İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

selam kızlar
çok şükür bugün okulula başladık sınıflarımız belli oldu öğretmenimiz belli oldu ve okulumuzun en iyi öğretmenin düştük ayrıca diğer sınıflar çok kalabalıkken bizim sınıf sadece 23 kişi ve öğretöenimiz tek tek ilgilenebilecek çocukalrla diğer sınıflarda sıralarda 3 kişi oturuyor bizim sınıfta hepsi iki kişi valla içim çok rahataladı ayarlasak bu kadar denk düşmezdi öğretminide beğendim çocuklara yaklaşımı çok güzel işallah böyle devam eder
bizimde listeler ve kitaplar önümüzdeki hafta vrilecekmiş bugün formalrını da aldık pazartesi kısmetse öğlence olarak başlıcaklar

artık sabahın dingilinde kallıp öğretmeninin adını soran bir oğlum varrrrrrrrrrr:teytey::1rolleyes::mymeka:

merhaba canlar sizlere bir konuda ne yapmam gerektiğini ve düşünceleriniz merak ettiğim için danışmak istedim yardımcı olursanız çok sevinirim...

Sorunumuz malum dün ilkokulun 1. sınıf ve anaokulu sınıflarının okula başlama günüydü. Benim ekim 2004 doğumlu oğlumda bu sene okullu oldu ama büyük bir sorunla oda öğretmen sorunu sebebi okulda 2 öğretmen var 2 side erkek ve sınıflar 40-45 kişiyi buluyo b şubesindeki öğretmen ii ama a şubesindeki yani bizim hocamız daha ilk kez 1 sınıf okutacak.. dün tanışma toplantısında öğretmeni görünce bikaç aile sınıfı terk etti 1-2 kişi ben bu öğretmene okula yeni başlayacak çocuğumu emanet etmem aklınız varsa sizde etmeyin dedi ve nakil için başka okullara gittiler. önceleri bizde anlam veremedik ne var yani ilk kez okutacaksa filan dedik ama öğretmeni araştıran ve tanıyan ailelerden öğrendiğimize göre piskopatın küfürbazın teki olduğunu velilerle muhatap olmayı sevmediğini ve geçinemediğini, öğrenciye dayak attığınıda söyledilerki kendide toplantıda 1 sınıf okutmak istemediğini asıl branşının matematik öğretmenliği olduğunu o yüzden hep 4-5. sınıf okutttuğunu bu sınıfı idarenin zoruyla kabul ettiğini söyledi.bİr allahın kulu hakkında ii şey söylemiyor hep kötü hep şikayet bütün aileler diken üstündeyiz malum ilk öğretmen ilk sınıf unutulmaz. bizim istediğimiz asıl bayan öğretmeninse %90 tayin çıkması sebebiyle alamamış sınıfımızı ona 5. sınıf vermişler bütün veliler toplanıp idareye gittik öğretmeni istemiyoruz değiştirin diye yok allah yok müdürün inadı tutmuş yok diyo başka bişi demiyor b sınıfının öğretmeni öğrencileri almış aileleri çıkarıp tanışma ve kaynaşma konuşması yaparken okulu gezdirip tuvaletin öğretmenler odasının vb. yerleri gösterirken dışarı çıkarıp oyun oynatırken bizde izledik izledik çünkü bizim öğretmenimizin ankarada hastanede işi varmış 1 saat onu bekledik tanışmak için o gecikince müdür bizi sakinleştirmek için bizim asıl istediğimiz bayan öğretmeni yollayıp erkek öğretmenin koruyuculuğunu yapmasını istediler oda elinden geldiğince yaptı ama sorduğumuz sorular karşısında suskun kaldı melekler şimdi bize akıl verin ne yapalım öğretmen arkadaşlar var ise aranızda lütfen kızmayın ben asıl sizin tavsiyelerinizi merak ediyorum...bayan öğretmen için baskı yapıp ilk 1.sınıfı ona mı okutalım yoksa tümden buna mı bırakalım yoksa başka bir öğretmen için neler yapabiliriz bİlgi verirseniz çok sevinirim hepinize şimdiden teşekkürler ve sevgiler....

bence öğretmenin bayan yada erkek olması önemli değil ama dediğiniz gibi küfürbaz ve dövüyorsa değiştirin çünki çocuk bir korkarsa bütün dünyası alt üst olur okulada gitmek istemez ama şöyle bir durum var bizim öğretmenimizede bana çok dövüyor çok sinirli dendi hatta öğrencileri sıraya fırlatıyor birini yaptı kafası yarıldı dendi ama bazısıda iyi dedi ve ben hiç tanımıyorum dün gittim şeker gibi bir öğretmen sadece çok disiplinli ödevleri fazla verip yapılmasına dikkat eden bir öğretmen benim için eğitim kadar çocuğa şevkat göstermeside önemli dikkat et bakalım hgiç bi öğrencisini gerçekten sevip başını okşuyormu nasıl davranıyor iyi incele karar ver eğer gerçekten dediğin gibiysede bence velilerle birlik olun sonuna kadar gidin bu işin

çok üzüldüm canım, bencede öğretmenin bayan ya da erkek olması fark etmez ama küfürbazmış, çocuklara vuruyormuş diyosun, bu öğretmenle TAM DOLU DOLU 5 SENE geçirebilcekmisiniz çocuğunla, çocuğun okuldan soğumasın sonra. Üstelik branşı sınıf öğretmenliği bile değil ve ilk kez 1. sınıf okutcakmış diyosun, şahsen bu söylediklerinden bu öğretmenin 1. sınıflara tahammül göstereceğini, sevgili şevkatli olacağını hiç düşünmedim. Üstelik 1. sınıf sadece okuma yazma öğrendikleri bi sınıf değil, okulu sevdikleri, arkadaşlarıyla öğretmenlerle uyumu öğrendikleri bi sınıf, çocuğun psikolojide çok önemli, hatta okuma yazmasından daha önemli

bence kesinlikle başka okula gitmelisin, hatta aldıramıyorsan taşınmalısınız düzgün bi okulun muhitine, kesinlikle

bugünde 2,5 saat gittik geldik, öğretmen defter, kalem, silgi istedi sadece, acelemiz yok dedi.

ay oğlum ışıklı bakugan çantası istedi, ayaklarım şişti dünden beri, hiç bi yerde yok, olanlarında ışığı yanmıyo
sempatiksalakcinni

bizde gittik geldik 2 saat kadar durduk okulda
bizden oyun hamuru ve resim defteri istemişti öğretmenimiz.el kaslarını geliştirmek için iyi diyordu oyun hamurua.syarında 9 da gideceğiz
haftaya öğlen gidecek kızım.burda 5. sınıfa kadar tüm öğrenciler öğlenci

off ya çok kötü bi durum canım ya bence hiç bekleme değiştir derim çünkü 1. sınıf çok önemli çocuk bi etkilenirse okuldan da soğur ki diyosunuz 1. sınıf hiç oktmamaış ne kadar sabırlı olbalir ki 1. sınıflara karşı küfür ve dayak olayına hiç değinmiyorum yani o daha da kötü bi olay valla sen yazarken kendim yaşadım sanki senin yerinee koydum kendimi kesinlikle emanet edemem çocuğumu öyle bir öğretmene:1no2: allah yardımcınız olsun canım

bizde bugün 9 dan 12 ye kadar gittik yine tel açtım şimdi eve gelmiş çok güzel geçmiş resim yapmışlar oyun oynamışlar birde alacak listesini vermiş öğretmen bakalım bu akşamada onalrı alırız kısmetse a.s

selens............

bende ne yap ne et değiştir öğretmeni derim ...... benim değiştir deme maksatım branş öğretmeni olsmadı yani ilk okul 1 sınır öğretmeni olmak bence tecrube ister kendi cocuğunun kobay olmasına izin verme........
birde dövüp küfür diyorsun ........ bunlar bir öğrencinin hayatında unutamadığı olaylar . mesela bne 1 sıfda iken arkadaşımdan silgi istediğim diye öğretmen bana sınıfın ortasında tokat atmıştı hala o öğretmeimden nefret ederim Allahtanki snra tayini cıkıp gitmişti SEVMİYORUM SENİ diye arkasından bağırmıştım ..... benim bu yaşadığım tarnvayı cocuğumun yaşamasını ne izin veririm nede isterim yok oyle cocuk felna dövmek kabul etmiyorum..............

bizd ebugün tanışma faslımız devam etti ... dün öğretmenimiz kalem güzel yazı defteri silgi resim defteri istedi . bügün resim yaptılar vs. kız cocukarınada öğretminiz şarkı soylettirdi........

ışıklı bakukan çantasımı ay onundamı ışıgı cıkmışşşşşşşşş:mymeka: nefret ettirdiler bu cizgi filimlerden örümcek adam bitti ben10 başladı o bitti bakukan başladı bakalım bundan sonra ne cıkacak..........

efede sabah gecen sene bir arkadaşımız fantastik4 nün çanta takımını almıştı ana sınıfı olduğu için hiç kullanmadı iyi dedik çanta almayız bunu kullanır... yok efendim olmazmış bu neden cünkü gecen sene seviyorumuş fantastik 4 bu sene bakukanları seviyorum ...... kızardım ama hevesi kırılmasın diye ses cıkarmadım ama okula bir başlasın şımarık şeyleralsanaalsanasmile
ahhhhh ahhhhhhh biz başkasının çantasını kullandım beeeee ( ay aynı annem gibi konuştumkafamçokkarıştı)

:roflol::roflol::roflol::roflol:

sınıfta başkasının varsa onun yoksa bak şimdi sen, ışıklı bagukan çantasıda ışıklı bakugan çantasıkaydirigubbakcemile3

amanınnnnnn haftaya bu tarz baskılar başlar. babamız iyidir hastır ama biraz ( cocuklara karşı ) gevşektir...... bak şimdi konuşma aynen boyle olacak
efe :babacımmmm:1rolleyes:
baba :soyle paşam:asigim:
efe :bana ışıklı bakukan çantası alsana ne olurrr bilmemnen kimin varrrrr :çok üzgünüm::jeyyar:
ben ben araya girerim) hayır efe senin çanta varrrrlmaz:
efe :ama baba annem izn vermiyor eyvahedigeldismile
ben :ama var oğlum snein almaya gerek yok Çok üzgünüm çoook
efe : ama ışıklı vede bakukanlı değilbenneyaptımki
ben : efe hayır dedim ıstar etmealsanaalsanasmile
baba :tamam hayatım boşver biz kim için çalışıyoruz alıız oğlum sen merak etme
ben : hayır dedim bennnn:bbo:lmaz:
efe : BABAM TAMAM DEDİ DİMİ BABAzemuszemus:lepi:buyrunnnnnnnnn:sm_cool::1hug::teytey:
efe : canım babamolumunekankayizsmile
baba : canım oğlum benimmmmm:asigim:
ben : :mymeka:klava:

kaydirigubbakcemile3öyle canım valla, insan çocuğuna kıyamıyo, ikna edilen hep biz oluyoruz.sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

Bizde bugün 10 da gittik.1 saat sınıftalardı.Şarkılar söylemişler,çizgileri birleştirerek resim yapmışlar.Hatta onu evde boyamaları için eve ödev bile vermiş.Öğleden sonra formalarını almaya gittik.Kızım okadar sevinçliydi ki sürekli sarılıp öptü.Aşkııım sen benim en sevdiğim annemsin dedi durdu.(Sanki kaç tane annesi varsa).Çantasını geçen gün almıştık sürekli evde gezdirip duruyo sevinçten okula götüreceği günü sabırsızlıkla bekliyo canımın içi.Hangi öğretmende okuduğumuzu sorduklarında verdiğim cevaba herkes torpil mi yaptırdınız olunca bi kez daha anladım ne kadar iyi bir öğretmende olduğumuzu.İnş kızım karşılığını verir.

sanırım yok.ben 1 hafta önce okulun listesindeki tüm malz okulun kırtasiyesinden aldım şeffaf kapla kapladım etiketledim.herşeyimiz hazır formalarıda aldım yıkadım ütüledim ).bugün 13:00-16:00 arası sınıf listeleri belli oldu öğretmenle kuzular tanıştı ve bizede okulun psikoloğu ve rehberlik hocası sunum yaptı kısa bir koktely sonrası sınıftan kızımı aldım.okul isim isim çocuklara mektup yazmış öğretmeni45-50 arası 35 yıllık öğretmenmiş 25 sene devlet 10 sene özel okulda çalışmış.tarzı duruşu sağlam ama önemli olan çocukla iletişimi ve işini sevmesi bence

hoşgeldin canımkaydirigubbakcemile5

hayırlı uğurlu olsun
kaydirigubbakcemile5

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…