İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kızlar hala kapıda bekliyo musunuz ya da birilerini bekletiyo musunuz?

ben bugün döneyim dedim ama galiba pek dönemeyeceğim

aslında anaokuluna giderken çok rahattım, hiç düşünmezdim bile napıyo ne ediyo ama ilkokul gerdi beni
sempatiksalakcinni

Malesef ben çalıştığım için babannesi okula götürüyor ben bekleme dedim çıkana kadar çünkü öğretmenle beraber çıkıyorlar yanlarından ayrılmıyor öğretmeni giriştede sıraya sokup onları öyle sınıfa götürüyor sınıfta tekrar sayıyormuş eksik varmı diye.Bugün oyun hamuru istemiş öğretmenleri akşamdan oğlum tembihliyor anne unutma tamammı dedi sabahta erkenden kalktı oyun hamurunu çantama koy diye oğlum çok heyecanlı severek gidiyor şimdilik snıfta çok yaramaz öğrenciler varmış öğretmenimin sözünü dinlemiyorlar diyor dün resimler yapmışlar öğretmeni yıldız ve gülen yüz yapmış akşam anlata anlata bitiremedi.Çocuklar işte takdir edilmek çok hoşlarına gidiyor

bugün tatiliz yarın 13:00-16:00 arası gidicez ilk boyama ödevini yaptı.şimdilik yorum yok kızdan..farkındalığı çok yüksek bir kız ve okula hazır mı testinden yüksek bir puan almıştı.izliyor gözlemliyor tek yorum:öğretmeni dinlemiyorlar çok bebekler dedikaydirigubbakcemile3

kitaplar alındı mı kızlar, bizde daha ne kitap var ne ihtiyaç listesisempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

Bizdede aynı şekilde hiç bir şey aldırmadılar bugün veliler için toplantı yapmışlar çocukları sıkmayın eğer ders çalışırken verimli olamıyorsa küçük aralar verip ders çalışma verimlerini artırın kımsenin çocuğuyla kıyaslamayın demişler.Keşke şu okullar biraz daha geç açılsaydı bizim evimiz şu an tadilatda ve 15 günlük bir süremiz var taşınmak için şu an kayınvalıdemlerdeyiz oğlumun bile dengesi bozuldu bırak bizi inşallah ay sonuna kadar böyle oyalamalı bir şekilde gider yoksa dersler başlarsa vay halimize

yok canım ya, çizgi falan çekerler işte, yani önümüzdeki şu 15 günde önemli bişeyler yapcaklarını sanmam
oğlumun öğretmeni iki sıra eğik çizgi yaptırmış, çıkarkende velilere sakın evde yaptırmayın falan dedi

Merhabalar. 32 öğrencimle üç günü geride bıraktık.Sınfım çok uyumlu.Ağlayan da pek yok.Biraz ç.abuk sıkılıp yoruluyorlasr.Yarın da uyum haftasının son günü.Pazartesi çizgi çalışmalarına başlıyoruz.Sınıfın çoğunluğunu gözlemleyip çizgi çalışmalarının ne kadar sürede tamamlanması gerektiğine ona göre karar vericem.Üç günde okulu gezdik,iki tane şarkı öğrettim,resim yaptık,kağıt tabaktan ve yünlerden insan yüzü yaptık,oyunlar oynadık.Yarın ilk ders oyun,sonra basit çizgiler ve boyama yqapıcaz.Hafta sonu için de çizgi ödevi vericem.Hepinize kolay gelsin.

merhaba; bizim kitaplar bugün dağıtıldı kırtasiye malzemelerimizide dün almıştım listemiz çok kabarık değildi herşey 90 tl tuttu.öğretmenimiz disiplinli ve çok titiz bu yönden çok şanslıyız sınıfımızın genli uysal ağlayan hiç yok ama iki tane yaramaz var ikiside anasınıfından beraber olduğumuz çocuklar bugün öğretmen çok sinirlendi sizleri başka sınıflara aldırcam dedi birisi çok fena bir çocuk sadece düzeni bozan o keşke gerçekten başka snıfa aldırsa :bbo:

Dün oğlumun öğretmeni sınıftaki oturma düzenini ayarlamış bir sırada 3 kişi oturuyormuş bu çocuklar nasıl yazı yazacak aklım almıyor yine dün moralim bozuldu.))))

bizimkilerde küme şeklinde oturuyor kura ile oturmuşlar bugün malzemeleri götüreceğizde nasıl sığdıracaklar sınıfa bilmiyorum tümünü istediler.Öğretmen okula yeni başlamış çok yumuşak değil sertte değil ama otoriter görünüyor eşim beğendi ben pek tutmadım.gerçi velilerin birkaçı çok şanslıyız araştırdık uğraştık bu öğretmene düşsün istedik dediler CADIARZU

bizde durum sizler gibi dün yine resim şarkı vs yapmışlar. öğretimeni efeye "berat efe bugün temizlikden bahsedelim mi demiş "efede çok heyecanlamış ayağa kalkığ evet öğretmenim demiş. kuşum bir anlatışı vardı heyecanın gözelrinden belli idi.

çalıştığım için dün ve bugün gitmedim zaten kuzenimle ayını apatrmanda oturuyoruz cocuklarımızda aynı sınıfda o götürüyor babamda var saolsun anacım bebeğime bakıyor...... 11 aylık bebeğim var bir tane. ama işimiz baya zor olcak sanırsam çünkü efe akşam resim yapmak istedi ama utku izin vermedi hep kagıdını cekti durdu onun elinede verelim dedim ama o kalemleri ve kagıt parçalarını yemeği tercih etti....

dün öğretmenimiz bügün için liste vereceğini soylemiş birde yardımcı dergi demiş ana sınındada almıştık ozman 100 tl idi ama öğretmenimiz para işine girmek istemiyorum kırtasiye ile anlaştık 25 tl oaradan alabilirsiniz demiş. bakalım liste nasıl gelecek..

birde sınıfımızda bir öğrencimiz var. bayanlar dışarıda konuşuyorduk ben babanneyim dedi annesi yok evladımın dedi ben anası bilir kuzum dedi içim yandı çok üzüldüm... boyle günlerde annesinin yanında olmaması canımı acıttı. öğretminiz dergi paralarından söz edinde babanne taksit yaparlarmı diye sordu öğretmenizde bilemiyorum kırtasiye ile görüşün dedi ....... iyice canım sıkıldı yanlış anlamayın acımadım Allah kimseyi acınacak duruma düşürmesin ama kötü oldum ya ....
veliler toplantısında hoca ile konucam alamyanlar olursa alabilecek veliler acıklarımı kapatalım diyecem bakalım kaç veli bana uyacak yada tepeme cıkacak................altı üstü 25 tl sınıfda 25 kişi var herbir kişi 1-2 yl verse hallederiz ........

haklısın Allah sabır versin üzüldüm bende.Bizimki koleje gidiyor ama her seferinde şımarmaması disiplinli olması için öğütler veriyorum.Kimin ne olacağı belli olmaz Allah haram geçirmesin boğazımızdan.Bizimki tek kız ailenin tek torunu.Allah hepimizinkini analı babalı büyütsün

bugün toplantı yaplıdı sınıf annesi seçildi.kayıt için para vermedik ama şimdi para istendi.akıllı sınıf uygulamasına geçilmiş okulda nasıl birşeyse CADIARZUakıllı tahta perde sıra örtüsü gibi ihtiyaçlar için birde yardımcı kaynak kitap seti için ortalama 150 lira para istendi
geçen sene diğer kızımda da istemişlerdi.tabi bu başlangıç sene sonuna kadar şu veya bu sebeple sürekli para isteniyor
ne yapalım çocuklarımızın eğitimi için katlanacağızboshayallersmile

kızlar benin bugun biraz canım sıkıldı, öğretmen 12 de çocuklarınızı alın demiş ama 15 dakka önce bırakmış çocukları bende daha vakit var diye okul bahçesinde başka bi yerde bekliyodum, benim oğlan çıkmış, ben gittim sınıf boş aradım ettim falan, başka bi veli sınıfa getirdi tekrar, ağlamaktan içi dışına çıkmış ben yokum diye. Ya şimdi öğretmenin beni görmesi gerekmiyomuydu, beni görmeden çocuğu bırakmamalıydı bence, daha 1. sınıf ve 4 günü sonuçta, okul çok işlek kalabalık bi yerde, evin yolunuda tam bilmiyor daha, öfff canım çok sıkıldı bu olaya bugun, abartıyomuyum sizce:sinifsinif:

haklısın çocuklar küçük ..hem erken bırakıp gidilmez lmaz:ki

ona gıcık oldum ya zaten hem 12 de bırakçam diyor hem eken bırakıyor, hemde takip etmiyor annesi gelmiş mi, gelmemişti, şuan sınıfta hiçbir çocuk velisi olmadan gelip gitmiyor daha

Canım kesinlikle haklısın.Okulun ilk günleri böyle bişye yaşaması talihsizlik olmuş.çok korkmuştur yavrum.öğretmene söyleseydin keşke.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…