İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kaç saat peki edüt, ya tamam edüt olsun falan isteyen gitsinde, yani ne bileyim asıl öğretmenin edüte girmesi....:umursamaz:

canım 2:40 ta normal dersleri bitiyor.etüte 3 te başlayıp 4:30 da bırakıyorlar.eve gelmesi 5:30 u bulur herhalde.

çok geçmiş olsun canım tekrar, yiğenimde de var biliyorum nasıl bir illet

teşekkür ederim, hemde nasıl bir illet.öyle bıktık ki artık hastalıklardan doktora taşınmaktan bütün kışı bu sorunla boğuşarak geçiriyoruz.ameliyat ettirip kurtulmak en iyi çözüm galiba.

benim kızım evden 8:30 da çıkıyor etütsüz 17:30 da evde oluyor servisle gidip geliyor .okul 09;30-16:20 1 saat de öğle arası var

Son düzenleme:
benim kızım evden 8:30 da çıkıyor etütsüz 17:30 da evde oluyor servisle gidip geliyor .okul 09;30-16:20 1 saat de öğle arası var

sizinde çok fazlaymış,yorulmuyormu peki okadar saat okulda kalınca.ben en çok bundan endişeleniyorum yorulur,sıkılırmı diye.

evet kayıp zaman aslında.hele 1.sınıfta hiç gerekli bişey değil bence,ama mecburen göndermek zorundayız yoksa diğer öğrencilerden geride kalacak.inşallah çocuk bıkmaz bunca saat okulda kalmaktan.

evet canım insanı mecbur bırakıyolar resmen geçen sene arkadaşımın başına geldi.çocuk derslerinde başarılı diye etüte vermemişti .fakat öğretmen kursta gösterdiklerinden yazılı yapmıştı bütün sınıfı gidenler gayet yüksek not almışlardı diğer çocuklar o dersi görmedikleri için düşük resmen baskı yapılıyor.bizim okuldada aylık 50 tl saat 16:00 da bitiyor.bu sene göndermesemde seneye mecbur göndercem yoksa geri kalıcak malesef:çok üzgünüm:

bugun toplantı vardı bi kaç veli biz hiç para vermicez dedi, öğretmende o zaman hiçbişey almıcaz dedi ne projeksiyon ne laptop, diğer velilerde 2 kişi için biz mi yancaz diye onların parasını da biz verelim dediler
açıkcası birisi son derece samimiydi, o kişiye gönül rızasıyla yardım etcem bi kısmını vercem ama diğerini hiç gözüm tutmadı sinir oldum, onun ücretinide paylaşcam ama kesinlikle istemeyerek, hoca tüm sınıfı yakmasın diye, hep böyle bi kaç sivri çıkıyo ya, hoca diyo 10 taksitte öde, hayır 1 kuruş vermem diyo, deli mi ne ya... bunlar yüzünden henüz ne laptop var ne projeksiyon diğer tüm sınıflar almışlar başlamışlar bile... hoca bizim çocuklarımız için uğraşıyo sanki projeksiyonu eve götürcek ya, hocayı anlamaya başladım valla
oğlum içinde dört dörtlük dedi, koltuklarım kabarmadı değil
sempatiksalakcinni

Son düzenleme:
bugun toplantı vardı bi kaç veli biz hiç para vermicez dedi, öğretmende o zaman hiçbişey almıcaz dedi ne projeksiyon ne laptop, diğer velilerde 2 kişi için biz mi yancaz diye onların parasını da biz verelim dediler
açıkcası birisi son derece samimiydi, o kişiye gönül rızasıyla yardım etcem bi kısmını vercem ama diğerini hiç gözüm tutmadı sinir oldum, onun ücretinide paylaşcam ama kesinlikle istemeyerek, hoca tüm sınıfı yakmasın diye, hep böyle bi kaç sivri çıkıyo ya, hoca diyo 10 taksitte öde, hayır 1 kuruş vermem diyo, deli mi ne ya... bunlar yüzünden henüz ne laptop var ne projeksiyon diğer tüm sınıflar almışlar başlamışlar bile... hoca bizim çocuklarımız için uğraşıyo sanki projeksiyonu eve götürcek ya, hocayı anlamaya başladım valla
sempatiksalakcinni
Ne sinir bozucu değil mi.:eek:lmaz:Gerçekten ihtiyaç sahibi olanları anladık ama,durumu olduğu her halinden belli olduğu halde ne gerek var,ben para veremem diyenleri bir kaşık suda boğasım geliyor..:mymeka:Bizim sınıftada 23 mevcut,toplasan 4,5 kişi çıkar gerçekten veremeyecek olan.Bizde diyoruz 4,5 kişinin biz öderiz diye,hatta ben laptop götüreceğim 1,2 ay,yük olmasın sonra laptop alınır sınıfa diye.Maalesef herkes duyarlı olamıyor bu konuda,tam tersi bizim gibi veliler projeksiyon diye tutturmuş gibi oluyoruz..

Bu arada chess maşaalah senin küçük beye canım..:nazar:
Ben öğretmen arkadaşımdan zambak yayınlarının cd lerinden kopyaladım bizim Pc'ye.. Sesli..eğitimi evdede veriyorum artık cd lerle..Toplantıda bu sefer kendimi parçalamayacağım projeksiyon diye:dilcikar:,zaten kızım maaşallah sınıfın en iyisi şu anda,evdede sesli eğitimine bende destek oluyorum,diğerleri düşünsün artık banane..:1closedeyes:

Son düzenleme:
benimki sınıftada yavaş mış üzüldüm.çok kolay onlar sıkıyor beni diyo.Ne yapıcam ödevin kolayı zoru olmaz dedim ama bakalım.

Ne sinir bozucu değil mi.:eek:lmaz:Gerçekten ihtiyaç sahibi olanları anladık ama,durumu olduğu her halinden belli olduğu halde ne gerek var,ben para veremem diyenleri bir kaşık suda boğasım geliyor..:mymeka:Bizim sınıftada 23 mevcut,toplasan 4,5 kişi çıkar gerçekten veremeyecek olan.Bizde diyoruz 4,5 kişinin biz öderiz diye,hatta ben laptop götüreceğim 1,2 ay,yük olmasın sonra laptop alınır sınıfa diye.Maalesef herkes duyarlı olamıyor bu konuda,tam tersi bizim gibi veliler projeksiyon diye tutturmuş gibi oluyoruz..

Bu arada chess maşaalah senin küçük beye canım..:nazar:
Ben öğretmen arkadaşımdan zambak yayınlarının cd lerinden kopyaladım bizim Pc'ye.. Sesli..eğitimi evdede veriyorum artık cd lerle..Toplantıda bu sefer kendimi parçalamayacağım projeksiyon diye:dilcikar:,zaten kızım maaşallah sınıfın en iyisi şu anda,evdede sesli eğitimine bende destek oluyorum,diğerleri düşünsün artık banane..:1closedeyes:

saol canım
kaydirigubbakcemile5
ya insan sinir oluyo tabii, hoca bi sürü seçenek sunuyu, yarısını öde, 8-9 ayda öde, öyle yap şöyle yap, yok nuh diyo peygamber demiyo, açıkcası velinin sesi ve dişlerinden sigara tiryakisi olduğunu anlamak zor değil, hergün hiç acımadan 5 lira sigaraya veriyodur eminim
bide nasıl vicadenen rahat oluyo onuda anlamadım, o vermiyo diye herkesin çocuğu yanacak
bazı veliler daha vardı durmum iyi dğeil diyen onlar cabaladı onların iyi niyetine inandım kimi dedi 10 ayda vercem kimi dedi yarısını verebilirim
ama kesin ve net 5 kuruş vermeme ne demek ya
-tatlicadiarzu--tatlicadiarzu-

sempatiksalakcinni

Sıkma canını hayatım kendini bilmezler yüzünden.Herkes sen ben değilki çocuğu için en iyisini istesin.Topikteki arkadaşları okuyoruz hepsi parçalalanıyorlar çocukları için.Durumu yoksa amenna ama diğerinden duyupta yok bende vermeyeceğim demek çok ayıp gerçekten.Öğretmende bu iki kişinin durumunu araştırıp eğer gerçekten kötüyse bişeyler yapılabilir.Ama değilse çoğunluğa uyması konusunda konuşabilir bence.

Oğlunuda tebrik ederim canım.insan gurur duyuyor evladıyla.Öğretmenide benim kızıma dediğinde çok mutlu olmuştum.İnşallah hep böyle devam ederler.

Oğlunuda tebrik ederim canım.insan gurur duyuyor evladıyla.Öğretmenide benim kızıma dediğinde çok mutlu olmuştum.İnşallah hep böyle devam ederler.

saol canım, amin canım hepimizin çocukları başarılı olur inşallahkaydirigubbakcemile5

bizimde bugün toplantımız vardı.bizde projeksiyon,leptop,fotokopi mak.,öğrenci dolabı,sebil,birkaç dolap daha bunlar için toplam 100 er lira para toplanacak.neyseki bizim sınıfta itiraz eden olmadı.hepimiz kabul ettik.100 tl.okul aidatı,20 tl dergi parası,50 tl etüt,10 tl sınıf aidatı,toplamda 280 tl para istendi.bazen anlayamıyorum çocuğum devlet okulunamı gidiyor özel okulamı.okulda 5 tane temizlik görevlisi olmasına rağmen biz her ay kadın tutup temizletmek durumundayız yoksa sınıf pislik içinde kalıyor.oğlum için öğretmeni güzel şeyler söyledi zeki bir çocuk olduğunu söyledi ,çok sevindim biraz hareketli bir çocuk olduğu için şikayet almaktan çok korkuyordum neyseki öyle olmadı.

evet canım insanı mecbur bırakıyolar resmen geçen sene arkadaşımın başına geldi.çocuk derslerinde başarılı diye etüte vermemişti .fakat öğretmen kursta gösterdiklerinden yazılı yapmıştı bütün sınıfı gidenler gayet yüksek not almışlardı diğer çocuklar o dersi görmedikleri için düşük resmen baskı yapılıyor.bizim okuldada aylık 50 tl saat 16:00 da bitiyor.bu sene göndermesemde seneye mecbur göndercem yoksa geri kalıcak malesef:çok üzgünüm:

aynen yazdığın gibi arkadaşım bende mecburen vermek zorundayım etüte,yoksa diğer arkadaşlarından geri kalacak.oysaki hiçde gerekli değil şuan için en azından ikinci dönem başlamış olsaydı daha iyi olurdu.çocuklar okuma yazmayı öğrenmiş olurlardı fazladan bişeyler öğrenebilirlerdi hiç değilse.bizimde aylık 50 tl. 3 te başlayıp 4:30 da bitiriyorlar.

birde bizim haftada 5 dersleri serbest olacakmış o ders saatlerinde sadece çocukları eğlendiren deşarj olmalarını sağlayacak faaliyetler yapmak zorundalarmış,(bakanlık kararıymış) bunun içinde bir tiyatro hocası tutulup çocuklara drama şeklinde kurtuluş savaşı oyununu hazırlatacakmış öğretmenimiz.buda tabi artı masraf şimdilik onun fiyatları belli değil bakalım o nekadara mal olacak bize.aslında çocuklarımız için güzel bir etkinlik olacak gibi.

birde bizim haftada 5 dersleri serbest olacakmış o ders saatlerinde sadece çocukları eğlendiren deşarj olmalarını sağlayacak faaliyetler yapmak zorundalarmış,(bakanlık kararıymış) bunun içinde bir tiyatro hocası tutulup çocuklara drama şeklinde kurtuluş savaşı oyununu hazırlatacakmış öğretmenimiz.buda tabi artı masraf şimdilik onun fiyatları belli değil bakalım o nekadara mal olacak bize.aslında çocuklarımız için güzel bir etkinlik olacak gibi.

ya iyide bunun seçmeli olması gerekmez mi, bize de hoca sadece folklor dedi, gerçi seçenek olsa gene veliler tozu dumana katardı ortak karar alınmazdı ama folkor yerine satranç falan olsa daha iyi olurdu bence
o da olmadı drama çok daha güzel

ya iyide bunun seçmeli olması gerekmez mi, bize de hoca sadece folklor dedi, gerçi seçenek olsa gene veliler tozu dumana katardı ortak karar alınmazdı ama folkor yerine satranç falan olsa daha iyi olurdu bence
o da olmadı drama çok daha güzel

Yazılanları duydukça şaşırıyorum.Serberst Etkinlikler bir derstir.Bu dersin planı nyayınlandı zaten.Resim,müzik,drama,okuma,el işi çalışmaları naklınıza ne gelirse yapılabilir.Ama öğretmen tutulup da bu ders saati içinde nasıl çalışma yapılacak anlamadım.Öğretmenleriniz şanslı bu kadar para toplayabiliyolarsa.Ben 5 lira fotokopi parası topluyorum o da her gün iki fotokopi veriyorum.Onu bile birisi geldi veremem dedi.Benim üç çocuğum okuyo,veremem 5 lira dedi.Ben de "benim de okuyan çocuğum var,cebimden mi vereyim? "dedim."Ben veremem "dedi gitti.Hatta çocuğun okul kıyafeti 60 litaymış,aşmadı."Okul kıyafet vermiyo mu? "dedi üstelik.Ben de buna çok kızıyorum,madem öyle niye çok çocuk yapıyorsunuz,üç tane okuyan varmış,insan bir düşünür.Sonra yüzsüzce gelip okul kıyafet versin diyor.Okulda kıyafetmi var? Dışarda butiklerde satılıyor.
Bizde para dendi mi herkes geri gidiyo . :))

X