüne başın bakınca hiçte veremez gibi değil neymiş bi çocuğuda üni. de okuyormuş evi kiraymış, sanki bizim apartmanlarımız varda... inanmadım veremeceğine... aynen senin gibi düşündüm hocam ilkokula bile yollayamayacaksan neden çocuk yaparsın
aynı kadının diğer çirkin hareketini anlatasım var
hoca daha önceki toplantısa set parası topladı 30 lira... bu kadın yoktu o zaman, olsa yine itiraz ederdi tahmin, onun setini hoca almış, hoca set parası gelsin en kısa zamanda dedi, bu arada 3 defter dağıtmıştı velilere üçüde güzel yazı defteri gibi, üstünde çocukların isimleri yazıyo bu defterler eve gelmiyo, çocuklarınızın çalışmalarını görün diye
kadın ne seti ben set falan görmedim ne parasıymış ne setiymiş bu diye bi çıkışta bulundu
ya şok oldum önünde 3 defter duruyo bunları ben almadım nerden geldi bunlar parasını kim verdi diye düşünmez mi insan
inanmadı kadın, hocanın yanına gitti, ben para falan vermem set falan görmedim dedi, hoca açtı dolabı, tüm setleri gösterdi
ya resmen hocaya ima bu ya, bu terbiyesizlik değilde nedir
başka bi kaıdncağız var kucağında bebek, yani durumunun olmadığını anlamak hiçde zor değil, kadın gıkını çıkarmadı ya, bu yardım ona yapılsa valla helali hoş olsun derdim
bu kadının parasınıda diğer veliler vercek ama ben helal etmiyorum verme sebebimde bu polemikler bitsin diğer çocuklar mağdur olmasın
insanları anlamak ne kadar zor ya, bi kere daha kanaat getirdik ki, anaokulu öğretmenliği sınıf öğretmenliği diğer öğretmenliklerden çok daha değerli, özellikle sınıf öğretmenliği...
işini hakkıyla yapan bi öğretmen kesinlikle bulunduğu saygınlıktan ve aldığı ücretten çok çok daha fazlasını hak ediyor
ay ne dolmuşum ya yazıverdim,sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni kusura bakma hocam
kaydirigubbakcemile3

bizde serbest gün için seçim listesi geldi 3 tercih etkinlik 1 tercih kulüp yapıcaz.
Biz sanırım ingilizce drama ya da drama seçicez kulüp olarakta kültürler arası iletişim ya da fen klubü.

selamlar
uzun zamandır giremedim k.k ya malum okul telaşı.benimde oğlum bu sene 1'e başladı bakalım neler yapıcaz,benimkiyle beraber Allah tüm çocukların yardımcısı olsun.zorlu bir dönem,çeşitli sıkıntılar olacak.tenefüsler mesela.ilk hafta uyum hafasıydı pek bişey anlamadık bende okulun seminerine katıldım 4 gün.ondan sonraki hafta sıkıntılıydı ,çok korktum yapamayacak diye ama,sabırlı olmak gerektiğini anladım.çok şey beklememek lazım çocuklardan.oyun çocukları sonuçta birden sorumluluk altına girdiler kurallar bütünlüğü ile tanıştılar.şimdilerde daha iyi oğlum ve diğer arkadaşları.bende sınıf annesi oldum.derslerde gözlemledim onları.bizde de etüt balşayacak.aylık 90 tl.umarım sıkılmaz oğlum ve verimli olur.serbest etkinlikler hakkında bir bilgim yoktusizlerden öğrendim. yarın sorucam öğretmenimize.okulda yaşanan küçük kazalr oldu.büyük sınıfların küçklere kötü davranması yüzünden.şimdilik endişem tenefüs saatleri.
.topiğe geç katıldım vakit buldukça yazıcam hepimizin paylaşımları fikirleri önemli .

selam lostsun bende teneffüslerden korkuyorum.şimdi hızlansın diye ödev verdim bakalım yapıyor:emir_bebek:

selamlar
uzun zamandır giremedim k.k ya malum okul telaşı.benimde oğlum bu sene 1'e başladı bakalım neler yapıcaz,benimkiyle beraber Allah tüm çocukların yardımcısı olsun.zorlu bir dönem,çeşitli sıkıntılar olacak.tenefüsler mesela.ilk hafta uyum hafasıydı pek bişey anlamadık bende okulun seminerine katıldım 4 gün.ondan sonraki hafta sıkıntılıydı ,çok korktum yapamayacak diye ama,sabırlı olmak gerektiğini anladım.çok şey beklememek lazım çocuklardan.oyun çocukları sonuçta birden sorumluluk altına girdiler kurallar bütünlüğü ile tanıştılar.şimdilerde daha iyi oğlum ve diğer arkadaşları.bende sınıf annesi oldum.derslerde gözlemledim onları.bizde de etüt balşayacak.aylık 90 tl.umarım sıkılmaz oğlum ve verimli olur.serbest etkinlikler hakkında bir bilgim yoktusizlerden öğrendim. yarın sorucam öğretmenimize.okulda yaşanan küçük kazalr oldu.büyük sınıfların küçklere kötü davranması yüzünden.şimdilik endişem tenefüs saatleri.
.topiğe geç katıldım vakit buldukça yazıcam hepimizin paylaşımları fikirleri önemli .

nerelerdesin lostsunkaydirigubbakcemile5

sınıf annesi oldun ha, işin zor valla

dünkü toplantısa müd sınıfları geziyod tek tek çocuklarına smek down mu ne öyle bişey varmş bunları izlettirmeyin falan demiş, bi çocuğun kolu kırılmış çünkü, gerçi kaç tane veli duyarlı olcakta seyrettirmicek bilmiyorum, veliler o kadar bilinçsiz ki, çocuklar ne yapsın... saldım çayıra mevlam kayıra modunda çoğu malesef

bende para konusunda sorun çıkaran velileri hiç anlamıyorum.sonuçta ne yapılıyorsa çocuğumuz için yapılıyor sanki biz çok varlıklı olduğumuz için mi veriyoruz bu paraları. bu ay o kadar zorladıki oğlumun okul masrafları ama hiç gözümde bile değil yeterki o iyi eğitim alsın başarılı bir öğrenci olsun gerisi boş benim için.dünkü toplantıda öğretmenimizi bu konuda çok beğendim.dediki nasılki özel okullarda okuyan çocuklar herşeyi dört dörtlük eğitim alıyorlar,artı sosyal etkinlikleri oluyor benim öğrencilerimin onlardan neyi eksik bende elimden geldiğince sizlerinde desteğiyle onlar için herşeyin en iyisini yapacağım sizde bu konuda özverili olacaksınız dedi.allahtan bizim sınıfın velileride bu konuda oldukça duyarlı onlarda öğretmenimize sorun çıkarmadılar.drama içinde tahmini fiyat olarak 100-120 arası düşünmüş ama tam belli değil henüz.bazı arkadaşların yazdığı gibi seçenekli bir ders ama öğretmenimiz drama yapmanın çocuklar için daha iyi olacağını düşündüğü için ona karar vermiş.

bende para konusunda sorun çıkaran velileri hiç anlamıyorum.sonuçta ne yapılıyorsa çocuğumuz için yapılıyor sanki biz çok varlıklı olduğumuz için mi veriyoruz bu paraları. bu ay o kadar zorladıki oğlumun okul masrafları ama hiç gözümde bile değil yeterki o iyi eğitim alsın başarılı bir öğrenci olsun gerisi boş benim için.dünkü toplantıda öğretmenimizi bu konuda çok beğendim.dediki nasılki özel okullarda okuyan çocuklar herşeyi dört dörtlük eğitim alıyorlar,artı sosyal etkinlikleri oluyor benim öğrencilerimin onlardan neyi eksik bende elimden geldiğince sizlerinde desteğiyle onlar için herşeyin en iyisini yapacağım sizde bu konuda özverili olacaksınız dedi.allahtan bizim sınıfın velileride bu konuda oldukça duyarlı onlarda öğretmenimize sorun çıkarmadılar.drama içinde tahmini fiyat olarak 100-120 arası düşünmüş ama tam belli değil henüz.bazı arkadaşların yazdığı gibi seçenekli bir ders ama öğretmenimiz drama yapmanın çocuklar için daha iyi olacağını düşündüğü için ona karar vermiş.

drama parası tüm dönem için değil mi canım
dediğin gibi bizde karun değiliz, bizde kiradayız ama hoca bunları istiyosa bizim çocuklarımız için istiyo bizim çocuklarımız için uğraşıyo, sanki hoca parayı cebine atıyomuş gibi davranıyo bazı veliler sinir oluyorum, üstelik herşey şeffaf olmasına faturası cartu curtu açık olacak olmasına rağmen. Hem her sene ödenmicek ki bu para koskoca 5 sene için sadece bir projeksiyon bi laptop, zaten 5 sene sonra hoca yine onu kullanamaz, elekrtonik alet zaten eskir tipi kayar 5 sene sonra... bizim okulda 5 sınıftan artan elektronik aletleri labaratuarlara koyuyorlarmış, zaten 5 senede çok şey değişiyo hem interaktif eğitim hem elektronik aletlerde
bence öğretmeniniz çok iyi düşünmüş, drama süper faydalı çocuklar için eğer seçenekli olsa ben ya drama ya satrnaç derdim, satranç varsa...

Son düzenleme:
drama parası tüm dönem için değil mi canım
dediğin gibi bizde karun değiliz, bizde kiradayız ama hoca bunları istiyosa bizim çocuklarımız için istiyo bizim çocuklarımız için uğraşıyo, sanki hoca parayı cebine atıyomuş gibi davranıyo bazı veliler sinir oluyorum, üstelik herşey şeffaf olmasına faturası cartu curtu açık olacak olmasına rağmen. Hem her sene ödenmicek ki bu para koskoca 5 sene için sadece bir projeksiyon bi laptop, zaten 5 sene sonra hoca yine onu kullanamaz, elekrtonik alet zaten eskir tipi kayar 5 sene sonra... bizim okulda 5 sınıftan artan elektronik aletleri labaratuarlara koyuyorlarmış, zaten 5 senede çok şey değişiyo hem interaktif eğitim hem elektronik aletlerde
bence öğretmeniniz çok iyi düşünmüş, drama süper faydalı çocuklar için eğer seçenekli olsa ben ya drama ya satrnaç derdim, satranç varsa...

evet tüm dönem için ama tahmini fiyat bu.yazdıkların çok doğru hepimiz belli maaşı olan insanlarız ama çocuklarımız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.eğer onları özel okula gönderecek imkanımız yoksa bu kadarcık fedakarlığıda yapmak zorundayız.dünyaya getirdiğimize göre onlara iyi birer gelecekte hazırlamak zorundayız.şimdi 100-200 tl çok gibi gelebiliyo bazı velilere ama çocukların alacağı eğitim düşünülünce aslında hiç bişey sayılmaz.bende dramanın onlar için iyi olacağını düşünüyorum hem eğlenirler hemde kişisel gelişimlerinede çok faydası olacaktır eminim.

sanki bazen forumda kendim söylüyorum kendim dinliyorum gibi geliyor .banamı öyle geliyor acabafisfisfis

sanki bazen forumda kendim söylüyorum kendim dinliyorum gibi geliyor .banamı öyle geliyor acabafisfisfis

olur mu canım aşk olsun,kaydirigubbakcemile5 son yazdığına yazcaktımda belki hoş karşılamazsın diye yazmadım,sempatiksalakcinni şimdi yazayım: niye kendi kendine ödev veriyosun canım ya, çocuk zaten sabahtan akşama okulda, bırakta evde rahat etsin, zamanla hızlanır merak etme, bence kendince bişeyler yaptırmamalısın, öğretmenin çocuklar üzerine kurduğu bi plan program vardır bence kendince müdehale bu programa ters düşebilir
bizim bi veliye kızmıştı hoca asla evde benim verdiğim dışında bi ödev bi çalışma yaptırmıcaksınız kendi başınıza diye

Son düzenleme:
ya kızlar ne zamandır dikkatimi çekiyo, forumda topiklerde topiğin altında benzer konulara ait linkler oluyo ya, bizim bu topğin altındaki benzer konulara bakın:

Ağda nasıl yapılır?Ağda yapanların paylaşım alanı
Yılan Yağı kullananların paylaşım alanı
Farmville Paylaşım Alanı
Düz saç sevenlerin paylaşım alanı
En güzel Röfleler

ne alaka yahu bizim topiklesempatiksalakcinnisempatiksalakcinni kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
evet aynı zamanda en güzel ağda yapan 1. sınıf anneleriyiz herhaldekaydirigubbakcemile3

hanımlar kızım ödevini yaptıktan sonra defterini çantasına koymamış.bende bakmadım 5 dakika sonra odaya gittim bir baktım küçük cadının elinde bir boya kalemi ödevin olduğu sayfayı karalıyor.çok kızdım bağırdım cadıya sonra pişman oldum ama kaç yazar:eek:lmaz:
sildik falan ama temiz olmadı.bu defa kızım ağlamaya başladı öğretmenim bana kızar diye.kızmaz dedim susturdum
yarın toplantı varmış zaten okula gidince öğretmenine söylerim artık ne yapayım
ama küçük cadı akşam akşam sinirlerimi zıplattı ben çok tahammüsüz oldum bugünlerde galibamafoldumben

hanımlar kızım ödevini yaptıktan sonra defterini çantasına koymamış.bende bakmadım 5 dakika sonra odaya gittim bir baktım küçük cadının elinde bir boya kalemi ödevin olduğu sayfayı karalıyor.çok kızdım bağırdım cadıya sonra pişman oldum ama kaç yazar:eek:lmaz:
sildik falan ama temiz olmadı.bu defa kızım ağlamaya başladı öğretmenim bana kızar diye.kızmaz dedim susturdum
yarın toplantı varmış zaten okula gidince öğretmenine söylerim artık ne yapayım
ama küçük cadı akşam akşam sinirlerimi zıplattı ben çok tahammüsüz oldum bugünlerde galibamafoldumben

sende 3 tane dimi canım, zor valla allah kolaylık versinkaydirigubbakcemile5

merhaba beryy bende seninle aynı durumdayım ikinci hafta şikayet başladı kızım çok yavaşmış herkez yapıyıp bitiriyor ama o yapmıyormuş ertesi günde bütün çocuklar 1. derste bitirmiş kızım ve bir erkek arkadaşı oda yanında oturuyor öğretmen gözümün önünde olsun diye kendi masasının önüne almış taa 2. ders sonunda yapmış ama hiç umurunda değil yaa kafamçokkarıştı daha kendi çok başarılı gibi arekasındaki çocukların defterlerine yıldız atıyormuş kızdım bende yapma diye öğretmenimizde napsın çocuğun gönlü zengin diyor delikafadulden delikafadulden derslerimizide biraz mırın kırın etsede daha iyi yapıyor hafta sonu 6 sayfa dersimiz vardı e bitti yarın hangi harf bakalım sanırım l miş eskiden a'dan başlamazmıydı yaa bilmiyorumkismile

kızlar aranızda parasını veren projeksyonu alınan var mı
yoksa biz mi çok yavaşız
bilmiyorumkismile

ya kızlar ne zamandır dikkatimi çekiyo, forumda topiklerde topiğin altında benzer konulara ait linkler oluyo ya, bizim bu topğin altındaki benzer konulara bakın:

Ağda nasıl yapılır?Ağda yapanların paylaşım alanı
Yılan Yağı kullananların paylaşım alanı
Farmville Paylaşım Alanı
Düz saç sevenlerin paylaşım alanı
En güzel Röfleler

ne alaka yahu bizim topiklesempatiksalakcinnisempatiksalakcinni kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Affferin kız sana kocccaman hemdeŞeniz

X